כדורגל ספרדי - שוטף

טוב לא יודע הדיון הזה תיאורטי לי מדיי. ברור שהפוקוס היום על הליגה האנגלית, ושהתחרות בין בארסה לריאל חיונית לשתי הקבוצות, אבל אני מרגיש שאנחנו במקום טוב. אין איזשהו שחקן שאנחנו רוצים והוא לא מעוניין להגיע כי אין פה תחרות. אמבפה גם לפי הדיווחים מתנדנד בינינו לבין מועדון הבית שלו, כשהאנגליות לא בתמונה.

בכל מקרה סתם לידע הכללי, את טשואמני קלופ מאוד רצה, את ג’וד רצו כל האנגליות כולל כולן, אנדריק היה כמעט סגור בצ’לסי לפני שחתם אצלינו, ואחרי גולר חצי אירופה רדפה. זה נכון שהוא כמעט היה סגור אצליכם עד שנכנסנו לתחרות עליו, אבל זה לא היה מירוץ יחיד.

טוטנהאם מועדון בלי שאיפות. יש להם פרויקט יפה, אחד מיני רבים בליגה האנגלית. היא בסך הכל עוד מועדון שלא זוכה בתיארים וכמעט ואין לו בסיס אוהדים מחוץ ללונדון. ברצלונה, לעומת זאת…

אז קיין, הארי קיין השתחרר משם אחרי שנים שניסה ולא הצליח, גארת’ בייל השתחרר דיי בכוח, וחוץ מהם מי עוד אתה זוכר שהגיע לשם ופרץ קדימה? אין למועדון הזה מספיק הייפ כדי להפוך את השחקנים שלו לכוכבים, זו המציאות הפשוטה.

אני לא מפקפק בפרויקט שם, ועד שמדיסון נפצע הם באמת שיחקו כדורגל גדול. אבל בוא, צריך להיות אידיוט כדי לבחור בטוטנהאם על פני ברצלונה.

ואם אתה שואל לאיפה הייתי מעדיף לעבור, אז למקום שמאמין בילדונים, אם אני בעצמי עוד ילדון.

למה אידיוט? ברצלונה זה מותג בקריסה. טוטנהאם זה קבוצה יותר יציבה כלכלית שהוא יקבל בה כנראה יותר כסף ודקות משחק.

שנה שעברה היה לנו את אלמיני שידע לגנוב שחקנים השנה יש לנו את דקו…

החיים זה גלגל פעם למעלה פעם למטה.

מותג בקריסה או לא, ברצלונה היא מותג עולמי, ולא שכונתי כמו טוטנהאם. אנחנו היום מדברים עליו כי הוא דחה את ברצלונה ולא כי הוא חתם בטוטנהאם. עוד יומיים אף אחד לא יזכור אותו בכל מקרה, וגם אם ישחק שם הרבה, מלבד אוהדי טוטנהאם וג’אנקיז של ליגה אנגלית לא יראו אותו יותר מדיי.

תמחק את טוטנהאם שים שם של מועדון דרג ג’ אחר וזה לא ישתנה.

הגישה של הסוכן שלו (הוא כנראה זה שדחף אותו) הוא יקבל שם יותר כסף ודקות משחק, יהיה טוב שם, ברצלונה תחזור ותסכים לשלם יותר (לא רק היא) . הוא היה פלופ? כבר קיבל מקדמה מראש…

win win

בעיה יחידה שלו שהוא הגיע למועדון עם הבעלים הכי קשוחים באירופה מבחינה של מכירת שחקנים (פסז בליגה משלהם) זה גם שיקול שאני הייתי לוקח בחשבון מראש.

לוקה מודריץ׳? אפשר להמשיך לשחק במשחק הזה שעות.

אתה אומר שאין להם שאיפות, ובכל זאת הם היו בגמר ליגת האלופות לפני פחות זמן מברצלונה.

אתה כן. במה הפרוייקט של ברצלונה עדיף? מה בכלל הפרוייקט של ברצלונה? כל יומיים מתחלף שם האחראי. דקו, קרויף, אלמאני. אפילו לא יודעים מי יהיה המאמן. העמדה שלך מלאה השחקנים שיתפסו אותה עשר שנים קדימה.

זה טייק קצת הזוי. טוטנהאם בצמרת האנגלית כבר לפחות 10 שנים. כולל גמר ליגת האלופות. אין תארים זה נכון, אבל יש פרוייקט שנבנה, לעומת זאת בברצלונה אין כלום.

לא שחקת שחקן מסוים שכבש לך בשתי גמרים של ליגת האלופות. אחד מהם כנראה יכנס לאחד השערים היותר יפים שאי פעם נכבשו בגמר? @Aragones בטח לא שכח…

רמז חובב גולף?

מוזמן לקרוא שוב את ההודעה הקודמת (:wink:

3 שחקני טופ 5 בעולם בעשור האחרון.

בגיל שלי זה כבר קשה.

ברצלונה הנוכחית נראית כמו גנון. כל הקוברסי פורט ימאל פרמין ולא זוכר מי עוד. בברצלונה תמיד נתנו וכנראה גם תמיד יתנו את הבמה לילדים. אני בכלל לא בטוח ששם הוא יקבל יותר הזדמנויות. בטוטנהאם הסגל לא פחות עמוס.

אם היה מגיע לברצלונה, בהנחה שהוא אכן טוב כמו שטוענים ומצליח להוכיח את זה, הוא היה עושה הרבה יותר כסף בעתיד עם ההייפ שהיה יוצר סביבו.

לקחת אותי עכשיו לתקופת האבן. גם גארת’ בייל אגב היה ממש מזמן. אם היה לך מספיק חומר לשחק עם זה שעות לא היית צריך ללכת יותר מעשור אחורה.

אם ישאלו אותך על שחקני הכנף הטובים ביותר בעשור האחרון אף אחד לא יטרח להגיד את השם של סון למשל, למרות שהוא בהחלט שייך לרשימה הזאת. פשוט כשאתה בטוטנהאם אתה פחות כוכב, אין מה לעשות עם זה. כשאתה בברצלונה, בריאל, בבאיירן, ביונייטד, גם אם אתה חצי נכה כמו גרנאצ’ו - אתה כוכב.

יהיה מאוד נחמד אם לא תכניס לי מילים לפה. הפרויקט של טוטנהאם מעולה. הבעיה היא טוטנהאם כמועדון ולא הפרויקט של טוטנהאם . לא אמרתי לרגע שהפרויקט של ברצלונה עדיף, אמרתי שעדיף לשחקן צעיר לעבור לשם כי ילדים מקבלים שם את הבמה והבמה של ברצלונה היא אחת הגדולות בעולם.

אל תנסה לצייר את טוטנהאם כמועדון שנלחם על תיארים. אתה יודע טוב מאוד שהם לא הולכים לזכות באף תואר בשנים הקרובות. חבל על המאמץ. פרויקט יפה יש בהרבה מקומות.

קייל ווקר? תסלח לי שאני שולף מהר יותר שחקנים מהקבוצה שלי.

וזה הנימוק שלך ל-למה ילד בן 17 יעדיף לא לחתום שם? אני לא מערער על הקביעה של ברצלונה כמותג.

לא הכנסתי כלום. שאלתי שאלה.

ואני אומר להיפך. שחקן צעיר צריך לעבור לקבוצה שמסיימת מחזור חיים/יש אצלה ואקום. בברצלונה במרכז המגרש אין ואקום. יש המון שחקנים צעירים שאתה בקלות יכול להיבלע בין כולם ולחכות להזדמנות שלך לנצח. מעדיף להתחרות בהויברג, ביסומה ובנטנקור ולא בפדרי, גאבי ודה יונג. נראה לי שזה ברור גם למה.

הקבוצה של פוצ׳טינו הייתה סגנית האלופה ופספסה הזדמנות בעונה של לסטר, ובנוסף הגיעה לגמר ליגת האלופות. נגמר מחזור החיים ובשנים האחרונות הם ניסו עוד לרכב על האדים של הקבוצה ההיא. העונה התחילו משהו חדש. האם כבר עכשיו מתחרים על תארים? לא. אבל לא מדובר בלבאנטה או אוסאסונה. הם לגמרי מכוונים לשם ותמיד כיוונו לשם. לרוב היו בעמדת נחיתות. הם לא קבוצה סוג ג’ אלא קבוצה מדרג שני שרוצה להיות בדרג הראשון.

כרגע לשחקן צעיר במרכז המגרש יש הרבה יותר מה לחפש שם מאשר בברצלונה אם הוא מקבל החלטה אחרי התבוננות בשני הפרוייקטים.

אני מקווה שאתה מבין את הטענה שלי בשלב הזה. טוטנהאם בסך הכל מועדון חביב אבל לא שייך לרשימת המועדונים הגדולים. כל הטענות של סביב הפופולאריות של סון (שהבאתי כמשל להמחיש שטוטנהאם לא באותו סדר גודל של מועדון), או כמה שחקנים המועדון הזה הפך לכוכבים, מתרכזים לאותה נקודה: טוטנהאם לא מועדון גדול מספיק ביחס למועדון כמו ברצלונה.

וואלה, הייתי מעדיף להתחרות בפדרי וגאבי. פדרי נפצע המון וישאיר הרבה חורים למלא, ואם אני אשחק טוב אז גם יתנו בי אמון. תראה את לאמין ימאל שהייתה תקופה שגם ספסל את ראפיניה.

אם אני הייתי השחקן הזה, אז הייתי חותם בברצלונה. גם זה מועדון שנותן אמון בצעירים, אני נכנס לליגה הזאת של מועדוני העל, לא סוגר את עצמי בטוטנהאם שהוא מועדון שכונתי. זו פשוט ליגה אחרת. זה כמו שלא הייתי שוקל הצעה משטרסבורג אם הייתי מקבל גם הצעה מטוטנהאם. יש היררכיה.

ההחלטה שלו מוזרה בעיניי. לא שאני מבכה עליה, כן? כן ירבו

הבנתי את הטענה שלך מההתחלה.

כשאתה שחקן צעיר, אתה רוצה להצליח.
כדי להצליח צריך לקבל הזדמנות אמיתית.
כדי לקבל הזדמנות כשחקן צעיר אתה צריך שילוב של כמה מרכיבים: להרשים באימונים לצד הזדמנות שנוצרת בקבוצה שתתן לך לשחק.

עכשיו אתה, כשחקן צעיר צריך להשוות בין 2 אפשרויות. קבוצה אחת היא מותג, אבל נמצאת בכאוס אירגוני רציני, על המשבצת שאתה רוצה לשחק בה יש שחקנים (פרנקי, פדרי, גאבי, פרמין) כולם צעירים, כולם רעבים כמוך אם לא יותר. ההיגיון הבסיסי אומר שיהיה על סף הבלתי אפשרי לתקוע יתד. אומרים לך שבעת החתימה אתה תשחק בקבוצת המילואים.

מנגד, יש קבוצה שנמצאת בתחילתו של פרוייקט, השחקנים על העמדה שלך אמנם לא זקנים אבל הם לא ילדים, אף אחד מהם לא בטופ העולמי. קרי, אתה צריך מרכיב אחד פחות על מנת להצליח להשתלב. מה גם שמבטיחים לך מקום בקבוצה הראשונה.

זאת אומרת, הבחירה היא בין מותג וסיכוי אפסי להתפתחות בקבוצה הראשונה, או בין קבוצה שהיא לא מותג אבל עם פוטנציאל גבוה ושהסיכוי שתוכל להתברג אליה הרבה יותר גבוה.

ד"ש מפאבלו טורה.

אני אתחיל ברשותך דווקא מהסוף. למה אתה יוצא מנקודת הנחה שהסיכוי להתפתח הוא אפסי בברצלונה? באלדה לא התפתח שם? פדרי? גאבי? אראוחו? פרמין? כיום לא מתפתחים שם עוד שחקנים צעירים נוספים? ההיפך, הסיכוי לקבל שם במה כשחקן צעיר גבוהים. זה שאין שחקנים וה"פרויקט" מדשדש רק גורם לך לקבל יותר דקות.

האמת היא, שאני לא יודע כמה בטוטנהאם בונים עליו לזמן הקרוב, אני פשוט משער שלא יותר מדיי. אם באמת הוא יהיה שם שחקן משמעותי אז מילא. אבל אחרת - לא רואה סיבה להעדיף את האנגלים. יש משקל מאוד גדול לאיזה מועדון אתה הולך. אתה יכול להיות איזשהו דנילו, אבל בגלל שהגעת לריאל מדריד אתה תגיע אחר כך לסיטי ויובנטוס. אתה שמת את עצמך בליגה הזאת.

אני מבין את הטענות על כך שבברצלונה יש כאוס וכרגע יש אי ודאות סביב המועדון. וגם סביר להניח שזה היווה משקל רציני בהחלטה שלו - הרי שבימים כתיקונם לא היינו מקיימים את הדיון הזה בכלל. ועדיין… המועדון הזה כל כך גדול שגם בגסתו החיוורת ביותר הוא אחד מארבעת הגדולים בעולם בנקל.

אם הוא מפחד מתחרות מול צעירים אחרים אז זה סיפור אחר. אם הוא לא מספיק מאמין בעצמו אז שילך לטוטנהאם.

פבלו טורה עבר לברצלונה, כנראה שלא הרשים מספיק באימונים, לא קיבל דקות, הושאל לז’ירונה וגם שם לא מרשים. הבעיה במקרה הזה היא לא ברצלונה - היא פבלו טורה בעצמו. הקיצון השני הוא פדרי כמובן.

בכל אופן, בזבזתי כבר יותר מדיי זמן על החלטה של שחקן שאני לא זוכר כבר את שמו ואני בכלל שמח עליה. את ההודעה הבאה אקרא כבר בבוקר, עד אז לילה טוב :slight_smile:

אבל הדוגמאות האלה לא רלוונטיות. במי פדרי התחרה כדי לקבל דקות? במי אראוחו? ובמי באלדה?

במי הולך להתחרות כל שחקן שיגיע עכשיו לקישור? האם זה עוד פעם יהיה השחקן אחרי שיאו כמו פיאניץ׳?

לא טוב לך פאבלו טורה, אפשר ללכת יותר אחורה. טיאגו אלקנטרה שחקן שהיה פותח כמעט בכל קבוצה בעולם היה מחליף בברצלונה מאחורי צ׳אבי ואינייסטה. החלטה מובנת לגמרי.

בכל אופן התייאשתי קצת מלחזור על עצמי. זוהי ההודעה האחרונה שלי בנושא.

ההרגשה שלי הייתה שרצו להביא את ברגוואל כדי שיוכלו למכור את פרנקי. אני מסכים עם רוח ההודעה של מייק אבל כנראה שאם פרנקי היה עוזב (שוב, הנחה שלי), גאבי עוד בשיקום, פדרי לא יכול לסחוב כל העונה ולך תדע אם גונדואן ישאר הסיכויים של ברגוואל לא היו רעים לראות הרכב.

לדעתי הדיון הזה מתחיל מנקודת מוצא לא נכונה.
ההצעה של בארסה לברגוואל הייתה מקום בסגל של בארסה ב’ שמשחקת בליגה השלישית בספרד.
ההצעה של טוטנהאם לברגוואל הייתה… מקום בסגל של טוטנהאם שמשחקת בפרמיירליג.

אפשר לדבר על איפה עדיף לכישרון בן 17 להתחיל, אבל בשורה התחתונה ההצעה של טוטנהאם הייתה עדיפה ברמה המקצועית.

אוף טופיק ענק (סתם כי למדתי את זה לא מזמן, לא לכעוס)

המושג break a leg מגיע מהתאיטרון ואומרים את זה לפני אודישנים כי השחקן הנבחן רוצה להיות in a cast שאומר כמובן גם “גבס” וגם “צוות ההפקה”.

*flies away

ממש לא נכון. בארסה המותג לא בקריסה, לא סתם קיבלנו 1.5 מיליארד לשיפוץ האיצטדיון ופומה מוכנה לשבור שיא עולמי כדי להיות הספונסר שלנו לטווח ארוך.
טוטנהם לעומת זאת מועדון בחובות, בלי באר נפט מאחורה, ללא תואר משמעותי מאז שאני נולדתי, וגם בלי עתיד מזהיר.
אין לי שום בעיה שמישהו בוחר בטוטנהם על פני בארסה. יש שחקנים שבוחרים הרכב בווסטהם על פני הספסל של סיטי. זה לא אומר כלום על מותגים וכסף.

ברצלונה העכשווית -

לפי הריאיון האחרון של לאפורטה, מרגיש לי שהפרסומים האלו כוזבים ומטרתם להפעיל לחץ על נייק להעלות את ההצעה.

״השוק מוכן לשלם פי 2 ממה שנייקי משלמת לנו כרגע. אנחנו מדברים איתם כדי שיעשו מאמץ להשוות את התנאים האלה. ברגעים קשים הם לא הציגו את עצמם, רק כשאנחנו מראים את השיניים הם מגיעים לדבר, אבל זה לא מספיק״. (מתוך התרגום של אהוד לריאיון).

ברגעים כאלה שהמועדון במשבר, אני לא מבין למה שישלמו יותר על פרסום אצלכם. אני אישית לא מאמין לידיעות האלה ואחכה להודעה רשמית.