הצוות המקצועי בראשות קיקה סטיין

עזוב שטויות, בסוף בכלל לא בטוח שהוא המאמן הבא.
נמאס לי לשנות את הכותרת של הדיון :slight_smile:

אירוע נדיר, אנחנו מסכימים על משהו.
זה מאמן נוח בסיטואציה הנוכחית. אם יצליח, מעולה, הרווחנו. אם לא, לא תהיה בעיה להיפתר ממנו. הוא הסכים לחתום לחצי שנה.
אם היה מגיע מאמן בעל שם, הוא לא היה מסכים לפחות מ 2.5 שנים חוזה. בארסה כנראה מחכה לצ’אבי, למרות שאם ברטומיאו אי אפשר לדעת.
בעונה הזאת אני לא מאמין שנזכה במשהו. יותר מדי בלגן במועדון, השחקנים מנהלים את עצמם, ולסטיין אין סמכות.

טוב, אז…טעיתי בקשר ל"תסמונת החצי השני של העונה" של קיקה בבטיס, בליגה. לא בדקתי תוצאות באירופה ובגביע, אבל זכורות לי הדחות מוקדמות משניהם, וקושי להתמודד ב-3 מפעלים.

17/18
חצי ראשון: 27 נקודות. כבשו 33 וספגו 36.
חצי שני: 33 נקודות. כבשו 28 ספגו 24.

18/19
חצי ראשון: 26 נקודות. כבשו 22 ספגו 23.
חצי שני: 24 נקודות: כבשו 22 ספגו 29.

מה שכן, הסטטיסטיקה של הספיגות לא מבשרת טובות. וזה עם הגנה יותר טובה מאשר ברצלונה של השנה :wink:

אני סהכ מרוצה. לא שסטיין איזה מאמן על, אבל ככלל נראה לי שהגישה הכללית שלו מתאימה למועדון. כך או אחרת, שיפור גדול על הצנון.

אם זה נכון, ואם זה באמת חוזה לשנתיים וחצי (ולא לחצי שנה עד שצ’אבי מגיע) אז באמת יש לנו מה להיות מרוצים.

אולי לא אימן קבוצות על, אבל לפחות בא עם פילוסופיית משחק שהתגעגענו אליה כבר כמה שנים טובות. עם חומר השחקנים שיש לנו, הסיכויים שלו להצליח בזה גבוהים מאוד.

השאלה היא האם הוא יוכל לנהל את חדר ההלבשה שלנו, שמתחיל להראות בעייתי בעונה האחרונה.

בכל מקרה, אני מחזיק אצבעות :crossed_fingers:t3:

משהו שלא עלה פה -

נשארו שבועיים וחצי לתום חלון ההעברות. מעניין אם החלפת המאמן תשנה/תגרום למשהו, ואיך.

היה לי יום הולדת היום ואני מצב של שכרות. אז תקבלו את מה שאני כותב בסבלנות ובסלחנות.

קודם כל סטיין בעונה הראשונה שלו בבטיס , הביא אותה לליגה אירופאית. שיחק כדורגל נהדר. ניצח את ריאל בברנליאו ועשה 0-0 מול אתלטיקו בחוץ

עונה שניה , חצי שנה ראשונה . ליגה אירופאית , סיים מקום ראשון בשלב הבתים. ניצח בסאן סירו את מילאן וסיים תיקו בבית (בשביל קבוצה כמו בטיס זה ביג דיל) והשיא תוקע לברצלונה רביעיה בקאמפ נואו. חצי עונה שניה בטיס קרסה (למרות שהוא ניצח את אתלטיקו) אני חושב שזה נבע מחוסר חיזוק ומכירה של החלוץ שלהם בינואר.

לאס פאלמס סיים גם מקום טוב למעלה, שהוא עושה משחק אדיר בברנבאו ומסיים שם 3-3 כך שהוא לא כלומניק או חסר מושג.

כמו שכתבתי בהתחלה, אני לא חושב שהסיכוים שלו גבוהים ואני מסכים עם אייל בפסימיות שלו. הוא די פלסטר במצב הנוכחי. אבל הוא לא מאמן רע. והוא בהחלט מאמן שאם יתנו לו כלים ואמון יכול להחזיר את החיוך לקבוצה שלנו.

הבקשה שלי ממנו. זה לא תארים או גביעים . אלא רק פאקינג לחזור לחייך מברצלונה. פאקינג לא לסבול ולקלל . לא להתמרמר מהקבוצה שאני אוהב כל כך, אני מוכן לסיים עם 0 תארים , אבל אם הוא יחזיר את החיוך לפנים שלי אחרי משחקים של ברצלונה. אני היה מאושר שבאדם.

דובי דיבר על חלום שלי? חלום שלי לחזור להנות מכדורגל. ואלורדה וברתומאו גזלו את זה ממני ומאיתנו את זה עד עכשיו הלואי שסטיין יחזיר לי טיפה מהנאה. זה כל מה שאני מבקש

לילה טוב

איזה הנגאובר הולך להיות לי בבוקר. שאלוהים יעזור לי.

מזל טוב משה! מאחל לך ולנו לחזור להנות מבארסה, קצת נחת מצורת המשחק, לפני הנצחונות והתארים או כמו שסיכמו נהדר לפניי, עדיף להפסיד באותה דרך שמנצחים.

לא ברור לי למה נתנו לו חוזה ל 2.5 שנים. 1.5 היה מספיק. היה פה דיון על מיליונים של פיצוים לוולוורדה, וזה רק על חצי שנה שנשארה לו בחוזה. קשה לי להאמין שהוא יחזיק פה 2.5 שנים. תקופה רעה, או אפילו משחק רע אחד בצ’מפיונס, והוא יהיה הראשון שיאשימו.
הרקורד שלו טוב, בדיוק כמו שהיה לוולוורדה. סגנון משחק התקפי בבטיס זה אחלה, אבל שם הוא היה הבוס. פה שחקנים הם הבוסים, וזאת תהיה הפתעה גדולה עבורי אם הוא יהיה מספיק סמכותי להגיד לפיקה, אלבה, בוסקטס או אפילו גריזמן מה לעשות.
אני רואה בו פלסטר עד שמאמן רציני וסמכותי יגיע. בינתיים אני פסימי לגבי העונה הזאת.

קצת פרטים יבשים על המאמן החדש של ברצלונה, שחתם לשנתיים וחצי -

• בן 61 (יליד דצמבר 1958).
  • שיחק בעמדת הקשר המרכזי.
  • שיחק בסנטנדר, אתלטיקו מדריד, לגורניו ולבאנטה, ואפילו ערך כמה משחקים בודדים בנבחרת ספרד.
  • כמאמן, אימן את קבוצת נעוריו - ראסינג סנטנדר, ולאחריה את דפורטיבו לוגו, לאס פאלמאס וכמובן בטיס. שימש גם כמאמן הנבחרת של גינאה המשוונית.
  • התקופה הכי ארוכה שלו כמאמן בקבוצה - 6 שנים בדפורטיבו לוגו. בשאר הקבוצות/נבחרות המצב הוא בדרך כלל שנה שנתיים.

מסכים. אני סה"כ מרוצה מהמינוי שלו, אבל לדעתי זה היה חוסר אחריות מצד המועדון למהר ולתת לו חוזה לשנתיים וחצי. גם אם לא רוצים מאמן לחצי שנה עם עננה מעל הראש שנה וחצי זה יותר ממספיק והרבה יותר הגיוני למישהו עם רקורד הפכפך כמו סטיין.

אני חייב להתחיל במשהו אחר, אני לא יודע מי מהנפשות הפועלות כאן קשור לבארסה מאניה, בטח שלא לפייסבוק, אבל אני גדלתי על האתר הזה כאימפריה. עד היום אין לי ספק שהם מקושרים למועדון ויודעים איזה דיווח נכון לגמרי, מה לא מדויק, איזה עיתון הוא “שופר” וכדומה. אני בריאל מדריד לא פרפקטו ברמה שלהם. אבל עצוב לראות את דף הפייסבוק. אני בספורט1 לפעמים מטריל בעבודה במתכוון, ואחלה שזה דף אוהדים. אבל לשים תמונה של קוראה כגיבור, כל ההקנטות הילדותיות האלה לואלוורדה, השמצות משחק אחרי משחק, כאילו הוא אחראי לכל מחדלי העולם - לא יודע.

אגב, רק אומר, אסור להתאהב בסלוגן הזה, בסגנון משחק אחד, ואלוורדה ראה בעונה הראשונה שאין לו שחקן כנף נורמלי כי דמבלה פצוע וקוטיניו התחיל טוב אז הוא שינה, בשלבים מסוימים הכדורגל היה לא רע.

ועכשיו למינוי עצמו: אוהב את הגישה ההתקפית של קיקה סטיין, הקבוצה צריכה כנראה זעזוע אם כי זו פעם שלישית בלבד בהיסטוריה בה מאמן מפוטר כשהוא במקום הראשון. על הדרך בה ואלוורדה פוטר אין מה להוסיף, אבל שני דברים:
ראשית יש הבדל ענק בין לאמן קבוצה כמו בטיס או לאס פלמאס לבין ברצלונה כמובן. כדורגל התקפי והצהרות על יוהאן קרויף כמורו ורבו זה מספיק? או להזכיר מאתיים פעם שהוא ניצח בברנבאו ובקאמפ נואו באותה עונה… בטיס בעונה השנייה סיימה במקום העשירי, אמנם הייתה לה עונה ארוכה אבל היא הודחה מחצי גמר הגביע בשלומיאליות, הובסה בלבאנטה, נכנעה לאייבר, לא ניצחה את אספניול ולא הצליחה לסיים במקום הראוי לה, ומלאס פלמאס (74 שערי חובה) האוהד הממוצע זוכר בעיקר את הגול של קווין פרינס בואטנג מהאוויר.
דבר נוסף, שחקנים גדולים כאלה לא יכולים לצאת נקיים מפיאסקו בצ’מפיונס שנה אחרי שנה. את מסי וטר שטגן אני שם בצד. מה עם פיקה, מה עם ג’ורדי אלבה, מה עם סוארס שלא רץ לעיגול האמצע במשחק חוץ במפעל הזה כבר כמה שנים. תמיד האיש הרע היה ואלוורדה. לא יודע.

לא יכול להסכים יותר. ההתנהלות הזו, ששכל מטרתה היא איסוף לייקים, היא משהו שדי חוזר על עצמו גם בלי קשר למאמן.
פעם זה היה באמצעות העלאת תמונות של נשות שחקנים בביקיני, המשיך ל"תראו את רונאלדו בוכה", ועכשיו זה עם בדיחות ילדותיות על חשבון המאמן המפוטר. יש שיפור, אבל עדיין יש לא מעט לאן להתקדם.

כנ"ל לגביי “לא יכול להסכים יותר”.

וזו אולי מהות כל הבעיה בזריקת כל האשמות שבעולם על ואלוורדה. שחקנים בקליבר הזה לא יכולים לצאת נקיים - לא מהדחות מהצ’מפיונס, ולא מתוצאה גרועה מול הקבוצה שבמקום האחרון.
אם נחזור לתחילת דבריך - הניקוי הכמעט מוחלט של שחקנים בתוצאות גרועות, וההילול שלהם בלבד בתוצאות טובות, הוא תוצר ישיר של פוסטים כמו הזה של קוראה (ושל גרועים יותר, גם בדפים אחרים).
זו לא אשמה בלעדית של בארסה מאניה, אפילו לא קרוב. זה סגנון השיח שקיים כרגע, וממש לא רק בכדורגל.

המארקה (המדרידאי כמובן) מציע שזה אולי מהלך נקמני בצ’אבי. ברתומאו מסיים את תפקידו ב2021 והוא החתים את קיקה עד 2022, כך שגם אחרי לכתו צ’אבי יצטרך לחכות קצת. לא יודע, מדובר במאמן מובטל(!) שהוא אוהד מושבע של ברצלונה. אפילו ברתומאו היה מוריד אותו לשנה וחצי במשא ומתן אם היה רוצה בכך.

זה לא יפתיע אותי אם ההחלטה אכן נבעה מנקמנות בצ’אבי או ניסיון לסנדל את פונט.
לגבי יכולת המשא ומתן של ברתומאו ואנשיו, אני לא כל כך בטוח - הם הוכיחו מספר פעמים כבר שהם פראיירים ומאוד לחיצים.

הפיתרון הכי טוב היה לתת לפימינאטה חוזה עד סוף השנה ואז לחפש מאמן קבע. אבל זה הנהלה של ברצלונה, אפס ציפיות.

תמיד אפשר גם לשלם עוד פיצוים…

זה כזה אבסורד שמאמן שהיה חצי שנה בבית בלי אף הצעה (לפחות לא מקבוצה גדולה), קרויפיסטי ככל שיהיה, שחוץ מבקבוצה נידחת ספציפית מעולם לא שרד במשרה יותר משנתיים - מקבל חוזה לשנתיים וחצי.

הנהלת ברצלונה חייבת להוציא ספר הסברים לאיך לנהל מו"מ. ילמדו אותו מאות שנים קדימה.

תשמע כן יש לי סה"כ סימפטיה לסטיין, ובין האפשרויות השונות שנזרקו, הוא אופציה לא רעה בהחלט (ובוודאי טובה יותר מהישארות של ואלוורדה כמובן). פימיינטה לא בדיוק הרשים במיוחד בבארסה ב’ (גם אם הוא כמובן שיפור גדול על אוזביו נגיד), ואם כבר דיברנו על זה שצ’אבי צריך עוד זמן להשתפשף - עם כל האהבה וההערכה הרבים מאוד שיש לי אליו, אין לי בעיה שיחכה עוד שנה וחצי ויצבור עוד ניסיון. אני רק מקווה שהוא יעזוב כבר את קטאר וימצא עיסוק קצת רציני יותר.

האקסטרא שנה בחוזה זה מטומטם ומיותר ועשוי לגרור, כמו שאמרת, תשלומי פיצויים, אבל מאמין שזה לא מה שימנע מפונט (בהנחה וייבחר לנשיא ב2021 אמן) להחליף אותו. מה גם שאם וכאשר הפרידה תיעשה בצורה מכובדת יותר, אולי סטיין יסכים, כמו מאמנים אחרים במקרים דומים, לוותר על חלק מהכספים.

זה מעצבן, אבל לא טרגדיה.

אה? הוא עושה עבודה טובה שם. בדיוק את מה שהחתימו אותו. התפקיד הראשון של מאמן של ברצלונה ב זה לגדל קודם כל שחקנים ולנסות למקסם את השחקנים שיעלו לבוגרת. אחרי זה לעלות ליגה.

עצם העובדה שהוא מצליח לגרום לי אחרי כמה שנים לחזור ולצפות מידי פעם בברצלונה ב זה הישג שלו.

אני מאוד אוהב את קיקה סאטיין , אבל הוא הגיע מאוחר מידי לברצלונה. מזכיר לי את קשטן בישראל שהתעלמו ממנו בשיא שלו ורק שהוא ירד משיאו קיבל זימון לנבחרת בתור מאמן. לצערי, הוא יכשל ואז החצים ישלחו לעברו.

הבאים בתור שצריכים לשלם, זה השחקנים וההנהלה. מוזר שכל המועמדים הראשים להנהלה חוץ מפונט סותמים את הפה. כמו שאמרתי זה הזמן הכי טוב להרים הצעת אי אמון חדשה. יכול להיות שלא תהיה הזדמנות אחרת.

אני גם צופה פה ושם בבארסה ב’, יש אכן שיפור גדול, אבל גם בחזית טיפוח הצעירים אני לא מרגיש שהוא ‘זרח’. אם כי הוא סה"כ עושה עבודה סולידית וטובה.

לפחות נכון לעכשיו, אני נותן לסטיין את ה benefit of the doubt. יש סימני שאלה, אבל יש גם סימנים מעודדים. נדבר שוב אחרי כמה חודשים ונהיה חכמים יותר.

אין מגבלה על כל כמה זמן מותר להעלות הצבעת אי-אמון? גם אם לא, אני חייב להודות שאני פסימי. הסוסיוס הקשישים מחבבים מאוד את ברתומאו וחבריו, וישראל היום וערוץ 20 הקטלונים (ספורט ודפורטיבו) שם בשבילו.