שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

ואתם משווים אותו למסי, זה לא פחות מגוחך, אני משווה אותו לקרבחאל בדיטק בגלל הסיבה הזאת, להגחיך את ההשוואה שלכם.

בשתי העונות האלה הוא הוכיח כמה הוא נתן מעצמו והקריב לטובת המועדון, ולא בדקתי אבל אני די בטוח בזה שאם נוריד את הפנדלים מהעונות האלה נקבל ממוצע דומה לממוצע שלו בכל השנים שבהם פינה שטחים לרונאלדו.

אף אחד לא אומר שלאמין יהיה מסי הבא. הכונה היא שהוא יכול להיות הכוכב הבא של ברצלונה ולכן אין לו מחיר מבחינתנו.

אתה די מוציא דברים מהקשרם.

וכמו שלמכור בזמנו את מסי זה היה מטומטם גם לחשוב על למכור את לאמין ב150 מיליון אירו היום זה מטומטם.

מילת המפתח היא ״יכול להיות״. הוא יכול להיות ריבאלדו, הוא יכול להיות פדרו, הוא יכול להיות פאטי, הוא יכול להיות מסי. לכל אחד מאלה יש הסתברות כלשהי שמשפיעה על המחיר. כמובן שיש בונוס לזה שהוא שחקן בית, זה לא מוריד מכל מה שנכתב לפני. גם רכישות אחרות, או לצורך העניין השקעה של המיליונים ממכירתו באקדמיה, יכולים לספק כוכב/כוכבי על אחרים.

הקביעה שלכם שאי אפשר למכור אותו בשום מחיר היא סבבה, אבל זה אמוציונלי ולא רציונלי. כנראה שב-80-100 מיליון סביר לגמרי לא למכור אותו, אבל להגיד שהוא לא שווה מחיר של פי 2-3 מהשחקן הכי יקר בהיסטוריה זה כבר די מנותק בעיני, בדיוק בגלל שאין לכם כדור בדולח.

זה לא לגמרי נכון, גם אם מסתכלים על זה מנקודת מבט רציונאלית פרופר. השאלה היא מה היא פונקציית המטרה שלך.
אם המטרה שלך היא כלכלית טהורה, להיות רווחי ותו לא - אז אתה כמובן צודק.
אבל אם המטרה שלך היא הצלחה ספורטיבית, גם אם על חשבון רווחיות מסויימת - אז אכן יש שחקנים שלא ניתן למדוד את שוויים בכסף.

אוהבים לטעון כאן בפורום, ובצדק, שהדרך הטובה ביותר להצלחה ספורטיבית היא השקעה משאבית גדולה. וזה ככל הנראה די נכון - הקורולציה הגבוהה ביותר להצלחה ספורטיבית היא אכן שווי הסגל. אין מועדון מצליח ברמות הגבוהות ביותר, שהוא לא גם בטופ 25 של השקעה ברכש. אבל השקעת משאבים גדולה היא לא גורם שיכול להסביר לבדו הצלחה, כפי שתוכיח הטבלה הבאה שכבר הבאתי כאן בעבר בדיון אחר (סכום הוצאה כולל על הסגל הנוכחי, במיליוני אירו):

קבוצות בינוניות כמו יונייטד, טוטנהאם וצ’לסי נמצאות בטופ ההוצאות (שלא לדבר על כל שאר הבינוניאדה האנגלית שנמצאת כאן ברשימה), ובכל זאת לא מצליחות לתרגם את זה להצלחות ספורטיביות מיוחדות. בשביל להגיע להצלחה ספורטיבית, דרושים כידוע עוד גורמים רבים - כמו ניהול ספורטיבי ומקצועי נכון, מאמן טוב, וכן - גם התאמה של שחקנים ספציפיים למועדון הספציפי ולפרוייקט הספורטיבי הספציפי שנבנה.
הצלחה במקום X היא לא ערובה להצלחה במקום Y - אם מבחינת דינמיקות בחדר ההלבשה, התאמה לשאר השחקנים בקבוצה, הסתגלות למדינה ולשפה, ועוד - ולכן לא ניתן להמיר שחקן x בשחקן y רק כי לשניהם יש אותו שווי כספי מוערך. בסוף סגל מונה 25 שחקנים (אלא אם את צ’לסי), ועל המגרש משחקים בכל רגע נתון רק 11. לעשות ‘מאניבול’ בכדורגל זה הרבה יותר מורכב (אם בכלל אפשרי) מאשר בספורט סטטיסטי כמו בייסבול.

מועדון שרואה בעצמו מועדון על, ורוצה להישאר כזה - לא יכול להרשות לעצמו למכור את הכשרונות הגדולים שלו, שכבר הוכיחו את עצמם כמתאימים ותורמים למועדון ולפרויקט הספורטיבי.
יש סיבה למה בנפיקה נשארת בנפיקה, למרות שהכניסה כבר מאות מיליונים ממכירות שחקנים.
יש סיבה למה דורטמונד לא טורפת את עולם הכדורגל, למרות שהייתה יכולה לכאורה להיראות כיום כך:

image

עסקאות כאלה, בין היתר, מעצבות גם את שרשרת המזון של הכדורגל העולמי, ויש להן משמעות מעבר לערך הכספי שעובר בהן.

מבחינת יונייטד בזמנו, למכור את כריסטיאנו ב-94 מיליון היה מהלך סביר כלכלית לכאורה (נעזוב רגע את זה שפרגוסון ויונייטד לא באמת רצו למכור, ונסתכל על העסקה כשלעצמה), אבל בפועל המשמעות הייתה מעבר של טאלנט חד-פעמי אל קבוצה יריבה, ושריאל הוא המועדון הבכיר אליו שחקנים שואפים להגיע, גם על חשבון מנצ’סטר יונייטד. מאז, אגב, יונייטד כידוע לא הצליחה לשקם את עצמה (כמובן שזו לא הסיבה היחידה או אפילו המרכזית, אבל הייתה לכך תרומה מכרעת).

להיפך, אם נוציא את יונייטד מהמשוואה כי היא הקבוצה היחידה שעושה הכל הפוך מאז שפרגי עזב כל השאר מסתדרות יופי.
נשארים עם צ’לסי שהתחילה להשקיע רק לפני שנה והשקיעה המון כסף, אבל יש לחכות לפחות עוד שנתיים כדי לבדוק מה הכסף הביא, גם כסף לא בונה קבוצה בשנה.

תקח את ארסנל שאחרי שהתחילה לבזבז חזרה להתחרות ברצינות על האליפות אחרי שיצאה גם מהטופ4 לכמה עונות.
ניוקאסל שהייתה קבוצת תחתית הצליחה עם ההשקעה להגיע לטופ4 והעונה היא רוצה שוב להתחרות בצמרת.
אסטון וילה, עוד קבוצה מהבינוניאדה כפי שאתה קורה לזה תשחק העונה בליגת האלופות בפעם הראשונה במתכונתו הנוכחית.
שאר האנגליות רובן השקיעו המון כסף ברכש אחרי שעלו לפרמיירליג לא כדי לזכות באליפות אלא כדי לצמצם פערים משאר הקבוצות בפרמיירליג ולהישאר בליגה שמכניסה המון כסף.

תקח את ליברפול שלא השקיעה כמו הגדולות באמת ואוכלת אותה בגלל סגל קצר, יש לנו הרכב מצויין אבל הסגל לא עמוק וכל פציעה או העדרות של שחקן חשוב גורמת לאיבוד אליפות כמו עונה שעברה שהיינו קרובים אבל היו חסרים עוד 3 שחקנים ב 200 מיליון שהיו עושים את ההבדל.

לא מציעים לברצלונה להפוך לאייאקס או דורטמונד, אבל יש לכל שחקן הצעות שאי אפשר לסרב להן, ריאל מדריד לא מוכרת שחקנים, אבל אם יציעו על ויני 350 מיליון יורו תתנגד למכירה ?
250 מיליון על ימאל זאת הצעה שכל קבוצה שהיא לא פסז’ לוקחת בשתי ידיים, אז אנחנו לא רוצים שברצלונה תהפוך לאייאקס אנחנו פשוט מנסים למנוע ממנה להפוך לעוד פסז’ :wink:

לא מבין מה השאלה בכלל, אם לריאל היה את ימאל לא הייתי רוצה שימכרו כישרון כזה גם במיליארד יורו
במיוחד במיוחד כש:

1. זה שחקן בית

2. הוא בעמדה שבה יש חוסר ככ גדול של שחקנים עם איכות ככה שלא יגיע מחליף טוב (יש חוסר ככ גדול באיכות שריאל שנים העדיפה את בייל עם פציעות ומשכורת עתק, ומאז מחלטרת עם פדה/רודריגו כששניהם מחוץ לתפקיד שלהם ובאותה עמדה לא באמת לרמה של ריאל מבחינה התקפית, וריאל במצב ספורטיבי וכלכלי מעולה, בטח ביחס לבארסה)

3. זה יפגע בתדמית - בארסה רוצה לחזור לגדולה שלה, וריאל ובארסה הן קבוצות שהן היעד הסופי מבחינת השאיפות של שחקן, למכור שחקן מוביל, כישרון ענק עם פוטנציאל בשמים ועוד שחקן בית בשביל להרוויח כסף? זה לא משהו שמועדון שרואה את עצמו כהכי טוב בעולם יעשה, ריאל כדוגמא מוכרת שחקנים רק במצב שריאל כבר לא מעוניינת בהם ויש תחליף טוב, או שהשחקן כבר עם תחושת מיצוי ומבקש לעזוב

4. לו הייתי אוהד בארסה לא הייתי סומך על ההנהלה שלהם שתעשה רכש מושכל גם אם היו מוכרים במיליארד

עם כל ההערכה שלי לתרומה הכוללת לאורך השנים, בשנים האחרונות שלו המילה העדיפה לא מייצגת את המציאות

כל סעיף בינגו במיוחד הסעיף ה4

מישהו זוכר את ניימאר? יודעים מה קיבלנו בזכות הנבלה? (כן ברתומאו הוא האשם פה אבל ניימאר ימח שימו) שתי מילים קוטיניו ודמבלה

הנהלה שחושבת ששחקן זה רק כסף סופה לקבל החלטות כמו דמבלה וקוטיניו.

*קוטיניו עדיין עצוב לי איך שזה הסתיים

אם ויני יהיה שווה למה שאתם חושבים עליו , והוא לא ירצה לעזוב . זה לא יקרה.

רונאלדו בשיא שלו אצלכם, היתה מגיע הצעה עליו, אתה חושב שפלורנטינו בכלל היה מוכן לשמוע? הוא היה נותן למתחרה על השחקן הטוב בעולם (תחרות שהוא הפסיד בה בהתחלה) לעזוב לקבוצה אחרת?

הוא נתן לו לעזוב רק ברגע שהוא הבין שהערך הספורטיבי שלו בירידה אבל עדיין אפשר להחזיר טיפה את ההשקעה עליו.

דרך אגב אתם גם צריכים להבין, אנחנו לא אומרים שלכל שחקן אין מחיר, רק ליחידי סגולה. את פראן למשל אני בטוח ש @RDT יסכים שברצלונה תשלם גם 200 מיליון רק שיקחו אותו מאיתנו…

אם כבר אז עד הסוף - ניימאר נמכר ב 222 מיליוני יורו, דמבלה וקוטיניו עלו הרבה יותר יחד

נכון שהם נמכרו ביותר אבל הם לא עזרו למועדון שלהם כמו שניימאר עזר לפריז

אבל זה לא הנקודה שלי, הנקודה שלי, שאתה מוכר שחקן רק בשביל ערך כלכלי, שחקן שהוא חיוני להצלחה הספורטיבית שלך אתה תקבל החלטות רעות בקשר להשקעה של הכסף שאתה מקבל.

יש מועדונים כמו איאקס ודורמונד שעושים את זה כי אין להם ברירה, ברצלונה באיירן וריאל מדריד לא כאלו.

אם הדיון על לאמין ימאל מקבל הקבלה לזכייה בלוטו, אז מה שחלק מהחברים שלנו מהצד הלבן של הפורום כנראה לא מבינים זה שכבר שזכינו. עכשיו השאלה היא מה עושים עם הכסף.

לאמין ימאל זה לא פאטי ולא פדרו והוא יכול להיות הרבה דברים בעתיד, אבל מה שהוא כן כבר כרגע זה אחד השחקנים הטובים בעולם. אחרי עונה שלמה כשחקן בגיל 16.
הוא לא שחקן שאולי יהיה טוב, הוא כבר טוב. הוא כבר מנצח משחקים, הוא כבר מצטיין במשחקים גדולים, הוא כבר זוכה בתארים(ד’'ש מהפאקינג יורו, כשרונאלדו נתן משחק אחד טוב וזכה אז הוא היה הכי טוב בהיסטוריה והטורניר היה יותר קשה מהמונדיאל).
אין הגיון בלמכור אותו כי הדבר הכי טוב שיהיה אפשר לעשות עם הכסף באותו רגע זה להחתים לאמין ימאל.
כל הסיבה שמועדון כדורגל מייצר יותר כסף זה בשביל שיוכל להשיג ולשמר שחקנים כמו ימאל, ומשום מה רוצים להפוך את בארסה לסופר מרקט. מעניין.

שמח שהגענו להבנה שאתה לא באמת פה בשביל דיון ענייני, ורק בשביל להטריל.

קיבלת לייק וגם אהבתי את הרוב המוחלט של התגובה, אבל הקונטקסט פה חשוב: אנחנו מדברים על רבע מיליארד יורו ומעלה על שחקן בן 16. שחקן בן 16 שהוא עדיין לא כוכב על במימדים של כריסטיאנו, ותרשו לי להסתכן בהתיישנות מזעזעת - אני בספק רב אם יהיה. מנהל ספורטיבי שלא מסוגל למצוא תחליף סופר-עדיף ללאמין ימאל ב-250 מיליון יורו נמצא במקצוע הלא נכון. למעשה יש לו תקציב לנסות עם איזה 2-3 כוכבי על, ואפילו אם יפגע בול רק עם 1-2 הוא יצא נשכר. שיקולי תדמית או לא - זה משדר חוסר מוחלט הבנה בכדורגל, הרבה יותר מבריחה של כוכב פוטנציאלי במחיר סופר-מופרך.

יונייטד לא איבדה רלוונטיות משום שמכרה את רונאלדו והפכה להיות feeder club בעיני הכוכבים, אלא כי הצליחה להחטיא את 200 הכוכבים שהביאה בהמון כסף אחר כך (כולל שבירת שלל שיאים). היא עדיין נתפסת כמועדון על אחרי למעלה מעשור של כשלונות גדולים יותר או פחות, ועדיין בהינתן פרוייקט ספורטיבי מתאים תמשוך את הכוכבים הרלוונטיים בקלות.

לפי ההיגיון הזה, אסור למכור גם את פראן טורס תמורת 200 מיליון יורו כי ההנהלה גרועה, כולם ידעו שלבארסה יש כסף, ויחלבו אותה עבור שחקני פח. זה מקרה קלאסי של shifting the goalpost - לא על זה הדיון.

במידה ולאמין ימאל היה משחק היום בהרכב של, נניח, מנצ׳סטר יונייטד. באותה היכולת, אחרי אותו היורו. והיית יודע בוודאות שמה שיש עכשיו זה מה שיהיה הלאה, 10 שנים קדימה - לא יותר ולא פחות. היית משלם עליו 200 מיליון יורו?

אם התשובה היא כן, אני חושב שאתה מסונוור מעט. אם התשובה היא לא, אז אתה רק מעמיד פנים שיש סיכוי בלבד ללא סיכון בצידו. זה סבבה, אבל זה לא הופך הימור בגובה 250 מיליון יורו לפחות הימור בגובה 250 מיליון יורו.

תלוי כמה, אם היה מקבל הצעה בסך 500 מיליון יורו על רונאלדו בשיאו פרז היה מוכר, לכל שחקן יש מחיר.

לא הייתה לנו אפשרות, כי פלורנטינו היה מוכר את אמבפה וויניסיוס ביחד כדי לממן אותו.

מי שחושב שלאמין יאמאל של היום, ללא כל שיפור או פוטנציאל שיפור בעתיד, שווה 200 מיליון יורו / עדיף על ויני ואמבפה ביחד - אומר זאת בעדינות - לא ישר אינטלקטואלית, או לחלופין - לא מדבר מהראש. מי שחושב שפלורנטינו חושב ככה- זה כבר מצריך הסתכלות.

מי שחושב שהוא יוכל לקנות את לאמין אחרי שיעשה קפיצת מדרגה (ולמעשה יהפוך לשחקן היסטורי) כנראה לא מבין איך כדורגל עובד.

כמה כסף ריאל שילמה על בלינגהאם? סיטי על הלאנד? פסז’ על אמבפה? ריאל על אמבפה(ו/או הייתה מוכנה לשלם)?
אפשר רגע לצאת מנקודת הנחה ששחקנים ברמה הזו שווים לפחות 150 מיליון?
עכשיו בוא נוסיף את העובד שימאל טיפה יותר צעיר ולכן נקודת הפתיחה שלו הרבה יותר גבוהה ולכן הפוטנציאל יותר גדול. הייתי יכול לומר שבסיטואציה תיאורטית לחלוטין היה אפשר לראות עסקה עבור שחקן כזה במחיר של 200 מיליון ואפילו יותר.

העניין פה בדיוק נופל על השורה הראשונה בפסקה השנייה: אתה תטען שאני מסונוור ואני אגיד בדיוק ההיפך על מי שיטען הפוך ממני.

ימאל היום הוא אחד השחקנים הטובים בעולם.
לא שחקן בן 17 חד גוני שלא מצליח להישאר כשיר ליותר משבועיים, אלא שחקן שמפגין איכות גבוהה בכל אספקט של המשחק(מלבד אחד) בצורה יציבה ובכל במה שהוא מקבל. הקבלות כבר שם.
השווי של שחקן כזה בגיל 16 הוא בלתי ניתן למדידה.
כמו לזכות בלוטרי בשנה של לברון, מייקל, מג’יק או בירד.
תדמיין את הלייקרס, בולס או בוסטון מחליפות את אחד השחקנים האלה בשביל הטענה הריאליסטית ש-‘‘לכל שחקן יש מחיר’’.

אז תגיד שלא הבנת את השאלה ההיפותטית שלי ותמשיך הלאה חביבי.

אותה טעות של שוסאקו, תקרא שוב:

יש פה לופ ללא סיכוי לשכנע.
הצד המקביל לטענה ששחקן שווה יותר מ- X זה לטעון שטסים לקנות אותו בסך כזה. בהנתן שזה כלכלית אפשרי עבורה, אני בטוח שגם אם תואם ימאל היה אפשרי לרכישה, בארסה לא הייתה קונה שחקן כזה בסכומים שהיא מסרבת למכור את המקור