מחזור 18: תיקו מאופס ואפור מול בילבאו לפני הפגרה

לפעמים הכדור מסרב להיכנס ואין מה לעשות, במיוחד כשהחלוצים הם וניסיוס ובנזמה.
בייל של מדריד בניגוד לבייל של ווילס לא תורם מאז הפציעה.

מקווה שנגיע למצב שיותר מחצי סגל זמין.

מי שניהל את השיחות מול ברצלונה והחליט להסכים על המועד של הקלאסיקו חייב ללכת הביתה.

ברצלונה משחקת כמו כלום ומבקיעה רביעייה, אנחנו מצויין ולא מבקיעים.

ראמוס עולה להתקפה ועושה 6 עבירות המאפשרות לבילבאו לבזבז 10 דקות.

ככה נראה מועדון ענק, עם היסטוריה מפוארת ושאיפות גדולות, שהחלוץ תורם לקבוצה הרבה יותר מרק לכבוש שערים (עם כל הכבוד ל12 שכבר כן כבש)…

קורא תגובות ולא מאמין. משחק מצויין, כיף, קישור מדהים… אתם חייבים לראות קצת משחקים של קבוצות אחרות או לשים ביוטיוב משחקים מהעבר.

שום דבר לא היה מדהים, החולשה בהתקפה צועקת, שום דבר חדש.

לדעתי אפילו אבא של קרוס לא האמין שזה יכנס לו.

כל שבוע אני רואה 2 משחקים של הקבוצה הטובה בעולם ועדיין אומר שהיה לנו משחק טוב, יצרנו 6-7 מצבים מצויינים לשער.

יצרנו מצבים כי כל קבוצה של טריליון יורו שמשחקת בבית מול יריבה נחותה מגיעה לאיזשהם מצבים. כבר שלושה משחקים אנחנו לא באמת תוקפים, רק דוחפים כדורים לאזור המשוער ומקווים לטוב. כשעושים את זה 100 פעמים במשחק לפעמים פוגעים בקורה. זה לא כדורגל טוב.

שורה תחתונה: קצב של 78 נקודות ו-70 שערים בעונה. עם יריבה טובה כפי שקורה ברוב העונות זידאן לצערנו בבית.

כמה xG של מסי שווה ביחס לxG של ויניסיוס?

ולמרות האפרוריות בחוד שלנו, החבר’ה מתאמצים…

xG של ברצלונה אתמול: 1.43. שערים בפועל: 4
xG שלנו היום: 2.95. שערים בפועל: 0

פשוט גועל נפש. אשכרה 6 דקות תוספת זמן ומה שהם עושים זה לשחק עם 6 חלוצים בלי שום קישור. זה היה פשוט מביך לראות איך הם מנסים לפתח משחק עם וואלורדה ונאצ’ו בהגנה. איזה חיים קלים שהם עשו לשחקני בילבאו. לפעמים אני נדהם איך זה קורה במועדון כל כך גדול, פשוט שכונה. והכי עצוב שאני ידעתי שזה התוכנית שהם הולכים לשחק בה.

אין שיטה, אין יצרתיות, אין כדורגל.

איזה משחק טוב אחר היה מייצר 6-7 מצבים כמעט בטוחים לשער? זה לא לפעמים פוגעים בקורה, זה 3 משקופים ועוד 4 מצבים מצויינים.

יוביץ’ בקושי משחק גם כשמנצחים פה ושם אז בטח שיהיה לו קשה להציל את המולדת כשנזדקק לכך. מי שהזכיר את קאסמירו בטח רומז לכך שואלוורדה היה משוחרר לעמדה קדמית יותר. למרות שתענוג לראות אותו - זה לא היה מספיק.
כבר אמרנו שהעונה שעברה לא קיימת ולא באמת שיחקו בה. זו אחת העונות המתסכלות כאוהד - מבחינת צפייה במשחקים. בעונות הלופז קארו נתנו רביעיות בברנבאו פה ושם. יש עוד דוגמאות. אנחנו בקצב של 70 שערים לעונה. כאילו כל משחק הוא פוטנציאל גדול ל-0:0. אנחנו בברנבאו ואני לא מאמין שהכדור ייכנס ומופתע כשאנחנו מבקיעים. מתגעגע לימים של החרא הגנה כשהיה מה לראות מקדימה.

אף מצב לא היה “בטוח”, עם כל הכבוד לנגיחה קשה מאוד של יוביץ’ ולקרן של נאצ’ו. בכל משחק בית מול יריבה כזאת מגיעים לכמות מצבים שהייתה היום. בדרך כלל זה ייכנס, אם אחד ייכנס מוקדם אז ייכנס אחריו גם השני. אבל מה לעשות שבשליש ממשחקי הבית העונה זה לא נכנס? חוסר מזל זה בטוח לא. הסגל בעייתי ולא מהיום, אבל גם מהקיים אמורים להוציא יותר שערים. חלק מזה נובע מתוכנית הייצוב של ההגנה. אולי נקח ככה אליפות, אבל זה רחוק מאוד מלהספיק.

אולי הטלוויזיה שלי מקולקלת ואני רואה משחקים אחרים. חבל כי לפי התגובות פה אני מפספס את הרביעיות שאנחנו נותנים ונופל רק על המשחקים שכל גול שלנו הוא כמו לידת עכוז.

קרבאחל רחוק מלהיות טוב אבל תדחפו לכל מגן שהוא לא מרסלו כדור כל חצי דקה בלי שום אופציה אחרת וגם הוא ישגר חלליות בלי כתובת. לא היה שום מהלך התקפי אמיתי במשחק הזה. הכל מקרי או כדור שנדחף בכוח לרחבה.

אתם משווים אותנו ברצלונה כאילו מדובר באותה סקאלה. השחקן הטוב אי פעם, החלוץ הטוב בשנים האחרונות וסקורר מול חלוץ לא יציב ושני ילדים שאחד מפחד לנסות והשני עדיף שלא ינסה.

אפשר להיתלות בכמה משקופים, בנתונים יבשים שלא אומרים כלום ולהאשים את אלילת המזל כדי להירדם יותר טוב בלילה, או שאפשר לא לטמון את הראש בחול ולקבל את המציאות. אותה התקפה אימפותנטית וחסרת מעוף שאנחנו סובלים ממנה כבר שנים.

המצבים של וניסיוס, קרוס, הנגיחה השנייה של בנזמה והאחד על אחד שלו מול השוער וגם הכדור החוזר שוניסיוס כהרגלו לא השתלט הם מצבים כמעט בטוחים לשער.
גם המשקוף של נאצ’ו זה מצב כמעט בטוח לשער, אז גם אם היינו משחקים כדורגל מרהיב לא היינו מגיעים ליותר הזדמנויות.
אפור או לא אפור, מבריק או לא מבריק בסופו של דבר הגענו להזדמנויות.
סיבוב ראשון עם כל המשחקים הקשים בחוץ בנוסף שחצי סגל תמיד לא זמין, סיבוב שני מאמין שנשיג יותר נקודות.
ובנוסף, בדיוק כמו שריאל הנוכחית היא לא ריאל של לפני כמה שנים כך גם ברצלונה, 80+ נקודות כנראה ויספיקו.

מה שכן עם יוביץ’ וניסיוס וכאלה זה לא ילך, נראה שבייל כבר לא רוצה וחאמס לא יכול והזאר פצוע יותר מדי, חייבים לקנות גולים בפגרה.

אני לא חושב שהפנטזייה על אליפות הייתה מוגזמת. הם הסריחו את הדשא מול לגאנס והיו פאתטיים, מסי הציל אותם מול סלטה ויגו בקאמפ נואו עם בעיטות חופשיות לא הגיוניות וההגנה של ברצלונה לא טובה. הרקורד שלהם בחוץ היה מזעזע. וכן בניתי גם על “משבר” כלשהו עם המאמן והשחקנים שלהם לצד שיפור שהיה קיים אצלנו. לצערי אנחנו אכן “לא במשחק” כמו שאומר בוני.

קבל נתון יבש, מקום שני ורק 2 נקודות מברצלונה אחרי סיבוב הרבה יותר קשה מבחינת לוח משחקים ופציעות.

קבל עוד אחד: שתי אליפויות בעשור.

אני מבין את ההתרגשות מאליפות ראשונה אחרי 30 שנה, אבל אליפות שאולי תיעקץ במקרה זה לא מספיק פה.

אתה לא כלכך יכול להשתמש בטיעון הזה של “לוח משחקים קשה יותר”. בטיס בבית זה משחק קל וגם ויאדוליד - ולא ניצחנו. ובילבאו מקבוצות החוץ החלשות ביותר - ניצחון בודד. בחוץ כשהיינו במוד הגנה - אלו היו תוצאות טובות מבדרך כלל (למרות שכבר כתבתי מה אני חושב על המאסטייה). וכמובן הם מפרקים בקלות בבית ו…הרקורד שלהם בברנבאו…
מן הסתם אני רוצה אליפות, זה לא אומר שגם אם היא תושג אין צורך בשינוי גדול בסגל.

“שתי אליפויות בעשור” - שלוש פעמים עברנו את ה-90 נק’/הגענו לזה - וזה לא הספיק: 10/11, 14/15, 15/16 הרף כיום אחר…

יאללה תזרקו כבר את השם הזה של ההוא ששיחק אצלינו מפורטוגל - כריסטיאנו.

לגבי ויניסיוס זה לא רק הבעיטה אלא בכלל קבלת ההחלטות והפס וחבל שאי אפשר לעשות שילוב שלו ושל רודריגו. בכל מקרה היום הייתי מרוצה ממנו.

אז? אי אפשר לחזור לאחורה ולקחת אליפויות, כרגע האליפות אפשרית בהחלט.

המצבים של ויניסיוס, קרוס ובנזמה היו מצבים נהדרים לשער. וזה בלי הנגיחה של נאצ’ו ועוד 2 נגיחות די נוחות של בנזמה. הנגיחה של יוביץ’ באמת הייתה קשה (הריבאונד של ראמוס דווקא לא כל כך).

אפשר ובצדק להלין על יכולת ניצול המצבים שהיא גם לא מקרית, אבל ריאל יצרה מספיק הזדמנויות שקבוצת צמרת נורמלית אמורה לכבוש מהן.

בנוגע לויניסיוס, אני באמת חושב שייצא ממנו בסוף שחקן רציני. נכון, אתם ריאל מדריד ואין לכם זמן ואתם גם אחרי תיקו מאכזב עכשיו ועצבניים, אבל היכולת שלו לעבור שחקנים באחד על אחד ולהכנס עם הכדור לרחבה היא מטורפת. הוא בן 19 וללמוד לעשות תנועה ולסיים עוד אפשר ללמוד, להעלים שחקנים כמו מים אי אפשר. השאלה לקבוצה מתאימה תהיה המפתח עבורכם.