כדורגל ספרדי - שוטף

אם האופי שלו מתגרה ולכן הוא ‘סובל’ מגזענות, אז שיאכל את מה שהוא בישל. לא מבין למה הוא נביה סמל של ה’שחורים’, עשיר, כשרוני, מתגרה בקהל ורוצה שגם ישתחוו לו? שישאל את רונאלדיניו איך עושים את זה נכון, גם הוא שחור, גם הוא רקד ושמח אחרי גולים, וגם הוא עבר שחקנים כמו מים (רונאלידיניו ווינסיוס באותו משפט לגבי כשרון זה קצת… אתה יודע) ועדיין מחאו לו כף בברנבאו.

אני לא מכיר את הסיפור אבל בחיים שלי לא ראיתי שחקן שמרוייח כל כך הרבה וכל כך בכיין ותינוק. מקללים אותך? תענה בגולים. לא מצליח לך? יכול לפרוש. הנסיון לתקן את העולם של אנשים סלבריטאים/עשירים/מוצלחים הוא כזה פתטי…

זה עדיין לא מצדיק את הקוף שמופנות לעברו. אתה יכול לשפוט אותו על זה שהוא לוקח ללב את זה שעשרות אלפים קוראים לו קוף? אני לא הייתי במקום הזה, גם לא אתה.

יש בסיפור הזה כמה גורמים עיקריים.

1. ויניסיוס מעצבן מאוד - הוא מעצבן אותי כאוהד הקבוצה, רק מדמיין כמה הוא מעצבן את היריבה.
  2. הוא מגיב ומושפע מהקריאות נגדו.

העניין לפיו למה קוראים לו קוף ולא קראו לרודיגר קוף לצורך העניין זו שאלה טובה. יש יגידו שזה כי הוא מכוער או מכוער ומעצבן, אבל מצד שני האם היו קוראים לו קוף אם פשוט היה לבן(אני לא יודע מן הסתם, אבל גם בכלל לא בטוח שהעלבון הנבחר היה קוף)

השורה התחתונה לדעתי היא שאין פה איזשהי הוכחה שהקהל הספרדי הוא גזעני. אבל מצד שני נבחרה מילת גנאי עם קונוטציה ברורה.

מצד אחד אני מאוד מבין אותו, ומצד שני חושב שהוא בכיין ואני חושב שהסיכום של כל העניין הזה הוא שלגיטימי להגיד גם וגם.

כשקבוצת אנשים קוראת לי קוף כי - נניח - גוון העור שלי שחור, אבל לכל שחור אחר היא לא מכנה אותו קוף - אז כנראה שהיא לא גזענית. היא פשוט יודעת להוציא את הבחור מהכלים, ומבחינתי, אם הוא יוזם אינטרקצייה עם הציבור ברמה המזלזלת והמקניטה הוא צריך לקבל את זה שמחזירים לו באותו במטבע.

אני מסכים עם מייקי. בגדול. אני רק תוהה במה הוא מעצבן. כאילו, אני אוהד בארסה מפחד ממנו כי יש לו טונות כשרון ברגליים, מעצבן למה? באיזו דרך הוא מעצבן?

אותי רק מטריף ההתבכיינות מעל גבי התקשורת. בן אדם מצליח בטירוף, עשיר, בקבוצה סופר סופר מפורסמת וכל מה שמזיז לו זה שכמה אנדלוסים (נניח, זרקתי סתם) צועקים לו קוף. בחיי שאין קטנוני יותר מזה…

אתה לא זוכר את אטו ואלבס הם גם סבלו מדברים דומים במיוחד אטו…

אני מכיר לא מעט שחקנים שחורים בברצלונה שמשחקים ושיחקו ואין שום בעיה רצינית איתם. אני מכיר לא מעט שחקנים שחורים בריאל שהוזכרו פה שאין שום בעיה רצינית איתם ואין שום תקריות יוצאות דופן מולם.

אני מכיר שחקן אחד שקוראים לו ויני שעושה כל הזמן פרובקציות נגד שחקני היריבה ואפילו הקהל שלה . אבל כל הזמן מתבכיייו ומתבכיין ומתבכיין.

הוא משתמש בצבע העור שלו בתור אפוד המגן שלו. זה קלאסי מה שקורה עכשיו בעולם. פוליטיקה של זהויות.

שזרקו בננה על דני אלבס (כן אני יודע לא דוגמה הכי טובה אבל תנסו להתמקד במה שהוא עשה ולא בגופו של אדם) הוא אכל אותה וכולם צחקו … זה ההבדל.

במה הוא לעזאזל מעצבן, תסבירו לי יותר.

עושה תנועה של שקט על הפה אחרי גול? איך זה שזה קונצנזוס שהוא פוץ דושבאג ואפחד לא מסביר לי מה הוא כל כך מעצבן.

כנס ליוטיוב יש מספיק דוגמאות…

דרך אגב, אני אוהב טראש טולק בין יריבים, אין לי באמת בעיה עם זה באופן אישי. הבעיה שלי כמו שכתבתי , שהוא לא לוקח אחריות על זה ומתבכיין שהוא חוטף בחזרה…

בהרבה דברים. מהבכיות, החיוכים המטומטמים, הטריקים הקטנים והריקודים שמתריסים. כשרונאלדיניו עשה את זה זה היה חינני ואותנטי, כשויני עושה את זה זה נראה שהוא בא להתגרות.

הוא מעצבן אפילו אותנו כאוהדי ריאל, עד כדי כך שהיו כאלה שרצו שימכרו אותו. הוא אישיות מעצבנת.

עכשיו תוסיף לזה שזה אשכרה יעיל לשרוק לו כי אז הוא יוצא מהמשחק, ובמקום שליריבה יהיה שחקן שיוצר מצב לגול כל 10 דקות יש ליריבה שחקן שתוקע את המשחק. זה פשוט משתלם. זה עובד ממש טוב עליו.

הוא פשוט סופר דרמטי.
שפת גוף מוגזמת, תנועות ידיים, צעקות, ריבים, בכיינות.
הוא לא יכול לאכול תאקל ולהמשיך הלאה. הוא צריך לעשות מזה סצינה.
מעיק.

גם רונאלדו היה כזה. אובר בכיינות. אבל הוא היה כל כך תחרותי שהבנתי את המקום של הבאסה. אני שברתי מסך במשחקים מול מחשב (פיפא, פוטבול) תחרותי זה אחלה.

פשוט לא יוצא לי לראות משחקים של ריאל כך שאאלץ להשתכנע.

חשבתי על זה פעם.
לדעתי אצל רונאלדו הדרמטיות התבטאה יותר באקטים של שחצנות ואהבה עצמית. פחות בלקחת כל דבר באופן אישי.

אני שואל שאלה כנה.
אתה חושב שבהינתן סיטואציה זהה בדיוק אך עם הבדל רק בצבע העור שלו, האם הקהל היה מקניט אותו כקוף? אני ממש אבל ממש לא בטוח.(הכוונה שהקהל היה מקניט אותו בדרך שונה)

התגובה הראשונית שלי לאורך הדבר הזה הייתה כמו שלך, לאורך הזמן כשיותר חשבתי על זה - אני אמנם לא חושב שזה נובע מכוונה גזענית אמיתית, אבל כן מכיר בזה שהתשובה לשאלה שכתבתי פה היא לא כל כך ברורה.

מעבר לזה, אני חושב שהוא הרבה יותר דביל מהקרדיט שאתה נותן לו, ואין בי צל של ספק שהוא לא מספיק אינטליגנט כדי להתקרבן בצורה כזו. והוא אכן מתקרבן. שלא תבין אותי לא נכון.

ההבדל הוא שהבכיינות של ויניסיוס מתורגמת בהתגרויות לא ספורטיביות - בהתחלה בכי לשופט, אחר כך עימותים עם היריבים ואז הקנטות של הקהל. זה מאוד מגעיל לראות את זה, לרוב זה מלווה גם בירידה חדה ביכולת שלו וזה בעיקר פשוט מאוד לא נעים לצפייה. המחשבה העיקרית שלך זה כמה בא לך לזרוק עליו נעל. ואת זה אני כותב כאוהד ריאל, אז אני רק מדמיין לעצמי כמה היריבות עוד יותר כועסות ממנו

הוא עושה פרובקציה >קהל מגיב נגדו> רץ לטויטר ומתבכיין על זה

זה מחזור שחוזר על עצמו כל פעם מחדש.

הוא לא צריך לחשוב על זה לבד. יש לו סוכנים וPR הם חושבים על זה בשבילו. אין לי מושג מי הוא בחיים האמיתים. הוא גם לא מעניין אותי.

אני לא מגן על האנשים שקוראים לו קוף. מתוך כמה עשרות אלפי אוהדים בקהל תמיד יהיו חארות.

אבל כמו שכתבתי. הבעיה בעיני לא הפרובקציות שלו, אלא זה שהוא מצפה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

אם הוא היה כמו גוד למשל, אני לא חושב שהיתה בעיה יוצאת דופן איתו. ובלינהגאם הוא שחקן שאני גם מפחד וגם מעריך יותר ממנו.

if cant do the time dont do the crime

הוא התקרבן ככה והושפע עוד בפעם הראשונה שזה קרה ממש על המגרש.

הסוכנים וצוות המדיה, שאין ספק שהתערב מאז זה השינוי מחוץ למגרש וכל השיט ברשתות החברתיות. אבל הוא כל כך חם מזג וילדותי על המגרש שקשה לי להאמין שהוא מצליח לעקוב אחרי איזה תסריט.

הוא בסך הכל ילד שהגיע משכונת מצוקה ומרגיש שנטפלים אליו בגלל ההצלחה שלו ואם הוא לא היה כל כך מעצבן אולי גם הייתי מצליח ממש להזדהות איתו ולאהוב אותו.

אני חושב שרוב השחקנים הגדולים שהיגעו מברזיל הגיעו מעוני. ניימאר ורונאלדיניו… הוא לא מסכן יותר ממה שהם היו.

היום הם שולטים על כל מה שקורה עם יחסי ציבור, הם פשוט הסבירו לו שבשביל להמשיך פרובקטור הוא צריך להשתמש בצבע עור שלו בתור אפוד מגן.

זה מאוד פשוט, זה כל כך מפריע לו? שיודיע שהוא ינסה להשתנות, להתעסק רק בכדורגל ואז נבדוק לאורך זמן איך הקהל יתיחס אליו.

ושוב לי אין בעיה עם זה. ההפך, הכדורגל הפך לסטרילי ביותר, שזה מוגזם ביותר. תנו לי עוד טראש טולק בכדורגל, כל עוד זה בגבול הסביר.

לא זוכר אף שחקן שבכל משחק רב עם הקהל השני. מסמן בידיים, מצמיד את היד לאוזן כאילו הוא לא שומע, רוקד מול יציע של האוהדים היריבים.
זה מטריס ומעצבן, אז שרים לו שירים ו 30 אלף איש עושים לו קוף.
לא עושים את זה לאף אחד אחר, לא שחור, לא לבן, ולא אסיאתי. רק לויניסיוס.
היו מספיק שחורים ומכוערים בליגה הזאת, כולל גם שחקנים שמשחקים בה עכשיו ואפילו בריאל, ורק לויניסיוס שרים שירים.
היו מספיק בכיינים ומעצבנים, אבל אף אחד לא הטריס את הקהל כמו שויניסיוס עושה.
מגיע לו שיקראו לו קוף.
לא יודע איך הגיעו למסקנה שהקהל גזעני. לפני ויניסיוס הם לא היו גזעניים, קרה איזה משהו ב 5 שנים אחרונות חוץ מויניסיוס ?

יש היסטוריה עם הקהל הספרדי וזה עוד בימי אטו בברצלונה. ברור שיש גזענות. אבל לדעתי איטליה למשל לא פחות ובטח לא בריטניה.

הוא לא איזה קורבן ולא איזה מסכן…

אטו גם הוא אהב להתקרבן. גם הוא היה מטריס, גם אלבס וניימאר, אבל אף אחד לא התקרב לרמה של ויניסיוס.
אני מקווה שישירו לו בכל איצטדיון וכל האיצטדיון, שיבכה כל משחק.

אני לא יודע אם אתה באמת שואל או מיתמם ולכן אענה במלוא הרצינות. ההנחה שמדובר בגזענות ולא בסתם שריקות מגיעות מכיוון שקראו לו קוף, שזה כינוי גנאי לשחורים מסתבר. בנוסף לזה עוד בעונה הקודמת היה סיפור סביב הריקוד שלו כשכבש שערים, ריקוד שמזוהה עם התרבות של השחורים מברזיל. לכן מדברים על גזענות ולא סתם שנאה כלפיו.

אני אישית חושב שהספרדים גזענים, אבל בלי קשר לויניסיוס אלא בגלל התגובות שקראתי במהלך המלחמה
(בקשר אלינו ולפלסטינים, שבקצרה איחלו לשני הצדדים בהצלחה נטו מתוך שנאה). אני חושב שהם התרגלו שיש שחורים בכדורגל שלהם וזה כבר לא מזיז להם, פשוט על ויני זה עובד ומוציא אותו מהמשחק אז הם “עלו על הטריק” ופשוט ממשיכים עם זה.

האמת שחשבתי שאתה באמת מנהל דיון. התאכזבתי. לא נורא. מוזמנים להמשיך, פרשתי.

מצלמים עליו סרט לנטפליקס. החגיגה במסטאייה העונה תהיה תמונת הקאבר.

זה מזכיר לי את ערן זהבי ששיחק נגד איסלנד בשביל שייכנסו סצנות מאדירות לסרט. שפיגלר שידר כאילו זה מסי בידיעה שמשפטים שלו ייכנסו לסרט. זה מגעיל אותי