גמר גביע :: סוגרים עונה עם עוד הפסד

טל זה לא בריא לשנוא, אני מסכים שברגע שהוא נאחז בקרנות המזבח הוא מביא את זה על עצמו. עדיין צריך לזכור לו גם את הדברים הטובים.

אני יגיב בצורה יותר מפורטת שזה יהיה רישמי. עצוב לי שהלחץ הציבורי שמופעל על המועדון (די ברור שבלעדיו הוא היה ממשיך) . לא מופעל גם לקיום של בחירות חדשות לנשיאות. אני מוכן להשאר עם ואלורדה עוד שנה רק בשביל לראות שינוי בהנהלה.

לפי הדיווחים הוא גם לא מוכן להתפטר, או לעזוב בשום הסכם של פחות מ15 מליון האירו פיצויים שמגיעים לו.

אין דברים טובים. אתם מוכנים לתת לו איזה קרדיט מטורף על זה שניימאר עזב והוא נשרק “רק” עם מסי (אותו מסי שב2012-13 לקח אליפןת של 100 נקודות לבד, עם קבוצה מפורגת ומאמן בבית חולים, ושנה אחרי זה השופט גנב לו אליפות, בלי סוארז, אלא עם כל מיני סאנצ’נזים ופדרואים). אני לא חושב שעם הסגל הספר ראשון ספק שני הכי טוב אירופה לקחת 2 אליפויות וגביע זה נחשב הישג, מצטער. יש לנו את מסי, ואת 2 העונות האלה אני מגדיר ככישלון עצום.

אגב, אם הבן אדם לא יורד מדרישות ה100% פיצויים, אני הייתי שמח אם ההנהלה לא תשחרר אותו לסביליה (שוב, רק דיווחים). שישאירו אותו כעובד בברצלונה, ושינקה את השירותים באצטדיון או משהו.

אתם מגזימים. מאמן בינוני, כן, עשה הרבה טעויות, אשם בכשלונות בצ’מפיונס.
מצד שני בכל זאת לקח אליפויות, מנחיתים לו שחקנים שהוא לא ביקש, ולא הביאו שחקנים שהוא כן ביקש. וגם פפ חטף מבאירן.
אני בעד להחליף אותו, אבל כמו שכתבתי קודם, אין מאמן בשוק שאני בטוח שיצליח יותר, כל אחד זה הימור גדול.
אם אני הייתי הנשיא, הייתי מנסה לגנוב את טן האח. בטח לא קומאן או אמרי או קונטה.
על מרטינז אני לא יודע כלום, נבחרת בלגיה יכלה להגיע רחוק גם עם ואלורדה. תראו מה קרה ללופטגי.

עריכה:
לאחר שכתבתי את זה, ראיתי טור של גרהם האנטר, שחושב בערך כמוני אבל יודע הרבה יותר פרטים.

איזה מאמן לא לקח אליפויות עם מסי בברצלונה? טאטה, שהשופט גנב לו אליפות?

אני משתגע. היה משחק חוץ מהקלאסיקו מול מדריד שעשתה שיא שלילי של 63 שערים, שמסי לא הציל לנו ת’תחת אחרי שנראינו כמו חרא?

אז וואלורדה לא המאמן הכי גרוע בהיסטוריה של העולם, עד כדי כך שיהרוס למסי אליפות בליגה של שחקן אחד. וואו. איזה הישג לא להיות כל כך גרוע. רק לאבד יתרון 3 שערים במשחק הראשון פעמיים רציפות, ולכתוב שיא היסטורי של הקבוצה היחידה שאיבדה יתרון 3+ יותר מפעם אחת. כפיים. בוא נשאיר אותו.

זה שלקחנו את מס’ הנקודות הכי נמוך מאז שפפ הגיע לספרד, את זה אתה שוכח. שבהרבה מאוד עונות אחרות של העשור האחרון לא היינו לוקחים אליפות עם מס’ הנקודות הזה.

וולוורדה צריך ללכת אך מה אתם מגזימים, כן 2 אליפויות לא בא ברגל ותשאלו את מוריניו, אנצלוטי, זידאן, וכל מאמן ריאל.

לא הוא לא המאמן המושלם בשבילכם, וגם לא קרוב, אך הוא לא האפס שאתם מנסים לצייר אותו

הם אמרו שלא היה להם מסי.

אני אנסה להגיב את המשפט הבא בזהירות: אני מבין עד כמה מתסכל יהיה מהצד שלכם להבין עד כמה למרות העובדה שאנחנו מקבלים גרוטאות כבר 6.5 שנים בעמדת המאמן, כמעט ואי אפשר לקחת למסי את הליגה.

אם ואלוורדה היה מקבל את פארחו ואת וולה הוא היה פתאום הופך לקרוייפיסטה מושבע והקבוצה הייתה משחקת טיקי טאקה? קראתי את המאמר, והוא מאוד מאוד לא משכנע.
היו לואלוורדה הרבה אפשרויות בסגל, גם אם הוא לא קיבל בדיוק את השחקנים שהוא רצה, והוא לרוב קיבל החלטות מאוד רעות - גם בבחירת השחקנים וגם ככל הנוגע לסגנון המשחק. גם אני מעדיף את טן האח, אבל החיים הם פשרה גדולה, ובהינתן ואנחנו כבר יודעים שוואלורדה מאוד רע לברצלונה, אני אישית מעדיף להמר על מרטינז. הימור, אולי גם הוא לא יהיה משהו. עדיף מהוודאות הנוכחית.

ואלוורדה הוא ממש ממש לא המאמן הכי גרוע בעולם. למען הנקודה, יש מצב נגיד שהוא מאמן יותר טוב מלוצ’ו.
עם זאת, הוא מאמן מאוד מאוד גרוע לברצלונה. אני בטוח שהוא יחזור לבילבאו או לקבוצה דומה ויהיה מאמן סביר פלוס. הוא לא מתאים לקבוצה בסדר גודל של ברצלונה ולברצלונה - לא במנטליות, לא בסגנון משחק, לא ביחס לצעירים ואין בכלל מה לדבר על כישרון טקטי מיוחד או ‘הברקות’ - את זה אני גם לא מצפה שיהיה למחליף הפונטציאלי, יש מאמני על מעטים שיכולים לתת את האקסטרא, והם לא רלונטיים כרגע.

ועוד דבר קטן - אם לפפ היה בבאיירן אחד לאו א. מסי אני בטוח שמניין הזכיות שלו בליגת האלופות היה גדול ב-2. חוץ מזה, כשראית את באיירן שלו ראית קבוצה נהדרת שהיו לה נפילות מצערות - אנחנו כבר שנתיים רואים קבוצה לא טובה שהצליחה, במידה מסוימת, בזכות הרבה מזל וחולשה בספרדית.

אני חסיד גדול של הטורים של האנטר (חוץ מהדעות הפוליטיות הבלתי נסבלות שלו), אחד הכותבים הכי טובים של הכדורגל שיש. (הסרט על פפ הוא מאסטר פיס) בטור הזה הוא נפל.

באמת שרציתי להפסיק לקרוא, אחרי שהוא חושב שפראחו וולה הם שחקנים לרמה של ברצלונה. עצם זה שפראחו היה מועמד לברצלונה בגלל ואלורדה זה לחובת המאמן. פראחו לא היום ולא היה בזמנו שחקן לגטימי לקבוצה כמו ברצלונה. שחקן טוב לולנסיה ובאמת שמגיע לו לזכות שם בגביע, לא במועדון שלי, תודה.

אין שום סתירה בין הכשלון של ההנהלה לכישלון של ואלורדה. שתיהם נכשלו. אני לא מוכן לתת לו יותר נסיבות מקילות. יש לו את אחד הסגלים הטובים באירופה. מן הסתם לא מושלם ויש בו חיסרונות. ודרך אגב, גם אם נגיד שהסגל שלנו מזדקן ואין לנו חלוץ 9 מחליף. אז מה ואלורדה עושה כל השנה? שוחק את פיקה סוארז וראיקטיץ. אותם שחקנים מבוגרים יחסית. כמה משחקים ראיתם את סוארז משחק 90 דקות גם במצב שהמשחק מוכרע? תחזרו למשחק מול בטיס בחוץ שאנחנו מובלים 4-1 והוא מחכה לדקה 90 בשביל לראות שסוארז סוחב רגל ורק אז מחליף אותו.

די לחפש כל הזמן תירוצים ורחמים בשבילו, הוא לא מסכן, . חוץ מפפ, אני לא מכיר מאמן אחד באירופה שמקבל את כל השחקנים שהוא דורש או רוצה. אפילו טוכל בפ.ס.ז רמז במסיבת עיתונאים לאחרונה שהוא דרש שחקני הגנה ולא קיבל.
בכלל, לתרץ את הכישלון שלו ברכש זה מגוחך ואבסורד. מאז ינואר שנה שעברה, המועדון שילם מאות מיליוני אירו על שחקני רכש .אז להגיד שההנהלה הכשילה אותו ברכש , תסלחו לי, זה מגוחך.

קודם כל, וזה לא הפעם הראשונה שאני מעיר לך על על זה, תפסיק להכליל. מלבד טל, אף אחד לא כתב שהוא אפס.

שנה שעברה, אחרי רומא, חשבתי שהוא צריך ללכת. וכל מי שראה את המשחק ההוא ולא היה עסוק בלטמון את הראש עמוק בחול ידע שזה לא היה מזל רע או יום רע. אבל החליטו לסלוח לו על זה . ואת המחיר אנחנו משלמים בריבית השנה.

שנה שעברה על הדאבל מגיע לו קרדיט גדול, הקבוצה גילתה המון אופי ויציבות. ויצאה מהמשבר של תחילת השנה לא מעט בזכותו. אני לא יקח את זה ממנו.

השנה זכינו באליפות , אך ורק בגלל שהיינו ברירת מחדל. שריאל מדריד במרחק של 20 נקודות ויותר קרובה למקום ה11 ואתלטיקו פתטית במיוחד. וגם ביכולת הזו, בחצי הראשון של השנה איבדנו לא מעט נקודות. פשוט לא היה אף אחד שלקח אותם. באמת שאני מתקשה לחשוב על איזשהוא מאמן בעולם שלא היה מצליח לקחת אליפות השנה שיש לו את מסי בתיגבור של טר שטגן. תבדקו את כמות הנקודות שברצלונה השיגה השנה ואת כמות השערים שלנו. וזה כבר ידגים את הנקודה שלי.

הזכיה של ברצלונה הבינונית השנה באליפות היא תעודת עניות ושימינג ללה ליגה. שנה שעברה ואלורדה עשה עבודה טובה בלה ליגה, השנה, מצטער, הוא פשוט נהנה מריאל הגרועה בכל הזמנים.

מאמן אפס? ברור שהוא לא, מאמן בינוני? גם לא. הוא מאמן טוב, אבל לא מאמן לקבוצה בסדג של ברצלונה. אותם דברים אפשר להגיד גם על פארחו ועל וולה. כמו שכתבתי, אם אלו השחקנים שהוא רצה. זה עוד אחת מהסיבות למה הוא לא מתאים.

מה ה"מאמן הטוב" הזה עשה בבילבאו בדיוק? איזה תארים הוא לקח שם? כמה פעמים הגיע לאלופות? אילו הישגים עשה באירופה?

גם שם בעונה האחרונה שלו אפואל ניקוסיה דפקו לו רמונטדה לפנים. מאמן טוב היה מביא את הקבוצה להישגים. מקומות 4, 7, 5, 7 בעונות שלו בבילבאו, שכללו כישלון לעלות שלב בליגת האלופות למרות בית קל וחוסר הצלחה לעבור את רבע הגמר בגביע.

@Shusaku - אני חושב שואלוורדה לא צריך להמשיך, הכשלון בצ’מפיונס בעונתיים האחרונות בעיקר על אחראיותו וכו’. ובכל זאת - כמה הערות על היסטריית המאמן הכי גרוע בתולדות המקצוע:

1. כתבת שהמאמן היחיד שהצליח לא לקחת אליפות עם מסי זה טאטא. ברור שהבנת שהכוונה היא לא לכך שואלוורדה לקח אליפות אחת, ולכן התשובה שלך מטעה מאד. גם פפ וגם לוצ’ו הפסידו אליפות עם סגל שכולל את מסי. לגבי הבכי על השיפוט שלקח לכם את האליפות של אתלטי - תאמין לזה אם אתה רוצה, לא נכנס לזה.

2. כדי שהעמדה שלך תהיה עקבית, אתה צריך לבחור אחד מהשניים: או שבלתי אפשרי לקחת תארים לבד, ובפרט את אליפות ספרד שזה התואר הכי תחרותי בעולם בעשור האחרון (מסכים שבעונה הנוכחית לא), ואז ואלוורדה כן עושה משהו בסדר. או שאפשר, ואז מסי בנבחרת הוא כשלון מהדהד.

3. כדי שיהיה ברור - עד לפני חודש הבעיה עם ואלוורדה היתה הסגנון ושאין כדורגל מושך. עכשיו יש תלונה על זה שהוא מצליח לדפוק את הטרבל על אוטומט שמסי יכול לזכות בו כל שנה. האם המאמן הבא (אם יהיה) ישפט לפי טרבל-בכל-עונה? לפי כדורגל לא כמו של פפ? שניהם? האם מאמן בכיר עם מוח ירצה להגיע כשזה הסטנדרט? ההצלחות תמיד רק של מסי/השחקנים והכשלונות רק שלו?

4. בהמשך לנקודה הקודמת - איך זה שלאף אחד אין שום חץ להפנות לשחקנים ששלשלו במכנסיים שנתיים רצוף? גם אם עומד דחליל על הקווים - איך זה קורה לשחקנים סופר מנוסים כמו פיקה, בוסקטס, רקיטיץ’, אלבה? משחק מהסיוטים של כל הנ"ל והתלונות היחידות הן להוא שמרגע שהתחיל המשחק אין לו כמעט השפעה?

אני ינסה לענות לך על חלק מהסעיפים:

עד לפני כמה שבועות, שומרי הסף של ואלורדה. סיפרו לנו שאין לנו שום ברירה וחיבים לותר על הסגנון ולשחק פרגמטי יותר בשביל לזכות בתארים ולמי אכפת הdna של קרויף ובלה בלה בלה, עכשיו גם זה מתנפץ והתארים הלכו לעזאזל יחד עם ההנחה הזאת. אז בשביל מה ויתרנו על הדרך שלנו? בשביל מה ?

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, או שאולורדה נשפט ע"י הדרך והצורה שברצלונה משחקת ושמה הוא נכשל שנה שנייה ברציפות. או שאתם רוצים לשפוט את ואלורדה על סמך התארים וההשגיות של הקבוצה. והשנה הוא נכשל גם בזה.
ולכן מבחינתי, אין יותר חסינות, אין יותר נסיבות מקילות, אין יותר תירוצים. הוא צריך ללכת. אחריו ההנהלה ואחריהם כמה מהשחקנים.

סעיף 4:

באמת? אתה לא עוקב? כל השחקנים שרשמת הם על המוקד מבחינת אוהדי ברצלונה. גם בפורום פה. וגם בכל פורום של אוהדי ברצלונה שאני עוקב אחריו.

וזה בדיוק הנקודה, השחקנים שעשו במכנסיים פעם שניה ברציפות. מקבלים מאדון ארנסטו ואלורדה שרשרת חסינות תמידית. כל השחקנים שרשמת עולים לשחק בברצלונה גם בכיסא גלגלים . ולכן אין שום הפתעה, שהם גם יוצאים ותומכים בו. בשביל לשבור את שרשרת החסינות שלהם. צריכים לגרום להם להבין שהם לא חסינים יותר. והצעד הראשון שאמור לשבור להם את תחשות החסינות שלהם, זה זעזוע בעמדת המאמן.

הוא הביא אותם לגמר גביע , השתתפות תמידית בליגה האירופית. זכיה בסופר קופה הספרדי . ובד"כ סיים איתם בחלק העליון של הטבלה. מאמן שמגיע להשגים כאלו בקבוצה כמו בילבאו, לא יכול להיות מאמן רע.

וזה בדיוק מה שהביא אותו להגיד את המשפט ההזוי שמבחינתו להפסיד בגמר זה עדיף מלהפסיד ברבע… זה המנטליות של מאמן של בילבאו.

הוא יכול לאמן 95 אחוז מהקבוצות באירופה יש לו בערך 4-5 קבוצות שגדולות עליו. זה לא בושה . אבל לאמן קבוצה כמו ריאל מדריד ברצלונה או באיירן מינכן, זה לא מספיק לעשות את המינמום בשביל לזכות בתארים. צריך יותר.

אצל הרבה אוהדים הדעות הם או ש X הוא אפס מוחלט או ש X הוא הכי טוב בעולם. אין באמצע.
ולוורדה לא הכי גרוע בעולם ולא גרוע בכלל. לא מספיק טוב לקבוצנ כמו ברצלונה - כן.
אם אלבה או סוארז היו מנצלים את האסיסטים של מסי , היינו בגמר היום למרות שהיינו פחות טובים מליברפול, ואולי היינו זוכים גם בטרבל.
מבחינתי , מה שקובע זה הליגה, כי שם יש 38 מחזורים ואין שיטת נוקאאוט שבה מחצית אחת גרוע ואתה בחוץ. זידאן המהולל עם סגל לא פחות נוצץ משלנו ואם תקציב רכש לא פחות משלנו נכשל פעם אחרי פעם. אבל הוא לקח את הצ’מפיונס, אז פתאום הוא המאמן הטוב בעולם.
אני בעד שואלורדה יעוף מפה לא רק בגלל ההדחות ההסטוריות שלנו. אני יכול לקבל איכשהו שקבוצה יכולה להיקלע למשחק רע מאוד כל כמה חודשים, בטח מול קבוצה מצוינת ומאומנת כמו ליברפול.
אבל אני לא מקבל שהקבוצה פיתחה תלות מוחלטת במסי והמאמן מקובע ללא שום דרך לפתור את זה. הוא לא מנסה לשנות כלום, לא מצליח להפתיע (לפחות לא לטובה) , הסגל שלו לא מאוזן והוא לא מנסה לפתור את זה כי החליט מראש מי מצורע ומי לא. הוא לא נתן צ’אנס אמיתי לשחקנים צעירים גם כשזה זעק לשמיים.
יש לו יותר מדי מגרעות כדי להיות מאמן לגיטימי בקבוצת על. הוא לא הכי גרוע, אבל לא מספיק טוב.

כתבתי את זה באלף ואחת וורסיות. ליברפול ניצחו אותם בבית שלהם בלי שחקני מפתח בהתקפה, כבשו עם שחקני ספסל והיה את אפקט אנפילד, בארסה הגיעה בלי שיטה ועם יתרון שמסי בנה על הגב שלו. התוצאה: אפקט חרדה נוסח רומא.

בזה, כאמור, אשם רק המאמן.

אני לא צריך לבחור. יש לי טענה מאוד מוצקה שחוזרת על עצמה שוב ושוב. מסי יכול לנצח לבד 80% מהמשחקים.

בטורנירי גביע זה מספיק כדי שמסי יגיע לבדו לחצאי גמר ליגת אלופות, גמרי גביע, גמרי קופה וגמר מונדיאל.

אבל יש גם 20% מהמשחקים שבהם מסי לא יכול לנצח לבד.

בליגה זה לא נורא, כי זה עדיין אומר שמסי יקח לבד 30 משחקים בשנה, יביא ניצחונות הירואיים, יעשה רמונטדות ויציל נקודה בחלק מהם, וניקח אליפות כי 80% מהמשחקים. זה מספיק כדי לקחת 80% מהאליפויות.

אבל בטורנירי גביע אתה נענש על זה. כי אם מסי לא מנצח לבד גם את המשחקים האלה, דמבלה, סוארז, אלבה, היגוואין, פלאסיו ושאר הפחונים יהרסו את הכל.

אם דמבלה כובש את הרביעי, אם סוארז או אלבה כובשים באנפילד, אם היגוואין כובש את אחד המצבים שלו, באחד הגמרים, אף אחד מהם לא יקבל ולו טיפת קרדיט, כי מסי הוא זה שכל המשחקים האלה נפלו עליו.

מה מאמן בברצלונה צריך לעשות? לייצר צוות מסייע למסי, שיוכל לעזור לו ב20% המשחקים הנותרים, כדי שהוא לא יצטרך לעשות הכל לבד. איך עושים את זה? נותנים את הדקות של ראקיטיץ’ לאלניה, ריקי פוץ’ וקוטיניו כדי שבזמן אמת הם יוכלו לשחק ליד ארתור ולהוות קישור דומיננטי, כזה שימנע ממסי את הצורך לרדת לחצי שלנו כדי להתחיל התקפות. אותו ארתור שירד לספסל בשביל קישור של ראקיטיץ’ וידאל ובוסקטס. נותנים מנוחה לשחקנים כמו בוסקטס וסוארז, כדי שברגע האמת הם לא יקרסו פיזית. לא משחקים עם שחקן כמו סרג’י רוברטו בהגנה, כי הוא לא שחקן הגנה. ויותר מזה, הוא לא שחקן שעושה הגנה כמו שצריך. לא נותנים הרכב על אוטומט לשחקנים, ומספסלים שחקנים כמו סמדו ומלקום, גם כשהם בתקופות טובות.

זה תקף גם לארגנטינה, שם מסי הוא קשר לכל דבר, ומעולם לא היה באמת שחקן התקפה, שיכול לקבל כדורים ולעשות טרור בשליש האחרון של המגרש. כאילו, הוא עושה את זה בכל מקרה, אבל כקשר. כן, הוא עד כדי כך טוב.

והכי חשוב - מורידים ממסי משימות, כדי שהוא יוכל להתרכז בלקרוע לגזרים את היריבה, ולא בלנסות לאחות את השברים אצלנו.

הבעיה שמסי כל כך טוב, שהוא מסוגל לעשות את שניהם במקביל במהלך 80% מהמשחקים, כמו שאמרתי. זה גורם לאנשים להסתנוור, לחשוב שיש לו מאמנים נורמליים, לחשוב שהשחקנים שמשחקים חרא לידו שווים משהו, לחשוב שאם מסי מצליח גם להיות קשר, גם פליימייקר וגם חלוץ, אז זה אמור להיות התפקיד שלו.

ואז מה קורה ב20% המשחקים הנותרים? מסי הוא האשם, הרי הוא לא מצליח למלא את כל 3 התפקידים שלו בו זמנית. הוא מוסר לאלבה או דמבלה האדיוטים, ולא לעצמו. כי הוא לא יכול להיות שם, כי אין מי שיתן לו את הכדורים.

ממש לא המאמן הטוב בעולם, פשוט מתאים לריאל מדריד.

למען הסדר הטוב, זידאן הגיע באמצע עונת 15/16 וצמצם את הפער מברצלונה לכדי נקודה, כולל ניצחון בקאמפ נואו. עונה לאחר מכן, לקח אליפות (עם סגל יותר עמוק משל בארסה, אבל פחות איכותי. בכל זאת, מסי, סוארס וניימאר). ואכן התרסק בליגה בעונה שעברה.

אה, ולקח 3 אלופות ברצף. 3. ברצף. רק לאחרונה אני מתחיל לעכל את הטירוף הזה, שכנראה לא יחזור עוד בימי חיינו.

אני אחדד: ברור שאני מבין התלונות על החלק של ואלוורדה בהתרסקות המנטלית הזו, אבל פיקה עד ליברפול נתן את העונה הכי טובה שלו מזה כמה שנים טובות, ואלבה את הכי טובה בקריירה. אם את התלונות על רקיטיץ’ אני יכול להבין, אף מאמן לא היה מספסל אותם בסיטואציה הזו. לא פפ ולא אף אחד. אני גם לא קונה את הסברי השחיקה בהקשר שלהם, אולי פרט לאלבה, כי בוסקטס ופיקה משחקים כמות כזו של דקות פחות או יותר כל עונה. מה כבר היה לואלוורדה לעשות?

בוסקטס הוא יוצא דופן, מכל השחקנים שיצאו בעד ואלורדה הוא היחיד שאני מאמין במניעים שלו.

בכל מקרה, מן הסתם לא התכונתי, שיספסל אותם מול ליברפול. אלא במשחקים אחרים. בשביל לראות את ההתרפסות שלו בפניהם. צריך לראות את המשחקים מול איבאר וחטאפה, שתי משחקים חסרי משמעות, אפילו לא בסמל. אחרי הבושה באנפילד והם עדין פתחו בהרכב.

אין פה לאן לברוח, גם מי שחושב שהשחקנים נושאים ברוב האשמה וגם מי שחושב שואלורדה נושא ברוב האחריות, המסקנה זהה, הוא צריך ללכת, קודם כל, בשביל הזעזוע. והסרה של החסינות שלהם. מספיק לשמוע את אלבה החצוף, בשביל להבין כמה הם חצופים וחסרי כבוד. בוא נתחיל במאמן שלא חושב שראקיטיץ הוא מסי של הקשרים… נמשיך משם.

דרך אגב, ואלורדה ממשיך באופן רישמי עוד שנה. המועדון הזה זקוק לאי אמון דחוף. אבל אם עוד שנה של הבסקי תביא לנפילה של ברתומאו, איך כותבים, מעז יצא מתוק.

משה, אני מזכיר לך שברטומאו פה לכל היותר לשנתיים. והוא לא יתפטר גם אם בארסה תרד ליגה בשנה הבאה.
מה בדיוק אמר אלבה?

רמז שהאוהדים מפונקים. אני לא מכון רק לברתומאו אלא לכל הנהלה. אמור, פפ סגורה, ושאר הפודלים של ברתומאו…