כדורגל ספרדי - שוטף

יש לו חכמת משחק ותנועה מדהימה ללא כדור
ומתאים מאוד לשיטה של שני חלוצים שככה סימאונה אוהב לשחק

לא אהבתי את ההחתמה הזאת כשהיא התרחשה, אבל קשה לבוא בטענות כי זה סיטי, פפ והמון כסף. כמו שאמרת הם לא עוצרים שחקנים בכוח, אם יהיה להם רווח נאה הם ישחררו אותו ויביאו את הדרום אמריקאי שהוא הדבר הגדול הבא במקום.
כל עוד הלאנד שם אף חלוץ רציני לא ישאר שם יותר משנתיים-שלוש.

אלבארו מוראטה היה שחקן שמאוד חיבבתי כשהיה אצלנו, העונה שלו כסופר-סאב ב-2016/17 הייתה מדהימה ובהתאם לזאת בסיומה הצלחנו לדחוף אותו לצ’לסי אשכרה ב-80 מיליון יורו - כפיים לפלורנטינו פרס. לדעתי הוא כן גירד את סוף השורה הראשונה של החלוצים, שחקן שעל פניו חוץ משכל יש לו הכל - מהיר, חזק, יודע לכדרר, משחק ראש מעולה, שחקן שבאמת נלחם ורעב כל הזמן וצ’ולו סימאונה אוהב אותו.

מרגיש לי שהבחירה במילאן היא יותר מסתם רענון ויש בו איזה כעס מסוים, הוא גם עשה יותר מדי זיג-זג לאורך הקריירה. לא מבין איך קפטן שזכה הרגע להניף את הגביע, נכנס לרשימה מצומצמת שכוללת את איקר קסיאס למשל והקפטן ביורו ההוא ב-1964 - מתעסק בקקה (מדבר על הרצון כל הזמן להגיד כמה העיתונאים לא הוגנים איתו). הוא קיבל אמון מהמאמן מהתחלה ועד הסוף והוערך בנבחרת. הוא משחק בקבוצה גדולה, בנבחרת מה לעשות הוא פחות טוב מהדור של פעם עם דויד ויאה ופרננדו טורס ולבטח ראול על אף שראול לא היה מדהים בנבחרת.

מישהו מכיר מה הולך עם טבאס? יש כתבות שהוא תחת חקירה של בית משפט מנהלי לספורט על כינוס האסיפה שהצביעה על מכירת זכויות השידור לקרן CVC באופן שנוגד את החוקה

לפי בארסה מאניה בשם ׳רלבו׳ בית הדין לספורט ממשיך בקייס שלו נגד חאבייר טבאס.
הבעיה היא שלא מדובר בשחיתות, אלא בכל מיני נהלים פשוטים שהוא עבר עליהם במסגרת האסיפות של הלה ליגה (זמני כינוס, פרוטוקולים לא סדירים וכו׳).

טבאס ברדיו קופה: ״למי שמחכה שישעו אותי, שימשיך לחכות״.

רכש ראשון לאתלטיקו - אלוף אירופה הטרי רובין לה נורמנד מסוסיידד.
דיווחים מדברים על מחיר של כ 35 מיליון יורו.
הוא יחליף את סאביץ’ שעזב בחינם לתורכיה אחרי התרת חוזה הדדי.
אתלטיקו ניסו לקנות את דובביק במקום מוראטה שעזב, אבל הוא כנראה הולך לאיטליה.

אפרופו גירונה, היא מתפרקת מנכסיה. דובביק כנראה הולך, יאן קואוטו שהיה מושאל מסיטי יימכר לדורטמונד, סאביניו כבר עזב לסיטי, ואלייש גארסיה ללברקוזן.
במקומם הגיעו שחקנים פחות ידועים וגם הפצוע הנצחי דוני ואן דה ביק.

שיקחו את רומיאו ואריק בבקשה.

ארטם דובביק של העונה האחרונה לעומת אלבארו מוראטה שחייב רענון >>>>, אבל לגבי החלוץ הוא צודק קצת במה שאמר דרך סוכנו שאין שם איזה פרויקט ספורטיבי מדהים. אתלטיקו צריכה מהפכה בסגל לדעתי, לא פחות מכך. לגבי רובין לה נורמד, מתגליות העונה, שחקן בעליה מתמדת, הוא ספרדי וזה מוסיף. אתלטיקו למעט העונה האחרונה, בגלל הסגנון של דייגו סימאונה היא מקום שקל לבלמים לבלוט בו.

סאביניו, שחקנה של סיטי, נקנה לטרואה של סיטי, ומכיוון שהוא היה כל כך טוב, טרואה עשתה את הדבר המתבקש שכל קבוצה צריכה לעשות עם השחקן הכי טוב שלה והשאילה אותו לקבוצה בספרד. עכשיו טרואה מוכרת אותו מבלי ששיחק בה דקה.

מעניין מה הסיבה שדווקא שמו אותו בטרואה ולא בתור מושאל מסיטי או רכש של ג’ירונה.
אולי אין שם חוקי פייר פליי.

זה די רנדומלי, כל הקבוצות של סיטי מחתימות כשרונות.
טרואה רכשה אותו בקיץ 2022 מאתלטיקו מיניירו (קצת אחרי שמלאו לו 18), אבל הוא הושאל מידית למילואים של פ.ס.ו, כי כנראה לא היה מוכן לשחק בליגה הצרפתית הבכירה.

אחרי המונדיאליטו (הפסיד לישראל) החליטו לשלוח אותו לג’ירונה כי טרואה ירדה לליגה השנייה.

בלי קשר, גם ג’ירונה, פאלרמו ושאר הקבוצו של סיטי מחתימות שחקנים צעירים.

בזמן שבג’ירונה זה עובד מושלם כי ג’ירונה מתנהלת נהדר בפני עצמה, פאלרמו עדיין מתקשה לעלות לסרייה א’, וטרואה בכלל ירדה לליגה השלישית הקיץ וניצלה בזכות ההדחה של בורדו.

אבל לגבי סאביניו, בגלל שגם סיטי וגם ג’ירונה בליגת האלופות, הן לא יכולות להעביר ישירות שחקנים בינהן. אבל מטרואה סיטי בהחלט יכולה להחתים שחקנים. מעניין אם ג’ירונה קיבלה דמי השבחה עליו.

הפרטים על סאביניו מעניינים, אבל השורה התחתונה שהדגשתי נשארת.
הכוכבים עוזבים את ג’ירונה בצורה כזו או אחרת, ובמקומם מגיעים שחקנים הרבה פחות ידועים פלוס ואן דה ביק.
אני חושש שהיא תעשה בושות בליגת האלופות בשנה הבאה.

שכחתי לציין גם את אריק גרסיה, שחזר לבארסה , ולא ברור איפה ישחק בעונה הבאה.

מצד שני, כמה מהשחקנים האלה היו מוכרים לפני כן?

סאביניו ודובביק היו רק עונה אחת. באו לא מוכרים, הלכו מוכרים.

גם עכשיו, לא יבואו כוכבים בעשרות מיליונים, אבל כן יגיעו כשרונות שליגת האלופות מושכת אותם דווקא לג׳ירונה ולא למועדון אחר.

הגיע בלם נבחרת צ׳כיה, הגיע בלם נבחרת ספרד הצעירה, חלוץ מהליגה הפורטוגלית ששיחק בבארסה ובנבחרות הצעירות, הגיע כישרון מאייאקס שהסוכנים שלו הרסו לו עונה שלמה.

אני סבלני. זה קשה לבנות מחדש קבוצה כמו ג׳ירונה של העונה שעברה. זה מבחן לניהול המופת של ג׳ירונה בשנים האחרונות.

גם נכון.
עדיין, אני חושש שזה לא יהיה זה, ואחרי עונה מעולה אחת הם יחזרו לגודל הטבעי שלהם.

בגדול, כמה קבוצות נתנו עונה לתפארת (בניגוד למורשת, עם תקציב נמוך משמעותית מכל היריבות) ונתנו לאחר מכן עונות דומות? המדגם לבחינה יהיה קטן מדרך הטבע, אבל לדעתי התשובה תהיה כמעט אף אחת

אם ג׳ירונה היתה מאבדת גם את המוחות מאחורי הפרוייקט הייתי הרבה יותר מודאג. מאמן, מנהל מקצועי, מנכל, נשיא…

אבל שוב, יכול להיות שהיא תתמודד “רק” על הקונפרנס, אבל יכול להיות שבעוד שנתיים-שלוש שוב תתמודד על ליגת האלופות. זה בערך מה שקורה לקבוצות דרג ב’ שלא מאיימות על האליפות

אז ענית על זה בפסקה האחרונה.
כנראה שלסיטי עדיף ששחקנים לא יהיו תחת חוזה בג’ירונה אם יש כוונה להביא אותם בסוף תהליך הפיתוח.

חוץ מסאביו וקואוטו שכבר כמה שנים היה מושאל שם, לא היה עוד שחקן מסיטי בג’ירונה. הם כבר התחילו לרכוש שחקנים בעצמם.

גם בסיטי הבינו שעדיף להם שחקנים בפאלרמו או טרואה מאשר בג’ירונה. זה לא מקרי, כי הם הורידו משמעותית את ההשפעה בדמות אחוזים ואנשים בדירקטוריון.

בכל מקרה, דובביק לא יכול היה לעבור הקיץ לסיטי. אולי הוא היה עובר אם ג’ירונה לא היתה מעפילה לליגת האלופות, ולא בהכרח בשביל לשחק בסיטי אלא כדי לסחור בו.

פדרו פורו היה שייך לג’ירונה, סיטי רכשה אותו מג’ירונה ואחרי 3 שנים של השאלות מכרה אותו לספורטינג ליסבון. מהמכירה לספורטינג ג’ירונה קיבלה עוד כסף על השבחה ואחוזים. סיטי וג’ירונה עצמן קיבלו עוד כסף מה-40 שטוטנהאם שילמה לספורטינג.

לא כל שחקן חייב להגיע לסיטי.
אני מדבר נטו על זה שאם אתה מביא שחקן כמו סאביניו ורואה בו שחקן סיטי עתידי, אז עדיף לך שהוא לא יהיה תחת חוזה בג’ירונה, אלא מושאל.

בסוף כל הקבוצות האלו תחת מטריה אחת, וצריך להזיז את הפיונים בצורה הנכונה.

האמת מעניין אותי ממש לראות את פאלרמו מתקדמת. גם בגלל שזה מועדון מכובד בפני עצמו שעבר סיוט בשנים האחרונות מחוץ לסרייה א’, וגם כי מעניין איך ישתמשו בסיוע של סיטי שם.

טרואה תנסה לעלות העונה לליג 1. לא יאומן שלפני חודש הקבוצה כבר התכוננה לליגה השלישית.
למי שפחות בקיא: פ.ס.ז’ - קטר. טרואה - אמירויות. פריס FC - בחריין. הליגה הצרפתית צריכה את השלוש בצמרת הליג 1, עם כמה שזה עצוב.