אקסים ומושאלים ברסאים

נכון, וזה לדעתי חשוב מאוד ששחקני כדורגל גם יצאו לבלות ויהנו מהחיים. פיקה דיבר על זה בראיון עם נוויל. אין בזה שום דבר רע, זה לא שהם עשו את זה על חשבון המקצועי. לא ראית את פוץ’ מגיע שיכור לאימונים או את פיקה מגיע באיחור. מדובר בבני אדם שצריכים גם להשתחרר, להיות כדורגלן בברצלונה זאת עבודה מאוד תובענית.

פיקה סיפר שהוא הוציא את פויול פעם גם. פויול דווקא מאוד נהנה :rofl:

לא מבין למה פיקה לא בסדר מזה שיצא עם ריקי?

ריקי אולי ילד מבחינת סבירות לפריצה, אבל הוא כבר בן 23, לא 18. הוא בגיל שמותר לשתות ובגיל שרוב בני גילו כבר אחרי תואר ככל הנראה, אני לא רואה פה שום בעיה.
אולי זה קצת מוזר שפיקה מעדיף לצאת איתו ולא עם בוסקטס או אלבה למשל, אבל זה לגיטימי שחברויות בקבוצה יחצו את מחסום הגיל.
לא חושב שמישהו היה מרים גבה אם מודריץ וולוורדה היו יוצאים למועדון, להפך אפילו היו מתחילים לכתוב על שהוא מעביר לו את הידע או מדריך אותו ומה לא. גם כנראה שבברסה הכתבה הייתה נראית אחרת אם במקום שחקן מצורע שרוצים שיעזוב היה מדובר בפדרי למשל.
כתבתם שפיקה ופויול יצאו גם, הפער בין פיקה לפויול גדול גם כן, אז למה שם זה היה תקין?

בקיצור מדובר פשוט בניסיון להכפיש את ריקי. יקיר האוהדים נזרק ובמועדון שלכם רוצים שזה יתקבל יפה יותר אז מלכלכים עליו. זה לא שונה ממה שעושים לדה יונג, ממה שעשו לדמבלה, וממה שעשו לשאר המצורעים.
הרי הרבה יותר קל להפרד משחקן לא מקצוען שכל הזמן יוצא למועדונים ולא מנסה להתקדם, מאשר מצ׳אבי הבא, המוכשר, והמיובש ללא הצדקה בגלל טיפשוצ של וולוורדה/סטיין/קומאן.

חייב להגיד שלאפורטה הולך פה על חבל דק. אולי כרגע שחקנים באים בשביל הפרויקט, אבל מתישהו שחקנים אולי יסתכלו על היחס הזה ויחשבו שנית. בסוף כל שחקן שלאפורטה מאבד בו עניין עוזב עם פגיעה תדמיתית ומקצועית.
אפילו לשחק טוב זה לא מספיק, תשאלו את דה יונג שהטעות היחידה שלו הייתה לחתום על חוזה יקר ואפילו פרגן לברסה בדחיית תשלומים.

רגע רגע רגע…איך בדיוק ריקי נזרק? הסיבה שהוא עובר ללוס אנג’לס נעה בין “יש לו הצעות מקבוצות דרג ב’-ג’ והוא פשוט לא רצה לעבור אליהן” לבין “אפילו הצעות כאלו לא היו לו”. מה פה החלק של ברצלונה?

בניגוד לפרנקי, שיש “היגיון” בללכלך עליו כדי שיעזוב ו/או יקצץ במשכורת, אצל ריקי זה לא המצב. מה נותן לברצלונה להוציא עליו לכלוך? כמה המשכורת שלו רצינית שעזיבה שלו תשרת את המטרות של המועדון? מה יעזור ללכלך עליו אחרי שהוא כבר מסכם במועדון אחר, בליגה אחרת, ביבשת אחרת?

בקיצור - מה ברצלונה מרוויחה מלכלוך על שחקן לא רלוונטי שממוצע הדקות השנתי שלו הוא 50-60?

איזה יחס ריקי קיבל, שבגללו שחקנים אחרים צריכים לחשוש להגיע לברצלונה?

מצטער, דין ריקי ממש ממש לא כדין פרנקי. לא מקצועית, לא חברתית, לא כלכלית, לא מבחינת היחס של ההנהלה וההדלפות לתקשורת לגביהם, לא מבחינת כמו הנעליים שהם קרעו. אפילו לא קרוב.

סבבה והכול, אבל מסכים איתו לחלוטין חחח

מבחינתי שבזמן הפנוי שלו פיקה יצא ויחגוג אבל שלא יקח איתו יחד שחקנים צעירים שלהם אין את הניסיון או שיקול הדעת.

אבל בגדול ומה שכתבתי ליוסי זה שבארסה מניה יורדת על ריקי אבל מתעלמת מפיקה.

גב לא התיחסו לריקי בצורה שונה ממה שהמועדון שלך מתיחס לשחקנים צעירים שלא מצליחים להצליח ולהתיצב בהרכב שלו.

ריקי רוצה להתלונן על הקלטת? שיבדוק למה הוא מדבר ועם מי הוא מדבר. המועדון לא אשם שיש לו פה גדול מידי.

המילה נזרק הייתה לא במקום. מלכלכים עליו כדי שהעזיבה שלו ואי חידוש החוזה יעברו לאוהדים חלק יותר בגרון.

מה שכתבתי למעלה.

לא רק היחס כלפי ריקי.
שחקנים רואים איך בברצלונה מתייחסים אליהם ברגע שכבר לא מעוניינים יותר.
מלכלכים על ממפיס.
מלכלכים על דמבלה כל עוד לא הסכים לחידוש החוזה בתנאים של לאפורטה.
מלכלכים על פיקה כשלא קיצץ.
מלכלכים על פרנקי שמסרב לוותר על הכסף שמגיע לו מהחוזה כאשר בזמן שלא מוכנים לשלם לו את מה שקבעו שמגיע לו מחתימים בלם חמישי או שישי בעשרות מיליונים.
לכלכו על גאבי ואראוחו כשחתימת החוזה לא הייתה מיידית.
לכל אלה אפשר להוסיף גם את השחקנים שכן מגיע להם שילכלכו עליהם כמו אומטיטי וברייטווייט.

זה ממשיך אחורה גם לכל אירועי הטוויטר של ברטומאו, והלכלוך על ארתור והעצלנות שלו כשרצו שיעזוב ליובה, ולאחר מכן הלכלוך על פיאניץ שהיה אשם רק בזה שהוא לקח חלק בעסקה המפוקפקת ההיא.

בקיצור, כל שחקן שלא מיישר קו לחלוטין עם הרצון של לאפורטה מיד מסומן על ידי התקשורת. לא משנה אם סתם לאפורטה לא מעוניין בו מקצועית או פשוט כי השחקן ברוב חוצפתו רוצה את השכר עליו סוכם בחתימת החוזה, או רחמנא ליצלן לעזוב לקבוצה בה הוא מתקדם מקצועית וחא לעבור לקבוצה שלאפורטה רוצה.

זוהי התנהגות של בריון. זה נשיא שאם הייתי כדורגלן כנראה שהייתי חושב פעמיים אם אני רוצה לעבור לשחק תחתיו.

למה לשחקן בן 23 אין שיקול דעת? הם יוצאים לחגוג יחד בזמן הפנוי שלהם. לא היה פה שום דבר לא תקין אם היה מדובר באלבה, אז מה פה לא בסדר?

קודם כל, כתבתי שלא מדובר רק בריקי.
מתייחסים להזאר הרבה יותר יפה משהתייחסו לדמבלה, גריזמן וקוטיניו.
אולי בייל הוא היוצא מן הכלל, אבלבייל מקרה שונה, חושב שלא היה לכם מעולם מקרה כזה קיצוני (זה אומטיטי אם הוא גם היה מלכלך על ברסה ומשחק קבוע בנבחרת צרפת), ועדיין היחס כלפיו לא היה כזה קיצוני ופשוט המועדון לא התייחס אליו יותר מידי.
לגבי צעירים, מתי לכלכו על קובו, אודגור, בראהים או יוביץ׳? פשוט אמרו שהם לא מספיק טובים, יש הבדל עצום בין להגיד על שחקן שלא מרוצים ממנו ולחפש לו בית חדש לבין להתחיל להוציא מהמרתף הקלטות שלו מקלל את ויניסיוס או יוצא למועדונים עם בנזמה, או דיווחים על חוסר מקצוענות.

אף אחד בריאל לא לכלך על איסקו ומרסלו שקיבלו משכורות גבוהות, רצו שהם יעזבו אך מעולם לא הפעילו עליהם לחץ תקשורתי.

גב אתה מערבב וכותב פשוט שטויות. דעתי על דה יונג נכתבה מספיק פה, לגבי השאר לכולם נאמר בצורה מאוד יפה שהם לא יקבלו דקות ומוטב שהם ימצאו קבוצה חדשה. אין לי שום בעיה עם זה שמורידים את הכפפות נגדם. כל שחקן שנשאר במקום שהוא לא רצוי בו צריך להבין ששושנים הוא לא יקבל יותר.

אתה גם מערבב בין דברים שפשוט לא קרו. אף אחד לא ליכלך על ארוחאו או גאבי אתה פשוט ממציא דברים שלא קרו.

זה בדיוק העניין.
שחקן חותם בברצלונה ויודע שהחוזה שלו שווה לכלום. לא משנה שבברסה רצו אותו ל3 שנים עם שכר X, אם אחרי שנה לא רוצים אותו אז כל האמצעים כשרים. במשק כשיש מצב כזה החברה מפטרת את העובד ומשלמת לו פיצוי כלשהו על אי עמידה בהסכם. אבל בכדורגל אפשר פשוט לאיים לפגוע בקריירה של השחקן אם לא יסכים לוותר על הכסף שהובטח לו ואם לא יסכים לוותר על היתרון המקצועי שבהעברה מסוימת.
אם טובת ברסה שממפיס יעבור לפרמיירשיפ אז לשם הוא יעבור ואם יחשוב על קבוצה חזקה יותר או שכר גבוה יותר אז ילכלכו עליו עד שיישר קו.

זה חוקי ותקין, אבל אני ככדורגלן הייתי מעדיף קבוצה אחרת שתתן לי מקצועית כמו ברצלונה ובסוף תסיים איתי את החוזה בכבוד ותתן לי משקל בהחלטה לאן אני עוזב.

מסיבות לא כל כל שונות כתבתי בעבר ששחקנים יפחדו לחתום על חוזים ארוכים עם פריז, כי הם יודעים שמשם יש דרך אחת ויחידה לעזוב מסיבה שאינה מקצועית - סיום חוזה.

הכתבות והידיעות על כך שגאבי מסרב לחוזה ומיד התחילו השוואות למוריבה ואמירות של מי הוא בכלל, כשבסוף מתברר שהשכר שהוא דרש היה ממש נמוך.
עח אראוחו אתה צודק, השם שלו התערבב לי כי הטענה נגד גאבי הייתה שהוא דורש יותר מאראוחו (מה שהתברר כלא נכון).
חוץ מזה שברור ששחקן ידרוש שכר גבוה יותר ממה שהמועדון ירצה לשלם לו. ככה עובד משא ומתן.

לאפורטה משתמש בתקשורת כדי להשיג מטרות ולהפעיל לחץ. זה חוקי, זה לגיטימי, אבל זה בריוני וחסר כבוד בעיני.

תביא לי מישהו שהתיחס לגאבי כמו מוריבה. כל פעם שיש משא ומתן בין קבוצה לשחקן שהמשא ומתן נכנס לקשיים יש כל מיני ספינים ואפילו טיפה ליכלוך. לא משהו יוצא דופן.

זה בערך כל נשיא של קבוצת כדורגל בעולם . לך תבדוק איך הנשיא של נאפולי מתחיחס לשחקנים שלו.

דה יונג זה הנקודה היחידה שאתה צודק. בה. כל השאר אתה מנפח ומוציא דברים מהקשרם. ריקי לא הצליח ועכשיו מצא לו קבוצה חדשה שהיה לו בהצלחה.

ודרך אגב אם יש שחקן אחד בעולם שמועמד לברצלונה ורואה את לאפורטה עושה סדר ואומר לעצמו “אני לא יגיע לברצלונה כי הנשיא שלהם לא פראיר ולא יאפשר לי לאכול חינם אז אני לא רוצה לבוא” אז אני רק יחשוב שלאפורטה מצליח במטרה שלו.

וזה שאתה כותב שזה פוגע בקרירה שלו אני לא מבין. הם נשארים בקבוצה מעדיפים לא לשחק דקה אחת של כדורגל למרות שיש להם הצעות אז אנחנו פוגעים להם בקרירה?

לממפיס נאמר שהוא לא בתוכניות של צאבי ברצלונה הציעה לו לעזוב ויש לו הצעות וברצלונה עושה את זה יפה. הוא רוצה להשאר ביציע של ברצלונה ולא לשחק שלא יצפה לדבש פה.

להגנתו אני מבין שלאט לאט האסימון שלו נופל והוא מוכן לעזוב.

ואתה תתנצל בפני דמבלה ותתן לו את אותו יחס שעכשיו אתה נותן לריקי?

כי כשאני אמרתי שלדמבלה אין אשם יחיד ושהוא צעיר וצריך להשגיח עליו יותר וללוות אותו ולהדריך אותו נכון - גם ע״י המאמנים וגם ליווי פסיכולוגי - בשביל לשפר את המקצוענות שלו, אז כולכם אמרתם שהוא ילד קקה ובכיתם ״פיפא כל הלילה פיפא כל הלילה״ בקצב.

פתאום לריקי אין את הניסיון ואת שיקול הדעת אז צריך לשפוט את פיקה?
למה במקרה דמבלה סירבתם שוב ושוב לשפוט את המועדון ואת הצוות המקצועי?

זה לא הבעיה היחידה שהיתה לי איתו (דמבלה) אפילו לא החמורה. הוא ניסה לסחוט את המועדון, לאיים עליו באקדח ריק מכדורים וזה בתקופה הכי קשה שלו. ריקי לא עשה שום דבר מזה.

ריקי לא יושב על משכורת כמו דמבלה לא שילמו לו כמו שדמבלה שילמו ועדיין משלמים ועכשיו הוא אקס.

אין קשר בין ריקי לדמבלה. ואני לא נותן שום יחס מיוחד לריקי. הוא כבר לא שחקן של המועדון . מה אתה רוצה שאני יעשה יטוס לברצלונה ויצעק עליו?
אני לא עושה פה הרי קמפיין נגד המכירה שלו. ואני מקבל את היציאה שלו. לא מבין מה הקשר בין שתי המקרים.

לנסות לקשר בין ריקי לדמבלה זה לא רציני.

בכל פעם שריקי קיבל הזדמנות הוא הצדיק את ההזדמנות שקיבל. הבעיה העיקרית שלו היא פיזית ובתחום הזה לא ראיתי אותו משתפר. יכול להיות שזו הסיבה לחוסר האמון בו. מצד שני אמון אולי היה בונה אותו פיזית. פדר לא סתם בילה את השנה האחרונה בחדר הכושר.

מה שלבארסה חסר זה בדיוק שחקן כמו ריקי. כזה שמלווה את הכדור, שמהווה אופציית מסירה ומאפשר לקישור של בארסה להיות ציר מרכזי בניהול המשחק. אם היו מביאים שחקן מסוג כזה הייתי מבין שזה חוסר אמון בריקי, אבל לטעמי צ’אבי מביע פה חוסר אמון בפונקציה ולא בשחקן. הבגידה האולטימטיבית של צ’אבי ב…עצמו.

אני מאוד מוטרד שאין לנו בסגל ולו שחקן אחד שמסוגל לבצע את התפקיד.

משה עזוב שטויות, אם שחקן היה מוציא רפש מהמועדון החוצה ברגע שירצה לעזוב, האם זה תקין בעיניך?
אולי אם הוא יסרב להתאמן ולשחק ויעשה שביתות, זה תקין?

אלה המקבילות לייבוש השחקן וללכלוך בתקשורת מצד המועדון.

בהנחה שכנראה אתה תשנא שחקן שמוכן ככה למכור את המועדון שלו ואתה תבין שמועדון אחר יחשוש מלהחתים שחקן שידוע בכך שהוא מוכן למכור את הקבוצה הנוכחית שלו אז מה ההבדל בין השחקן הזה למועדון שמתנהל ככה?

כתבתי שלאפורטה הולך על חבל דק, לא שהוא חצב אותו.
כתבתי שהוא צריך להזהר לא להגזים בעניין. הוא עוד לא הגזים ועוד לא חצה שום קו, כתבתי שהוא צריך להזהר שזה גם לא יקרה.

לא כל שחקן בא לברצלונה עם ביטחון שהוא הטוב בעולם. שחקן מבין שהוא גם יישב על הספסל ודברים יכולים לקרות. זה למה חותמים על חוזה. כמו שהחוזה לא יגדל אם השחקן יפתיע לטובה הוא גם לא אמור לקבל פחות אם הוא יפשל.
אחרת למה חוזה?

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אתה רוצה שחקן בסכום מסוים אז כמו שיכול להיות שתשלם לו שכר נמוך כשהוא שווה הרבה יכול להיות גם ההפך. לצורך העניין אני די בטוח שפדרי מקבל פחות מקשר אחר ברמתו.

במקרים כאלה נהוג לפתוח חוזה ולהאריך אותו עם שכר שמתאים ליכולת המחודשת של השחקן (כמובן שלא יגיע לשחקן אחרי עונה אחת טובה, אבל אחרי שתי עונות עם יכולת יציבה זה לגמרי משהו שקורה).

אתה מדבר עם מישהו שמסי רצה לעזוב אז אמרתי שיביא קבוצה שתציע עליו כסף (בצורה הוגנת) ולתת לו לעזוב בלי לעשות לו צרות. אז אני לא מבין מה אתה רוצה ממני.

אחד המשימות של ברצלונה היום, זה לעשות סדר עם שחקנים שהשמגיעים למועדון הזה עד עכשיו ורגילים לתת מעט מידי ולקבל יותר מידי ובשביל זה צריך טיפה לכלך את הידים (שצריך) בריטויט ריקי וממפיס כולם קיבלו בצורה יפה הודעה בתחילת הקיץ למצוא קבוצה חדשה. שום ליכלוך מולם ושום בטיח. בריוטיט בכונה נאחז בקרנות המזבח (בשכל מבחינתו אף קבוצה לא תשלם לו כמו ברצלונה של ברתומאו) אז מבחינתי עכשיו כל האמצעים החוקים כשרים נגדו. ואני מדגיש לפי החוק. כל עוד זה חוקי זה לגטימי ללחוץ עליו.

לעשות שביתות ולא להתאמן זה הפרת חוזה דבר ראשון. ברצלונה לא מפסיקה לקיים את החובה שלה וזה לשלם להם.

ודרך אגב, אם בריטויט לא יבוא להתאמן או דברים כאלו. אני מת שיעשה את זה כי זה נקרא הפרת חוזה וזה יכול לעזור לברצלונה שתבוא ובמקרה הזה ותטען שהוא הפר חוזה ולמעשה משחרר את הקבוצה מהחוזה איתו, הוא לא טיפש אז הוא לא יעשה את זה לצערי.

מ.ש.ל. (מה שרציתי להוכיח)?

אז בגלל זה לאפורטה מגדיל את השכר של פדרי ואובמיאנג?
האם אילולא שנה חסוף החוזה, גאבי ואראוחו היו מקסלים שדרוג?
האם בגלל זה ניקו מקבל שכר של שחקן קבוצה ראשונה?

לרוב נהוג שמחדשים חוזה שנה לפני סופו וככה לא נתקלים בבעיות, בטח שלא עושים זאת 3 שנים לסוף (אלא אם יש סעיף שחרור שרוצים להגדיל).

אתה מתחכם.
אז להתאמן אבל לזלזל. לא לסרב להגיע לאימון. החובה של השחקן זה להגיע, לא לשחק טוב. האם שחקן שמגיע לאימון וזורק זין הוא שחקן שתגיד עליו שהוא סבבה?

הטענה שלי זה שהוא צריך להזהר לא ללכלך את הידיים יותר מידי.

מה זה שחקנים שנותנים מעט מידי? ברייטווייט וממפיס נתנו את כל כולם, זה לא מספיק. ברייטווייט היה שחקן מבטיח מאוד בליגה הספרדית ולאחר שנתיים על הספסל של ברסה שלא בצדק לטענתו עכשיו הערך שלו ירד. הגיוני שהוא ירצה שהקבוצה שבגללה הערך שלו ירד תשלם לו עד סוף החוזה. הרי אם לא היו מנפנפים לו בחוזה הגבוה הזה היא אולי לא היה מגיע בכלל. הרי הוא ידע שזה סיכוי מקצועי.

אז המועדון אמר להם למצוא קבוצה. הם מצאו, אבל יש אי הבנות כלכליות בין הקבוצות שרוצות קבוצות אחרות.
ברייטוייט לא מוצא קבוצה שתשלם לו כמו שברסה הבטיחה וגם ממפיס לא.

זו שוב הציפיה החד צדדית ששחקן יקבל בדיוק כמו שמגיע לו כשהוא מפשל אבל כמובן שלא ירוויח אקסטרה כשהוא מצליח.

תתכתב איתי בפרטי כי אין לי מושג עדיין מה הקשר בין ריקי לדמבלה :joy:

לא מבין מה הקשר, לשחקן יש חובה חוקית להגיע לאימון. זה לא משנה כמה תנסה לחזור על זה. ברצלונה יש חובה חוקית לשלם לשחקן והיא משלמת. כמו שכתבתי אני מת שבריטויט יעשה חוק לעצמו ולא יגיע לאימונים או דברים כאלו. הלואי.

ברצלונה לא מפירה שום חוק אז השחקן לא יכול להפר שום חוק. לא מבין באמת מה את רוצה…

דה יונג למשל, אין לי שום טענות נגדו. למה? הוא מתנהג במקצוענות וברצלונה לא.

ובריטויט בחיים לא היה שחקן ברמה של ברצלונה . כתבתי את זה גם שהוא הגיע. זה היה שערוריה ואנחנו משלמים על זה גם עכשיו. הוא לא אשם אלא ברתומאו.

פה אתה פשוט מטריל אותי. איזה שחקן מבטיח? הוא יושב בספסל כי הוא לא טוב מספיק, אני לא בא אליו בטענות הוא לא אשם. אשם זה ברתומאו.

ברור שיש אי הבנות כלכליות. בריטויט לא פראיר ורוצה להמשיך לקבל כסף על כלום וברצלונה לא מוכנה לשלם יותר מידי כסף על כלום ממנו. ברצלונה תעמוד במחויבות החוקית שלה מולו, אתה יכול להירגע. אבל הוא לא יקבל פה ריח של שושנים או משהו כזה.

ודרך אגב , הוא בקלות יכול למצוא קבוצה באותו רמה שהוא הגיע אל ברצלונה אולי אפילו טובה יותר. הוא פשוט לא מוכן לותר על כסף גם אם זה בשביל לשרוף לו את כל הקרירה.

התפזרתי פה יותר מידי, אם נחזור לריקי אז לפי העיתונאי שפרסם את ההקלטות, זה היה שיחות עם זרים אז בבקשה מספיק עם הבילבול מוח על היחס מהמועדון כלפיו, הוא הביא את זה על עצמו.

https://twitter.com/BarcaUniversal/status/1555093918638899201