שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

ג׳ירו נחשב להברקה כי היה מי שהבקיע במקומו. אם צרפת היתה מודחת אף אחד לא היה מחמיא. יש יוצאים מהכלל, אבל שחקני התקפה טובים צריכים להבקיע הרבה לאורך זמן. כנ״ל קרים שיכול היה להתחבא מאחורי פינוי שטחים ויכולת מסירה רק כל עוד היה כריסטיאנו שיבקיע במקומו (למעשה במקום איזה 1.5 כמוהו). לא חושב שטיטי אומר פה משהו שאמור להיות שנוי במחלוקת, גם אם הוא מטריל.

אה, ולא למכור את לאמין ב-250 מיליון יורו זה מטורף לחלוטין גם היום. בתרחיש אופטימלי זה מה שהוא שווה עוד שנתיים נניח.

אם היינו חוזרים במנהרת הזמן למסי בגיל של לאמין אותם תגובות של אוהדי ריאל מדריד היו גם עליו.

גם אז הייתם מציעים לנו למכור אותו תמורת מחיר טוב. גם בחמישים…

אתה צודק אורי לא הייתי מוכר אותו 250, תעלה לשתי מיליארד.

יש כישרונות שהם פשוט לא למכירה בשבילנו, אתם פשוט צריכים להבין את זה

לגבי השערים והבישולים, אם לאמין ישמור על יחס הבישולים שהוא מבשל עכשיו, אני לא מבין מה הבעיה פה, אני אמור להתלונן על זה? לכבוש זה רק עניין של זמן שגם זה יגיע. אפשר להיות רגועים ביחס לזה.

זה כמו השאלה המוזרה הזאת ‘‘אם להלאנד היה מחצית מהשערים’’.
לא שז’ירו לא גולר מוכשר בפני עצמו, אבל הוא עזר להשלים את הפאזל בגלל האיכויות שלו ושל השחקנים מסביב. ככה זה עובד.

יוצא מן הכלל.
בערך המילה שהכי מתארת את לאמין ימאל? ואת התרומה ההתקפית שלו על המגרש בלי להבקיע הרבה? בגיל 16?

דרך אגב זה לא רק מסי , נחזור אחורה לגיל 16 של בוסי אינייסטה וצאבי וגם אז היו אומרים לנו למכור אותם באיזה כמה בוחטות של אירו…

מישהו חושב שהיינו אותה ברצלונה בלי השחקנים האלו? אותו מועדון? אותה אימפריה?

דרך אגב, זה לא מדע בדיוני כל כך. אינייסטה למשל ריקארד בהתחלה לא היה בטוח בו וחשב להשאיל אותו לסלטיק או ריינג’רס .

עם כל הכבוד לג’ירו ולעבודה שלו כפיבוט ולתרומה שלו שלא נרשמת בסטטיסטיקה אם הצרפתי היה מבקיע כמו המפלץ הנרווגי אף אחד לא היה מדבר על התרומה שלו עם משחק הגב ששיחרר את החלוצים האחרים, היה נזכר בספרי ההיסטוריה כשחקן הרבה יותר גדול והעיקר היה משתכר משהו שמתקרב לכפול 5 ומעלה ממה שהוא עשה בקריירה שלו.

לא אומר שאי אפשר לתרום גם אם לא מבקיעים, רק ששחקני התקפה נמדדים קודם כל לפי השערים, במיוחד את אלה שלא מוכנים למכור ב 250 מיליון יורו.

היה דיון ארוך ומתיש שבו לדעתי הוכח מעל כל צל של ספק שבזמן שבנזמה פינה שטחים לרונאלדו הוא במקביל גם הבקיע שערים בממוצע למשחק שווה לשאר חלוצי העל באירופה בזמנו אם מנטרלים שערים מפנדלים.

אם אני מציע למישהו לא לשלוח לוטו כי זה בזבזוז כסף ואז אותו מישהו זוכה בפרס הראשון זה לא אומר שהעצות שלי לא היו טובות.

ועוד משהו, אני לא בא פה לזלזל בימאל, בנזונה של כישרון, רק שאתם משווים אותו למסי אז אני משווה אותו לקרבחאל(בפן ההתקפי) ככה שבממוצע נקבל את ערכו האמיתי של הילד.

רק מדגיש שאני לא משווה את מסי מבחינת הכישרון למסי שלו אלא מבחינת הפוטינצאל שלו. ברצלונה זה לא איאקס

זה ליטרלי אומר שכמעט מנעת ממנו מיליונים.

לא, זה אומר שנתתי לו עצות טובות ושמדובר בבנזונה עם המזל הכי גדול בעולם.

אני משווה את היכולת ההתקפית של מבאפה להאלנד וגם לאובלק, ככה שבממוצע נקבל את ערכו האמיתי של הצב.

אתה מתחיל משפט ב “אני לא מזלזל” ואז המשך המשפט הוא זלזול.
השוואה של יכולת התקפית של לאמין ושל קרבחאל הוא זלזול בלאמין .
אף אחד חוץ ממך לא משווה את לאמין לקרבחאל. משווים אותו לשחקני התקפה אחרים. אתה מזלזל בלאמין.
להשוות שחקן התקפה ושחקן הגנה בתרומה ההתקפית שלהם על ידי נתון סטטיסטי אחד מבין רבים הוא זילזול בשחקן התקפה.

כנראה לא ממש שייך לכאן, אבל אם מישהו שולח לוטו, זה אומר בתוחלת שעל כל שקל של כרטיס שהוא ממלא, הוא יקבל נניח חצי שקל (לא מכיר את הסטטיסטיקה המדויקת). ברגע השליחה של הכרטיס, ההמלצה לא לשלוח היא תמיד נכונה הסתברותית ולכן גם נכונה כלכלית. מאחר ומי שממלא לרוב לא עושה זאת בשקל לשבוע, זה לבטח נכון כלכלית לשים את הכסף על דברים אחרים, גם אם אחת לכמה מיליוני הגרלות “פספסת” אפשרות לזכיה הגדולה.

בהינתן שזכינו בלוטו פעמיים, אני אעדיף לא להקשיב לטיטי :slight_smile:

פעם אחת - בפרס הראשי וספק אם לבד (מסי בתקופת הרונאלדו).
פעם שניה אני מבין שהכוונה ללאמין, אבל זו לבטח לא זכיה לבד בפרס ראשון כי יש עוד זוכים

מסי שקול ללזכות בלוטו ולגלות שזו ההגרלה המיליון ולכן הם החליטו להכפיל את הפרס פי 100. לכתוב את רונאלדו באותה שורה זה מגוחך מאוד.

לאמין גורם לכם להתקפים של PTSD, אז אין לי ספק למה הזלזול בו.

אם קארים היה מבקיע אפילו עונה או שתיים כפי שהבקיע בדאבל עם אנצ׳לוטי + האליפות האחרונה עם זידאן כאשר רונאלדו עוד היה פה, היה נזכר בליגה של סוארס (אם לא מעל). אם לא היה מספק 2 עונות מופת מתוך 3 האחרונות, היה נשכח די במהרה.

לגבי דיוני הלוטו וכו׳ - זה בעיקר מראה על כמה שאנשים לא טובים עם סטטיסטיקה ועם הבנה של ההבדל בין קורלציה לסיבתיות. יכולים עד מחר להגיד שללאמין אין מחיר, אבל זה לא נכון לאף שחקן בכדה״א (כן, גם למסי בגיל 19 היה מחיר שעבורו היה משוחרר. בדיעבד כמובן שלא).

מסכים עם המשפט הזה בלי ספק, אבל זה נכון רק בחשיבה רציונאלית.
כשמצרפים לשיקולים גם היבטים של רגש, המסקנה לעיל בהחלט יכולה להיות שגויה.

כן אבל אז אין סיבה לקיים דיון, ואנחנו נכנסים למה שאני אוהב לכנות ״תחרות שירה״ שבה מי שמצחיק/שנון/פונה לבייס/כותב יפה יותר ״מנצח״ אבל אף אחד לא באמת מבין מה הצד השני רוצה. מה לעשות שדיונים אפשר לעשות רק על בסיס רציונלי.

אוסיף ואומר שרגש יכול להוביל רק למסקנה שאין לו מחיר מבחינת אוהד או אוהדים מסויימים, מבחינת המועדון ברור לחלוטין שזה קשקוש.

אני לא מזלזל, רק מנסה להכניס לפרספקטיבה, במיוחד שזה כמה שנים אחרי שבאותו מעמד בערך כיכב אנסו פאטי

פאטי נבלם רק בגלל הפציעות שלו.

לגבי המחיר, בוא נראה אם לאפורטה יעיז למכור אותו ואם הוא ישרוד שנה אחרי זה בתפקיד.

זה בדיוק העניין - הפציעה הפכה אינסוף שווי לקרוב לאפס? השווי היום חייב לשקלל גם אירועי פציעה או חדלות אחרים