הצוות המקצועי בראשות קיקה סטיין

בוקר טוב אוהדי ברצלונה.

ככל הנראה צ’אבי הרננדז, קשר סביר מעברנו הרחוק, יהיה המאמן הבא של ברצלונה, במקומו של ארנסטו ואלוורדה.

את חששותיי מהמהלך כבר כתבתי, ומשום מה חשבתי שאתרגש יותר קצת יותר מהגעה של אדון הרננדז חזרה לברצלונה, אבל עכשיו אולי כדאי לשכוח הכל ולהתמקד במה שיהיה.

אז בהתאם למה שיכול לקרות, ועם כמה שאפשר להיות מציאותיים -

• האם זה היה מהלך נכון? כדאי?
  • מה אתם מצפים מצ’אבי מבחינת ניהול המשחק (כן…ההיפך מוואלוורדה, אני יודע)?
  • האם הגעה של צ’אבי סוגרת הסיכוי להגעה של שחקנים מסויימים, ופותחת את הדלת לאחרים (כולל מקבוצת המילואים)?
  • האם לצ’אבי יהיה בכלל כוח על הקווים? האם נראה התנהגות לא בובתית?
  • האם צ’אבי יצליח להכניס את הרעל הדרוש לשחקנים, כדי שיפסיקו להיות אדישים על הדשא?

מוזמנים להוסיף/להחסיר שאלות ותשובות, אבל בעיקר לדון.

(אם זה יתברר בסוף כאשלייה בלבד, וצ’אבי לא ימונה למאמן, נושא זה ישתנה).

אומר זאת כך, פפ(וגם זידאן) גרמו לנו לחשוב שהנה יש נוסחה מנצחת
שחקן עבר גדול שהוא גם סמל = מאמן על.
אני חושב שזה מורכב יותר, נכון שזה הצליח בענק עם פפ וזידאן, אבל יש לא מעט דוגמאת שזה קירטע במקרה הטוב(סולשאר, לואיס הנריקה עבור חלק פה), או היה כישלון קולוסאלי במקרה הרע(מראדונה, תיירי הנרי).
פפ וזידאן התבשלו היטב לפני שקיבלו את התפקיד, צאבי לא. וזה מאוד מטריד אותי. אני חושב שהוא נכנס לסיטואציה מאוד מאוד בעייתית, חסר ניסיון, עם סגל מזדקן ופציע שרחוק מלהיות מושלם.
אני ממש חושש עבורו שכישלון יקלקל את המורשת שלו.

פפ וזידאן הם היוצאים מן הכלל שאינם מעידים על הכלל. אין שום סיבה טובה לחשוב שצ’אבי מאמן טוב במיוחד ורוב הסיכויים שהמהלך הזה ייגמר בכישלון. לא ממש מבין מה בוער (לשני הצדדים).

מסכים לגמרי ומוסיף שצ׳אבי קצת יאבד אצלי קרדיט אם יחתום בסוף.
כמעט בכל ראיון שיש איתו הוא אומר שזה מוקדם מדי ועוד לא הזמן לחזור וביקר את ההנהלה במרומז פלוס (ואתמול רצה הקלטת וואטסאפ שהוא ממש מטנף עליהם) ועכשיו שמציעים לו לאמן הוא רץ כמו ילדה קטנה.
אני מבין אותו שהוא מפחד שאולי לא תגיע לו עוד הזדמנות וסה״כ הוא מכיר את הסחורה ושיחק איתה וראה איך פפ אימן וכו׳ אבל עדיין, הוא מאמן 5 דק׳ ובעיקר הוא מחזק ומציל את ההנהלה שהוא יודע שהיא אשמה במצב.

וואלורדה צריך ללכת (ולא מהיום), צ׳אבי לא צריך להגיע.

אם לטענתכם (לא כולם) מסי והאמיגוס מזלזלים ומאמנים בעצמם את הקבוצה דה פקטו, אני רק תוהה מה יהיה המצב כשיגיע אמיגוס ותיק לעמדת המאמן…

וזה חלק ממקור החשש הגדול שלי מהמינוי הזה, אם וכאשר. פחות מהסיכוי שצ’אבי יצטרף לשכונה, יותר בכיוון שלא ישימו גם עליו.

כמו שרשמתי בשרשור אחר - אם צ’אבי אכן מגיע כרגע, אעריך אותו פחות.
זה לא או עכשיו או אף פעם, והוא לא פתרון קסם אוטומטי לכל הבעיות שיש במועדון. יש סיכויים לא קטנים שאיתו כמה בעיות דווקא יחמירו.

ההרגשה שאחרי כל הפעמים שצ’אבי יצא נגד ההתנהלות הנוכחית במועדון, הוא בא בשנייה שקוראים לו (אם וכאשר), תחת אותה הנהלה שהוא תקף, היא…לא ממש בעד האיש והאגדה.
אם היה עובר תחנה או שתיים בדרך לברצלונה (ועל הדרך מחכה להתחלפות ההנהלה, או לפחות מקווה לזה), כמאמן קבוצה קטנה יותר, או אפילו כעוזר מאמן בקבוצה גדולה, הייתי יותר “שלם” עם ההגעה שלו. גם היינו יודעים מה הוא מביא כמאמן, וגם זה לא היה סותר באופן מוחלט דברים שהוא אמר בשנים האחרונות, ואפילו בימים האחרונים.

הלוואי ואתבדה, והלוואי כל הבעיות ייפתרו ומעכשיו (או גג מתחילת השנה הבאה) נצא לדרך חדשה, חיובית ומעניינת.

אידיאלית גם אני הייתי מעדיף שצ’אבי יצבור עוד כמה שנות ניסיון, בין אם כמאמן בארסה ב’ או כמאמן של קבוצה בוגרת שהיא לא פרויקט שעשוע מדברי של ברוני גז ונפט. עם זאת, האג’נדה המוצהרת של צ’אבי היא פיתוח ושילוב שחקני נוער, שזה דבר מאוד מאוד חשוב שכרגע מוזנח, ואני חושב שגם אם ההתחלה לא תהיה חלקה, אני מאמין ביכולת של צ’אבי להפוך למאמן ברמה גבוהה. אני לא חושב שהיותו מאמן טוב בעתיד זה הטלת מטבע - הבנת המשחק והחוכמה של, לדעתי, הקשר המרכזי הכי טוב בהיסטוריה, זו אינדיקציה לעתיד.

בנושא ‘האמיגוס’ - התופעה הפכה לשלילית ובעייתית בעיקר ברגע שחדר ההלבשה בברצלונה איבד דמות קפטן אחראי ורציני שישמור על משמעת. כל עוד היה רצף של כאלו (פויול, צ’אבי, אנדרס), זה היה פחות בעיה. מבלי להפחית מכבודו של מסי, הוא לא כזה. אני בטוח ביכולת של צ’אבי לרסן את ‘האמיגוס’, כפי שהוא כבר עשה כקפטן.

אם הייתי יכול לבחור, כמו שכתבתי בשרשור אחר, הייתי ממנה את טן האח למאמן ומביא את צ’אבי לבארסה ב’ להשתפשף. הבעיה היא שכרגע זו לא המשוואה, אלא ואלוורדה\קומאן בקיץ או צ’אבי. במצב הזה, בהנחה וברתומאו לא מביא את צ’אבי בניסיון להכשיל אותו ולדפוק את ויקטור פונט, אני בעד החתמה של צ’אבי כמאמן עכשיו.

האם ההצלחה מובטחת? לא. אבל זה נכון בכל מקרה. אם פפ וקלופ היו על הפרק אולי הייתי תומך בהם על חשבון צ’אבי כרגע. אבל הם כמובן לא.

על סמך מה? על סמך זה שהוא היה קפטן בעבר, וכשטאטה לא בא לו טוב בעין, הוא עשה לו שיחת “יחסינו לאן”?
וגם אם כן - למה שהשחקנים האחרים, במיוחד הוותיקים והבכירים שבהם, פתאום ישימו על מאמן שעד לפני כמה שנים חלק איתם את חדר ההלבשה? במיוחד כשעד עכשיו היה להם כזה נוח, עם חצי שבוע חופש בכל שבוע, ויכולת לעשות מה שבא להם, מתי שבא להם?
צ’אבי לא ריסן שום אמיגוס בתקופתו כקפטן, בטח לא את הנוכחיים ובטח לא לבד.

אני לא טוען שאתה טועה, אם היה ספק, אני פשוט תוהה מאיפה הביטחון.

תודה RDT, חסכת לי את התגובה :+1:t3: :smiley:

בגלל שהוא מכיר היטב את הנפשות הפועלות, ובגלל שכאמור, ובניגוד למה שאמרת, בעיות ‘האמיגוס’ צצו בעיקר בתקופת פוסט אנדרס.

לגבי מאמן שלפני כמה שנים חלק איתם חדר הלבשה - אפשר להגיד את אותו הדבר לגבי פפ וחלק משחקני ברצלונה כשהוא מונה למאמן ראשי - צ’אבי לדוגמא.

תשמע אסייג את עצמי ואומר לך שאני לא בטוח בשום דבר לחלוטין כן? זו הסברה שלי.

לפפ היה את צ’אבי, פויול ואינייסטה. לצ’אבי יש את מסי, סוארס, פיקה ואלבה. נראה לי שיש קצת הבדל. כשיש לך שילוב של מאמן נורמלי ושחקנים בעלי כוח ועם השפעה חיובית, בתוספת הנהלה תומכת ולא אהבלה לחלוטין, זה שונה ממה שקורה כרגע.

גם היכולת של צ’אבי לשנות את הסגל כרגע היא לא ממש גדולה, גם בגלל העיתוי, וגם בגלל הכוחות שמעליו/מתחתיו. המצב שונה מאוד ממה שהיה לפפ.

זה אכן הפחד שלי.

מסכים, צ’אבי הולך להיות כישלון ענק מבחינתכם. מאמן שמאמן קבוצה שמרבית הותיקים בה שיחקו איתו הוא מסורס, איזה כוח יהיה לו מול פיקה מסי או בוסקטס? בתכל’ס הם תמיד היו חברים מה הוא יכול לעשות להם?

בארסה מאניה: רדיו סרו הלילה: ״פיקה, בוסקטס ומסי דיברו עם צ’אבי במטרה שיסכים לאמן את הקבוצה״.
זה כבר מתחיל

מסכים שצ’אבי, פויול ואנדרס שחקנים הרבה יותר מקצועיים ופחות בעייתיים מסוארס, פיקה ואלבה, ואני עדיין חושב שצ’אבי יכול, וגם הצליח בפאזה אחרת ומעט שונה בעבר, להתמודד גם עם האחרונים. היכולת שלו לתרום בטווח הקצר לא קטנה לטעמי - נגיד, לתעדף דקות לפוץ’, פאטי, אבל רואיז ואחרים ולהחזיר את ברצלונה לסגנון המשחק שלה. זה לא דברים שיביאו לתוצאות בטווח המיידי, אבל זה לא העניין, לפחות לדעתי. אתה צודק שיש בעיה מבחינת ההנהלה שמעליו. לכן גם כתבתי (בשרשור אחר) שלא יגיע אלא אם יוענקו לו סמכויות מקצועיות נרחבות, ושזה יקורקע בכתב.

שמע…הלוואי והייתה לי האופטימיות שלך, והלוואי ואתה צודק.
שילוב של פוץ’, פאטי, רואיז, פירפו, טודיבו וכל הילדודס האחרים, היא אולי פעולה מבורכת, אבל היא גם דורשת הורדה לספסל של שחקנים אחרים. הבעיה היא שהשחקנים האחרים האלו הם…

צודק, זה בעייתי, אין לי אשליות. ועדיין אני חושב שזה יהיה אפשרי תחת צ’אבי, ומאמין מספיק בכוח האישיות שלו.

אגב, בנימה אישית יותר, פחות רציונלית ואולי קצת אנוכית, אני משתוקק לזה כי אני כבר תקופה מכריח את עצמי לצפות במשחקים של ברצלונה ומרגיש ייאוש מוחלט מהמצב ומהקבוצה. אם לא משהו אחר, זה יעניק לי קצת תקווה לאופק חיובי יותר. בא לי לחזור לחכות בחוסר סבלנות למשחקים של בארסה. כבר זמן מה שאני נואש לשינוי כלשהו מהדכדוכון הנוכחי.

זה יהיה מצחיק בסופו של דבר אם אחרי הפיאסקו בליברפול שאליו הצטרף גם הפסד בגמר גביע המלך - מפעל שתמיד מייחסים לו חשיבות שם - ואלוורדה נשאר חזק ואחרי הפסד בסופרקופה במשחק טוב דווקא נגד יריבה חזקה - יגיע מהלך מהפכני. צ’אבי חסר ניסיון אבל הוא דמות ענקית וכל מועדון זקוק למאמן מסוג מסוים, צ’אבי הוא ה-DNA של בארסה ואני שם בצד את שיטת המשחק, אף אחד לא יערוף לו את הראש אם העונה הקבוצה לא תזכה בתואר. הוא כן יקבל ריספקט בחדר ההלבשה ואני בטוח שהוא אינטיליגנט ויודע שהקבוצה צריכה שינוי בכל מיני רמות. בינתיים השינוי המיידי הוא פיטורי המאמן ונראה שכרגע עדיף כל אחד אחר מאשר הוא.

מה שקרה בסופר קופה הוא עוד שמיטה של ייתרון במשחק נוק-אאוט.
החל מהכניסה של יורנטה, הכתובת הייתה על הקיר.
מספיק היה להסתכל על הקווים ולראות לאיזה מאמן יש ביצים ואטרף, ואיזה מאמן תפס נמנום ושם שלט קטן על המעיל - ׳מסי יציל אותי׳.
אני חושב שבאותה רבע שעה האסימון נפל גם אצל ברתומיאו - שריד ההגנה האחרון של הצנון.
אחרי רבע השעה הזו, היה ברור כנראה לכולם שתחת המאמן הזה אנחנו לא נגיע רחוק בליגת האלופות גם השנה.

פאק, אני בכלל לא יודע אם זה לא מסי שדחף לכל העניין הזה.
אולי ההנהלה קיבלה ממנו אולטימטום?

כי זה היה עצוב ומדכא והטעם המעופש בפה מההחמצה הזו של גמר הסופר-קופה…
תואר קיקיוני שבאמת לא מעניין אף אחד. הבעיה לא הייתה איבוד התואר, הבעיה הייתה איבוד הייתרון והראש החפוי והאבל של שחקנים שלא מאמינים בעצמם, שוב(!), תחת מאמן שלא מסוגל להושיע אותם ולו במעט…

לא חושב שבנקודת הזמן הנוכחית צ׳אבי ייתן את מה שרציתי לראות ממנו אם היה מגיע בזמן אידיאלי.
אבל גם בתוך הקטסטרופה, אני מעדיף את איש המעלה על פני הרשעים.
ובתוך הקטסטרופה ההצלחה לא תהיה גדולה, אבל מה שהצנון עושה זה פשע.
שלום ולא להתראות, ותודה על עונה אחת שבה היה רלוונטי…

ועוד מילה למתנגדים -
לא בא לכם לראות קבוצה שלפחות חוזרת לשחק בסגנון שאנחנו אוהבים? שמנצחת ומפסידה באותה דרך?
יש הרבה בורות שצ׳אבי יכול ליפול בהם, אבל לא בבור הזה.
קלוב דה אמיגוס אולי לא יזיזו את התחת בשבילו (ואולי כן, מי יודע), אבל לפחות הם ישחקו כמו שהוא רוצה.

ודבר אחרון, כי אני חייב לחזור לעבודה למרות היום המרגש הזה…
לפני כמה שבועות אל-סאאד הפסידו באיזה משחק גביע או משהו כזה,
צ׳אבי במסיבת העיתונאים אמר
״אני לא מרוצה, אנחנו אל-סאאד, אנחנו חייבים לנצח״
באותו רגע נשבר לי הלב…
לא ציפיתי מהצנון שיצא בהצהרות כאלו…
אבל פינטזתי שצ׳אבי אומר ״אנחנו ברצלונה ואנחנו חייבים לנצח״, ותהיתי מה זה היה עושה לחדר ההלבשה…

אמרתי אחרי החרפה באנפילד שואלוורדה צריך ללכת אבל שחקנים כאלה גדולים אני לא יכול שלא להאשים. מסי עוד היה טוב במשחק הזה (בניגוד לרומא למשל, ומעט מאוד ביקרו אותו על משחקו המביש באיטליה, לפחות לפי דעתי), אבל סוארס, ג’ורדי אלבה, פיקה ואחרים, אתם יודעים.
לגבי כל עניין ה-DNA הברסאי ושיטת המשחק, אני חושב שגם בעונת הטרבל האחרונה זה לא באמת היה קיים, היה כדורגל התקפי נפלא עם שלישיית ה-M-S-N שהיא כנראה הגדולה בהיסטוריה של הכדורגל, אבל זה לא היה טיקי-טאקה. אני גדול הרומנטיקנים ואוהב את הקאמבקים האלה, זה מרגש, אבל “תן את הכדור למסי” זה כבר הרבה מאוד זמן…

לפעמים צריך לקפוץ על ההזדמנות, לא יודע מה צ’אבי יכול להרוויח, ‘לקבל’ בעוד חצי שנה בקטאר. הוא יודע היטב מהן הבעיות של ברצלונה, לא צריך להיות גאון. גם לגבי השחקנים הצעירים, אגב, לא בכוח…עדיף על שחקני ספסל בינויים ב-30 מיליון יורו אבל לא בכל שנה יש דור זהב כמו הדור ההוא…

קראתי פה תגובות של אנשים שההגעה המוקדמת של צ’אבי “מורידה להם” ממנו.

צריך להבין משהו אחד פשוט. אם צ’אבי לא מגיע עכשיו, לעולם לא תהיה לו הזדמנות לאמן את מסי. לעולם לא תהיה לו שוב ההזדמנות להיות הפייבוריט בכל משחק ובכל מפעל.

צ’אבי אולי לא מוכן, אבל יש לו רשת ביטחון בשם ליאו מסי. אם נחזור למקורות: כדורגל התקפי ויוזם, שליטה במשחק, לחץ בהגנה, נהיה אלה שמחפשים את השני והשלישי ולא אלה שמפחדים לספוג את השיוויון והרמונטדה - אנחנו כבר בכיוון טוב.

מבחינת חדר ההלבשה אני מסכים שלצ’אבי יש אתגר. אבל זה לא אומר שהוא לא יצליח להתגבר עליו. חצי השנה הקרובה תהיה הזמן שלו לטעות וללמוד. שנה הבאה כבר לא יעשו לו הנחות.

אין ויכוח, לפחות מצדי. התחלתי לדבר על ההתדרדרות של ברצלונה כבר בעונת הטרבל של לוצ’ו. ייתכן שאני פותח את עצמי פה להרבה מאוד ביקורת, אבל כבר אז לא הייתי מרוצה במיוחד מאיך שהקבוצה, שהתחילה להתבסס בעיקר על יכולת אישית. זה בדיוק הDNA שאני מקווה שצ’אבי יחזיר.