כדורגל ספרדי - שוטף

הנה תגובה של אדם בוגר בן 21 נגד קריאות גזעניות.
image

איפה הוא ואיפה ויניסיוס.

אוף טופיק רציני, אבל אני לא מסכים בכלל.

האנטישמים ברחבי העולם ישמחו מאוד לספר לנו שהכול רק בגלל הכיבוש/המלחמה בעזה/ישראלים יצאני נשק וכו’, בדיוק כפי שלפני 100 שנה אנטישמים שמחו מאוד לספר שזאת לא אנטישמיות וזה רק בגלל הקפיטליזם/הקומוניזם/הבנקאים היהודים/וואטאבר.
בפועל, יש כאן שילוב של אנטישמיות מוסלמית חדשה, יחד עם אותה אנטישמיות אירופאית-מערבית ישנה ומוכרת, שפשוט מצאה לה את הקרקע החדשה לנחות עליה. וכמו תמיד בגזענות - הבורות היא הכר הפורה ביותר עבורה. לא סתם להמונים המוסטים בקמפוסים ובהפגנות אין מושג על מה הם מדברים ברגע שמעמתים אותם רק קצת עם עובדות, ולא סתם הכחשת שואה חוגגת שם. יש קו ישיר בין אמירות מטומטמות כמו אלה של וופי גולדברג וקיירי אירווינג על זה ש"השואה לא הייתה אקט של גזענות" - לבין מה שאנחנו רואים היום.
ולכן אמירות כמו אלה שהעלית כאן, ש"הגיע הזמן להפסיק עם הבכיינות על השואה" - מסוכנות כל-כך. קשה מאוד להנחיל זיכרון קולקטיבי קשה כל-כך בקרב ההמון. הרבה הרבה יותר קל להשכיח אותו באיווחה.

האמירות על “לו רק לא הייתה לנו מדינה / היינו בקווי 48 - לא היו שונאים אותנו כל-כך בעולם” - מזכירות לי את האמירות של כל היהודים בכל הדורות, של “לו רק היינו עושים כך וכך אולי לא היו שונאים אותנו כל-כך”.
האם אם היינו חלשים ומושפלים יותר היינו פחות מעניינים והיה יותר קל להתעלם מאיתנו? מן הסתם. בטח בפוליטיקת הזהויות של היום, שמחלקת את כל העולם למדכאים ולמדוכאים.
אבל האם זה אומר שצריך לתת לגזענים (בדגש על המילה גזענים) את מבוקשם, להוריד את הראש ולהיות פחות מוצלחים? ממש לא.

בהקשר הזה אני ממליץ מאוד על המאמר המצויין הזה, שמנתח את האופן שבו התיאוריות הפוסטמודרניסטיות מבית מדרשו של פוקו חברו אל גישות ניאו-מרקסיסטיות ישנות-חדשות, כדי להגיע אל העולם ההפוך והעקום שאנחנו רואים היו בעילית האינטלקטואלית של ארה"ב ושל העולם.

יש פה ניסיון מגושם להדביק את זה לאוהדי ברצלונה ואתלטי. זה רק מראה על האגנדה האמיתית שלכם, במציאות ויניסיוס לא פופלארי אצל רוב האיטצדיונים בספרד.

כמודמני אוהדי ולנסיה אפילו שונאים אותו יותר מאיתנו.

מה ההבדל? בין ניקו לויני?

ניקו לא עושה מזה סרט לנטפילקס וכנראה במשחק הבא לא יהיו קריאות נגדו. לא כל מי שמקלל את ויני עושה את זה ממניעים גזענים.

דרך אגב שהתחיל הגל קללות נגד ויניסיוס כל שחקני ברצלונה יצאו להגנתו. זה לא מנע מויני לעשות את הפרובקציות הרגילות שלו נגדם שהוא פוגש אותם במגרש…

אני יחזור למשפט הראשון שלי, העונש הכי גדול שהיה אפשר לתת לויני זה פשוט להתעלם ממנו. אם היו מתעלמים ממנו זה היה האסון שלו. חבל שאוהדי כדורגל הם כאלו מטומטמים.

ההבדל בניהם הוא-
שעל ויני היו עושים סרט אם רק היה רוצה גם בלי ההתגזענות של אוהדי ולנסיה, מיורקה ואתלטיקו.

ושעל ניקו יש מצב שאין אפילו מפיק אחד ששמע את השם שלו בעבר בכלל.

מה דומה? בין ניקו לויני?

ששניהם שחורים.

שוב לא כל מי שמקלל אותו הוא גזען. מי שקורא לו כושי הוא גזען.

ניקו לא עושה בד"כ פרובקציות שכולנו פה יודעים שויני עושה נגד כל העולם אבל מיתממים, לכן לרוב אין תקריות יוצאות דופן איתו.

אם ניקו היה עושה סרט עם נטפליקס אחרי זה יוצא כל פעם לעשות פרובקציה אחרת בכל מגרש שהוא משחק בו ואז סופג קללות על זה ומסיים שהוא מתבכיין על זה במין לופ אינסופי היה מקום להשוות בין שתי המקרים.

אני לא הייתי משתמש בשום קריאה גזענית נגד ויני . בכלל בספרד ואנחנו רואים את זה עכשיו זה מדינה מאוד גזענית וגם צבועה. תאמינו לי ששחקן ישראלי היום היה חוטף הרבה יותר ממנו, מי שלא מבין שיבדוק את הקהל הבאסקי והתמיכה שלו בחיזבאללה ובחמאס. זה רק דוגמה.

נעשה ניסוי, נראה אם ניקו שבוע הבא ימשיך לספוג קללות במשחק החוץ הבא. אם הוא יספוג אני יסכים איתכם שיש קשר וזה לא סתם צירוף מקרים.

גם בתגובה של ניקו רואים את ההבדל בין שתי השחקנים, רואים שהיא תגובה בוגרת נגד גזענות ולא מתגרה. הוא לא מכליל ואפילו אומר במפורש שזה היה בודדים שקיללו אותו.

דאמפריז מראה לכולנו מה זה טראש טוק ברמות הכי גבוהות😳

באתי לשים את התמונה הזו ולשאול:
אם התפקידים היו מהתפכים והרננדז היה עושה את זה לדאמפריז, כמה היו בוכים על גזענות?

הביטוי “גזענות”, כמו המון ביטויים היום, איבד את המשמעות בגלל שימוש יתר.

וואלה אתה צודק, אם זה היה הפוך היה פה ברדק וזאת בדיוק הבעיה בעידן ה PC הכללים כבר לא מוגדרים

ביום בו ויניסיוס יסתום את הפה הוא היום בו תתחיל ירידה קולקטיבית בהקנטות ובהערות הגזעניות כלפיו. אני חותם על זה.
99% מתנהגות האוהדים נובעת נטו מתנהגות השחקן ותו לא.
תמיד יהיו אנשים דפוקים בראש אבל לטעמי הם מיעוט ביחס לכלל.

איך זה מסתדר עם זה שבמשחקי חוץ באלופות הוא לא רב עם הקהל למרות שהוא מתלונן על שיפוט ועבירות די ברגיל?
או עם זה שזה לא קורה לו בכל משחק חוץ בספרד אלא במגרשים ספציפיים כבר שנתיים?

ז’ירונה הודיעה רשמית שהם יארחו את משחקי הצ’מפיונס בשנה הבאה באיצטדיון שלהם ולא באחד מהאיצטדיונים גדולים יותר בברצלונה.
הם יצטרכו לעשות התאמות לסטנדרטים של אופ’'א. בין היתר, להקטין את תכולת האיצטדיון ל 9000 מקומות בלבד.
אובדן הכנסות מוערך של 5 מיליון יורו, סכום לא קטן עבור המועדון.
כל הכבוד להם.

“הנתונים של איסקו שמכניסים את לואיס דה לה פואנטה למבוי סתום” - כותרת במארקה, וזה קצת מעבר ל-18 פעמים בהן נבחר ל-MVP העונה - השחקן המצטיין במשחק. איסקו שרושם עונה גדולה הוא מהשחקנים הבולטים בקישור בליגה הן בהגנה והן בהתקפה. מדורג חמישי במספר ההופעות עם 27, רביעי במספא הדקות עם 2,209, ספג הכי הרבה עבירות - 74, הבקיע שבעה שערים - ראשון בדירוג, בישל ארבעה - שלישי בדירוג, סיפק 1,257 מסירות - מדורג שני והוא שני גם בקרבות - ניצח 389. המשחק האחרון של איסקו בנבחרת היה נגד שבדיה במוקדמות יורו 2020, זה קרה באוקטובר 2019…

אני לא אומר שיהיה שחקן הרכב אבל אחרי האכזבה הגדולה שלי עם ברהים דיאס - קח אותו לסגל, לואיס, באמא שלך. שיעלה מהספסל דרקה 60 וישנה משחק. הוא לא השחקן העצלן, הוא עובד, הוא באמת טוב.

אני חושב שהם עושים בשכל.
מכבי תל אביב ומכבי חיפה (לפני סמי עופר) לא רצו לעשות התאמות לבלומפילד שהוא ביתי יותר והאווירה היתה בית קברות.

הפועל ת"א כן עשתה והקמפיין שלה היה אחר לגמרי.

סיטי פוטבול גרופ התבקשו ע’‘י אופ’'א לצמצם את כמות הלשיטה שלהם בג’ירונה עד ה-3 ביוני, אם היא רוצה שהקבוצה תוכל להשתתף בליגת האלופות לצד מנ. סיטי.

קאדיס עם נצחון שני רצוף, הפעם על סביליה בחוץ.
קאדיס כבר הייתה עם רגל ושלושת רבעי בליגה השניה, אבל עכשיו היא רק 2 נקודות מסלטה שמעל הקו האדום.
לסלטה יש משחק חסר, אבל הוא מול אתלטיק בילבאו, וסביר להניח שתפסיד אותו.
אחר כך גרנאדה שכבר ירדה וולנסיה.
לקאדיס נותרו משחקים קלים יחסית, מול לאס פלמאס שלא מפסיקה להפסיד, ומול אלמריה שכבר ירדה.
אם הייתי אוהד סלטה, הייתי ממש דואג.

בתור אוהד הליגה הספרדית אני דואג. סלטה מול קאדיס? ברור לי מי עדיפה שתשאר

בתור אוהד של הליגה הספרדית הייתי רוצה ששתיהן יירדו.
קבוצות די מסריחות שתיהן.

סלטה ויגו זה קבוצה עם קהל טוב וותיקה בליגה הספרדית. לא מכיר יותר מידי את קאדיס. נראה לי ברור מי עדיף שתשאר.

מסלטה נשאר רק שם.
אמרת קהל טוב? האיצטדיון היה מלא בדיוק 0 פעמים מאז עונת 12/13 ( על פי טראנספרמארקט).
השנה ממוצע של 21 אלף צופים כשהקיבולת של בלאידוס 25 אלף.
גם הקהל של קאדיס לא משהו, ממוצע של 17 אלף ואיצטדיון של 21 אלף.

אבל לא אכפת לי מהקהל שלהן. שתיהן קבוצות גרועות.

ממוצע של 21 מתוך 25 בעונה קשה כזו זה לא משהו רע.

בתור אוהד ברצלונה אני ישמח הם תמיד מקיזים לנו את הדם בבליאדוס. אוהד של הליגה לא.