שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

אין ספק שכל התקדימים האחרונים של שחקנים בני 16 שסחפו עת הנבחרת שלהם לאליפות אירופה לא מימשו את הפוטנציאל שלהם :man_facepalming:t2:

לא, אם נחפש תקדימים רק של שחקנים שזכו ביורו בגיל 16 וקוראים להם לאמין עם שם משפחה ימאל והם מרוקאים עם אזרחות ספרדית ואמא שחורה ומסתובבים עם תסרוקת מוזרה אז לא נמצא כאלה שלא מימשו את הפוטנציאל בעבר.

אבל אם נבדוק שחקנים צעירים שנראו כהבטחה ענקית ובסוף לא יצא מהם כלום אז יש המון דוגמאות.

כשאתה מדבר על אוהדי ריאל ברבים אתה מתכוון לגל המחנאי האוטומטי או כאלה עם יכולת חשיבה עצמונית?

אני מדבר על קבוצה שהיוותה, לפי זכרוני, רוב. אתה יכול להגדיר אותם כ"מחנאים אוטומטיים" ואני לא אתווכח עם זה כמובן.

אני אדייק יותר.
לדעתי הוא לא בין ה 3 הטובים בעולם אבל כן בין , נניח, 50 הטובים בעולם כבר עכשיו.
הפוננציאל שיש לו והצפי להכנסות ממנו עוברים את ה 250 מיליון. הוא אמור להיות זה שמושך קהל וספונסרים ל 15 שנה קדימה.
אני גם לא סומך על ההנהלה הנוכחית או על עתידית שתשכיל להשתמש בכסף למשהו יותר טוב.
אני גם לא רוצה להיות רציונלי תמיד. אני רוצה להנות מכדורגל, ולצפות בלאמין זה להנות מכדורגל. לא רוצה שימכרו אותו גם ב 500 מיליון, בשבילי הוא לא למכירה בשום סכום.

למה אני לא יכול להשוות בין שתי השחקנים בקטע הזה ? פה מדובר על כישרון בגיל צעיר שצמח מלה מאסיה וצפוי להיות כוכב הקבוצה וזה בדומה למסי זה לא שאני חושב או מישהו פה חושב שיאמל הוא המסי החדש, הוא גם לא צריך להיות המסי החדש מספיק לי 15 אחוז מסי והוא כבר שחקן היסטורי . זה לגטימי לחלוטין להשוות בנהם בתחום הזה . היית צודק אם הייתי משווה מבחינת הכישרון של מסי ליאמאל, מה שאתם בכוונה עושים פה ומנסים להוציא לנו ולי באופן אישי (כי אני התחלתי את זה) את המילים מהקשרם.

הנקודה שניסיתי להגיד, שאם ברצלונה היתה נוקטת בגישה של אוהדי ריאל ומוכרת שחקנים שהם פוטנציאל בגיל צעיר תמורת מחיר שוק (אני לא באמת מדבר על סכומים אסטרומים ששמו פה) לא היה לנו בסופו של דבר את הפפ טים.

אני גם הוספתי את בוסקטס צאבי ואיניאסטה למשואה , מוזר שלזה אתם לא “נדבקים”

נירו ודויד פה מיתממים בהודעות שלהם שזה כל כך שזה מדהים.

חבל שאני לא יכול להקים את הפורום הישן לחיים. ברור שהיו בודדים שראו מקרוב, והבינו מקרוב איזה רכבת הולכת להתנגש בנו בקרוב. אבל הרוב לא היה לו מושג שמסי יהפוך לכזה מפלצת, דרך אגב גם לא אוהדי ברצלונה (ברובם), אני לא כותב את זה בשביל "להוריד " מאף אחד . אני כמובן מדבר על מסי בגיל 16 17 . בגיל הזה, ידענו שמסי מוכשר, אבל לא ידענו עד כמה הוא יהיה אדיר.

הפורום הלבן עוד הטיף לנו מוסר שרונאלדו יותר טוב ממסי גם שהוא שבר שיאים קלנדרים של שערים, לא כולו אבל חלקו.

נ.ב דרך אגב. רק לגילוי הנאות, שמסי היה בגיל 16 17 אם הייתם אומרים לי שמסי בסוף הקרירה ידיח את דיגו פאקינג מראדונה מהמלוכה בסוף הקרירה שלו, הייתי חושב שאתם על סמים.

לא חשבתי שזה אפשרי.

@titi_camara

אני יודע שאתה יותר טוב מזה, תעשה גילוי נאות, בויכוח על רונאלדו ומסי. מה אמרת?

אסור להשוות כי לטענת השופט אתה טועה. ככה זה עובד.
לדבר על כדורגל? על איכויות משחק? למה צריך את זה כשכל המטרה זה לצאת כנגד כמו שהוא בעצמו טען.
וככה גם נראה שאר הדיון כי משם הוא התחיל. השוואת הקרבחאל שכל מטרה שלה היא לעשות בכוונה.

כשימאל יכבוש את ה-15 שערים הכל-כך חשובים, אנחנו כמובן נשמע שזה מספרים של שחקן סביר בלבד והוא צריך לתת 30-40, ואז אם הוא יעשה את זה אז יגידו לנו ''הוא לא יכול בלי פדרי וגאבי", ואז שהוא יעשה את זה בלי פדרי וגאבי יגידו שראו מהנגיעה הראשונה שלו שהוא משהו מיוחד.

כבר היינו בסרט הזה.

זאת תגובה הרבה יותר מדוייקת, לא חושב שתהיה עליה אי הסכמה.

אתה ואחרים יכולים לעשות מה שרוצים, תשווה בין יאמין למסי בקטע הזה, אבל זה גם יתן לי את הזכות לכתוב שאתם משווים, כי גם בקטע הזה מסי הוא היחיד שבדיעבד לא היה כדאי למכור אותו ב 250 מיליון יורו(וגם רונאלדו כמובן).

רק אזכיר שאף אחד לא המצליץ לכם להפוך לדורטמונד, הדיון היה שאם יש הצעה אסטרונומית על שחקן מסויים שבמקרה הזה היה ימאל, כל קבוצה כולל ריאל תמכור תמורת המחיר הנכון, הדיון עובר להאם 250 מיליון הוא סכום אסטרונומי, לדעתי כן בהחלט !

אמרתי הרבה דברים, עיקר מה שאמרתי כמעט תמיד זה שמסי כשחקן כדורגל עולה על רונאלדו, ושרונאלדו משתווה למסי רק ביכולת ההבקעה והיכולת להעמיד מספרים לא נתפסים ושלמזלו של רונאלדו שערים זה הדבר הכי קשה בכדורגל ולכן מטבע הדברים גם הדבר הכי חשוב בו וזה נותן לו את האפשרות להגיע למצב שמשווים אותו ראש בראש מול מסי.
אם שאר התכונות של שני השחקנים האלה היו נשארות זהות ורק משנים את יכולת ההבקעה של רונאלדו ומורידים אותה רמה אחת ומעלים לו כל יכולת אחרת אפילו בשתי רמות אז אף אחד לא היה משווה אותו למסי.

צריך להיות עיוור כדי לא להבין שכבר עכשיו הוא בטופ.
טפו טפו טפו.

סבבה והכול, אבל אני לא אוהב את ההשוואה למסי.
הוא פתח את העונה מדהים, ולגמריי difference maker, אבל מסי הוא לא, וסביר מאוד שגם לא יהיה.

חבל לשים עליו את הלחץ הזה וחבל לפתח ציפיות.

זה משהו שכל שחקן צריך להתמודד איתו.
גם צ’אבי, אינייסטה, בוסי וססק היו צריכים להתמודד עם השוואות לפפ.
זה לא משהו שאפשר לשלוט עליו, רק השחקן צריך לדעת/ללמוד להתמודד עם זה.

לגמרי. רק קרבאחל ואולי 2-3 שחקנים בעולם עדיפים עליו כרגע.

המזל שלנו זה שהוא כל כך בוגר לגילו, שנראה שזה לא מפריע לו יותר מדי.

הכי הלהיב אותי זה הדקות האחרונות מול ויאריאל בהן נכנסו לו ברגליים במטרה לפצוע אותו (מאחל לשופט שישברו לו את שתי הרגליים, באמת), ושבכל פעם הוא פשוט קם ורצה להמשיך לשחק כדורגל.

מבחינתי הבעיה בהשואה למסי קודם כל כי זה חוסר כבוד כלפי מסי.

דבר שני ומה יקרה עם הוא היה רק 10 אחוז מסי? נתאכזב?

תהנו ממנו תגידו תודה ללה מאסיה ובוא נתפלל שברתומאו לא יחזור לברצלונה כי אז הוא ימכור את לאמין בחמישים שקל. שבסופו של דבר עוד נגלה שאת החמישים שקל הוא לקח לעצמו.

דיי נו אל תשווה אותו לקרבאחל, זה גרוע יותר ממסי.
הוא לא יגיע לרמות האלו…

להשוות בין השוואות למסי לבין השוואות לפפ (השחקן)… זה יותר גרוע מאשר ההשוואות של ימאל למסי מלכתחילה.

פפ היה שחקן סבבה לגמרי, אבל לא הרבה יותר מזה. בקושי שחקן דורי. אם לא המאמן שהפך להיות, ספק אם היו זוכרים אותו מחוץ לקהילת האוהדים השרופים של הבלאוגראנה.

נראה שאתה לא מתמצא עד כמה גדול היה פפ, וכמה ההשוואות האלה היו נחשבות הרסניות עבור הצעירים בזמנו.
ויחד עם זאת לא טענתי שפפ היה גדול כמו מסי, אז אני לא מבין את הדבר שכל פעם שמשווים משהו אובייקטיבי בהקשר למסי אז זה הופך אסור בגלל שמדובר במסי.
זה הופך מגוחך כבר.

אולי כדאי לאחד את האשכול הזה עם “פציעות והשעיות” . נראה שאת רובינו משחקי הנבחרות מעניינים רק באספקט הזה.

בכל אופן, לקראת המשחקים הקרובים :
ספרד הבוגרת - זומנו קוברסי, לאמין, פדרי והכריש. למרות הדיבורים, איניגו ובאלדה נשארו בבית.
ספרד U21 - טורה וקסאדו עם זימון בכורה.
הולנד - דה יונג לא זומן.
צרפת - קונדה זומן.
ברזיל - ראפיניה.
פולין - לבנדובסקי.

כולי תפילה שלאמין יחטוף צהוב נגד דנמרק על מנת שיבטיח את העדרותו מהמשחק הבא.

הנבלה גם התראיין על זה: ״במועדון שלו יש להם את לאמין ל-70 משחקים. לי יש אותו רק לחודש בסך הכל. האחריות על המנוחה שלו צריכה להיות אצל המועדון שלו, לא אצלי״.

אני כבר ממש מתעב את הקונספט של נבחרת בשנים האחרונות.

עד עכשיו הגנתי על השמוק, זהו ההגנה שלי נגמרה

“נטה נשאל בסיום על הגישה האגרסיבית בה נקטה דנמרק מול ימאל, ובאופן מפתיע הצדיק את הדנים. “בועטים בו? היה לי פעם קולגה שנהג לומר לשחקנים שמתלוננים שמבצעים עליו עבירות - ‘מה ציפית לקבל, נשיקות?’ ברור שהיריבות ממצות עד כמה שניתן את האפשרויות לעצור אותו”, אמר המאמן. “השחקנים היריבים עושים את המוטל עליהם, והשופט צריך לקבוע את הרף. הוא צריך להגן על השחקנים, אבל לאמין צריך להתחיל להתרגל לזה. גם אני הייתי רוצה שהכדורגל יהיו גן של שושנים, אבל הוא לא היה כזה מעולם ולא יתחיל להיות כזה עכשיו”.”

מאמן אמור להגן על השחקנים שלו לא לעודד את היריבות לשבור את הרגלים של השחקנים שלו…

אם היה כבוד עצמי לברצלונה היא מחר אומרת לקוברסי לאמין ופדרי לארוז חפצים ולחזור הביתה.