כדורגל ספרדי - שוטף

כל הרכישות של הקיץ שעבר זו עבודה של שניהם.

האמת אור זה מתקשר לטיעון שלי על השקט התעשייתי היחסי שיש באנגליה לבניית פרוייקטים. בספרד מסתמן שהפכו לפחות ופחות סבלניים עם פרוייקטים ארוכי טווח. מקווה שהמגמה משתנה עם קבוצות כמו סוסיאדד, ג’ירונה ובילבאו, מנגד סביליה, ויאריאל עוד ממשיכות בקרקס שלהן.

מה יש לך מויאריאל? אחד הפרויקטים היותר שקטים ומוצלחים בספרד.

אחרי סאביו והמעבר הרשמי לסיטי, עושה רושם שהבא שיעזוב אחרי העונה המוצלחת של ז’ירונה הוא אלייש גארסיה. בדרך ללברקוזן.

מלאגה חזרה אתמול לליגה השנייה. זה קרה בצורה דרמטית מאוד. במשחק הראשון ברוסאלדה היא ניצחה 2-1 את נסטיק.

במשחק הגומלין נסטיק (ז’ימנסטיק, מהעיר טראגונה הקטלונית) ניצחה 1-0 והמשחק נגרר להארכה. כמו בפלייאוף העלייה לליגה הראשונה, יש הארכה, אבל במקום להגיע לפנדלים הקבוצה שסיימה גבוה יותר עולה.

אז לא רק שההארכה נפתחה כשנסטיק צריכה לשמור על התוצאה, היא גם כבשה עוד שער ועלתה ל-2-0 (3-2 בסיכום).

לקראת סיום המשחק, הגיע השלב המשעשע שבו הקארמה פגעה בקטלונים. האוהדים (שביממה לפני כמה מהם התנהגו באלימות כלפי כמה אוהדי מלאגה) הפריעו למשחק להתנהל וסוג של חגגו כבר את העלייה, אבל זה רק הרס להם, כי בדקה ה-122 מלאגה כבשה את שער העלייה.

הערב יש חגיגה כפולה: ב-19:30 אספניול תארח את אוביידו (1-0 לאוביידו במשחק הראשון) בגומלין גמר פלייאוף העלייה לליגה הראשונה. אוביידו לא היתה בליגה הראשונה מאז 2001 וכמעט נעלמה מהמפה.

אחר כך ב-22:00 קורדובה תארח את בארסה אתלטיק (1-1 במשחק הראשון) בגומלין פלייאוף העלייה לליגה השנייה. ברצלונה חייבת לנצח, אם אחרי 90 דקות או אם אחרי 120. כל תוצאה אחרת מעלה את קורדובה.

אגב, אתמול לפני 10 שנים בדיוק קרה מאורע מדהים (שמתקשר יפה מאוד למשחקים שציינתי) שגם צפיתי בלייב בלינקים אז.
לאס פאלמס נגד קורדובה בגומלין פלייאוף העלייה לליגה הראשונה. ההארכה עומדת להסתיים, אבל הקהל של לאס פאלמס פורץ למגרש כדי לחגוג עלייה, מוקדם מדי. המשחק חודש וקורדובה כבשה את שער העלייה שלה.

הנה הוידאו של האירוע:

אספניול עלתה

חדשות מעניינות עבור ריאל מדריד. בקיץ הקודם דווח על איזשהו סיכום בין הקבוצות שריאל מדריד תעזור לאספניול ותשאיל לה שחקנים שיוכלו להתקדם ולצבור ניסיון אצלה. אני לא יודע עוד כמה שחקנים נשארו להשאיל כי אנחנו מוכרים אותם בקצב מסחרר, אבל עדיין מעניין מה יצא משיתוף הפעולה הזה.

עם ההגעה של מבאפה, תוכלו להשאיל להם את חוסלו.
אה, רגע רגע …

ב 19 ליולי אמורה לצאת סדרת דוקו של נטפליקס על הליגה הספרדית.
מהצד של בארסה , יככבו צ’אבי ופראן טורס. לא יודע לגבי שאר הקבוצות.

@Aragones ברכות על המעבר של מוראטה למילאן.

פינה את המקום לחוליאן :smirk:

כמה זה קרוב? רכישה אדירה אם כן. מקנא.

אתלטיקו בערך באה לסיטי ומציעה לה הכל.
עם השחקן יש כבר סוג של הסכם, תלוי עכשיו ברצון של סיטי

ראיתי כמה דיווחים שיש לו סעיף שחרור.

רכישה מצויינת שחקן על לדעתי… איך אין לי כוח שוב לחלוץ על באתלטיקו שיציק :confused:
לא יכולתם להשאר עם מוראטה הבינוני הזה?

אני בכנות חושש לחוליאן. שחקנים כמוהו לא מחזיקים אצל צ’ולו. הוא לא יודע לעבוד איתם. הוא קטן מידי להיות חלוץ מטרה אצלו והוא לא בדיוק ווינגר קלאסי. גריזמן בכל מקרה יש רק אחד. לדעתי הוא טועה במעבר הזה. הייתי בכיף מביא אותו לבארסה, נאפולי, לברקוזן, דורטמונד או אפילו סוסיאדד.

הוא לא משחק הרבה בסיטי
לא חושב שיש שחקן ברמתו אלוף עולם שמבלה כל כך הרבה על הספסל ועולה למספר דקות פה אן שם.

הוא בן 24 ויש לו הלאנד על הראש שפפ מאוהב לו בתחת מבין אותו

וגם צריך לחשוב שאם לא סיטי ולא אתלטיקו לאן ילך?
ברצלונה שאין לה כסף לסיגריות בשק"ם?. ריאל שהביאה עכשיו את אמבפה בשביל עוד ספסל? באיירן שיש לה קיין וליגה על הנייר פחות תחרותית?
זה היה רק לעבור לקבוצה אחרת באנגליה וזה אין מצב סיטי היו נותנים לו

בהנחה כמובן שבאמת בא לו לעזוב את כלוב הזהב

יובה, אינטר לצד לאוטרו, אותה מילאן שהביאה את מוראטה, פ.ס.ז, לברקוזן, באיירן אם קומפאני ירצה לשחק עם 2 חלוצים. הוא טיפלה אוברייטד בעיני אבל יש כזה מן מחסור בחלוצים בכדורגל העולמי, איך אף אחד מלבד אתלטיקו לא עטה עליו?

כפי שאמר אהוד, מאוד מאוד קרוב אבל אני עדיין לא מעז לחגוג. עכשיו הכל תלוי בסיטי. פפ לא עומד בפני שחקנים שרוצים לעזוב, אבל אני מבין את חוליאן, קשה לשחק כשיש לך את האלאנד על הראש.

דידנט דה קולצ’ונרוס סאפר אינף ברו?

אני כבר שתי עונות צועק שהוא החלוץ הטוב בעולם. הוא טוב מהאלאנד וכ9 הוא גם טוב מאמבפה.
הוא לוחץ אדיר, חכם בצורה בלתי רגילה, יש לו בעיטה מצוינת וגם התנועה ללא כדור מצוינת, יכול לשחק בנגיעה, יש לו נגיעה ראשנה לא רעה בכלל, סוס עבודה. ממש שחקן צ’ולו קלאסי.

למה? צ’ולו התפתח מאוד בשנים האחרונות ותעיד על זה הרכישה של פיליקס (שלא הצליח באשמתו) והשינוי בסגנון.
לא קל לעשות לברקוזן.

אני אכן חושב שמבחינת סגנון הוא יותר לברסה, דורטמונד או לברקוזן אבל צ’ולו יידע להפעיל אותו מצוין.

וזה למה הוא אוברייטד :slight_smile: לא מעט מחשיבים אותו כחלוץ וורלד קלאס כשהוא לא קיבל את הבמה להוכיח את עצמו באמת. המספרים שלו יפים, אבל חלוץ מחליף זו עבודה שונה חלוץ פותח, את זה מוראטה למד כשחוליאן שיחק עוד ברחוב.

גם אם הוא טוב מהאלנד בכל אספקט של המשחק, אי אפשר בכלל להשוות ביניהם כשהאלנד בעונת הבכורה בסיטי נתן יותר גולים מכל הקריירה של אלבארז.