כדורגל ספרדי - שוטף

אף אחד, כולל בלינגהאם עצמו, לא ציפה למה שהוא מציג אצלנו העונה. התפקוד שלו כשחקן שממלא בצורה אפקטיבית 3 תפקידים קלאסיים הומצא לחלוטין עבורו על ידי אנצ’לוטי. הוא התקדם מקשר סופר איכותי לשחקן שנמצא מעל המשחק בכל משחק בו הוא משחק.

שוב, האג’נדה שלך קודמת למציאות ואתה תמצא סיבות לכל דבר למה אין לאנצ’לוטי קרדיט בכל דבר שקורה בקבוצה. אין לי רצון להיכנס לדיונים כאלה. אם אתה לא מבין בכל זאת למה האריכו לאנצ’לוטי חוזה, אז מתנצל אבל אין לי עוד דרך לעזור.

אם אף אחד לא ציפה למה שילמנו עליו סכום כזה ? למה כל העולם רדף אחריו ?

אם אתה אומר… אז תסביר לי בבקשה מה ג’רארד ולאמפרד שיחקו בשיאם ? לפני 20 שנה בערך להזכיר לך…

אני מבין טוב מאוד למה האריכו, הבעיה שאתה זה שלא מבין וממציא מציאות חדשה.

כי הוא היה כישרון צעיר ואיכותי. יש מלחמה על עשרות כאלה בעונה, אף אחד לא ידע שהוא ישים מספרים כאלה, ואף אחד לא ידע שהוא יתפוס בעלות על הקבוצה כל כך מהר. מדובר בשחקן ששנה שעברה שיחק קשר אמצע רגיל כמו כולם.
לא שאני אומר שבלינגהאם היה עוד אחד מתוך הרבה כישרונות, ברור שהוא היה מיוחד עוד בעונה הקודמת, אבל רחוק ממה שהוא מראה עכשיו.

להזכירך, על האורז של ארסנל ועל פלופ כמו קאייסדו שילמו יותר.

אם אתה מתכחש לכך שבלינגהאם התקדם העונה אז מה אני אגיד לך…

העמדה של ג’רארד הייתה היברידית, אבל העמדה שלו הזכירה יותר קשר בוקס טו בוקס שהצטרף להתקפה. הוא לא היה המוציא לפועל העיקרי של הקבוצה כשהוא גם המספר 10 וגם עם מחוייבות הגנתית. היה את טורס ולא זוכר מי עוד כבר שהיו חלוצים, הוא הצטרף כתוספת, אבל העמדה שלו הייתה קשר. אותו דבר עם למפארד ודרוגבה ולא זוכר מי עוד.

טוב אם אתה מבין למה ממשיכים איתו מה בעצם הדיון?

הסגל של ברצלונה היה מושלם? הם עוד היו צריכים לחבר יותר דברים מאיתנו. לריאל מדריד היה סגל טוב עם קצת עוני בהתקפה, וזהו. היו מספיק אפשרויות מאחורה, בקישור… אין לך טיעון טוב אחד לטובת קרלו אנצ’לוטי למעט “להאשים את המאמן זה קל”. הוא הושפל נגד ברצלונה בינונית בסופרקופה - קארים בנזמה כבש שער מקרי אחרי 0:3 די מובהק שלהם, הוא הפסיד במשחק החשוב בקאמפ נואו, נו די. תסתכל כמה ניצחונות היו לנו בחצי השני. לא ניצחנו אף משחק גדול כמו מסביליה בפיחואן וזה גם כוכבית.

הנה מספרי האימה: 23 משחקי ליגה בחצי השני של 2022/23 - 12 ניצחונות, ארבע תוצאות תיקו, שבעה(!) הפסדים

מבחינתך זה בסדר מה שקרה נגד מנצ’סטר סיטי? הרי שנה לפניכן זה היה נס שבניסים. ובפועל הוא עלה בגומלין באיתיחאד ב-4:3:3 התקפי, ראה שאנחנו לא מחברים שתי מסירות ולא שינה כלום. אפילו ה-4:0, נניח, קורה. בפועל זה היה יכול להיגמר עשירייה. אם אתה מחליף את המאמנים על הקווים עם אותו הסגל (למה לא קמאבינגה לאמצע?!?!! ו-ואלוורדה לימין) - זה בחיים לא נגמר בפער כזה.

לא אכפת לי איך ג’וד בלינגהאם נראה. אני מאוד אוהב אותו. אכפת לי שריאל מדריד תהיה טובה יותר ותנצח יותר. לצורך העניין, לא היה מפריע לי אם היינו משחקים תמיד עם חלוץ טבעי, 4:2:3:1 כזה, וג’וד היה מבקיע עכשיו עשרה שערים ולא 17.

עשרות כאלה בעונה ? באמת ? כישרון צעיר ואיכותי ?
תביא עוד דוגמא אחת כמו ג’וד, לא אבקש עשרות.

כישרון צעיר ואיכותי לא עולה 120 מיליון יורו, ג’וד הוא העברה גלקטית לכל דבר ועניין.

סיטי של פפ רצתה אותו, פפ ויתר כי אמר שהוא רוצה רק למקום אחד, ליברפול הייתה מוכנה להתאבד עליו, קלופ אמר ש 125 מיליון יורו העברה זאת לא הבעיה חשג’וד שווה את זה, קלופ אמר שהבעיה שג’וד רוצה רק לבן ולכן גם ליברפול ירדה ממנו מאוד מוקדם.

אין קבוצה בעולם שלא הייתה מוכנה לשים 120 מיליון על בלינגהאם, ואתה אומר לי עשרות כאלה בעונה, זה רציני ?

ג’ראר(וגם למפארד) שיחק לפני 20 שנה בדיוק מה שג’וד משחק היום, נכון, עם ג’רארד שיחק טורס שהיה חלוץ על שהבקיע יותר מג’רארד, אבל זה לא קשור לעובדה שבלינגהאם וג’רארד משחקים את אותו התפקיד, תפקיד שאתה טוען שאנצ’לוטי המציא העונה…

לא יודע, תשאל את עצמך, דיברתי על ג’וד ועל זה שאנצ’לוטי לא אמור לקבל קרדיט גדול עליו, אתה זה שדיברת על הארכת החוזה של אנצ’לוטי.

יש הרבה שחקנים כישרוניים שיש עליהם מלחמה. אף אחד לא ידע שבלינגהאם יתפתח להיות פרקטית השחקן הטוב בעולם. גם אתה לא ידעת והנה דוגמא לכך

סתם דוגמה לאיך שאתה מתמנגל לפי איך שנוח לך. בינתיים בחצי עונה הוא שומר על מספרים סופר גבוהים.

קשור ועוד איך. הרעיון המרכזי של התפקיד של בלינגהאם שהוא גם החלוץ של הקבוצה, גם מספר 10 וגם קשר בוקס טו בוקס. זה שג’רארד היה מצטרף לעומק ההתקפה זה אולי משהו שמזכיר את מה שבלינגהאם עושה אבל לא בדיוק אותו דבר.

עכשיו גם אם זה אותו דבר בדיוק, אנצ’לוטי שינה את העמדה לבלינגהאם והיא הייתה חדשה בשבילו (אלא אם עכשיו גם תמציא שזה בדיוק מה שהוא עשה בשנה שעברה). על זה לא מגיע לאנצ’לוטי קרדיט? תפתח גוגל ותכתוב bellingham new position, תראה לבד כמה תוצאות יעלו לך.

ובכלל, אתה בעצם מגן על הרעיון שבלינגהאם לא התקדם העונה? מה אתה בעצם רוצה?

חשבתי שהשתלבת בדיון המקורי.

דור אני לא מגן על אנצ’לוטי, כבר כתבתי שיש לו חיסרונות ובכל מה שקשור לטקטיקה זה ממנו והלאה, ומאוד קל לתת לו נוקאאוט טקטי. עם זאת הסגל שלנו בניגוד לאיך שאתה מתאר אותו היה בעייתי וכתבתי באחת ההודעות הקודמות בדיוק איפה היו הבעיות. אני כופר בטענה שהקבוצה צריכה לשחק כדורגל טוב ואם לא אז המאמן אשם. אני יכול לקבל את זה אם הקבוצה בנויה היטב ורצה תקופה, אבל לא אם הסגל בעייתי. במקרה כזה צריך לברר איפה הבעיות בסגל לפני המאמן.

אתה חוזר שוב ושוב למשחק מול סיטי, אנחנו נראינו רע מאוד שם וגם זה אנדרסטייטמנט, אבל אתה משווה בין בוצה שהשקיע מאות מיליונים אם לא מיליארדים כדי להגיע לרגע הזה, לבין קבוצה שכבר שנתיים או שלוש רק הייתה בבניה ובתקופת מעבר. אתה לא יכול להשוות בין שתי הקבוצות עם כל הרצון הטוב. וכן, פפ גווארדיולה הוא גם אחד משני המאמנים הטובים בעולם, הרבה יותר טוב מאנצ’לוטי ורחוק ממנו שנות אור בכל השור להכנה טקטית. תצרף את כל זה ביחד ותקבל את מה שראינו. אם אתה חוב שרק המאמן הייתה הבעיה שם אז תן לי לומר לך משהו: לא!

השקל שלי לדיון. ברגע שמאמן אם זה בברצלונה או ריאל מדריד מסכימים לאמן במועדונים האלו הם נושאים באחריות. אם הם חושבים שהסגל שלהם חלש מידי והם לא יכולים לספק את הסחורה שהנשיא של הקבוצה דורש מהם לספק שיקחו אחריות ויתפטרו. אם הם לא מתפטרים זה סימן שהם מאשרים שהסגל שיש להם יכול לתת את הסחורה.

לכן התירוץ של סגל חלש או פציעות ליכולת של מאמן לא תופס בעיני. זה תקף לצאבי ותקף לקרליטו.

אתה בעצם אומר שהתפקיד של המאמן זה שעיר לעזאזל בפוטנציה. אם דברים לא הולכים טוב - המאמן אשם. לא משנה מה יש לו או אין לו בסגל, הוא הסכים לאמן אז זה אומר שהקבוצה שלו מושלמת ומעכשיו הכל עליו. תשמע גאוני.

לא אני אומר שיש לו אחריות. אם הוא לא מסוגל לתת את הסחורה שילך הביתה כי הוא חושב שהסגל שלו חלש מידי אז הוא כנראה לא מתאים לקבוצה. כל עוד הוא ממשיך לאמן אז הוא צריך לספק את הסחורה. אני לא קובע את החוקים…

אני לא אומר פה משהו שערוריתי כל כך, לא רק עולם הכדורגל עובד זה כך בכל מקום עבודה שמכבד את עצמו. (חוץ מאלו שההסתדרות שולטת שם*

טוב מחר אני אקנה חברת תעופה שלמטוסים שם אין מנועים, לא אהיה מוכן להשקיע כסף ולתקן אותם, במקום זה אני פשוט אפטר את המנהל.

אולי זה עובד ככה בברצלונה, ולכן אתם תקועים במקום כבר שנים. לצערי יש אמון מלא בצ’אבי והם הפסיקו את הקרקס הזה ומנסים לתקן את הסגל. חבל.

אם אתה מראש, יודע שלחברת תעופה למטוסים שם אין מנועים אבל אתה עדיין מבטיח שאתה תוכל לגרום להם לטוס. אז מה לעשות, אתה בין האחראים.

ובוא נפסיק עם העקיצות האלו. זה לא במקום.

אני לא מתחבר להיגיון הזה. זו ההגדרה המושלמת לשעיר לעזאזל. צריך לתקן קודם את הסגל, ואז לתת למאמן קבוצה שבאמת יכולה לעבוד ולצפות לתוצאות. אחרת אתה פשוט תחליף מאמנים כמו גרביים, תפיל על כולם את האחריות, תשלם להם פיצויים ותמשיך להתדרדר. נשמע לי מוכר מאיפשהו, אם אזכר אגיד לך מאיפה.

בסופו של דבר אם ריאל תכשל שנה אחרי שנה פלורנטינו לא ישאר יבש. זה גם לא דיון אישי נגד אנצלוטי. אתם יודעים יותר טוב ממני מה טוב לכם. אבל תאהב את זה או לא. כך זה עובד. גם פפ אמר שאם הוא לא יזכה בתארים יפטרו אותו מסיטי…

אותו מקום שאתה מדבר עליו הדיח קודם כל את ההנהלה (עשר שנים מאוחר מידי) ואחרי זה ירדו למאמן. זה לא דוגמה טובה.

מה לא ברור? מאמן שרואה את המצב הנתון ומסכים לאמן, למעשה חותם על מצב הסגל ואמור לשאת באחריות. זה הסיכון שמאמן בובה לוקח בשביל הזכות לאמן קבוצה כמו ריאל.
מאמנים חזקים כמו פפ או מוריניו דאז באים עם התניות ודרישות, ומתפטרים אם הם לא נענים כי “אי אפשר להצליח בתנאים כאלו”.

כולם רוצים להצליח, המאמן והבעלים, אבל כל אחד מושך את החבל לכיוון שלו.

אני רוצה ומקווה להאמין שאצלינו זה לא עובד ככה. בינתיים האריכו חוזה לאנצ’לוטי על העבודה שלו עם הסגל הצעיר, על העובדה שהוא מביא תוצאות למרות הסגל הבעייתי, וזאת למרות שבעונה הקודמת נכשלנו כישלון כשלא השגנו אף תואר משמעותי.

בינתיים במקום לזרוק את המאמן מתחת לגלגלים, מתקנים את הסגל לאט ובסבלנות. בליסימו. ככה צריכים להתנהל.

שוב, בלינגהאם לא היה שחקן צעיר וכשרוני שהיה רשום בפנקסים של כל הקבוצות כמו נגיד השחקן הברזילאי שברצלונה החתימה עכשיו, בלינגהאם היה מגה סטאר, שחקן על שכולם רצו, קצת כמו האלאנד שעבר לסיטי, כמו שסיטי לא קנו “שחקן צעיר שיש כמותו רבים” כך גם ריאל עם ג’וד, לא חשוב פה הגיל, שניהם רכש של גלאקטיקו לכל דבר ועניין, בלינגהאם הגיע כדי להוביל את ריאל מדריד לא כשחקן צעיר ומבטיח שצריך שקרלו “ימציא לו תפקיד” כדי שנתחיל לפתח אותו.

וכן, לא ציפיתי שמהרגע הראשון הוא יהפוך לשחקן הטוב בעולם ולשחקן של שער למשחק כמו שעושה עכשיו, אבל מכאן ועד לקבוע שהוא היה עוד צעיר שיש כמותו רבים יש תהום ענקית, קנינו מגה סטאר וידענו שמגיע מגה סטאר, כזה שתוך כמה שנים יתמודד על כדור הזהב, למזלנו כבר בעונתו הראשונה הוא מועמד יותר מראוי.

כמה שתנסה אף אחד לא קונה את הקטע של “עוד שחקן צעיר מיני רבים” שאתה מנסה למכור פה כדי לתת בכוח קרדיט לקרלו.

כנראה אתה מדבר מתוך חוסר ידע, כי ג’רארד היה בדיוק כזה, גם למפארד, ג’רארד היה החלוץ השני כשרק טורס לפניו ורביעיית קישור מאחוריו, הוא לא היה קשר מרכזי, אלונסו ומסצ’ראנו/המאן היו הקשרים, כך גם למפארד.

גם כאן שוב, זה לא משהו שאנצ’לוטי המציא, ג’רארד ולאמפארד שניהם היו שחקני קישור מרכזי שהמאמנים שלהם שינו להם את המיקום לשחק בדיוק את התפקיד שג’וד משחק היום, בניטז עם ג’רארד ומוריניו עם לאמפארד הקדימו את קרלו ב 20 שנה.
ג’וד יותר טוב משניהם לכן מצליח יותר, אבל זאת עמדה שקיימת כבר עשרות שנים, לא משהו שקרלו המציא אתמול, בעצם… גם אנצ’לוטי השתמש בזה לפני 20 שנה עם קאקה.

אך סטייק ? אני עדיין מאמין שהסטטיסטיקה תתיישר בסוף, גם אם לא ל 0.4 אז לכיוון 0.6, אם ימשיך ויסיים מעל 0.8 זה יהיה מדהים ומאוד מפתיע, וכפי שכתבתי באותו ציטוט שהבאת יהיו חייבים לתת לו את כדור הזהב מבלי שתהיה בכלל תחרות.

בטח שהתקדם ומאוד, אני רוצה לטעון ובצדק שג’וד לא היה עוד שחק צעיר שריאל הצליחה להנחית אלא רכש גלאקטי לכל דבר ועניין וזאת עוד לפני ה 0.82 שערים למשחק שלו, ואני טוען שאתה טועה בזה שאתה כותב שקרלו המציא תפקיד רק בשבילו, יש כמה וכמה שחקנים ענקים שיחקו את התפקיד הזה.

אני מדגיש שלא קבעתי באמת עמדה אם צריך לפטר את קרלו או לא. זה לא מעניין אותי כל כך. אני רק קבעתי עמדה, אם קבוצה נכשלת והמאמן לא עומד ביעדים אז מה קורה בד"כ.

אני לא חושב, המטריה קצת יותר רחובה מאשר זכית בתואר או לא, לכן זינדין זידאן לא היה מקבל בעיטה בתחת ב-2021, הייתה עונה רצופת תקלות, אבל הוא בחר ללכת. אם קרלו אנצ’לוטי היה “מפסיד” את האליפות אשתקד על חודו של שער או רק בגלל היכולת הבינונית של קארים בנזמה, הביקורת הייתה מתונה. גם לא כל מאמן הוא בובה במקצוע. יש את רפא בניטס ואת קרלו אנצ’לוטי ויש את ז’וזה מוריניו שאפילו קיבל חלוץ בחודש ינואר - עמנואל אדבאיור, הוריד את איקר קסיאס לספסל עוד לפני הפציעה. גם זידאן קבע דברים, לא הכל, אבל פרלאן מנדי זה לחלוטין רכש שלו, הוא שיחק כמה שבא לו עם מרטין אודגור ועוד.

אתה - חנן - מגיב כאילו זרקו את ריאל מדריד בפריימרליג וביקשו ממנה לגבור על האימפריה מנצ’סטר סיטי ועל ליברפול שלמעט העונה שעברה רוב הזמן היא קבוצת טופ. זו כולה הליגה הספרדית הבינונית.

אין לי בעיה לתת לקרלו המון נקודות זכות על ג’וד על אף שזה בעיקר השחקן עצמו עם הרצון העז להתחבר וללמוד כל דבר גם אם השפה לא מצליחה בינתיים. אבל זה לא קשור בשום צורה לשני דברים:

1. הכישלון העצום בעונה שעברה. עצום, חד משמעית.
  2. העובדה שהחוזה הוארך עוד בסוף דצמבר. למה לא לחכות עוד חודשיים, קרלו היה בורח?

אוקיי תקרא שוב פעם את זה.

ברור שהוא לא עוד כישרון, אלא שיש פער בין העונה הקודמת לנוכחית. בשנה הקודמת הוא היה הכישרון הכי גדול בעולם נניח, השנה הוא משחק ברמה של השחקן הטוב בעולם arguably.

יופי, על זה גם מגיע קרדיט לאנצ’לוטי.
אם ממש מפריע לך שכתבתי המציא תפקיד, אז תחשוב שכתבתי שינה תפקיד. למרות שלדעתי שוב פעם זה שונה מהדוגמאות שהבאת. זכור לי שכאן, בתקשורת, בטוויטר ובכל מקום אפשרי זעקו על כך שאיך יתכן שריאל מדריד פותחת עונה בלי חלוץ ומאיפה יגיעו השערים. הוא לא זעק, הוא מצא פתרונות. על זה אני נותן לו קרדיט. וזה עוד בלי להזכיר שויני ורודריגו לא באמת הגיעו לעונה (האחרון עד לאחרונה).

אני לא חושב שאתה מדבר מפוזיציה משום שאתה טוען טענה שכל הפורום טוען אותה. אני מודע לכך שנהוג לפטר מאמנים כשקבוצה לא מצליחה, רואים בהם שעיר לעזאזל וזורקים עליהם את כל האחריות, אני לא אוהד כדורגל יומיים. מה שאני טוען שזה דבר אידיוטי, ונועד כדי לתת לאוהדים איזושהי תקווה ושההנהלה משנה דברים.

רוב המאמנים שמוחלפים פוטרו ממקום אחר, זה לא שמחליפים אחד במישהו יותר טוב. זה פשוט המשחק, רק שבעיניי מדובר במשחק מטומטם. המאמנים האלה לא בהכרח בטוחים בסגל, לא כולם חושבים שהם יכולים לזכות בצ’מפיונס או בליה, הם פשוט מחפשים עבודה וכשנופלת הצעה אז לוקחים אותה כי זה עדיף על לשבת בבית בלי הכנסה.

אל תזלזל בליגה שלנו, גם לא זו של שנה שעברה.

נכון שאין בה אימפריות, אבל גם אנחנו היינו בתחתית של הגלגל בדיוק כמו ברצלונה. לשמחתינו אנחנו נמצאים כרגע בעליה, אבל כרגע חשוב לנו יותר לבנות בוצה מאשר לדפוק תיארים, וכנראה גם בגלל זה אנצ’לוטי לא פוטר.

עכשיו לשאלתך למה חתמו עם אנצ’לוטי כל כך מהר ולא חיכו? לא יודע, לא מעוה בכל השיקולים.

חנן אני לא צריך להזכיר לך איזו קבוצה אתה אוהד, ומעבר לכך, צריך לבדוק את איכות הסגל. טוב שלא הרמת לו על האליפות ב-2021/22, מותר להגיד שבאותה נקודת זמן לא הייתה לנו יריבה? ואתה זוכר איך אתלטיקו מדריד נראתה בחצי הראשון של 2022/23? היא הפסידה לנו במשחק בית ללא קארים בנזמה, הייתה קבוצה אומללה. הפכת את קרלו אנצ’לוטי לאחד שהוציא מים מהסלע, בחייך. הוא היה רחוק שער אחד שספגה אתלטיקו ברגע האחרון מלסיים במקום השלישי. אתה מתעלם מכל הטיעונים שאני מעלה כאן על העונה שעברה הכושלת שרובם כמעט מתייחסים לליגה. אני יכול להוסיף את זה שקרלו לא נתן לוויניסיוס לנוח ובטח לא ניסה לחנך אותו ולגמול אותנו מהריבים ומהשטויות. סיימתי