מחזור 18: תיקו מאופס ואפור מול בילבאו לפני הפגרה

לקראת אתלטיק בילבאו

לאחר שבוע מורט עצבים במאסטייה ובקלאסיקו, ריאל רוצה לחזור לנצח ולצאת לפגרת החורף אולי לא כמוליכה אבל בטח עם טעם טוב, כשתארח את בילבאו מהצמרת(ראשון, 22:00). קאסמירו המוצהב ייעדר, ריאל צפויה לחזור למערך 4:3:3

image

סטטוס ריאל מדריד :

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר שבוע לא פשוט בכלל עם ביקורים בשניים ממשחקי החוץ הקשים בספרד - המאסטייה והקאמפ נואו, ועל אף שלא הפסידה - לריאל מדריד יש תחושת החמצה. הקבוצה של זינדין זידאן, בהרכב אחר לחלוטין מן הסתם - צפו לעוד שחקן התקפה במקום מערך ארבעת הקשרים (סביר שרודריגו יפתח יחד עם בייל ובנזמה) - ריאל רוצה לצאת לפגרה אולי לא כאלופת החורף אבל כן עם תחושה טובה, כמו שאמר הקפטן ראמוס (“חבל שהשנה נגמרת, רצינו שהיא תימשך”), ו’תחושה טובה’=3 נק’ נגד אתלטיק בילבאו בברנבאו. “זה עוד משחק קשה, הם עושים עונה פנומנלית, אבל התכוננו כמו שצריך ואני בטוח שנעשה משחק טוב. ניתן הכל בידיעה שזה המשחק האחרון מחר”.

זידאן אמר שהוא מרוצה: “לא מתפקידי לשפוט מה קרה מאז איסטנבול. אנחנו לא יכולים לשלוט על מה שקורה בחוץ. היינו צריכים להיות סבלניים. אני מרוצה, אני שמח וגאה להיות אחראי על הקבוצה הזו, בריאל מדריד לכל אחד יש אחריות. לא הצלחנו לכבוש לאחרונה אבל אלה רק שני משחקים. כמובן שעלינו להשתפר, אבל אנחנו נמצאים במקום טוב גם בטבלה וגם ברמת המשחק”. הצרפתי הודה שהוא הורה לשחקנים לבעוט יותר מחוץ לרחבה כי לדבריו יש שחקנים רבים שמסוגלים לכבוש בבעיטה מרחוק.

במשחקי הבית, מאז הפאנצ’ר נגד ויאדוליד במחזור השני - ריאל ניצחה בשישה מתוך שבעה משחקיה (ה-0:0 הלא צודק נגד בטיס זו המעידה היחידה) כך שיש מקום לאופטימיות, גם אם אדן הזאר ומרסלו עדיין לא יוכלו לעזור. כמובן שקאסמירו מושעה לאור העובדה שספג את הצהוב החמישי שלו ביום רביעי. משום שמדובר בקבוצה צמרת ממול קשה להאמין שזיזו יילך על רוטציות מוגזמות על אף המאמץ הגדול שהשחקנים השקיעו תוך פרק זמן קצר. במארקה נכתב שזידאן לא רוצה למהר עם חאמס שחזר לאימונים ולכן הוא לא ייכלל בסגל מחר - והם צדקו. “תחכו ותראו את סגל הקבוצה מחר. הוא עובד קשה וחזר מפציעה לא קלה. כולם רוצים לראות אותו חוזר אבל נצטרך לקבל החלטה”.

בארבעת משחקי הבית האחרונים קארים בנזמה הבקיע וסביר שריאל תזדקק לו שוב, המנייה הבטוחה היחידה כרגע. אנחנו נספר לכם שקארים כבש 11 שערים נגד האריות ב-19 משחקים, ובברנבאו המאזן מרשים: שמונה שערים בעשרה משחקים - כולל השלושער אשתקד. במסיבת העיתונאים אמר זידאן שהוא לא יודע האם ימשיך עד גיל 60-70: “אני לא מאמן טיפוסי, אני שונה. הרבה דיברו כשעזבתי, אבל מה שמעניין אותי זה רק ההווה, היום. אני לא חושב שאאמן עד גיל 60 או 70. אני אוהב לאמן ואהבתי מאוד לשחק. אני אומר לשחקנים שלי ליהנות בכל רגע כי כשהכל נגמר זו הרגשה דפוקה ומבאסת”. על גווארדיולה: “הוא המאמן הטוב בעולם, כיבדתי אותו כשחקן וגם כמאמן, יהיה אתגר גדול לפגוש את הקבוצה שלו”.

חאמס. עדיין לא בסגל

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, פרלאן מנדי| טוני קרוס, פדה ואלוורדה, לוקה מודריץ’| גארת’ בייל, רודריגו וקארים בנזמה

מה המצב בילבאו?

אתלטיק בילבאו מגיעה למשחק לאחר שני משחקים מאכזבים (קדמו להם שלושה ניצחונות רצופים) שקצת גרמו לה לאבד גובה בצמרת הצפופה בספרד - הפסד 3:2 מאכזב לבטיס ועיקר תיקו מאופס עם אייבר מהתחתית. בילבאו מדורגת במקום השמיני בטבלה, בדיוק כפי שסיימה אשתקד ושנים שהיא באיזור הזה של המאבק על אירופה (5-8). בעונה טובה זה מסתיים עם מקום בכרטיס לליגה האירופית ולרוב היא בעיקר מרגשת את הקהל בסאן ממס (להוציא את עונת 2017/18 האיומה). אלו בדיוק המטרות של הקבוצה העונה, אותה קבוצה שפתחה עם 0:1 מטורף על ברצלונה בבית משער דרמטי של המחליף הנצחי אריץ אדוריץ’ במספרת! בילבאו גם שברה את המנחוס בדרבי עם 0:2 גדול ובתום ששת מחזורי הפתיחה הייתה בלתי מנוצחת.

הטייטל הזה “בלתי מנוצחת” מתאים בעיקר למשחקי הבית שם ניצחה בשישה מתשעת משחקיה (נכנעה רק לולנסיה). מנגד, הרי שבמשחקי החוץ היא ניצחה רק פעם אחת בלבד. טוב, נו, אם לא מחשיבים את הטיול באמצע השבוע כשהביסה 0:3 את אינטרסיטי מהליגה הרביעית בספרד. לבילבאו ההגנה השנייה הטובה בליגה, בצוותא עם ריאל וגם היא שמרה שמונה פעמים על שער נקי. מנגד, אפשר לומר, השינוי הגדול הוא דווקא בהתקפה. אינייאקי וויליאמס הסילון חזר לכנף בצד ימין וראול גארסיה (חמישה שערים העונה, הכובש המצטיין) הוא זה שמשחק כחלוץ חוד, גם בשל העובדה שהחלוץ הוותיק שוב סובל מפציעות. בילבאו נהנית העונה גם מתרומה נאה של איקר מוניאין עם ארבעה כיבושים.

אינייאקי גם התראיין למארקה לאחר שקיבל את הפרס על השער היפה ביותר בעונה שעברה בספרד, זה שכבש נגד סביליה במירוץ ענק ואמר שהוא מקווה שלואיס אנריקה ייקח אותו בחשבון לסגל הנבחרת ביורו. “כל מה שקורה לי הוא שמחה מבחינתי”, הוסיף, “החלום שלי הוא להיות בבילבאו, אני איפה שאני רוצה לשחק. התעניינות ממועדונים גדולים מחמיאה לי אך לא מעבר לכך”. לגבי המשחק, כמובן שהספרדי בונה על השטחים שיהיו ואומר: “הברנבאו הוא מגרש מאוד מסובך אך יהיו לנו מצבים לכבוש”. חשיבותו של הסילון תהיה מכרעת שכן בילבאו מגיעה בסגל די חסר. יראי אלברס התאמן כרגיל ויכלל בסגל (יפתח על הספסל) בעוד אוסקר דה מרקוס יעבור ניתוח שישבית אותו עד אפריל. הוא יחמיץ 12 משחקי ליגה ואת כל טורניר הגביע. אריץ אדוריס שנעדר מהחודש וחצי האחרון לא כשיר אף וכך גם איקר מוניאין.

המאמן ג’אזיקה גאריטנו דיבר על כך שבילבאו לא ניצחה 15 שנה בברנבאו: “הרבה קבוצות לא ניצחו בברנבאו זמן רב כי ריאל מפסידה שם פעם או פעמיים. ננסה לשבור את הרצף הזה. יש לנו ביטחון שיא והתלהבות מקסימלית, ניצחון שם יהיה הדובדבדן שבקצפת, שנת 2019 שלנו הייתה מעולה, השגנו הרבה נקודות, עד לשבועות האחרונים זה היה מספיק לנו לצ’מפיונס. לטעמי הם ברגע הטוב ביותר העונה, הם שלטו בקלאסיקו, יש להם סגל נפלא”. כשנשאל על אפשרות לשחק עם שלושה בלמים אמר: “אנחנו מכינים את המשחק, נצטרך להגן היטב, אבל גם לתקוף בתבונה. בשנה שעברה היו לנו הזדמנויות ולא כבשנו”. יבאי גומס ימתין על הספסל ויוכל לעזור במידת הצורך בשורות הבאסקים.

איזה גולאסו. אדוריץ’ מנצח את בארסה במחזור הפתיחה

אתלטיק בילבאו - הרכב משוער: אונאי סימון| לקווה, יראי אלברס, איניגו מרטינס, יורי| אינייאקי וויליאמס, אונאי לופס, דני גארסיה, סאנסט, קורדובה| ראול גארסיה

היסטוריה ומפגשי עבר:

העונה שעברה הייתה איומה בכל קנה מידה, ‘הבית’ לא הרגיש כמו בית וגם חזרתו של זיזו לא ממש שיפרה את המצב, אבל ריאל כן הצליחה לנצח ואף להביס 0:3 את בילבאו במחזור ה-33, זה קרה בזכות מופע של בנזמה עם שלושער במחצית השנייה. האריות אמנם גנבו נקודה ב-2017/18 בזכות יום ענק של קפה בין הקורות כאשר כריסטיאנו הצליח רק להשוות, אבל הם בדרך כלל מפסידים בברנבאו. אותו תיקו משקר קטע רצף עצום של ריאל שרשמה 12 ניצחונות רצופים, רצף שהחל לאחר עם 1:3 בעונת 2005/06 (צמד של ראול, שער של רוביניו ומופע של ג’ונתן וודגייט שבפרמיירה שלו קיבל כרטיס אדום וכבש עצמי). קודם לכן, ב-2004/05, זה היה הניצחון האחרון של בילבאו במקדש (קטעה את המאזן המושלם של לושמבורגו רגע לפני המשחק נגד יובה בצ’מפיונס, ימי הדל-הורנו).

בנזמה חוגג שלושער אשתקד

לא רק שריאל הייתה מנצחת בברנבאו אלא היא גם הביסה על בסיס קבוע את היריבה הוותיקה. 0:3 בעונת 2007/08 במשחק שכמעט הבטיח את האליפות היה רק הפתיח, הפריויו, הקדימון, החימום. ב-2009/10 זה נגמר ב-1:5 מוחץ (חמישה כובשים שונים) והחל רצף שחור-משחור של בילבאו שספגה ארבע מאניטות תוך שש עונות. ב-2014/15 זה נגמר ב-0:5 גדול עם שלושער של כריסטיאנו ועוד שניים של קארים. בעונת האליפות של מוריניו במשחק שהיה אמור להיות מחזור הפתיחה אך נדחה - זה נגמר ב-1:4.

הלכנו ממש אחורה בזמן וגילינו שהייתה גם שישייה בעונת 1957/58 (הקטור ריאל עם צמד, גם ריימונד קופה כבש ודי סטפאנו הסתפק בשער בודד), ו-1:7, ניצחון השיא (אנחנו תמיד בעד גולים) בעונת 1980/81 - רביעייה תוך 28 דקות ו-1:5 במחצית. אז בטח התרשמתם כבר שבברנבאו - בילבאו היא שטיח. המאזן ב-88 משחקי הליגה: 59 נצ’ לריאל מדריד, 16 תוצאות תיקו ו-13 נצ’ לבילבאו, יחס שערים 99:223 לטובת ריאל מדריד. כמעט מחצית מניצחונותיה - 7 - השיגה בילבאו עד שנות ה-60 (ושלושה מהם הגיעו בחמשת המשחקים הראשונים). כמובן שבסאן ממס התמונה שונה ובילבאו מובילה במפגשי העבר (31:38 בניצחונות), ובסה"כ משחקי הליגה המאזן הוא 51:90 לריאל מדריד. חתיכת היסטוריה. ואם כבר היסטוריה, אי אפשר לא להזכיר את האליפות ב-2002/03, במחזור הסיום ניצחה ריאל 1:3 את בילבאו בזכות צמד של רונאלדו ושער של רוברטו קרלוס בכדור חופשי וזכתה באליפות מספר 29.

[דרך אגב, שימו לב, יש לנו אתר חדש וגם החלפנו את דרך העדכון והכתיבה שלנו]

כמה מילים לגבי המשחק הערב:

• חבר בעבודה, טרול רציני כמו מהפייסבוק של בארסה מאניה: “אתה כזה בטוח שאתם מנצחים מחר את בילבאו?”, אמרתי לו כן בביטחון ולאט לאט הטון דיבור הלך ודעך.
    אנחנו פוגשים יריבה עם אחת ההגנות החזקות בספרד, כזו שתחכה מאחורה ונצטרך הרבה מאוד תחכום, כלומר המצב ברור: חייבים שלושה שחקני התקפה וכמה שאפשר משחק אגפים. עם בייל ורודריגו בשני האגפים, אולי ויניסיוס במקום אחד מהם.
  • לבנזמה יש כמה שערים נאים מאוד נגד בילבאו, אנחנו זקוקים לו מאוד, גם הרקורד שלו נגדם טוב מאוד.
  • מספרים בפעם האחרונה: מאז ימי הדל-הורנו, אחד מעוכרי ריאל הגדולים שלא היה בבארסה - 15 שנה בלי הפסד לבאסקים בברנבאו, לא מעט מאניטות ו-12 ניצחונות ביתיים ברציפות שהיו.
  • אני בהחלט חושב שפדה ואלוורדה יכול להיות המחליף של קאסמירו. הוא כן שחקן חכם טקטית, מהיר, חזק, יודע לתקל, פשוט הוא יהיה ‘מרוסן’ התקפית. ואם כבר ‘מרוסן’, אולי טוב שמנדי ישחק היום מול אינייאקי הסילון.
  • הקבוצה תצטרך הרבה מאוד סבלנות, זה משחק אחר לגמריי מהמאסטייה או הקלאסיקו מכל הבחינות וחשוב להשיג בכוח את ה-0:1 הזה. חאמס אגב חוזר מפציעה בקצב של בייל, זה יפה.

פתאום אני קולט שמדצמבר ועד פברואר אנחנו משחקים נגד
ולנסיה-ברצלונה-אתלטיק (שתמיד מציקה,לפחות זה בבית)-חטאפה (שנותנת עונה מצויינת בנתיים)- ולנסיה-סביליה-ויאדוליד- אתלטיקו מדריד.
רצף מפחיד.
נקווה שמרסלו והאזרד יחזרו כמה שיותר מהר לכושר משחק כי אנחנו זקוקים להם כמו אויר לנשימה.

קורטואה
מנדי מיליטאו ראמוס קרבחאל
מודריץ’ פדה קרוס
ויני בנז רודריגו

אני לא רגוע. לא רגוע בכלל. משחק נוסף שאנחנו מאבדים את פדה והיכולת ההתקפית שלו, מודריץ’ וקרוס שיסרסו אחד את השני, קרבחאל בכושר הגרוע בקריירה שלו, מנדי מסורבל התקפית וצמד הברזילאים שלא מתמודד טוב עם הלחץ כל אחד בדרכו הוא.

נוסף על כך יריבה עיקשת, משחק מולם אף פעם לא משחק כיפי. אנחנו הולכים הערב לסבול. נקווה לטוב.

איזה הגבהות יש לרודריגו. שיעשה קורס רענון לקרבאחל שנראה כמו ויניסיוס גרסת המגן הימני.

בילבאו מאוד חלשה אבל אנחנו לא מסוגלים לשים גול. גם אם בנזמה יכבוש 100 בשנה אני לא אסמוך עליו באחד על אחד מול שוער.

הקבוצה של קאפלו כבר הייתה עושה פה 0:1 עם מסירת עומק גאונית של גוטי, דריבל של רוביניו או אחד על אחד של רוד. משחקים טוב אבל יש לי סיוטים מה-0:0 נגד בטיס וככל שהדקות ילכו וייעברו - הלחץ ייגבר. קשה לי איתם, כל שבוע אותו דבר.

לא יאומן שתמיד קורה משהו ולא מצליחים לכבוש וזה לא רק העניין שאין לנו סקורר חוץ מבנזמה. ויניסיוס עם מצב שגם בלם צריך להבקיע וגם קרוס (למרות שהדריבל שלו היה מפתיע).

אני יודע כבר מה יקרה - אני ארצה לראות את בייל על חשבון רודריגו שמנסה מעט מדי ולא תורם, מה גם שהוולשי יכול להיות כתובת לאינסוף ההגבהות שלנו - והוא יעלה, ישחק בקצב של סבתא שלי ויחטוף ממני אינסוף קללות.
פיתרון בנמצא - להזיז את ואלוורדה מעמדת הקשר האחורי, בילבאו לא מסוכנת והוא יכול לעזור עם המהירות שלו למרות שמודריץ’ באמת משתדל. מעניין אם מנדי הנגר יסיים את העונה עם בישול, אפילו למיגל טורס היו כמה בעונת הקאפלו (ולנסיה - שער העונה של RVN וגם נגד סוסיאדד).

שורף בעיניים לראות את קרבחל. הלוואי שיתחיל לראות ספסל

רודריגו מזכיר לי את גנץ. לא באמת רוצה להיות איפה שהוא נמצא.
הבנאדם מנסה לטעות כמה שפחות. לא כך הופכים לשחקני ריאל מדריד.

אך ורק זידאן מסוגל לגרום לקבוצה בלי שחקן שיודע לתת גול, איכשהו להיות תחרותיים בכל המסגרות…

ומצד שני בכל הרמה של רודריגו אני מבין כמה קרבחאל נוראי,שם לבנזמה 2 כדורים על הראש במצבים מצויינים.

בלי קשר למתרחש בברנבאו - היידעתם שפדה וולורדה מתנשא לגובה של 1.82 בלבד? הבנאדם כל פעם שדוהר/עוצר/מוסר נראה כמו גוליבר בארץ הגמדים, איזו נוכחות יש לו!

אין שערים בינתיים אבל אני נהנה. מודריץ’ נראה צעיר בעשור פתאום, פדה פשוט גורם לי לחכות למשחק הבא שוב ושוב. הקישור שכולנו סימנו אותו כנקודת התורפה העונה פשוט מדהים.

בילבאו בנס לא מתפרקת. אין להם תוכנית משחק לא התקפית ולא הגנתית. בהגנה הם מחוררים, ובהתקפה התוכנית היא להעיף כדורים לאינייאקי. הבעיה מבחינתם שהערב יש בלמים שלא בהכרח מהירים פחות ממנו. בילבאו הזאת רחוקה שנות אור מבילבאו של ואלוורדה לפני מס שנים.

אגף ימין הוא הנקודה החלשה שלנו. ברהים דיאז עם הדריבל שלו יכול להיות אופציה מעניינת אולי.

מחצית שהייתה יכולה להסתיים ב 5-0 אם רק היה לקבוצה הזאת קילר אינסטינקט.

בנזמה עם שתי נגיחות בלי הפרעה - ישר לשוער. עוד החמצה כשעקף את השוער אבל נתן לעצמו פור גדול מידי והגיע לזווית קשה.

ויניסיוס עם כמה דריבלים נפלאים אבל שוב פעם זוועה מול השער. אחרי ההחמצה של בנזמה כששחקן של בילבאו הרחיק מהקו הכדור הגיע לויניסיוס שניסה לעצור במקום לבעוט בנגיעה לשער. אין לו ביטחון מול השער. יכולת יש בשפע, הבעיה מנטלית.

רודריגו עם שתי הגבהות מדהימות אבל חוצמזה היה מאוד שקט.

קרבחאל ומנדי בלי תרומה התקפית משמעותית למרות כל העליות קדימה. לפחות מנדי לא מתעקש להגביהה בכל הזדמנות.

קרוס עם דריבל של החיים, חבל שלא כבש.

חסרה ההצטרפות קדימה של ואלוורדה. זאת הבעיה שקאסמירו חסר. אנחנו לא מפסידים רק את הברזילאי אלא מקבלים גם גרסה מרוסנת של פדה.

עם כמות כזאת של החמצות שקוף שנקבל גול דרדלה בצד השני.

כדורגל טוב מאוד שלנו. כיף לראות את ויני ורודריגו מקבלים דקות ביחד.

מדקה 70 בערך זידאן כבר היה מביא כדורים, הוא לא יגיד את זה ויאמר קלישאות כלשהן במסיבת העיתונאים שהוא מרוצה מאוד-מאוד אבל אף אחד לא מופתע.
לא הפסדנו בכל המגרשים הקשים העונה אבל כל כך הרבה נקודות איבדנו נגד יריבות חלשות (אני מודע לטבלה, אל תדאגו), חששתי מדז’ה-וו כמו נגד בטיס וזה בדיוק מה שקיבלנו. הרצף בלי הפסדים לא מעניין אף אחד, אני סופר כמה משחקים ניצחנו. וכמובן שהיו עוד קורה ומשקוף שיוסיפו לתסכול הגדול מהערב הזה, לא מסוגלים לתת גול ולהשיג איזה 0:1 קשה כזה בדקות האחרונות ובעיקר - לא מסוגלים לקחת אליפות. איך ברצלונה משחקת זה לא רלוונטי, אנחנו לא שם. בעונה שעברה השלמתי עם זה שאנחנו קבוצה חרא פשוט ככה, העונה, לאט לאט, התחלתי לפתח ציפיות מכל מיני סיבות. כמובן שהזאר ומרסלו חסרים וזה מזל רע אבל היינו צריכים להתמודד עם זה.

לא מחפש שעיר אחד לעזאזל אבל בייל נכנס ושוב לא תרם כלום, מסירות שקופות על מטר, ניסיון בעיטה אחד לעננים, לא הייתה שום פריצה או מהלך מעניין שלו, אני על הגבול של לכתוב במקלדת ‘שחקן עבר’. השינוי של זידאן שהכניס את יוביץ’ ו-ויתר על ויניסיוס דווקא החליש אותנו למרות שאני כן רוצה לראות אותו משחק יותר ו-ויני היה פצוע. תודה רבה על המצב רוח החרא לקראת הפגרה, תודה. אלופים

הקבוצה כבר שלושה משחקים לא מבקיעה משער שדה (נגד ולנסיה זה היה ריבאונד של מצב נייח, אני לא מחשיב את זה) משהו שם לא תקין בעליל ולהאשים רק את היעדרותו של הזארד זה קל מדי.
אני לפעמים לא מבין מה הטעם לשחק עם שני מגנים אם הדבר היחידי ששניהם עושים זה להעיף כדורים לשלישיית חלוצים שממוצע הגובה שלהם מפיח במסי הרגשה טובה ביחס לעצמו.

פתטים, החלוץ שלנו בכושר הכי טוב בחיים שלו לא מסוגל לתת גול משלושה מצבים בתוך הרחבה. אבל בנצחון הבא על חטאפה נקבל אלף כתבות ודיבורים על זה שרודריגו הוא לא רק ההווה אלא העתיד ושקרים החלוץ הטוב בעולם. כל שחקן סוג ז שמגיע למצבים האלה מולנו שם אותם. היום נבדל קטן הציל אותנו ממצב גרוע אפילו יותר

יוביץ’ כל פעם שנכנס למשחקי הגבהות האלה כמעט שם גול אבל כמובן שנראה אותו פעם בשלושה משחקים ל20 דקות, שלא לדבר על הקפטן שמתעקש להיות החלוץ השלישי ודופק את כל הנעת הכדור. גאונים טקטים

Unbelievable. Unfuckingbelieveable.

אין אפילו את מי להקריב כשעיר לעזאזל. בסך הכל משחק סביר של כולם. אפילו מצויין של חלק מהם. קרבחאל ורודריגו היו מתחת לממוצע ועדיין בכל משחק לשחקן או שניים יש משחק מתחת לממוצע.
החילופים היו בדיעבד לא טובים אבל סבירים בסך הכל.
3 משקופים, אינסוף מצבים ומשחק חד צדדי לאורך כמעט כל המשחק. לא היה לנו מזל. Shit happens.

זה הכי לא shit happens שיכול להיות. כשעושים כל שבוע את המינימום שבמינימום כדי לנצח, לא מנצחים מספיק.

כדורגל אפור, אפס יצירתיות, בלי שחקנים ברחבה, אלף הרמות בלי מטרה. לא חכמה לייצב הגנה כשרוב השחקנים מצטופפים רחוק מהשער.

הכי קל להאשים את קרבחאל, הבעיה היא שהוא האופציה ההתקפית היחידה בהרכב הזה. היריבות שלנו לא מטומטמות - גם הן יודעות את זה.

וזאת הסיבה שאנחנו לא לוקחים אליפויות…

בנזמה, עם כל הכבוד ל12 השערים העונה בליגה, מראה במשחקי נפל כאלה למה הוא לא חלוץ שאפשר באמת לקחת איתו אליפות. יש לו יותר מידי החמצות בשביל חלוץ ברמה הזאת.

כשקרבחאל לא בכושר אפשר לנסות משהו שונה. מיליטאו ואודריוסולה יכולים לקבל הזדמנות באגף.

קרוס גם חזר לעצבן במחצית השנייה. עד מתי נראה שחקנים עושים תנועה קדימה אל מעבר לקו ההגנה רק כדי שקרוס ימסור עוד רוחב. רק בחמש דקות האחרונות הוא ניסה למסור קדימה ולא היה מדויק. קל לשמור על 97% אחוזי דיוק במסירה כשכל המסירות הן לרוחב או לאגף. תן כדור עומק מפעם לפעם.

איבדנו 4 נקודות בלי קאסמירו. שני משחקים שהוא היה יכול לשחק בהם אם ההתנהלות בעניין הצהובים הייתה נכונה. חודשיים הוא סחב 4 צהובים. מה הבעיה לקבל צהוב לפני מחזור ליגה קל. היה יכול לקבל צהוב למשל מול אלאבס ולהחמיץ את אספניול בבית. אם מישהו במועדון היה חושב קצת קדימה אז קאסמירו היה משחק בכל המשחקים בשבוע הכי קשה שלנו ואולי היינו מגרדים עוד כמה נקודות.

יוביץ’ נראה מאוד חד, עוול כל פעם לתת לו להיכנס למלחמת עולם. הוא חייב לקבל יותר הזדמנויות. מהרגע שעברנו ל4 4 2 לא הצלחנו ליצור שום התקפה מסודרת. כשראמוס עלה למעלה והוריד לנו את ואלוורדה להגנה, לא היה אף אחד שיוביל כדור בקישור ונראנו יותר פתטי.

במערך עם רודריגו וויניסיוס שלטנו והגענו למצבים, אבל לצערי שניהם פשוט לא ברמה של הרכב פותח. הכל מקרי שם מקדימה, אני לא יכול להיזכר במהלך התקפי אחד שלנו שחזר העונה יותר מפעם אחת חוץ מהרמות לבנזמה. כל הכבוד לזידאן שהביאנו עד הלום עם האין-התקפה הזו.