שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

השאלה שלך לא רלוונטית. בהינתן אותה יכולת, תמיד שחקן צעיר יותר יעלה יותר. ושחקן צעיר הרבה יותר יעלה הרבה יותר. כי לשחקנים צעירים יש מקום עוד להתפתח.

לא מבין את הטענה או את הצורך בה.

שמח שאתה מחלק תעודות רלוונטיות לשאלות שלי, אבל בעקרון עדיף תשובות. ברור ששחקנים צעירים יכולים להתפתח, כפי שהם יכולים להיפצע/להיכשל/סתם לא לעמוד בציפיות.

הצגתי לך תרחיש בו אני מעלים לחלוטין את הסיכון או הסיכוי שימאל יעמוד/לא יעמוד בציפיות, אלא שתקבל שחקן הרכב טוב עד מצויין ל-10 שנים. לו זה היה התרחיש, לא היית טוען שימאל לא למכירה גם עבור 500 מיל׳ יורו, נכון?

תוסיף לתרחיש הזה סיכון וסיכוי, תתמחר אותם בהתאם, ותקבל את חוסר ההסכמה הבסיסי פה. לאף אחד מכם אין כדור בדולח, וגם לא לי. לכן זה סביר לגמרי לטעון שצריך למכור את ימאל תמורת 250/500/700 מיל׳ יורו היפותטיים, וסביר לטעון שלא. זה לא סביר לטעון ש-״אין מחיר״ כי זו סתם סיסמה שלא מתכתבת עם המציאות או עם ההתנהלות של איזשהו מועדון כדורגל, אלא אם אתם באמת מאמינים שמדובר במסי 2.

שחקן בן 26 עם היכולת של לאמין זה שחקן שנמכר ב-100 מיליון בקלות. ואם לשחקן הזה יש תקרה שאנחנו כרגע לא מצליחים לראות אפילו, אז כן, הוא שווה גם יותר מ-200. ובגלל זה יש הצעות כאלה.

אין לי ספק שבהינתן האפשרות, פלורנטינו היה מתאבד עליו לפני שהוא זוכר בכדור זהב.

שוב - התקרה שווה לרצפה שווה ליכולת ולתפוקה הנוכחית. אם לא הבנת אולי הבעיה בי, אפשר להמשיך הלאה.

נוטה לחשוב שיש כמה וכמה שחקנים בעולם שפלורנטינו היה מתאבד עליהם לפני, אבל ברור שהיה שמח לגנוב אותו לבארסה גם בסכום די גבוה. בטוח שלא בחצי מיליארד יורו ומעלה. וזה למעשה מראה לכם בדיוק, אבל בדיוק, למה אין דבר כזה ״לא למכירה באף מחיר״ - כי המקבילה היא ״לקנות בכל מחיר״, שברור שזה הבל (ונדמה לי שלזה כיוון @goldi). ההבדל היחיד הוא היותו שחקן בית (פלוס ענייני התדמית כמועדון וכו׳, אבל בעיני זה כאמור רלוונטי אך לא מכריע עבור סכום גבוה מספיק).

הסיבה שבמקרה כזה ‘‘אין מחיר’’ עדיין נשאר אמירה מציאותית בעיני היא שבמקרה ומתקבלת הצעה שעוברת את סף השווי של השחקן, אז השוק לחלוטין נשבר וכל שאר השחקנים יעלו בשוויים לרמה שהאובר תשלום על ימאל לא מועיל בשום צורה.
תקבל 400 מיליון על ימאל, ואז הערך של פלוריאן טירת יעלה ל-200-300, אז מה עשינו בזה?

בנוסף, איך שאני רואה את זה אתה מגביל את שווי השחקן לאיכות המשחק שלו. 10 שנים של לאמין ימאל ברמתו הנוכחית שווה לפרנצ’ייז עוד המון כסף מתרומה תדמית של שחקן התקפה ‘‘מסחרר’’ שמביא ניצחונות, קהל ותארים.

ובסוף, אנחנו מגיעים לעוד נקודת מפתח בנושא: אני לא יודע מה ימאל הולך להיות, אבל מההיכרות שלי מעולם הכדורגל נקודת הפתיחה שלו מספקת לו פלטפורמה להיות אחד השחקנים הטובים בדורו. גם על מסי אמרו שאי אפשר לדעת שהוא הולך להיות ‘‘מסי’’, אבל האפשרות ששחקן יכול לקחת את עצמו לגבהים היא גם משהו שחייבת להילקח בחשבון. אני רק אומר שימאל הוא לא ‘‘מסי הבא’’ או שחקן נחמד מהנוער, הוא אחד השחקנים הטובים בעולם.

אין לי ספק שכל קבוצה שיש לה אפשרות פיננסית הייתה מממשת את סעיף השחרור של מסי, בסך מיליארד דולר. ככה שבאופן כללי לקנות בכל מחיר זה כן דבר.

לאמין ספציפית הוא שחקן אגף ימין בעל רגל שמאל, שרק עלה מהנוער ומפרפר את מיטב הגנות אירופה. אבל זה לא רק שהוא מזכיר את מסי, אלא שבגיל הנוכחי (17) הוא כבר שחקן הרכב, ומסי רק עלה לבוגרים. הדריבל שלו אולי פחות טוב מזה של מסי בן ה17, אבל יש לו ראיית משחק ויכולת מסירה טובות יותר.

גם על מסי הצעיר אמרו שהוא לעולם לא יהיה סקורר, ושהדריבל המשוגע שלו בלי גולים לא יהפוך אותו לשחק היסטורי. אז אמרו. אבל אני לא רוצה ללכת עד מסי. אתם לא מפסיקים אצלכם לאונן על ויניסיוס, אבל לפני שהוא שדרג את הסיומת שלו, הוא היה שחקן נחות משמעותית מלאמין הנוכחי.

אבל אתה יכול להגיד הפוך שלשחקנים מבוגרים יותר השווי מראה איך הם משחקים אז זה אומר שאתה קונה רק כישרון
אבל שחקנים צעירים אתה 50 % משלם על סמך זה שהם אולי יתפתחו

אני לא מבין את החישובים של אוהדי ריאל כמה שווה לאמין .
ממתי כדורגל זה מקצוע חשבונאי קר?
בשבילי לאמין לא למכירה בשום סכום, ובשביל טיטי הוא שווה לקרבחאל.
בשביל PSG עוד שנה של מבאפה שווה יותר מ 180 מיליון, כי הם לא מכרו אותו לריאל. זאת החלטה פיננסית של איזה רואה חשבון?

הוא שווה לקרבחאל בכמות השערים שהבקיעו עונה שעברה, נא לדייק.
קרבחאל אגדת כדורגל וימאל עוד יצטרך להוכיח המון כדי שבכלל אפשר יהיה להתחיל לחשוב להשוות ביניהם.

הדיון הוא לא פיננסי ולא על החישוב עצמו אלא על הטענה (המופרכת בעיני) שאין שום חישוב כזה. ולא, מסי כדוגמה לא מפריך את הטיעון הזה (גם כי אפילו לו היה מחיר, וגם כי כמו בכל דיון - הוא לא דוגמה לכלום).

זה לא ויכוח על טעם ועל ריח או על כמה הפאלש של לאמין יפה.

נ.ב - ״אוהדי ריאל״ ממש מיותר פה, תסתכל על ההודעות של @EJB, של @Shayy ושל אחרים. לא צריך להכניס את זה בכוח.

ועבור 5 מיליארד? עשרה? על מה הדיון פה לעזאזל?

כן אבל גם הקפיצה של ויניסיוס זה לא משהו שאני זוכר משחקן התקפה אחר. כל הדוגמאות שלכם כולן הן צ׳רי פיק של מקרים שהצליחו. מה לגבי דמבלה? כשרכשתם אותו מדורטמונד הוא גם נראה טוב יותר מאשר ויני כשהגיע אלינו. אפילו העמיד מספרים יפים של 6 שערים ו-13 בישולים בבונדסליגה לפני גיל 20. היה שווה את הסכום כי היה מצב שיפתח סיומת כמו ויניסיוס? אם הוא היה גדל אצלכם באקדמיה אז לא היה שווה למכור אותו עבור 60-80 מיליון?

כל מי שעונה ב-“אבל תראו את מסי” כטיעון לכך שללאמין ימאל אין מחיר מראה שהוא לא מבין שום דבר בכל מה שקשור להסתברות וסיכונים וכנראה שיש סיבה די טובה שהוא לא מנהל קבוצת כדורגל.

גם אם נצא מנקודת הנחה שבדיעבד למסי לא היה מחיר (וגם זו הנחה שגויה, למסי היה מחיר ועבור סכום כסף נתון ניתן היה לייצר קבוצת כדורגל מצליחה אפילו יותר), להניח מראש שימאל זה מסי כי עובדה שהיה מסי זו פשוט הנחה מטומטמת. הסיכוי שימאל ייצא מסי שואף לאפס, והאמת שאפילו הסיכוי שימאל יום אחד יזכה בכדור הזהב הוא עדיין יחסית נמוך (אם כי כמובן גדול בהרבה מאפס).

רוצה לומר - ימאל נראה כמו פוטנציאל מבטיח להיות אחד השחקנים הטובים בעולם בעתיד, וזה גם לא יפיל לסתות אם יהיה השחקן הטוב בעולם. כרגע בכל אופן הוא רחוק מאוד משם וההיסטוריה מראה שיש יותר סיכוי שהוא לא יהיה השחקן הטוב בעולם מאשר שהוא כן יהיה. שלא נדבר על השוואות לשחקן הטוב בהיסטוריה…

כל מי שעונה “לא” על האם הוא היה רוכש את ימאל היום ממועדון אחר ב-250 מליון לא יכול לטעון באותו משפט שאין לו מחיר (המשמעות של שחקן בית לא מקפיצה מחיר לאינסוף), וכל מי שעונה “כן” הוא סתם שקרן.

לרגש כן יש מקום, כי רגש שווה קהל, מכירות, הייפ, וכל זה שווה כסף. אז למכור ב-250 מיליון אירו את הכוכב הבא שעולה מלה מאסיה לא יכסה את ההפסדים על המותג של השחקן ושל הקבוצה והפוטנציאל הגלום בזה.

הרגש הוא של הקהל, למועדון אין רגש, הוא משתמש ברגש של הלקוחות שלו כדי להפוך אותו לכסף.

זה כמו שבלינגהאם ידע מה הוא מרוויח לא רק מקצועית או רגשית, אלא כלכלית בלהגיע לריאל מדריד, אותו דבר אמבפה.

כרגע לאמין הוא מותג עם פוטנציאל עצום, כמו שהישארות של מסי בקבוצה היתה יכולה להניב לבארסה הכנסות עצומות.

ההייפ סביב לה מאסייה שווה הרבה מאוד כסף.

למה ניימאר עזב את בארסה? כי הוא מותג של נייק, וככה נייק החליטו. מאותה סיבה שסנדרו רוסל, איש נייק, הביא אותו לבארסה. כדי להיות המותג המוביל בעולם, אבל מה לעשות, הוא לא יכול היה להיות כזה כשכוכב של אדידס לפניו.

נייק זרקו את ניימאר ברגע שהתפוצצה הפרשה ההיא עם הבחורה, ומאותו רגע המותג מת וככה גם קריירת המשחק שלו.

הוא כבר אחד השחקנים הטובים בעולם. פה בדיוק קבור הכלב.

אותו דמבלה שכולם פה היו נגד הרכש שלו? שכל אחד ואחד מאיתנו הסביר למה הוא שווה אולי רבע מהסכום ששילמנו עליו? נו באמת…

מזל שיש לנו זוג עיניים, אחרת עוד היינו חושבים שהוא היה לאמין יאמל הצרפתי.

שחקן ששווה לברצלונה לקנות ב-40 מיליון, לא שווה לה למכור ב-60-80 מיליון אלא אם כן יש לו תחליף מוכן. ולא שווה לה למכור בכלל אם הוא שחקן בית. ככה זה עובד.

אגיד את השנקל שלי, אין דבר שאין לו מחיר, לא קיים בעולם שלנו.

לטעמי 250m כולל כל הסיכונים שמנו לעיל, פציעות, אי התפתחות מעבר למה שיש היום, מוות עריסה, הבאת מחליפים גרועים שגם אינם שחקני בית, כל אלו אינם שווים 250m על לאמין. ובדיוק כמו שאם לקבוצה היה כסף היא הייתה קונה את מסי במיליארד או במיליארד וחצי, גם ללאמין יש מחיר. פשוט בגלל שבארסה לא באמת רוצה למכור ולנסות לפגוע במחליפים גרועים, ובעיקר בגלל שרב הנסתר על הנגלה אצל יאמין אפשר לדפוק מחיר גבוה מהמוערך בשוק על הנייר כי המוכר לא מעוניין למכור.

בסוף, אם תבוא מישהי ותתן עליו 500m או יותר, אנחנו נמכור על ארבע. זו האמת כמה שאנחנו מחוברים לילדון המהפנט הזה.

ורק מילה לחבר’ה שלא עוקבים אחריו משחק משחק, אני לא זוכר בכל שנותיי הקצרות בכדורגל (17 שנה) שחקן כך כך צעיר מהפנט בדריבל עם יכולת מסירה וחכמת משחק המתבטאת בקבלת החלטות בגיל כזה. מסי החל לנצוץ בגיל 17. להשוות אותו למסי זה הזוי, אבל להשוות אותו לשחקנים אחרים זה גם הזוי, לאמין יאמל הוא חד וחלק שחקן חד פעמי בשנתון שלו בראי ההיסטוריה. האם הוא יתעלה יותר? הזמן יגיד.

אני בעיקרון מעדיף לצפות מהצד בדיון הזה ולא להצטרף, אבל חייב להגיב לנקודה הזו: גריזמן, קוטיניו, פראן טורס - אלו החתמות הזויות שהיה ברור מהרגע הראשון שהן יכשלו.

דמבלה זה כישלון בדיעבד. בזמנו, זה נראה כמו רכש לא רע (גם אם בסכום מופרז) ואני חושב שרוב האוהדים תמכו.

דיון ממש מרתק שהדעה שלי בו קרובה לזו של דן.
אני מסכים עם שני הצדדים ומבין את הרציונל של שניהם.

האם יש סיכוי שיאמאל יהיה מסי? לא, אין שמץ של סיכוי.
אבל אם הוא יהיה חמישית מסי, שאגב גם פה הסיכוי שואף לאפס, זה כבר יהפוך אותו לשחקן הטוב בעולם ובפער. וזה שווה משהו.

אז אם חושבים בצורה רציונלית, אז לגמרי יש לו מחיר אבל זה צריך להיות מחיר עצום. למשל 500 מיליון וצפונה.
250 מיליון זה גרושים לפוטנציאל כזה. גם במחיר להסתכן בפציעה גומרת קריירה ואיבוד אותם 250 מיליון.
מה גם שמכירה במחיר פחות מהיסטורי לא עזור לתדמית של ברסה ולאקדמיה שלה.

אבל בגלל שאף מועדון לא יציע עליו משהו קרוב ל500 מיליון, אז לדעתי הדיון הזה הוא סתם תרגיל מחשבתי ברמת: “היי אחי, מעדיף לקבל 2 מיליון יורו במחיר וויתור על נשים לעד או לבחור לעצמך כל יום שחקנית כדורעף חופים אחרת, גם יפניות?” ברור, זה לא הולך לקרות לצערי אבל לפחות ייצא מזה דיון סופר מרתק.

זה קל, תביא לי את זה ואת השאר יבואו לבד:-)

רק 2 מיליון? חד פעמי?