כדורגל ספרדי - שוטף

הוא ספציפית לדעתי לא שופט כדורגל

רק תראו איך התקשורת יודעת ללחוץ בלי שתשימו לב לכך, ולזה אני שמתי לב ולא העתקתי מבארסה מאניה.

פתאום אני רואה כתבים שמדברים על ניגוד עניינים. על פי החוזה, הסופרקופה אמור להכניס להתאחדות 5 מיליון אירו יותר אם ברצלונה תעפיל.
ברצלונה בסכנה לא להעפיל לסופרקופה אם לא תסיים במקום השני, והרי השופטים הם עובדי התאחדות.

תעשו את החשבון לבד.

זה נכון, ההתאחדות תפסיד כסף בגלל החוזה ההזוי הזה, אבל מה שהם רומזים פה בעצם, זה שההתאחדות תדאג שברצלונה תסיים במקום השני. אחלה טיימינג לדבר על זה.

גם. זה לחץ לא ספורטיבי על שופטים וזה צריך להיפסק. וזה בלי קשר לזה שזה מביך מאוד והייתי שמח מאוד שהמועדון שלי לא היה מבצע את זה.

@Raulito-7, זה גדול שאתה מציג את עצמך כ"אובייקטיבי אחושרמוטה" אבל מציין רק משחק אחד גדול באלופות שבו ריאל נהנתה מטעויות שיפוט (וכמובן מסייג עם אירוע מהמשחק הראשון), ובמקרה של בארסה מציין כמה וכמה משחקים (וכמובן לא מסייג עם אירועים אחרים) כאילו לא היו עוד משחקים אחרים של ריאל באלופות שבהן נהניתם מטעויות שיפוט או החלטות גבוליות.

אגב אני לא מכיר אוהד אחד של בארסה, בטח כאן, שיגיד שלא נהנינו מטעויות שיפוט במשחקים נגד צ’לסי ופריז שציינת.

כמובן גם שהרמונטדה של בארסה על פריז היא לא הגדולה בהיסטוריה אלא “השקרית בהיסטוריה”, אבל הרצף של שלושת הזכיות של ריאל הוא בוודאי הגדול ביותר ולא השקרי ביותר. אובייקטיבי אחושרמוטה כבר אמרנו?

אוהדי כדורגל הם אוהדי כדורגל והחלוקה לפי איזו קבוצה אתה אוהד היא לרוב שרירותית לפי הקבוצה שיותר ריגשה אותך שהיית ילד (עם קורלציה ברורה לרמת הכדורגל שלה באותה תקופה).

כשריאל בנחיתות מול ברצלונה היא יודעת לבכות יפה מאוד על השיפוט אם זה בתקשורת, בעיתונים או אם זה למנות את מוריניו (שכולכם הערצתם בזמנו).

כמובן שבבארסה זה אותו דבר, שטובים ומנצחים קל לא להתעסק בשיפוט וכשמפסידים אז בוכים כמו גדולים. ככה זה בכל העולם ולחשוב שאתם שונים זאת בדיוק ההגדרה לחוסר אובייקטיביות.

אם יש איזשהם רגשי נחיתות מצד ברצלונה לריאל מדריד ברוב השנים זה אך ורק כי ריאל היא מועדון, עובדתית, מצליח יותר לאורך השנים. אם בארסה הייתה מצליחה יותר הסיפור היה שונה. זה לא כי אוהדי ריאל עשויים מחומר אחר.

זה בדיוק כמו אוהדי מכבי תל אביב בישראל (המועדון המצליח ביותר) שמתהדר בעליונות ובחוסר התעסקות ביריב אבל בתקופה שחיפה המועדון המצליח יותר עם רייטינג גבוה יותר אז קולות כמו “יענקלה שולט בבית הדין ובשופטים” והתעסקות בלתי פוסקת של כתבי החצר בשיפוט זה עניין שבשגרה.

כאדם שלא סובל כדורגל ישראלי, ו"אובייקטיבי אחושרמוטה" אי אפשר שלא לראות שיש חוקים למכבי חיפה וחוקים לכל השאר (וחוקים לבית"ר).

למי שיש ספק שינסה להיזכר מה קרה לחיפה שנה שעברה מול ב"ש. בית הדין הזה יותר בדיחה מהועדה שמחליטה על שחקן השנה של פיפא

עדיין לא הצלחת להגיד שמה שברצלונה עשתה, כל מקרה נגריירה (לא אמרתי שקניתם שופטים, שיחדתם. לא השתמשתי במילים האלה לצערכם) הוא לא כשר, זה מגעיל, זה נטול קלאסה. זה לא מכבד. זה לא בסדר. נראה לאיזה אוהד יהיה את היושר להודות בכך. כנראה לאף אחד.

לא מעט אוהדי ריאל מדריד נגעלו מהסגנון של ז’וזה מוריניו בזמנו, אבל אגב הוא צדק, כמאמן אינטר ב-2010 עם ההרחקה ההזויה של טיאגו מוטה אחרי הצגה של סרחיו בוסקטס, שנה אחר-כך פפה מול דניאל אלבס וכו’. נוח לך להתעלם מזה כי זו הקבוצה הגדולה בתולדות המועדון אבל הייתה שם עזרה מהשופט ב-2009 מה לעשות.
בוודאי שאני ‘אסייג’, כי אתם לא תדברו רק על מה שאתם רוצים. העפלנו שלב אז אף אחד לא מדבר על זה. וגם לא על הקלאסיקוס ב-2017-18 בסופרקופה כי זכינו. או כעבור שנתיים בקאמפ נואו כי זכינו באליפות. ג’ודו על רפאל ואראן, פעמיים, משיכה בחולצה וכלום - אין פנדל.

אני לא צריך שתסביר לי לפי מה כל אחד אוהד את הקבוצה שלו, אני אוהד בזכות ראול, אולי אם הייתי מצטרף לכדורגל בגיל מאוחר יותר זה היה קורה בזכות כריסטיאנו רונאלדו והיום? בזכות פדה ואלוורדה. התחלתי אגב לאהוד בשנים שבליגה זה לא הלך, שתי אליפויות בשנות ה-90 ולפני הגביע השמיני המרגש בצ’מפיונס בשנת 2000.

ואם כבר הוצאנו את כל החרא, סלח לי, אתם מתלוננים בלי סוף על שופטים כמעט בכל דיון מחזור. זה שלאחרונה יש קצת רפש על צ’אבי לא סותר את העובדה הזו. חנן בא ואמר מה שאמר בחצי צחוק-חצי רצינות כמו אבי נמני עם החצי חיצון וזכה למקלחת קרה ואין שום סיבה שזה יקרה. ראיתי מספיק אוהדים שלכם שאין להם אחוז אחד של אובייקטיביות לצד השני. גם אור בתוך-תוכו יודע שאובייקטיבי הוא לא. אז הוא פחות אמוציונאלי ממני וכותב כאן פחות, אחלה.

אני לדעתי אובייקטיבי אחושרמוטה. אובייקטיבי זה להגיד מילה רעה על הפרות הקדושות - ראול השחקן הנערץ עליי ביותר, כריסטיאנו רונאלדו והעונה האיומה שלו ב-2017-2018 בליגה, על סרחיו ראמוס, על עונות בהן היינו כישלון מהדהד, להודות שג’וד בלינגהאם הציל לנו את התחת כמעט תמיד בחודשיים הראשונים. אתה? אני לא יודע. לא משוכנע. אתה כותב לפי מצב רוח, אני פה באש ובמים וגם במאניטות.

לא הרגשתי בנוח במאה אחוז עם אף אחת מההחלטות של השופט, כתבתי את זה פה, כתבתי את זה בדף הפייסבוק שלי, אמרתי את זה ב"פודיום" שם אוהדי ריאל צופים בי אבל העדפתי להיות אובייקטיבי. לא חושב שאף החלטה צודקת במאה אחוז אבל אף החלטה היא לא מצוצה מהאצבע. ואתם האחרונים שיכולים לבכות על שיפוט לטובת ריאל מדריד. האחרונים.

מבחינתי שכל אוהד יעתיק את ה-“אובייקטיבי אחושרמוטה”, זה לא מזיז לי, וגם שכל אוהדי ריאל מדריד יעשו לך לייק. אני לא אתייפף והבית זונות שאתם עושים פה חייב להיגמר.

למיטב ידיעתי מתנהלת סביב הפרשייה הזו חקירה/משפט ככה שעוד בהחלט קיים סיכוי שיוחלט שזה כשר.

@Raulito-7, אמיתי, לא כל כך יודע מה הקשר בין מה שכתבתי למה שהגבת.

מי מתעלם מטעויות שיפוט לטובת בארסה תגיד? איפה ראית אותי מתעלם? מתישהו כתבתי שבארסה לא נהנתה מטעויות שיפוט במשחקים מסוימים?

ועל הקשר לתדירות הכתיבה שלי בכלל לא הבנתי. אם אתה רוצה לקבל את תואר האוהד המושבע יותר ממני - קיבלת בלי תחרות. באהבה. גם מעריך את התשוקה שלך ללא גרם של ציניות.

לצערי אתה לא מתייחס עניינית לכשתבתי, אם אתה חושב שאוהדי ריאל והמועדון מתייחסים בצורה יותר ג’נטלמנית לטעויות שיפוט ולשדידות של בארסה אז אתה חי באיזה קונספציה פיקטיבית לדעתי. הרי גם אם אביא אינספור דוגמאות להתנהגויות בכייניות וחסרות קלאס של ריאל אתה תתעלם או תעבור נושא, או תתן לי דוגמאות נגדיות שת בארסה (כאילו אני אומר שבארסה לא בכיינים). אז זה מייאש.

האם צ’אבי בכיין יותר מאנצ’לוטי? כמובן.
גם מוריניו היה יותר בכיין מפפ, אבל כמובן שהוא “צדק”. הרי כל הדיון הוא לא מי נהנה יותר משיפוט לאורך השנים אלא מי יותר בכיין אז מה הקשר להאם “צדק” או לא.

אני לא יודע איך להגיב על זה, אז אני רק אגיד שתיבת ההודעה הזאת פתוחה הרבה זמן כדי לנשום עמוק לכתוב בהמשך משהו רגוע יותר.

זו לא פעם ראשונה שאתה מזלזל בכותבים פה עם משפטים כאלה. לא אחת העבירו כאן ביקורת על הסגנון שלך, בין אם על פני הפורום ובין אם מחוצה לו. כשאתה מתגונן אתה מדבר בצורה לא יפה, במקום להתייחס וללמוד מהביקורת.

אז סוף סוף מישהו מגיב לך ולא שומר על פאסון ומתאפק.

ובהתייחס לתוכן המשפט שציטטתי, אתה לא מכיר אותי, אין לך שמץ של מושג מה אני חושב על ריאל מדריד, וכמה אני מדבר עליה, יותר לטובתה ממה שנדמה לך. ואל תתחיל לחפש לי עכשיו למה גם אתה מדבר לטובת ברצלונה כי זה לא קשור.

אז תתחבר למציאות פעם אחת, כי מהודעה להודעה אתה רק מוכיח שאתה לא.

מודה שעוד מחקתי כמה משפטים, אז זו הגרסה המאופקת.

לא טוען שאנחנו לא “בוכים” על שיפוט. אנחנו מתלוננים כמו כל קבוצת אוהדים אחרת על שיפוט, אבל הרמיזה או הטענה שהקבוצה הקטנה של אוהדי ברצלונה בפורום הזה “מתבכינים” על שיפוט בצורה יוצאת דופן או גדולה מאחרים זה פשוט שקר אחד גדול.

אפילו אחרי יום שבת, רק טל ודימטרי כתבו על פה על מה שקרה, ובתרד שלנו אפילו לא דיברנו על זה.

אתה וחנן פשוט מעלילים עלינו עלילות ושקרים ואחרי זה “מתבכינים” שאתם חוטפים.

אני שמח שאני שותף לקבוצה מעטה בפורום הזה של אוהדי ברצלונה, לא מגיע להם ולא לי היחס הזה. ואולי הגיע הזמן להפרדת כוחות. אנחנו נמצא אכסניה אחרת שתכבד אותנו יותר ואתם תמשיכו להתלונן על “אופאלונה”

ומה שחנן עשה אצלנו בפורום זה מביך ואני יחזור ויגיד שאם אני היתי מזלזל בכם כמו שהוא זילזל בנו, ועושה אותו דבר בפורום שלכם הייתי חוטף.

אם אתה לא מבין שיש הבדל בין לכתוב בפורום הספרדי לבין לבא לפורום של ברצלונה אחרי הפסד (או בדרך להפסד) ולהטריל אותנו, אם אתה לא מבין את זה, זה בעיה חמורה. זה לא תרבות של כתיבה, זה להיות בן אדם.

רואים כמה צבע החולצה שאנחנו אוהדים לא משנה?
אפילו ברמת הפורום, בכל צד אפשר למצוא אוהדים שמרגישים שהפורום דופק את הצד שלהם לטובת הצד השני :slight_smile:

אני לא מתוכח עם תחושות כל אחד יש דעה משלו. זה ההרגשה שלי. אני מוכן לקבל שאני טועה.

רק כדי להבהיר לך שההרגשה שלך לא מבוססת.
דימטרי, רביע ואסף נכנסו לת’רד המשחק נגד אלמריה והגיבו שם על השיפוט.

(שיהיה ברור, אני לא נגד זה משום צד. שכל אחד יכנס ויגיב מה שהוא רוצה בגבול הטעם הטוב.)

וסתם משהו בקטע אישי (לא כלפיך משה) חשוב לי להגיד שחנן הוא אחד המשתמשים המכבדים פה ותמיד נעים ומעניין לדון איתו, לא מבין מה עשיתם ממנו איזה טרול מפלצתי בגלל תגובה/עקיצה קטנה…

הם נכנסו והטרילו אותכם? למשל כמה דקות אחרי שהמשחק נגמר או עמד להסתיים וכתבו “ריאל מדריד שוב משחדת שופטים” ? אני לא נכנס או קורא בתרד שלכם אז אין לי מושג. אם הם הטרילו אז אני מוכן לקחת כל מה שכתבתי בחזרה. אני די מנחש שלא. יותר מזה, אני בטוח שלא. הרי הטענה שלי לא נגד זה שהוא משתתף בדיונים.

זה לא חד פעמי מה שהיה איתו. זה מתמשך. ואין לי באמת משהו אישי נגדו. לא כועס או שונא. אבל זה לא היה מכובד ומאוד מזלזל .

אני גם לא כתבתי שום מילה ואפילו לא עשיתי פה לייק לאף הודעה בקשר למה שקרה יום שבת. בכלל לא אכפת לי יותר מידי כדורגל היום. אבל מפריע לי “עלילת הדם” הזו שכאילו “אוהדי ברצלונה בפורום” כל הזמן מתבכינים על שופטים או מתבכינים יותר מקבוצות אוהדים אחרות על שיפוט. ויותר גרוע, לצאת פה על @Oleguer23 , אולי אחד המשתמשים הרגועים והנינוחים ביותר שאני מכיר פה (עד שזה מגיע לליגה הספרדית שאז יש הרבה כסאח :slight_smile: )

תראה כמה מהר עברת מ"אני לא יודע" ל"אני מנחש" ל"אני בטוח שלא".

הנקודה שלי היא שאתם מגזימים עם הלהפגע. ושאנדר צודק. כל צד חושב שהוא הצודק והשני טועה קחו את זה בחשבון לפני שאתם יוצאים פה על משתמשים מהצד השני.

שהיה ברור, זה סתם ציניות. בלי להכנס לתרד שלכם אני יודע שלא. אבל פיספסת מה אני כותב.

אני לא נפגע, תאמין לי , אבל אני יגן על השם הטוב של עמיתי לפורום. זה השמצה שיקרית מה שנכתב פה עלינו .

לא הבנתי… מה סתם ציניות?
איך אתה יודע שלא אם אתה לא נכנס לראות?

מה נכתב עליכם פה בדיוק?
אתה נפגעת מחנן כי הוא היה לא מכבד ומזלזל (מילים שלך) כשהוא הגיב ושאל מה יש לכם להגיד על זה שהייתה טעות שיפוט לטובתכם כביכול אחרי שהזדעקו פה על הטעות לטובת ריאל…

אני מכיר את דימטרי ואסף מספיק טוב כדי לדעת שהם לא “יטרילו” אותכם בפורום. אתה מוזמן לתקן אותי אם טעיתי.

נו באמת, תקרא את ההודעה של העמית שלך לפורום.

צריך גם להבדיל בין ההטרלה של משחק גביע להודעה של ראוליטו פה. זה שתי דברים שונים.

בוא לא ניתמם הוא גם הודה בזה שהוא הטריל אותנו.

אני התעצבנתי, אבל חשוב לי להדגיש אני לא כועס או רוצה להרחיק או להעניש אף אחד. אבל צריך לשמור על כבוד הדדי. אם הוא היה כותב את זה בפורום הספרדי לא הייתי אומר מילה. אפילו לא היה אכפת לי.

שים לב שאתה החלטת שלהכנס לפורום שלכם ו"להטריל" או לעקוץ זה לא מכובד ומזלזל אבל אתה לעולם לא נכנס לפורום השני אז אתה לא יודע אם זה קורה שם ברגיל. ואז אולי זאת הנורמה בכלל שאנשים פה עוקצים אחד את השני (מה אתה מפרש כהטרלה ומה כעקיצה ידידותית זה כבר עניין שלך) ואתה פשוט לא מודע לזה.

לא רוצה. שחרר אותי מדיונים על צלסי 2009 ושלטון פרנקו… הבלגן התחיל פה מתגובה של חנן.
לעומת קראתי את התגובה בה חנן מסביר את עצמו והוא צודק… אין צורך לסמן אותו כאיזה משהו חריג פה בפורום כשהוא עשה משהו שקורה כל הזמן.
איך הוא כתב dont dish it. if you cant take it
משהו כזה.