שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

נניח שיכול להפוך לשחקן הטוב בעולם, כיום זה אמבפה והאלאנד נניח, לא נראה לי שיש פה מישהו שלא יסכים שסכום של מעל 180 מיליון יורו יהיה מוגזם על האלאנד או אמבפה.
עכשיו אומרים לך תקח סכום של 250 מיליון שאף אחד לא יסכים לשלם על השחקן הטוב בעולם היום עבור ילדון שלא עשה כלום שרוב הסיכויים שלא יהפוך בסוף אפילו לפדרו, האם לא תסכים ?

מבין את אוהדי ברצלונה שנאחזים חזק בתקווה שיהפוך למסי ומשכנעים את עצמם שלא היו מוכרים, אבל איפה אתה נכנס למשוואה הזאת ? :thinking::joy:

סיקרן אותי המשפט הזה.
אתה מתכוון לסיומת או ליכולת באופן כללי?
בכל מקרה אני די בטוח שאני יכול למצוא המון מקרים לשני האופציות. על קצה הלשון, רובין ואן פרסי.

סיומת וגם באופן כללי. כמעט שתי עונות מלאות עם סיומות מהגרועות שראיתי אי פעם, לא רק בריאל, ובאופן כללי (ואני לא לבד בזה) - תחושה כללית שזה יותר רוביניו מניימאר.

ואן פרסי מעולם לא היה פינישר חלש כמו ויני בעונה הראשונה. אולי כשהיה בן 13.

אם אנחנו מדברים על שיפור טכני אני אסכים שקשה למצוא(לא אגיד שזה בלתי אפשרי), בכל אספקט אחר הייתי אומר שאין שחקן מצליח שלא עובר התפתחות במהלך הקריירה.

כי אני מאמין שיאמאל הולך להיות הטוב בעולם ובפער (עם תקרה הרבה יותר גבוהה מזו של האלאנד ואמבפה) וכי לא הייתי סומך על ההנהלה שלהם להשתמש ב250 מיליון בצורה נבונה.

אני לא אגיד שימאל יהפוך לאיזה מסי או מראדונה, כי זה סתמי ומקסימום נבואה שאלוהים יודע אם תקרה. מנגד, אם נתחיל למכור כוכבים ולרדת מנכסינו אנחנו נהפוך לעוד גרסא של סביליה בלה ליגה.

יש אמירה מאחורי לא למכור את הכוכב הכי גדול שלך ולנסות לחזור לשפיות כלכלית תוך כדי שאתה שומר על הנכסים העיקריים שלך.

אגב, מה שאנחנו נקרא לו נכס עיקרי מתיישב באמת על מקום אמוציונלי כמו שאור הסביר יפה. לא לחינם מי שמתכננים להעיף מתחילים לדחוף אותו בעיקר תודעתית החוצה. על ילדי הלה מאסיה שבאמת מצליחים זה פחות עובד כי מראש הקהל מחובר אליהם יותר מהשחקנים הזרים.

יאמאל ופדרי הם שחקנים שמהמון סיבות לא הולכים לגעת בהם. כנראה שאילולא הפציעות הייתי אומר אותו דבר על ברנאל וגאבי, אבל נראה מה יקרה שיחזרו.

:flushed:

אם לאמין היה משחק באייאקס או פורטו אף אחד לא היה מעיז לכתוב את מה שכתבת, אבל נראה שלאפורטה הצליח במה שהוא מנסה לעשות.

אם הוא היה משחק באייאקס או פורטו הייתם באים לפה כדי לספר לנו עד כמה ההתנהלות של פלורנטינו מבריקה, ואיזה גאוני זה להשקיע 250 מיליון אירו בשחקן צעיר, בזמן שאנחנו השקענו בקיץ של צ’אבי 200 מיליון על שחקנים בינוניים ואם היינו מתנהלים כמוכם אולי היה לנו תקציב ללאמין יאמאל אחד.

לנצח תמצאו תירוצים.

להיפך, קטלו את פרז כשהשקיע בכל התינוקות מברזיל.

למה להשקיע 250 מיליון בילדון מאייאקס אם אפשר להביא את האלאנד בפחות כסף ?

שטויות במיץ. אם היה מדובר בשחקן בן 25 עם אותה היכולת בדיוק אף אחד לא היה מעז להוציא את המשפט הזה מהפה. הגיל שלו והעובדה שהוא שחקן בית מעוורת אתכם לגמרי.

דבר אחד אני כן מוכן לתת לו - כששחקן בגיל כל-כך צעיר נראה מאוד טוב זה בהחלט סימן חיובי (וזה מאוד מאוד מאוד חריג). אבל, כדי שימאל ישכנע אותי שהוא בדרך להיות מה שאתם בטוחים שהוא הולך להיות הוא צריך מתישהו בשנתיים הקרובות להפוך להיות אחד מה-2-3 שחקנים הטובים בעולם. הוא כרגע מאוד מאוד מאוד רחוק מזה.

מסכים לגמרי. היכולת הזו בגיל הזה היא דבר מאוד חריג. זה לא הופך אותו ללהיות שווה 250 או 500 מליון וזה אפילו לא הופך אותו כבר היום להיות אחד השחקנים הטובים בעולם. הוא פשוט לא.

אגב, סתם לגבי ההשוואות למסי. אמנם זה קרה בגיל מעט יותר מאוחר, אבל מסי מהרגע הראשון שדרך על הדשא היה השחקן הטוב בעולם. זה סיפור לגמרי אחר מימאל שבכלל לא קרוב לזה (הוא אמנם אכן יותר צעיר, לכן אני ‘מוכן’ לתת לו עוד שנה שנתיים כדי להפוך לכזה. ההימור שלי הוא שזה לא יקרה).

אני ממש זוכר את ההתחלה של מסי והסיבה היחידה שהוא לא על העונה הראשונה נחשב לטוב בעולם הייתה כי כולם חשבו שזה סתם איזו יכולת חריגה של ילד שעוד יתאזן ואף אחד לא דמיין שזה יהיה עקבי. אבל זה היה עקבי, והוא כבר בגיל 19 היה השחקן הכי טוב שיש.

אני אחזור שוב לטענה שהתחילה את כל הדיון הזה, כשלב ראשון שיוכיח שהוא יכול להבקיע בעונה יותר ממגן שמאלי מזדקן.

לאפורטה באמת גאון שיווקי, הוא זרק לאוויר שקבוצת שקר כלשהו הציעה 250 מיליון יורו על ימאל ושהם אפילו לא מוכנים להקשיב להצעה, וכך עיגן בראשם של אוהדי ברצלונה שימאל שווה הרבה יותר מ 250 מיליון יורו, ואם הוא שווה 250 מיליון יורו אז לבטח השחקן הטוב בעולם כבר היום.

אם היה משחק באייאקס ורוצים למכור אותו אף אחד לא היה שם עליו יותר מ 80 מיליון.

…כי היה רונאלדיניו. ואז רונאלדיניו נשאל בערך בגיל 18-19 מי יהיה השחקן הכי טוב בעולם אחריו והוא ענה שהשחקן הכי טוב בעולם עכשיו זה מסי.

אז תדייק גם אתה. אתה זה שמשווה בין 2 שחקנים בעמדות שונות לפי פרמטר אחד בלבד. אתה זה שהתחלת פה את “יאמאל כובש כמו קרבאחל”.
עכשיו עברת להשוות קריירה שלמה של שחקן בן 17 לקריירה שלמה של שחקן בן 32 כדי להוכיח ששחקן בן ה 32 יותר טוב?

נכון, וחלק מההודעה שלי היה בדיוק על זה. אני בתור אוהד בארסה לא מוכר את לאמין בשום סכום. כמוני רוב אוהדי בארסה בדיון כאן. אוהדי ריאל, רובם ככל הנראה, חושבים שבארסה צריכה למכור אם הייתה מקבלת הצעה של 200-250 מיליון.
אתה יכול לזרוק גם עליי “ועבור 5 מיליארד? עשרה?”, אבל זה ילדותי. אני מדבר על סכומים הגיוניים יחסית שיכולים לשלם נגיד צ’לסי, פאריז והסעודים. אף אחד לא הולך לשלם את סעיף השחרור שלו ששווה 1 מיליארד. ואם כן, אז אין לי או לבארסה מה לעשות.

למה אתה מעיר לי כשאני מכליל את אוהדי ריאל, ולא מעיר לטיטי כשהוא מדבר על אוהדי בארסה בכללי שמשווים את לאמין למסי?
מי פה השווה את לאמין למסי? אני לא.

image

ינואר 2006, רונאלדיניו זוכה בכדור הזהב, מסי בן 18

לגבי לאמין, אין הפתעות
חלק מאוהדי בארסה פה מגזימים לטובה לגביו - טבעי מאוד
חלק מאוהדי מדריד פה מגזימים לרעה לגביו - טבעי לא פחות

אני חושב שהוא כבר היום נמצא על התפר בין שחקן על לבין אחד השחקנים הטובים בעולם, לכל הפחות, והוא ככל הנראה השחקן שהכי סביר שיהיה בשולחן של אמבפה והלאנד או אפילו יעבור אותם

פעם היו אומרים בפורום הלבן על נאצ’ו שהוא “הבלם הרביעי הטוב בעולם”
אז לאמין הוא כמעט בוודאות הבן 15/16/17 הטוב בהיסטוריה, וזה לא הולך ברגל

אף אחד לא השווה אותו מבחינה מקצועית למסי. הם פשוט עושים ספין ואנחנו משתפים איתם פעולה.

אני פורש מהדיון. הם פשוט bad faith actors

דרך אגב רק מבחינה עובדתית, כל הדיון הזה של המחיר של לאמין ,החל שאחד מאוהדי מדריד נכנס לדיון של הפנטזיות וצירף קישור ושאל אם היינו מוכרים אותו ב250 אבל כן לאפורטה “שטף” לו את הראש…

אוהדי ריאל, ויסלחו לי אלה שלא, טוענים שאנחנו משווים את לאמין למסי, ומגחכים על זה.
ואנחנו צריכים להתגונן ולהגיד “אני לא השוויתי” .
כאילו מישהו מאוהדי בארסה עשה פה השוואה בין לאמין למסי מעבר ל “גם הוא קיצוני ימני עם רגל שמאל” או משהו כזה.

אני “אשם” בזה, אני השויתי בין זה שמסי הגיע בתור הבטחה גדולה לבוגרת ואותו דבר לאמין. אין קשר למסי “הכדורגלן” מול לאמין.

הם פשוט בכוונה מעותים את הדברים שלי ואפילו שחזרתי פה כמה פעמים על הכוונה שלי הם ממשיכים.

זה פשוט חוסר כבוד וזילזול.

אתה שוב מפספס, אתם כותבים שלאמין כבר עכשיו הוא אחד הטובים בעולם, מדובר בשחקן התקפה, אז אני רק שואל איך שחקן התקפה שמבקיע בעונה מלאה רק 5 שערים הוא בין הטובים בעולם ?
וכדי להראות כמה מעט זה 5 שערים בעונה אני משווה אותו לכמות ההבקעות של מגן מזדקן, יכלתי להשוות לכמעט 30 שערים שאמבפה אחד הטובים(אבל באמת) בעולם ולהוכיח את אותה טענה, אבל יותר כיף להשוות לקאבחאל.

דרך אגב השיפוץ של ההיסטוריה פה לגבי מסי היא כל כך מצחיקה.

הפורום הקודם קרס, אם היה לי יכולת להביא לפה את הדיונים שבהם אוהדי ריאל טענו “שרוביניו יותר טוב ממסי” או אוהדי ברצלונה שבעצמם טענו שמסי יגמור כמו סביולה.

כן כולם בגיל 16 של מסי היו נביאים שידעו שמסי יהיה הטוב בעולם. בדיעבד כולנו חכמים.

אתה שוב מפספס. “אחד השחקנים הטובים בעולם” לא נמדד בהכרח בפרמטר אחד שהוא הבקעת שערים. אפילו לא שחקן התקפה.
בנוסף, אתה משווה עונה שלמה. לאמין של תחילת העונה הוא לא לאמין של סוף העונה. במהלך השנה הוא השתפר מאוד, ומגימיק של שובר שיאים “הכי צעיר ש…” הפך לשחקן מוביל בבארסה ובאנקר בנבחרת.
גם אינייסטה היה בין הטובים בעולם ומעולם לא הראה סטטיסטיקה שמוכיחה זאת.