גמר גביע :: סוגרים עונה עם עוד הפסד

עוד נתונים שיכניסו עוד יותר אותנו לפורפורציות סביב ברצלונה הנוכחית:

Barcelona 2018/19 recorded the worst winning percentage (66.7%), the worst goal-difference (+82) and the
worst goals per game ratio (2.3) in all comps since 2007/08

https://twitter.com/BarcaStat/status/1134189477625303040

אני מכיר כמה מועדוני צמרת שהיו חולמים להגיע ל worst כזה.
אולי אלבה צודק. אנחנו מפונקים. אנחנו משווים את עצמינו לאיזשהו אידאל נדיר ביותר, ומתעצבנים שזה לא הושג כל עונה.

אני מראה לך נתונים שמראים שברצלונה הנוכחית פחות טובה מכל קבוצה שזכתה באליפות 2007 ואתה אומר לי שאני מפונק? הנתון הכי חשוב זה מספר הנקודות שברצלונה השיגה. בכל שנה נורמלית אחרת, לא היינו זוכים באליפות בצבירת נקודות כזו. הנתונים האלו באים לחזק את העובדה שברצלונה של השנה זכתה באליפות בתור ברירת מחדל. לא בגלל שהיא היתה טובה. או עשתה משהו יוצא דופן. באמת שאני מתקשה לחשוב על איזה מאמן שהיה מצליח לדפוק את האליפות הזו.

טוב מה אני עוד יכול להוסיף.

איזה אידיאל נדיר? מאז 2007 כל קבוצה שזכתה באליפות השיגה נתונים יותר טובים. אז תסביר לי מה נדיר בזה? הרי אני לא מתעצבן שלא עברנו את 100 נקודות לשנה…

מוש - הנתון הזה לא אומר הרבה והסיבתיות היא בדיוק בכיוון ההפוך: אף אחד לא נצמד לבארסה לתחת העונה, אז הספיקו גם פחות נקודות כדי לקחת אליפות בלי שום לחץ ועם יותר זריקת זין על משחקים מאוחרים, או רוטציות שהיו מעטות אבל בכ"ז יותר מבעונה שעברה. לצורך העניין - היו כמה עונות שבהן בארסה זכתה ביותר נקודות מאשר ב-2008-09, היחידה שבה אשכרה היתה קבוצה חזקה יותר היא אולי רק זו של 2011.

אנחנו מפונקים, כולל אותי, כי אנחנו לא מסתפקים רק באליפות, אנחנו דורשים טרבל כל שנה תוך כדי הצגת משחק כמו בימיו של פפ. כמו שלא הסתפקנו בדאבל בשנה שעברה ואפילו לא הסתפקנו בטרבל של לוצ’ו. ואם טיטו לא היה חולה ונפטר, גם הוא היה חוטף פה למרות 100 הנקודות.

תבדוק את החצי הראשון שההפרש לא היה גבוה באופן יחסי ואתלטיקו וסביליה היו קרובות. גם אז איבדנו נקודות. אבל ריאל ואתלטיקו בעטו בדלי כל פעם מחדש. זה לא שהתחלנו את הליגה בצבירת נקודות (כמו שנה שעברה למשל) בעטנו בדלי פעם אחר פעם ואף קבוצה לא אספה אותן.

בהתחלת השנה אמרו לנו שצריך לותר על הכדורגל היפה והקרויפסטה בשביל לזכות בתארים, אז ויתרנו. ואז שגם התארים לא באים, אז אתה מאשים אותנו בפינוק?

מאוד קל לצבוע אותנו כמפונקים. מבחינתי האישית כדורגל יפה עולה על כל תואר. אין פה שום פינוק.

טיטו לא היה חוטף שום דבר על ה100 נקודות. היתה אכזבה מהצורה שקרסנו בליגת האלופות. אבל בדיעבד שבאמת יודעים מה עבר עליו, אני מסכים ומודה שגם אני באופן אישי לא הבנתי כמה הוא היה חולה ושאסור היה לבוא אליו בטענות.

לא הסתפקנו בדאבל שנה שעברה? הבעיה לא היתה בדאבל, אלא בצורה שהודחנו מול רומא. באמת שאני מרגיש כמו תוכי שאני צריך להסביר את זה אחרי ששנה אחרי שנה אותו דבר קורה לנו. ושום לקח לא נלמד.

אין פה שום פינוק. אולי גם טר שטגן מפונק כי הוא די רמז לזה במכתב המרגש שלו לסיכום העונה. אולי איניסטה גם מפונק כי שנה שעברה הוא אמר שמה שקרה מול רומא זה כישלון. אולי פויול גם מפונק כי גם צייץ דברים דומים שנה שעברה.

אם הינו מפסידים בכבוד מול ליברפול ונראים יותר טוב . לא היתי מתלונן. אני לא רואה בעצמי מפונק.

ודרך אגב, כל הגישה הזו רק מאשרת לי את מה שאני מרגיש כבר ממזמן, כדי להפוך את המועדון הזה לבריא יותר ולמועדון שמתנהל בצורה שקופה וטובה יותר , רק עונה בלי תארים יכולה להביא את הזעזוע הנדרש. לכן כל עוד ואלורדה ממשיך יחד עם ההנהלה הזו, כל מה שנשאר לי לקוות זה כישלון. וזה נכתב בכאב והרבה מאוד צער . זה פעם ראשונה שאני מרגיש כך בכל שנותיי הרבות כאוהד. ולמה? כי כל עוד נזכה באיזשהוא תואר מקרי, אנשים יקראו לנו מפונקים ולמה אנחנו מתלוננים. והכל ימשיך אותו הדבר עד הקריסה הבלתי נמנעת. עדיף לעבור משבר יזום, מאשר להמשיך לקרטע לעבר הקריסה הסופית ולעצום עינים ולחשוב שהכל בסדר…

מי שחושב שאני קיצוני, שיחזור לימים שלאפורטה ביי פאר הנשיא הכי טוב של המועדון הזה, נבחר. בחרו בו רק בגלל שהיינו במשבר עצום. גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה כלכלית. רק כך נשיא רפורמיסט נבחר בברצלונה, שהמצב באמת גרוע.

לא הבנתי מה הקשר בין מפונק לבין העובדה שנכשלו מול רומא. זאת עובדה ואין פה שום דבר חדש.
העונה נכשלנו גם מול ליברפול וגם מול ולנסיה וניצלנו יפה את החולשה של ריאל.
אני חושב שהכל יחסי. בהשוואה לפפ-טים אנחנו נכשלים כל הזמן, גם בכמות התארים וגם ביופי של המשחק. אבל פפ-טים קורה פעם ב 50 שנה, ואנחנו צריכים לחזור למציאות. במציאות קבוצות כמו יונייטד, באירן, יובנטוס ו PSG וסיטי לוקחות אליפויות ונכשלות בליגת האלופות שנה אחרי שנה. חלקן בהדחות מביכות, כמו PSG מולינו או ריאל השנה. הכשלון שלנו הוא יחסי, ולא מהדהד כמו זה של ריאל השנה או יונייטד וארסנל כבר שנים רבות.
בשבילי התואר החשוב זה הליגה והדרך בה הוא הושג. אני כואס על ולורדה בגלל שהמשחק שלנו שבלוני ומשעמם, מסי עושה הכל, הכישור לא מספיק יצירתי, העדפה של סרג’י על פני סמדו לא ברורה לי, וכו’ וכו’. בגלל זה אני רוצה שהוא יוחלף. לא בגלל מחצית מזעזעת מול ליברפול או מול רומא, זה אני איכשהו יכול לקבל ויכול להאשים גם את השחקנים, לא רק את המאמן.

אני מסכים איתך ברוב מה שאתה כותב, בכל מקרה, הסטטיסטיקה למעלה, זה התמונה הקטנה. תיקח את זה או תברח מזה. זה בעיני כבר לא הדבר החשוב.

בכל מקרה, גריזמן

אל תרגיש לא נעים, מאז שזיזו עזב בעונה שעברה הרגשתי אותו דבר בדיוק. תתנחם בזה שלכם יש את מסי, ושאנחנו אחרי נבואות הזעם של אוהדי ריאל שחשבו כמוני ועדיין קיים סיכוי שלא תהיה המהפכה שחלמנו עליה.

Been there. :wink:

ההבדל הוא שפלורנטינו טעה, אז בקיץ הזה לפי כל הדיוחים הוא עומד לתקן את הטעויות שלו ברכש עצום. אצלנו טועים והורסים רק בשביל לעשות את אותם טעויות שוב שנה אחרי זה. תסתכל על רמת השכר. ועל זה שאנחנו חנוקים ולא יכולים לקנות שחקנים חדשים בלי למכור את הישנים… ושמנסים למכור את השומן, מגלים שרמת השכר שלהם גבוהה ואף מועדון לא יכול או רוצה לקנות אותם בגלל זה. ראה ערך ארדה טוראן ודוגלאס .
קונים את דמבלה ואז קונים את קוטיניו לאותו התפקיד ואז שנה אחרי קונים את מלקום לאותו התפקיד רק בשביל להתנקם ברומא…

ההבדל הגדול בין שתי החברים הטובים (לא צוחק הם באמת חברים), פלורטינו בכל הביקורת עליו, הוא אוהד ריאל מדריד אמיתי. אצלנו הנשיא אוהד אספניול… מעניין אם הסוסיוס של ריאל מדריד היו מקבלים את זה אצלם. לא צוחק , ברתו גדל במחלקת הכדורסל של אספניול… פעם היתה לי תמונה שלו שם.

כל מה שרציתי לכתוב @mefc סיכם במשפט אחד.

אנחנו עוד נבכה כשניזכר בתקופה הזאת שהיה לנו את מסי ולא זכינו ב7-8 גביעי אלופות. מתי? כשלא יהיה לנו את מסי ונקיז דם כדי לקחת איזה 4-5 אליפויות בעשור ונקרא לזה הישג.

יש לנו שחקן היסטורי. חד פעמי. לעולם לא יהיה דבר כזה. לא סתם כל מאמן תמיד אומר ש"הקבוצה של מסי היא הפייבוריטית לזכות" בכל מפעל ששואלים את השאלה הזאת. מאמני כדורגל (לא אתה וואלורדה, טפי) מבינים עד כמה מסי יוצא דופן.

אלבה חושב שאנחנו מפונקים? אלבה אדיוט. הוא אשם כמו כל אחד שהוא לא טר שטגן בקבוצה הזאת, שאנחנו לא מנצלים את מסי כמו שצריך. אנחנו מוציאים בקושי 70% ממה שיכולנו להשיג עם מסי.

האשם הראשי הוא כמובן ברתומיאו. הוא יזכר כאחד הכתמים השחורים בהיסטוריה של המועדון, ביחד עם רוסיי. תקופה של כמעט עשור שהם הורסים למסי כל דבר שהם יכולים. לא סתם פפ קם ועזב. הם היו גורם מאוד משמעותי בזה. הבחירה שלהם באפסים לעמדת המאמן פעם אחר פעם היא הסיבה העיקרית שמסי נמצא רק עם 5 כדורי זהב.

כל מי שחושב שאנחנו מפונקים לא מבין איזה עוול היסטורי מתרחש בברצלונה מאז 2011.

מצטער אבל מה שיותר מעניין אותי - מי זה אביב לוי הזה??

אחראי על האינטרנט של המועדון (לא זוכר את המונח המקצועי) השם גם אומר הכל…

בישראל ? כי הבן אדם מצולם עם כל מיני שחקני כדורגל שונים. איך הוא הגיע לזה?

ניהל את עמוד 4-3-3 עם כ40 מיליון עוקבים ברשתות החברתיות, היום הוא אחראי המדיה של ברצלונה, גר ועובד בברצלונה ומאוד קרוב לשחקנים ביום יום, אפילו העלה ריאיון עם מוריו כשהגיע בינואר.

פיק קרירה שלו, ללא ספק.

וזה, בקליפת אגוז, כל הפינוק. לפני שמסי הגיע השגתם פחות מ-20 אליפויות ב-100 שנה, היום יש לך סיוטים מהיום שבו תזכו ב-4 בעשור. עונות נפל יש לכל מועדון שהוא, וגם הנהלה שעושה טעויות. אולי במקום להתאבל על כל מה שלא מושלם תתחילו לשמוח מזה שיש שחקן שהפך אליפות להישג מינימום בעונות כאלה? כמו שאמרת - לא יהיה כזה. יש לכם פריבילגיה שלא היתה לאף מועדון אף פעם. די לילל.

נחמד שמחקו את המשפט הזה למרות הרלוונטיות לדיון. השאיפה לשלמות היא ליגיטימית, בטח עם שחקן כזה

מאז הדרים טים של קרויף ועד הסוף של רונאלדיניו זכינו ב8 אליפויות ו2 גביעי אלופות. הישג מרשים ב16 שנה. הישג גדול. באמת שאי אפשר להגיד אחרת. כל ההיסטוריה לפני כן זכינו ב10 אליפויות, אלה היו 2 גביעי אלופות הראשונים שלנו.

ואז אנחנו משווים את זה למה שקרה מאז הפפ טים וב11 שנים לקחנו 8 אליפויות ו3 צ’מפיונס. שזה ללא ספק שיפור עצום. אבל האם היה לנו שחקן שמתקרב למסי בכל התקופה ההיא שההישגים כל כך דומים?

האם רומאריו, רונאלדו, ריבאלדו, רונאלדיניו, מישהו מכל אלה מתקרב ליכולת של מסי? שההפרש כל כך קטן?

להינות ממה בדיוק? לא סתם כל הלייקים שלך מאוהדי ריאל. הדבר האחרון שהיה חסר לכם זה שתהיה לנו הנהלה נורמלית, ושבגמרים במקום לפגוש כל מיני פתטיקואיות, הייתם מקבלים אותנו, ומאבדים חלק מהגביעים האלה שלכם.

אין מה לשמוח על זה שיש לנו את השחקן הכי טוב בהיסטוריה, וההנהלה הזאת שורדת בזכותו כבר 8 שנים, ומחריבה כל מה שהיא יכולה. רק להיות עצובים על כל הזדמנות שהייתה לנו לנגוס עוד ועוד בארון התארים שלכם, ולהתקרב למהפך כבר בעשורים הקרובים.

אם ההנהלה הכושלת שלכם לא הייתה מתעקשת על זלאטן ב2010, וייה ב2011, ניימאר ב2013, סוארס ב2015 (שווה לבד שתי אליפויות), וההנהלה המדהימה שלנו לא הייתה מגרשת כל חלוץ שקצת מאיים על מסייה קארים בנזמה (שעוד יקבור את כולנו), אז היית יכול להיפרד מכמה אליפויות שקר שלקחתם בחלק מהשנים, גם כשהסרחתם את הדשא. זה לא שלא הגעתם לגמרים בשנים האלה זה לא במקרה (ואסור להאשים את דיוס חס ושלום כי הוא לא אשם בכלום). ולהזכיר לך, ב2011 ב2014 דווקא כן הגעתם לגמרים נגדנו, במפעל האהוב עליכם, וראינו איך זה נגמר (יש שמועות שברטרה עדיין מחפש את בייל).