מחזורי סיום העונה :: הפסד טיפוסי לעונה מול בטיס

הסיוט נגמר. עונה שהסתיימה בדיוק כפי שהיא צריכה להסתיים - עם קרחות בברנבאו, עם כדורגל נוראי, בלי שער זכות, עם שבירת שיאים שליליים - מספר ההפסדים הכי גבוה מזה 20 שנה, מספר הנקודות הכי נמוך מאז 2005/06, העונה האחרונה של זידאן כשחקן. אני חולה על המיסטר אבל שישסלח לי, זו בושה שבייל לא שיחק אפילו כחילוף שלישי, גם אם זידאן לא רוצה אותו. זה לא מגיע לו. הדבר הכי טוב בעונה הזו 2018/19 - שהיא הסתיימה.

אין פה שום בושה. שיעזוב אותנו הוא והסוכן המזיק שלו

התקטננות מגעילה וילדותית. לא מתאים לזידאן. למה להכליל אותו בסגל בכלל אם אתה לא מתכוון לשתף אותו ויהי מה?
ובלי קשר, ברוך שפטרנו. עונה הבאה תהיה טובה יותר, פשוט כי לא יכול להיות גרוע יותר…

מאוד מקווה שזה משחק הפרידה מואסקז ואיסקו(ואולי גם אסנסיו ומרסלו)…זידאן ממשיך לאכזב

הקהל יודע להודות למי שצריך, קיילור מרגש מאד

אם רוצים שינוי רציני צריך לחתוך בבשר החי.
איסקו חייב לעזוב לדעתי, כנ"ל לגבי ואסקז שמיצה את עצמו, בייל, נבאס, מרסלו (שיסלח לי כי אני מת עליו) ואני גם הייתי מוותר על קרוס.

הגיע הזמן לדם חדש בקבוצה, אם נעשה רכש נקודתי בשנה הבאה ונמשיך עם ההרכב הזה בתוספת הזאר לא עשינו כלום.

אמנם משחק חסר חשיבות, אבל המשחק הגרוע ביותר של הקבוצה שראיתי בימי חיי. צריך לקנוס את כל הסגל על העליבות הזאת. אנשים באו לאיצטדיון, תנו איזה ספרינט למען השם.

קשה לי לתת אמון לעונה הבאה בשחקנים שטינפו את המגרש כל כך הרבה פעמים העונה. הרי רובם ימשיכו לעונה הבאה. לא קשור ליכולת, פשוט אופי עלוב. ובליגה זו כבר שנה שנייה ברציפות של גועל נפש שכזה. לא האמנתי שנהיה גרועים יותר מהעונה הקודמת, אבל עם קצת כח רצון- הכל אפשרי.

העונה הכי גרועה וחלשה שראיתי בחיי. עונה מטונפת, שנקודת האור היחידה שלה הייתה בכלל באנפילד.

דבר נוסף. כשמדברים על הדרך בה ריאל מדריד נפרדת משחקנים מדברים על אינסידנטים מהסוג הזה. ולא, לא יכול להיות שכל השחקנים נבלות והמועדון צדיק.

לא יודע, בתמימותי ציפיתי לתשוקה של השחקנים והקבוצה היום במשחק האחרון.
איזו עונה איומה ומשחק אחרון עוד יותר מביש.

נראה שריאל צריכה להחליף את כל ה11.
ויניסיוס שחקן מאוד מוכשר אבל כל עוד הוא לא משפר את הסיומת אסור לבנות עליו להרכב.

לא יודע מה מתכנן זידאן, אבל ברור שצריך כאן הרבה יותר משחקנים טובים.
קצת חושש שהרקורד המטורף שלו בקדנציה הקודמת קצת משקר ואנו נשלם את המחיר.

הדבר הטוב היחיד מהמשחק היום זה שמאיינקו פורש…

אי אפשר לחזור לעונה הבאה בלי לפחות 10 שינויים מהותיים בסגל. השחקנים האלה לא יתעוררו על עצמם פתאום. בשתי העונות האחרונות בליגה הם לא טרחו להתאמץ וזה לא הולך להשתנות. מדובר בשחקנים שבעים ומפונקים שכל קבוצה בליגה עושה סביבם משולשים כי הם לא מסוגלים ורוצים לעשות משחק לחץ או לחטוף כדור.

זה נראה כאילו יש לנו “חפרפרת” במועדון שמפורר כדורי שינה למי השתייה של השחקנים לפני כל משחק. כזאת אדישות וחוסר חשק כמעט מכולם. היום אפילו הצעירים נראו אנמיים כמו הותיקים. חוץ מכמה מהלכים של ויניסיוס עד שנגמר לו האוויר לא עשינו כלום בחלק ההתקפי. בקישור רק יורנטה רץ ובעט בכל דבר שזז. הוא היה חלש אבל לפחות הראה קצת אכפתיות לעומת האחרים.

כמובן שזידאן הולך להשאיר פה את מי שהכי לא מגיע להם להישאר. זידאן אגדה וזאת כפיות טובה רצינית לבקר אותו אחרי שהביא 3 ליגות אלופות ברציפות. הוא גם לא טיפש. ועדיין… מה לעזאזל הוא עושה? אם מתחילים את העונה הבאה עם בנזמה ומרסלו כשחקני מפתח אז אפשר לזרוק כבר מעכשיו גם את העונה הבאה לפח. זיזו גם יצר לעצמו קארמה רעה מאוד עם ההשפלה לבייל. זה לא הגיע לו. איך אפשר להעלות את לוקאס במקום לתת לבייל להיפרד בכבוד? זידאן בעצמו קיבל משחק פרישה מרגש מהברנבאו ב-2006. הוא לא מסוגל להבין את החשיבות של להיפרד יפה? לא מתאים. סיום מגעיל לעונה מגעילה.

אגב, ללא התקופה של סולארי לא היינו מסיימים עם כרטיס לליגת האלופות. לופטגי וזידאן בקושי צברו נקודות.

האמת קשה לי להיות אופטימי לעונה הבאה גם אם יביאו את הזאר, יוביץ’, רודריגו, מיליטאו, מנדי ועוד קשר אחד טוב. על הנייר זה נראה חיזוק מספיק טוב. הבעיה שיש משהו רקוב מאוד במועדון ולא בטוח שזה פתיר בטווח הקצר. אם הגישה לא תשתנה ואם המאמן לא מקבל החלטות על בסיס מקצועי אז שום דבר לא יעזור לנו.

לדעתי היום ספציפית האשמה רק על זידאן. לא נראה לי שהמועדון רצה שבייל לא יראה דקה.

לפעמים בעונות גרועות של מועדון, באים שניים-שלושה שחקנים משניים וקונים את עולמם על חשבון אלו הבכירים יותר. הדבר המאכזב ביותר מהעונה הזו, שגם זה לא באמת קרה למרות ריבוי צעירים בסגל. יורנטה ורגילון השתבצו בהרכב לתקופה קצרה למדי אך זה ממש לא מבטיח להם מקום בסגל לעונה הבאה, אלא מסתמן שהפוך מכך.
ברהים אומנם כבש שער אלגנטי נגד סוסיאדד אבל זה במקסימום יזכה אותו בעונה נוספת על הספסל לפני שיושאל/יימכר למרבה במחיר, ו-ויניסיוס על אף הניצוצות שהראה, ממש לא קנה את עולמו כפי שהיה יכול לעשות לאור היכולת המאכזבת של שחקני ההתקפה האחרים והוא מבחינתי אחד מסימני השאלה הגדולים ביותר לקראת העונה הבאה.
לא מדבר בכלל על סבאיוס,ואייחו ומראינו שגמרו את הסיפור פה…

כשכריסטיאנו רונאלדו עזב הוא לא לקח רק את השערים, אלא גם את הרעב. אתה לא יכול לעלות למשחק ליד שחקן כזה, שטוב ממך עשרות מונים ובכל זאת עולה למשחק מול אייבאר כאילו זה גמר ליגת האלופות האחרון בקריירה שלו, ולשחק בנונשלנט. הוא הלך, לאף אחד לא אכפת ממשחק מול בטיס, וכבר אין אותו שיאזן.

פייר אני לא צופה גדולות ונצורות מזידאן .
אין לו נסיון בבניית סגל כמו רייקרד או קלופ למשל.
יש תחושה פסימית באוויר שפלורנטינו ישפוך קוביות של רכש וזידאן יצפה שייבנו מעצמן.

בשביל זה העפנו את סולארי?
איסקו ומרסלו חלשים להחריד כל העולם ואשתו חוץ מזידאן יודעים וכל שחטא הוא לצעוק המלך הוא עירום.

טוב, אז הייתי היום בברנבאו. ולפני שאתם יוצאים עליי “מטומטם חבל על הכסף! דווקא בעונה כזאת?!”, אציין ששלחו אותי מהעבודה לשבועיים במדריד. איכשהו צריך להעביר את הזמן פה בסופ"ש והאופציה של להיות בעיר כשיש משחק ולא ללכת אליו לא באמת באה בחשבון.

כנראה שאין דרך יותר סימלית לסיים את העונה המסויטת הזאת מלחוות את המסמר האחרון על בשרך ולחוות הפסד ראשון בברנבאו. במציאות אנחנו אפילו יותר גרועים. יותר חסרי מושג בהתקפה, למרסלו יש יותר קילוגרמים עודפים, ואסקז פחות כישרוני ואיסקו פחות תכליתי.

אפילו חילוף פרידה מבייל לא נתנו לנו. רחמים על הישראלים שפגשתי שבאו במיוחד למשחק. העיקר שנגמר. יותר גרוע מזה לא יכול להיות.

יאללה פלורנטינו.

מי אתם?!
או אוהדים אמיתיים, או כל כך לא אוהדים שאין להם מושג מה קורה.

משיחה עם שני זוגות: לאחד אין מושג והשני רצה לתפוס את המשחק האחרון לחודשים הקרובים.

רק לפני פחות משנתיים השחקנים ששיחקו היום ניצחו בקלות את ברצלונה פעמיים בסופרקופה הספרדי, הבדלי הרמות אז נראו כמשהו שיקח לברצלונה שנים כדי לסגור, לקח להם בדיוק שבוע וחצי, בעיקר כי ריאל התחילה מיד לתקוע לעצמה מקלות בגלגלים…

זה מדהים כמה התרגלנו להיות פחות טובים מברצלונה שניצחון כפול בסופרקאפ גורם לנו לחשוב על פערי רמות שיקח שנים בכדי למחוק.
כל תמונת המציאות משתנה.

גם בימים הטובים ביותר שלנו בעשור האחרון לא היינו עדיפים על הברצלונה החלשה ביותר בעשור האחרון בכמה רמות. היו תקופות שהיינו טובים יותר, אבל בטח לא בכמה רמות.
אנחנו ניצחנו אותם. הם ניצחו וגם הביסו אותנו.
וזה לא רק עניין של מזל או מנטליות.
אי אפשר להיות טוב בהרבה מקבוצה שמשחק בה השחקן הטוב בהיסטוריה. כשלצידו שחקנים כמו אינייסטה וסוארז למשל.

במילים אחרות - השבוע וחצי שלקח להם היה ריאלי יותר מכמה שנים.

אבל הם לא עשו כלום לסגור את הפער, הרמה של ברצלונה ההיא לא עלתה כמעט, עדיין מדובר בברצלונה הכי חלשה מאז שמסי עלה לבוגרים, אנחנו רק לקחנו את הפער שיצרנו וזרקנו אותו לפח, התאבדות מפוארת.