גמר גביע :: סוגרים עונה עם עוד הפסד

את האליפות מסי לקח למרות וואלורדה.

באלופות מסי לא יכל על וואלורדה + ליברפול.

והנה גמר הגביע…

יכול היות שהרבה לא יסכימו איתי, אבל אני חייב להגיד שאתמול פיללתי להפסד. כרגע לפחות לא נראה שהוא יביא לתוצאה המיוחלת - החלפת המאמן, אבל לפחות הוא חיזק את האפשרות הזו. בלי קשר, כאפה לקבוצה במצב הנוכחי גם היא דבר מבורך. עם כמה שאני סולד מואלוורדה, ומטיל עליו אחריות לאופן בו הקבוצה נראית ומשחקת, אי אפשר להכחיש את קיום הקריסה מנטלית באלופות. אני מקווה שאחרי ההפסד אתמול השחקנים יגיעו עם ‘משהו להוכיח’ לעונה הבאה.

לא שזה יעזור הרבה אם ראקי ימשיך להיות באנקר, סוארז ימשיך להיטחן ללא רחם וסרג’י יהיה בשלישיה הקדמית (למה רק בשלישיה הקדמית? סילסן עוזב וצריך שוער מחליף, וגם אפשר לשים אותו כ-9 במקום סוארז, כל הבעיות נפתרו! :man_facepalming: )

כרגע נראה לי שהגאולה תגיע רק ב-2021 עם נשיא חדש ובתקווה, עם חזרתו של חבר ישן שכרגע עדיין נח לו ומשתכשך במזומנים של השיחים בקטר. מסי יהיה אז כבר בן 33 לצערי, אבל אולי נצליח לסחוט ממנו עוד עונה או שתיים במסגרת בניית הקבוצה החדשה - דבר שייקח זמן רב מאוד על רקע ההרס הרב שכבתי והיסודי של המועדון כרגע - מהנוער ועד הבוגרת.

לדעתי השינוי הכפול במחצית רק מדגיש את טעות המאמן בבחירת ההרכב.
442 בלי חלוץ אמיתי ועם מסי וקוטיניו דורכים אחד על השני זה מתקון לחוסר מחץ.
מחצית שניה מקבל קצת שכל, ומכניס את מלקום ווידאל.
למה “קצת” שכל? כי זה במקום סמדו וארתור במקום רוברטו לראקי.

או במילים אחרות : בוא נכניס מחץ התקפי אבל נסרס את הקישור… אותה גברת בשינוי האדרת.

חייבים זעזוע בקיץ. חייבים.
מסי בן 32 עוד חודש ינעל דינק וההנהלה המפגרת הזו מתעסקת לי במתן זמן למידה משגיאות לוולוורדה.

אתם שוכחים שמסי זה מסי. עם כל התחלואות של המאמן הזה, מסי עדיין הביא אליפות, רגל וחצי בגמר אלופות וגמר גביע.

עם מאמן נורמלי שיצליח לא להיות הראשון בהיסטוריה לאבד יתרון 3+ בשתי פעמים שונות, וכזה שישלח את ראקיטיץ’ בחזרה לחור הקרואטי שממנו הוא הגיע, מסי בכיף יכול להביא טרבל. בטח אם יהיה לו דה יונג וארתור מאחורה כדי שהוא לא יצטרך לרדת לחצי שלנו להתחיל התקפות.

אגב, את הגמר אתמול לא ראיתי. עד כמה שכואב לי שנאלצתי לוותר על משחק של הקבוצה שלי ביודעין, ועוד על גמר גביע, פשוט לא מסוגל לראות את הקבוצה הזאת.

וואלורדה נמצא בראש רשימת האשמים לקריסה המנטלית הזאת. הבן אדם הזה העיז להוציא מהפה שלו את המשפט “אני מעדיף להפסיד בגמר מאשר להפסיד ברבע גמר”. מאמן בפאקינג ברצלונה, והדיפולט שלו זה להפסיד איפשהו. אין דברים כאלה.

וממש מגעילה אותי ההיאחזות שלו בקרנות המזבח. גם לוזר וגם חסר כבוד עצמי. ככה נראה המאמן שלנו. אפס.

מי שכותב כאן ומהפורום הישן ממש לא מופתע מהשתלשלות העניינים, f. C. Messi הגיעה לפרקה כבר בעידן לוצ’ו, פשוט אז היו את ניימאר וסוארס בכושר שיא למתפרצות, ואת אנדרס לנשיאה בנטל המומנטום. היום כולם נושאים עיניהם לפרעוש שיוציא את הערמונים מהאש.
קוטיניו הוא הסימפטום, התגלמות תקיעות המחשבה בהתקפה, שחקן על שנקלע להיעדר פילוסופיה ומגלם את אובדן הרעיונות בגופו. כל עוד כובד המשקל נוטה קדימה בלי שום יכולת לשלוט במרכז השדה, ובלי לחץ על כל חלקי המגרש, בארסה תמשיך לספוג רביעיות וחמישיות.
דה יונג עלול להישבר תחת העומס אם מצפים ממנו להציל את המולדת הרעיונית של בארסה.

אגב
המאמן הסימפטי חייב ללכת לפני שיתגלע כקוץ חסר אחריות.

אגב 2
מסי חייב לנקוט בפעולה, אם כי יש לי חשש שרשום באתוס שלו אובדן עשתונות ואילמות עד לכדי לוזריות מבחינת להכריע את גורל הקבוצה. כפי שקורה בארגנטינה. אסור לו לשתוק ולהמשיך לגבות את היעדר הדרך.

אגב 3
ויסקה אל בארסה!

בנתיים דיווחים על ישיבת חירום להכרעת עתיד וולוורדה… נקווה שיצא עשן לבן.

הדיווחים על ישיבות חירום נסתרו ע"י ההנהלה, אבל אין ספק שהתקשורת התחילה להפעיל לזרוק חיצים על כולם - ההנהלה, המאמן, ואפילו חלק מהשחקנים.

אני מאמין שאם מכבש הלחצים נגד ברתומיאו ימשיך, הוא יזרוק את וואלורדה כשעיר לעזאזל.

מעולם לא היה הפסד תואר מתוק יותר מאשר הגביע המחורבן הזה. מזל טוב ולנסיה. תודה ולנסיה!.

טל את הכסף סופרים בחדר מדרגות - בוא נחכה לראות מה קורה לפני שנחגוג. ברתומאו עוד ישאיר אותו בסוף.
עם זאת, אם בקיץ הזה נצליח להיפטר מהבאסקי וגם מפפ סגורה זה יספק אותי יותר מלרכוש את אמבפה.

לא הייתי שמח עד שאין משהו רשמי. וגם אז, תמיד יש סיכוי שעוד נקבל את אוסביו במקום.

מעניין אגב סוגיית ביטול חגיגות האליפות, נראה שאף אחד לא מעוניין לחגוג כי מי רוצה לחגוג את סיומו של עידן. כלומר אני עדיין מקווה שאכן יהיה סיום לעידן הזה ונוכל להתחיל בהרצה של ספקולציות לעמדת המאמן פלוס בנייה של השקפת עולם רעננה בשורותינו. אם זה יקרה, זה חזק יותר מעוד טריפל שקר.

אגב
זה פוסט בועה קלאסי, רק ליודעי ח"ן

אפשר לחשוב שיש מאמן טוב פנוי בשוק.
אני יודע שכל אחד יכול לזרוק שמות, אבל אני לא רואה מאמן שבהכרח יהיה טוב יותר ממה שיש.
אני לא חושב שצ’אבי מתאים בשלב זה או שהוא יסכים בכלל לסכן את קריירת האימון שלו בזריקה למים עמוקים מאוד.
סטיין אולי חלום רטוב של חלק מהאוהדים, אבל הוא מעולם לא ניהל קבוצה גדולה. מבחינתי זה חתול בשק.
יש את מרטינז שהצליח בנבחרת בלגיה, אבל זה נבחרת.
מי עוד?

המאמנים עם הסיכוי הכי גבוה להצלחה (לפחות בתיאוריה), או לפחות אלו שהאוהדים ממש ממש רוצים לראות, תפוסים חזק.
זה לא אומר שצריך להשאיר את ואלוורדה, ממש לא, אבל זה אומר שכנראה בשנתיים הקרובות לא נראה איזשהו מאמן על שמגיע, לא עם ההנהלה הזו.

צ’אבי? ממש לא. גם כי אין לו אפילו ניסיון מינימלי בקבוצת מילואים (לא שאחרי ניסיון כזה זה ייחשב כהצלחה בטוחה, אבל לפחות אז יהיה איזשהו מושג לגביי היכולות שלו, הסגנון שלו, האופי שלו כמאמן וכו’), אבל בעיקר כי אני לא רוצה לראות אותו מתמודד עם הריקבון שיש מעליו (וגם מתחתיו) כרגע. לא חושב שמישהו כמוהו יכול לבוא להיות יס מן. מקווה שאני לא טועה.

סטיין, בתיאוריה, יכול להיות מצוין. במציאות - גם אם מבחינת סגנון המשחק הוא יושב בול (וזה מוטל בספק), עוד לא ראיתי משהו ממנו שמראה שהוא יכול לפתור את הבור הפסיכולוגי העצום שיש כרגע בקבוצה. בטיס לא בדיוק הבריקה מנטלית העונה, ומדובר על קבוצה עם מאית מהלחץ שיש בברצלונה, גג.

קומאן, סטיין, טן האח, מרטינז - כולם הימורים גדולים. מעדיף אותם על אחרים, אבל זה לא שברגע שאחד מהם יגיע (אם וכאשר) הבעיות יפתרו בשנייה. אם בכלל.

צ’אבי אמר בכל ריאיון שהוא לא יגיע בשנתיים הקרובות בגלל התחייבויות לקטאר, פירוש רש"י - עד 2021 שההנהלה תתחלף הוא לא דורך כאן.

אני הייתי שוקל לתת את התפקיד לסטיין או לפימיינטה מהנוער, שניהם קרוייפיסטים ובעלי ניסיון מועט אבל זה עדיף מבחינתי לפחות כרגע על פני מאמן עם ניסיון רב אך ללא זיקה למערכת.

אני הייתי רוצה לראות את פפ חוזר, כשצ’אבי העוזר הראשון שלו, קלופ השני ופויול עוזר המאמן השלישי לענייני כושר וראבאק.

בהינתן וזה לא הולך לקרות, צריך להתפשר, או להישאר עם ואלוורדה.

אני אישית אשמח להתפשר על כל אחד מ: טן האח, סטיין, מרטינס, קומאן (מהמועדף עליי לפחות מועדף עליי) מאשר להישאר עם ואלוורדה. זה אידיאלי? לא. לכל אחד מה-4 יש חסרונות שאפשר לדון בהם, וכל אחד הוא סוג של הימור.
אני מעדיף הימור מושכל מאשר וודאות מחורבנת.

לא מבין כל כך על מה האופוריה טל, ואלורדה ממשיך, ברתומאו צריך פודל וחסר עמוד שידרה בתור מאמן וזה בדיוק הוא. (ואחרי השנה זה היה יותר גרוע, כי הוא עכשיו נטול לרחמיו של הנחש).

פפ היה חסר ניסיון , טיטו היה יחסית חסר ניסיון, ריקארד היה יחסית חסר ניסיון , לואיס אנריקה היה חסר, אפילו ואלורדה לא היה שייך לדרג הראשון, זידאן לפני שזכה בשלוש צמפיונס רצוף היה מאמן קסטליה, ושיתקנו אותי אוהדי ריאל, הוא לא היה הצלחה גדולה שם. ואתם פוחדים מהמאמן שיגיע לברצלונה במקום ואלורדה?

לא לא לא. להשאר עם ואלורדה זה מחדל. והמחדל הזה קורם אור וגידים.

פימיינטה אופציה נחמדה, אבל מאז שהתיאשתי מבארסה ב, לא באמת ראיתי אותו בפעולה, מישהו עוקב אחריו?

ואלורדה הוא האופציה הכי גרועה מבחינתי. אני מוכן לכמעט כל שם (אוסביו לא!!!) שיגיע, אפילו קומאן שלדעתי הוא ואלורדה הדור הבא. אסור לעבור לסדר היום, על העונה הזאת ומה שקרה בעונה הקודמת. גם לא בגיזרת השחקנים . והמפתח לזה זה שינוי בעמדת המאמן. אומרים לי שגם השחקנים אשמים, ובצדק, אבל איך רוצים לעשות שינוי בגיזרה שם, שיש מאמן שלא מעיז לגעת בהם?

תשימו לב לתומכים הגדולים שלו, אלו אותם שחקנים שיש להם סרט חסינות על הצואר כל השנה. לא מיקרי.

ושוב בשביל הרקורד. ואלורדה ישאר גם שנה הבאה. המועדון הזה חולה ויש לו סרטן שמנהל אותו. הסרטן עונה לשם ברתואמו פפ סגורה אמור והשאר (למעט אבידל).

נ.ב טאטה כשל, היה לו את היושר האנושי כמה דקות אחרי שהמשחק נגד אתלטיקו הסתיים, ללכת לחדר הלבשה ולהודיע לשחקנים שהוא לוקח אחריות ומתפטר.
פפ הבין שהוא איבד את השחקנים בחדר הלבשה (אלבס מדבר על זה בסרט המדהים על פפ טים) הודיע שהוא לא יכול לעזור יותר לקבוצה ועזב.
לואיס אנריקה (ואני מאוד ביקורתי כלפיו בתור מאמן) הבין שהוא לא יכול לעזור יותר לקבוצה. הודיע ישר אחרי תבוסת פסז שהוא לא ממשיך בקבוצה.

ואלורדה, לא רק שהוא נאחז בקרנות המזבח, גם עושה מסיבת עיתונאים, ופשוט מבייש את עצמו ואת הקבוצה (אם היתי יכול לבחור להיות מודח בגמר מאשר בחצי… פאק מאמן של ברצלונה חושב שזה הישג להגיע לגמר…) גם את הכבוד לאט לאט הוא מאבד.

התקשורת לא מפסיקה להיכנס בוואלורדה מאז הגמר, וברתומיאו יהיה חייב שעיר לעזאזל. אני לא רואה סיכוי שהאפס ימשיך.

הבעיה שלנו היא המאמן החדש. רוברטו מרטינס נשמע כמו השם הכי טוב שעלה (הקבוצות של קומאן שיחקו כדורגל הגנתי, לא תודה על בלאן ואמרי) והוא עדיין מאמן די בינוני בסך הכל.

בתכלס אני חושב שאם מסי ממשיך ביכולת שלו, מאמן בינוני שיצור קבוצה מספיק חזקה לשמור על הניסים שמסי עושה, ולא לחרבן הכל זה אמור להספיק, אבל באמת שבא לי פעם אחת מאמן טוב. אוף.

כן…אין באמת סיכוי לקבל מאמן על כרגע, מה שאומר שצריך “להסתפק” במה שכן יש כרגע בשוק. מאמן בינוני יכול לצאת בסדר גמור ויותר, אבל משום מה, לא יודע למה, לא נראה לי שהקריטריון של הנהלת ברצלונה הנוכחית למאמן, הוא היכולת המקצועית שלו.

לא יצא לי לעקוב אחרי מרטינז חוץ מבמונדיאל, אבל בכל מקרה - כמה משחקי נבחרת, טובים או רעים, הם לא קנה מידה לשום דבר שקשור למועדון כמו ברצלונה. מבחינת סגנון משחק, יחס עם שחקנים, אופי וכו’ - יש לך קצת מידע חשוב/מעניין עליו?

עונות בינוניות מאוד בקבוצות שלו לפני נבחרת בלגיה, ואמירות (שאין לי מושג אם מגובות איפשהו) על זה שהוא מאמין במורשת קרויף.

אמירות לא שוות כלום, אם הן לא מגובות (לא מבחינת אמיתות הכתבה/ראיון, אלא מבחינת האם הוא גם מיישם את העקרונות האלו בניהול המשחק שלו).
אגב, גם נבחרת בלגיה - מקום שלישי זה מכובד מאוד, אבל אני לא לגמרי משוכנע שהוא הוציא מהם מעבר למה שהם מסוגלים, או עשה משהו מיוחד. ואני גם לא זוכר את המשחק הבלגי כעילאי בצורה מיוחדת. אבל אולי אני לא זוכר נכון. אשמח להתבדות.

כל התקשורת פה אחד מודיעה שזה היום האחרון של וואלורדה. יבורך המסי.

הכתם שלו לא יימחק לעולם. החולשה המנטלית שהוא חשף אצל בארסה, עוד תתנקם בנו שנים קדימה. אם פעם היינו הקבוצה שיכולה לחזור מ2-0 מול מילאן ומ4-0 מול פריז היום אנחנו הקבוצה שחוזרים מולה מ4-1 ו3-0.

לא מאחל לו לחתום בסביליה, לא מאחל לו להצליח בסביליה, ולא מאחל לו שום דבר טוב אחרי השנתיים הארורות האלה. שנתיים בהן מצאתי את עצמי מתעסק בפלאפון יותר ויותר תוך כדי משחקים, קובע תכניות מבלי לבדוק אם בארסה משחקת בשבת או ראשון, נרדם במשחקים של שעות מאוחרות, מוותר על להתאמץ ולחפש לינקים. שנתיים שגרמו לי לאחל לקבוצה שלי להפסיד בגמר גביע.

אני לא אסלח לו על זה.

נשמע שרוברטו מרטינז הוא די האופציה היחידה בשלב הזה (עם תכנית גיבוי של קומאן, שאני מעדיף שלא תתממש). נחכה קודם שהאפס יזרק לעזאזל, כדי לחשוב על זה.