מחזורי סיום העונה :: הפסד טיפוסי לעונה מול בטיס

ריאל מדריד תפגוש הערב את חטאפה הלוהטת למפש חסר חשיבות מבחינתנו, אך חשוב מאוד מבחינתה. כרגע היא ממוקמת במקום הרביעי המקנה לה מקום בליגת האלופות בעונה הבאה, אחרי שבשבוע שעבר הביסה את סביליה 3-0.

חטאפה קבוצה מאוד לוחמנית ושני ה"כוכבים" שלה, חיימה מאטה וחורחה מולינה חווים עונה מצויינת. למרות שהראשון בן 30 והשני כבר בן 36, מה שמאפיין אותם הכי הרבה זו האינטנסיביות שלהם.

הכוכב הגדול בהגנה הוא דג’נה. באמת אחד הבלמים הכי יציבים וטובים בליגה. מיקום נהדר, חזק, ומהיר. לשמחתנו בכל אופן הוא הורחק במשחק הקודם ולא נראה אותו הערב.

הערב זה יהיה משחק של רצון מול כישרון. אם נשחק כמו במחצית השניה של המשחק הקודם, אין להם סיכוי. אם נזלזל חטאפה יגרמו לנו לשלם על זה - אן הנחות הערב.

הרכב מפתיע משהו:

נבאס
רגילון וראן נאצ’ו קרבחאל
ואלוורדה קסמירו איסקו
ברהים בנזמה בייל

שמח לראות את רגילון מקבל קרדיט מזידאן, מגיע לו.
נראה שזידאן מעריך את ואלורדה, וגם ברהים מקבל קצת פירורים וזה טוב לקראת ההשאלה המתבקשת בשנה הבאה.

ברהים דיאז: עומד לשבור את שיא ההשחלות למשחק, היחיד שמתפקד
זיזו בתגובה: מכניס את לוקאס ואסקז במקומו

שווה היה לברהים להגיע לריאל. ולריאל לשלם עליו 15 מיליון ל100 דקות.

אוף כמה שחקנים מאוסים יש בקבוצה הזו.
משחק טוב של קאסמירו וההגנה. איסקו שוב מראה למה הוא האוברייטד הגדול ביותר שהיה בריאל, עאלק “קוסם”.
בראהים היחיד שתפקד ועדיין מוחלף, למה? למה השחקנים הטובים לא משחקים? למה שכשצריך גול עושים חילוף הגנתי?

כיף.היה לראות את בראהים, יאללה להשאיל כדי שיקבל דקות חשובות

ברהאים ניצל כל דקה שקיבל כדי להוכיח שהגיעו לו יותר דקות משקיבל העונה, לא יודע אם יתפתח ממנו שחקן סגל לריאל, אבל לא ברור לי למה שילמו לא מעט על שחקן שהיה רגע מסיום חוזה ובסוף לא נתנו לו דקות בכלל.

איסקו ובייל מצידם ממשיכים להוכיח בכל דקה שהם מקבלים שהם הראשונים שצריכים להימכר (אם מישהו ירצה לקנות), פשוט כבר לא זה.

בייל עשה כמה פעולות טובות, אבל במרבית הזמן הרגשתי שיש לי אלרגיה אליו. כל כך לא יכול לראות אותו.

רגילון הוכיח פעם נוספת שהוא לא ברמה של ריאל מדריד. אפס תרומה להתקפה ותרומה סבירה להגנה ולקישור. מגן בריאל מדריד צריך לדעת לתקוף, ואת זה אין לו. אין אפילו ניצוצות כמו שיש עם אודריוסולה או אשרף למשל. הם ניסו לפחות.

ואלוורדה חייב לצאת לעונת השתפשפות. על הנייר יש לו מסירה טובה, טכניקה טובה, וראיית משחק לא רעה. בפועל הוא עושה הרבה פעולות שמעידות על חוסר ביטחון. הוא לא דורש את הכדור ולא מנסה לעשות פעולות יוצאות דופן. הוא חייב לשחק בדרך קבע, לצבור ביטחון וניסיון.

איסקו משתפר לאט לאט אבל עדיין, זה לא זה. אשמח אם יעזוב בקיץ.

אתה כנראה שייך לאוהדים מהקלאן של מרסלו עם הזיכרון הסלקטיבי שמחכים למשחק אחד לא טוב של רגילון כדי לשפוך הכל. איפה היית בתקופה של סולארי שהבחור ביחד עם ויניסיוס היה מהמצטיינים שלנו? אני זוכר שהוא כמעט כבש נגד ברצלונה ועבר את סמדו ובכלל עשה להם לא מעט צרות. אני גם זוכר שהוא התחיל תמהלך לשער של בנזמה באמסטרדם, והיו לו עוד הרבה רגעים טובים. זהו שכחת הכל? אתה בוחר לשפוט אותו אחרי שסופסל ואיבד מומנטום מאז שזיזו חזר במשחק חוץ לא קל? ובכל זאת אני זוכר דקה 80 שהוא דפק ספרינט מרחבה לרחבה כדי לעצור מתפרצת מסוכנת של חטאפה, גם אם נפל עליו משחק לא טוב הבן אדם נשאר תמיד באותה רמת מחוייבות. אני מעריך שחקנים כאלה וחושב אף שהוא צריך להיות שחקן הרכב, בטח שיש לך שחקן עצלן חסר משמעת טקטית כמו מרסלו.

לוקאס של המגינים. נחמד לסתימת חורים ולסדרות חינוך, לא ברמה של ריאל מדריד. לא הצטיין גם אצל סולארי… התשבוחות הן נטו עניין של רמת ציפיות ואהדה לשחקני בית. לכל קבוצה בליגה יש מגן ברמה הזאת.

מרסלו השחקן הכי אהוב עלי בסגל, אך עם זאת אני טוען שצריך למצוא לו מחליף. אני לא אומר שרגילון לא טוב כדי שמרסלו ישחק, אלא מתוך תקווה שיביאו שחקן טוב לעמדה הזאת בעונה הבאה.

רגילון שחקן סביר והיו לו כמה משחקים סבירים תחת סולארי. בשום פנים ואופן הוא לא היה מהמצטיינים בתקופת ההצלחה של סולארי, הוא עשה עבודה הגנתית סבירה שנראיתה לנו מדהימה עקב זאת שמרסלו כבר לא שיחק שם - שכידוע התרומה ההגנית שלו קטסטרופלית. התקפית, הוא לא היה טוב. התרומה ההתקפית שלו היתה לרוץ עם הכדור ובדרך כלל לא למסור לויניסיוס שעשה תנועה יפה ונשאר מתוסכל אחרי ששוב פעם לא קיבל את הכדור.

רגילון שחקן סביר. הוא מתאים לחטאפה. נלחם, אבל לא מספיק מוכשר. הוא, וואסקז אגב גם הוא, תפורים עליהם.

רגילון לכל הפחות לא שם כרגע, אבל אפשר לחיות עם זה כל עוד מתחזקים איפה שצריך. ליברפול התחזקו בשוער ובלם, תראו איפה הם

לא מסכים. יכול להיות שבגלל ההרגל למרסלו וליכולות הטכניות שלו הציפיות שלכם בהתאם אבל לדעתי הוא אחלה מגן. היה נחמד לשם שינוי לראות מגן פעלתן שסוף סוף חוזר להגנה ומשחרר את ראמוס מהעבודות החיפוי שלו. וגם בהתקפה לדעתי הוא לא היה רע ואף טוב מאוד בכמה משחקים, אני לא מצפה ממנו להיות מרסלו אבל אם יהיה לנו עוד קרבאחל בצד שמאל אז אני יהיה יותר ממבסוט. לא חושב שקונטראו למשל, שהיה בעדיפות ראשונה של כמה מאמנים במשחקים מסויימים, טוב ממנו…

לא מסכים שאני שופט את רגילון עקב היכולת של מרסלו, דווקא בגלל שאני מעריך את מרסלו ועם זאת מודע לתרומה ההגנתית הלוקה בחסר שלו. מרסלו הוא מגן מיוחד שבא עם סט יתרונות וחסרונות ייחודיים ואין טעם להשוות אף אחד אליו.

לגבי רגילון עצמו, אנחנו לא מסכימים בנוגע לרמתו הנוכחית וכנראה גם לפוטנציאל הטמון בו. לגיטימי.

ראיו וייקאנו נמצאת בתחרות קשה מול הואסקה: מי היא הקבוצה הגרועה בליגה. במשחק הקודם הרוויחה הקבוצה הקטנה ממדריד את ההובלה על התואר אחרי מחצית שנייה מזעזעת מול סביליה לא אימתנית. שורה של קומדיות הגנתיות נתנו לסביליה 5-0 במחצית אחת. נדמה שגורלה של ראיו כבר נחרץ והיא לא תהיה בליגה הבכירה בעונה הבאה.

על הנייר, משחק נוח לנו. אמנם משחק חוץ אבל לא נוסעים רחוק, מול קבוצה קטנה שגם אם תלחם בעור שיניה, לא בטוח שתוכל לעשות זאת. והכי חשוב - אחרי המשחק הערב נותרו רק עוד שלוש!

הרכב מעניין:

קורטואה (לראשונה תחת זידאן)
דני וראן ואייחו מרסלו
קרוס יורנטה מודריץ’ סבאיוס
בייל מריאנו

יצא לי לראות את ראיו כשעקבתי אחרי ראול דה תומאס, הם הקבוצה הכי גרועה בליגה והשחקן הסביר פלוס היחיד שלהם (דה תומאס) לא משחק היום, ועדיין ראיו 3 רמות מעלינו.

אנחנו פשוט לא נראים כמו קבוצת כדורגל, זה הרבה עניין של גישה ורצון.
מרסלו לא מרגיש לי כמו שחקן כדורגל לגיטימי כבר לצערי.

לא מתחשק להם לזוז, בעיקר לשחקנים הותיקים. מודריץ’, קרוס, בייל, קרבחאל, מרסלו. אין להם חשק לשחק כדורגל והאמת אי אפשר שלא להבין אותם. העונה גם ככה בקאנטים, אין על מה לשחק ויודעים שגם ככה הפרוייקט נגמר.

הייתי מצפה מבייל שילחם על הקריירה שלו אבל נראה שהוא איבד כל חשק או רצון לענף הזה. אולי בכל זאת יגשים את חלומו וימציא עצמו מחדש כשחקן גולף.

זו לא פעם ראשונה שאנחנו מסיימים עונה בצורה זוועתית שכזו אחרי שמאבק האליפות נסגר. הפעם, לצד זריקה מגעילה (ועוד אחרי כל החפירות של זידאן) יש גם את העקרות האיומה.

יכול להיות שעדיף היה לזידאן, לטובתו, להגיע בקיץ. להתחיל מאפס. מצד שני, לפחות הוא רואה מגובה הדשא כמה המצב רע.

עונת 2008/09 הייתה כואבת מאוד וקשה, אבל לא היו לי תלונות לשחקנים דאז. היה רעב והיה תקווה לקראת המשך השנים.
ריאל מדריד של 2018/19 הרגה חלק ממני. נותרה אדישות והמון בוז.
משהו חריג לטובה צריך לקרות בעונה הבאה בשביל לתקן את עוגמת הנפש הזאת. שיהיה להם בהצלחה.

אגב, בנוגע למרסלו, לא בסדר להקדיש שורה נפרדת לרעתו, הוא חלק מהזוועה הקבוצתית.

אני חושב שזה מעולה שזידאן הגיע כבר עכשיו. הוא עוד יכול היה לחשוב שהבעיה היא במאמנים או שסתם מדובר בתקופה לא טובה של השחקנים.

אני מתאר לעצמי שזידאן לא פראייר. עם כל הסחבקיות שלו הוא יחתוך את מי שצריך לחתוך.

ברהים כישרון גדול. מזכיר מאוד את דיבאלה בסגנון. לדעתי צריך לשחק מתחת לחלוץ באזורים הצפופים.
מעניין אם יושאל או לא.

ההבדל בין סולארי לזידאן הוא שהראשון מקבל החלטה מושכלת להעיף שחקנים לפני משחק ליציע והשני מקבל החלטה להעיף שחקנים מהיציע למגרש.

את זידאן שחקנים סופרים ואף אחד לא יעז להתמרמר לידו כשיראה להם את הדרך החוצה -בסוף העונה
את סולארי לא, כי הוא מראה להם את הדרך ליציע , אם הייתה לו סמכות אז מחוץ לקבוצה, באמצע העונה.

אין לי מושג למה החליפו את סולארי,
הוא הועיל לקבוצה כשהשאיר את החתולים בשק.
זידאן מתעקש להוציא אותם וכך להוריד את ערכם ממשחק למשחק.

במסע"ת, זידאן מעדכן שוראן נשאר