אקסים ומושאלים ברסאים

אני ירגיש רע, אבל מה זה קשור למה שכתבתי?

הגישה של תמיד יכול להיות יותר גרוע לא מצליחה לעודד אותי.

ודרך אגב, אם השנה ריאל לא יקחו אליפות, אם אני אוהד ריאל אני עולה למשרדים של פלורנטינו ומגרש אותו ואת זיזו מהמועדון.

אני באמת לא חושב שריאל היא פייבוריטית כל כך ברורה העונה.
ראית משחקים של ריאל שנה שעברה ותחילת השנה? אנחנו נראים נורא ואיום, בין הקבוצות החלשות שהיו לנו ב10 השנים האחרונות.
לא התחזקנו בכלל ואין לנו אף שחקן שיודע לשים כדור בשער חוץ מבנזמה פעם ב… וראמוס בפנדלים.

אני מאמין שכמו בשנה שעברה, גם השנה המאבק יהיה צמוד ויכול להיות מוכרע לכאן או לכאן, גם אתלטיקו יכולה להתחבר ולהיות בצמרת הגבוהה.

אני מבין שאתה מרגיש שבארסה נחלשו ובסוג של עונת מעבר, במיוחד אחרי התבוסה מול באיירן שהציגה את פערי הרמות, אבל לדעתי ריאל יישרה קו עם בארסה בבינוניות ושתיהן כרגע קבוצות בינוניות למדי.

בארסה נחלשה ובסוג של עונת מעבר, זה נכון. ריאל אותה ריאל משנה שעברה, לא התחזקה ולא נחלשה. ה VAR נשאר אותו ה VAR.
אז אם בשנה שעברה זה הספיק לריאל הגרועה הזאת לקחת אליפות, זה אמור להספיק לה גם השנה.

אם קנית או מכרת שחקנים זה לא בהכרח אומר שהתחזקת או נחלשת. יתכן כי בארסה השנה תיראה הרבה יותר טוב מזו של שנה שעברה עקב מאמן טוב יותר, רוטציה טובה יותר, שיפור ביכולת של שחקנים כמו קוטיניו ופאטי, רכש נקודתי שאולי יעשה את העבודה.
זידאן לקח קבוצה מפורקת לחלוטין וזכה איתה בצ’מפיונס בלי שחקן רכש אחד.

לגבי העקיצה על ה-VAR, מכיוון שחגגתי כבר בר מצווה תרשה לי להתעלם ממנה.

יאללה, קניתי.

תתעלם, תתעלם. נראה אותך מתעלם כשוראן יקבל עוד פיצוצים בקלאסיקו, או שנקבל פנדל שלא מגיע לנו במשחק גורלי.

אז אתה מודה שהשופטים נוטים לטובתכם בקלאסיקו?

לריאל יש בעיה וזה שאין תחרות , אז מנסים לשמור על הבסיס ומסתפקים במה שיש. שברצלונה חלשה אין צורך להתחזק.

לנוכח הביצועים של אתלטי בשנים האחרונות לצערי אני די סקפטי לנוכח הסיכוים שלה לזכות בתואר.

בשבילנו זה טוב. התנהלות יותר טובה מצידם והפער היה בלתי ניתן להשגה בשנים הקרובות. אנחנו צריכים לחכות לבחירות, לקוות שנשיא טוב יבחר, יבצע טיהור מוחלט במשרדים, ואז שנה שנתיים אולי שלוש. וברצלונה חוזרת שוב לענינים.

צריך לקוות שהם ישארו רדומים.

המצב בין ריאל וברסה אינו חד צדדי.
זה לא רק שברסה גוררת את ריאל למטה יחד איתה, אלא ששתיהן גוררות אחת את השניה.
ריאל חלשה תמנע מברסה להתחזק, וברסה מתחזקת תגרום לריאל להתחזק. לא אומר כמובן שאם ריאל לא תתחזק אז גם ברסה לא, אבל זה יקרה בצורה מתונה יותר.
הרי אם ברסה לא הייתה זוכה באליפויות עם וולוורדה, בעקבות יכולת טובה יותר של ריאל, יש למישהו ספק שברסה גם היא הייתה נראית שונה?
ברטומאו אולי הצליח להשאר בגלל פוליטיקה, אך כל זה התאפשר לו בזכות משהו להשען עליו, משהו בדמות הצלחה כמעט טוטאלית בזירה המקומית (4/5 עד שנה שעברה בה סוף סוף קרה המהפך התקשורתי)

לא סתם גם עם הצלחת ברסה של פפ ריאל ענתה בפרויקט גלאקטיקוס, ובנתה את אחת הקבוצות המצליחות בהיסטוריה של המשחק.

צודק, אז מה אתה לא מסכים במה שכתבתי?

אתם עכשיו במצב דומה לאותה נקודה שאנחנו היינו אם ואלורדה. . היריבה המרה למטה וזוכים באליפות וזה “משכר”.

לא יודע, אם אני הייתי אוהד ריאל , הייתי שמח שיש לנו אליפות על “הריצפה” השנה. לטווח הארוך זה יזיק לכם.

באותה שנה, היה אי אמון בברתומאו, אני זוכר טוב מאוד איך כל האויר (ותרגיל מלוכלך של ברתומאו ) יצא אז מהמפרסים של האי אמון של בנדיטו בזמנו, וזה למה כי ריאל התרסקו וברצלונה הייתה במקום הראשון.

לא סתם בשוק חופשי דרושה תחרות.

משה, אוהדים של קבוצות בסדר הגודל של בארסה, ריאל, יונייטד ובאיירן לא רגילים וגם לא רוצים להתרגל למספר עונות בלתי תארים. הכוונה שלי בהודעה הקודמת לא הייתה “זה יכול להיות גרוע יותר”, אלא תהיתי איך באמת תרגיש אם יעברו 7 שנים בלי אליפות מקומית, שלא לדבר על ליגת האלופות. עד עכשיו אני לא מצליח לקבל את הבינוניות של יונייטד מאז 2013. לא גדלתי על יונייטד המנסה לגרד מקום רביעי או על יונייטד המנסה לעקוף את לסטר סיטי בטבלה. ועכשיו, כאשר אני חושב על זה שוב, כן-- זה יכול להיות רע יותר :slight_smile:

אני מסכים עם האמירה הזו ועם רוב מה שכתבת בהודעה.

אוסיף את הבא: ב-2007, ריאל זכתה בתואר עם 76 נקודות. בארסה יכלה לזכות בתואר עם הפרש שער פנימי טוב יותר עם 76 נקודות או עם 77 נקודות. ב-2008, 76 לא היו מספיקות לריאל, ובוודאי לא ב-2009. ב-2010 ו-2011, ריאל השיגה יותר מ-90 נקודות ועדיין לא זכתה באליפות. הזוכה הייתה קבוצה שהגיבה לכל ניצחון של ריאל עם ניצחון משלה. הנקודה היא שזכיה באליפות היא לא רק תוצאה של חוזק של הקבוצה הזוכה אלא גם הרמה של הקבוצות האחרות. ריאל של היום לא גדולה. איזה שם גדול יש שם, במיוחד בהתקפה? בנזמה ו…? לבארסה יש את מסי וגריזמן (הופיע בגמר היורו האחרון, בגמר ליגת האלופות וכן זכה במונדיאל לפני שנתיים), וזה כבר יותר ממש שיש לריאל. לכן הדיבור על כך שאין לבארסה סיכוי ממשי לדעתי מוגזם.

בהחלט.

החלפת מאמנים היא סיבה אחת לך שבארסה יכולה להיראות אחרת השנה. בנוסף לזידאן, יש גם את הדוגמא של פפ. את מי החתים פפ בקיץ 2008 שהפך את בארסה לקבוצה מפחידה עונה אחת בלבד אחרי שעשתה את הפאסיו לראול וחבריו (וסיימה עם 67 נקודות בלבד)? רונאלדיניו שוחרר, אלבס הוחתם ופיקה חזר (חימם את הספסל אצל פרגי ולא היה אמור להיות השחקן שהכרנו מאז). הקבוצה השתנתה לחלוטין והחזירהלריאל עם 2-6 על ה-1-4 בעונה לפני כן.

אבל, גם אם בארסה לא תזכה השנה, אני לא צופה שנים רבות בלתי תארים (לפחות בספרד).

יש גם דבר נוסף שחשוב לזכור: זה לא קיץ 2009. אין שחקנים כמו רונאלדו, בנזמה וקאקה העומדים למכירה. אני לא יודע מי השחקן הגדול הבא, מי הקראק הבא שבארסה (או ריאל לצורך העניין) יכולה להחתים. העידן של מסי, אינייסטה, צ’אבי, פויול, פיקה ואחרים נגמר. לא בכל יום יהיה תלכיד כזה באותה נקודת זמן ובאותו מקום, אבל זה לא אומר שלא יהיו תארים.

אני מודה שבקלאסיקו ההוא שפיצצו את וראן הגיע לכם שני פנדלים. לא באופן כללי.

אולי זה יבוא לך בהפתעה, אבל אני מתחילת שנות ה 90 אוהד ברצלונה. לא כל שנה זכינו בטראבל. ולא כל שנה זכינו באליפות.

אני לא עושה תחרות מי מסכן יותר ומי סובל יותר. אבל כתבתי את זה פה לפני כמה שבועות, אם לבחור הנהלה, ברתומאו וחבורת הזבלים שמקיפה אותו או לבחור בהנהלה שלכם, אני בוחר בלי למצמץ את ההנהלה שלכם. לא בגלל שהיא יותר טובה משלנו, כי ברור שבתחום המקצועי מדובר בחבורה של חובבנים. אלא בעיקר שאתה יכול לישון בשקט ולא לפחד שמחר בבוקר תקרא שהנשיא שלך ברח עם כל הכסף מחוץ למדינה… אתה מבין ההנהלה שלכם אולי לא מבינה בכדורגל אבל מבינה בלנהל את הקבוצה מבחינה כלכלית, ההנהלה שלי עושה לי חשק לקנא בניהול של ביתר ירושלים… אלי טביב זה סרגל ליושרה לעומת ברתומאו.

אני יודע, ואין שום דבר בטוח. אם ליברפול העבירה 30 שנים בלי אליפות ויונייטד 7 שנים, זה יכול לקרות גם לבארסה.

אני רק לא חושב שבארסה היא כזו נחותה יחסית לריאל מדריד בשביל לחשוב שאין לה סיכוי. יונייטד של השנים האחרונות פשוט הייתה פחות טובה, באופן בולט, מליברפול וסיטי.

לגבי ההנהלה- בסופו של דבר, וודוורד לא הביא הישגים לקבוצה עם הגישה שלו. אז אולי הקבוצה טובה מבחינה פיננסית, אבל זו קבוצה שמחתימה שחקנים כמו פרד, לא קוטיניו. קבוצה עם לינגארד, ולא גריזמן.

לא כתבתי שאין סיכוי, אלא שהאליפות היא תלויה ברצון של ריאל. בגלל זה כתבתי שאם אני אוהד ריאל והם לא יקחו אליפות , זיזו ופלורטינו זה כישלון שלהם. אי אפשר לסובב את זה. בגלל שאני חושב שבתמונה במילון למילה אוברייטד יש את התמונה של זידאן (המאמן) זה היה די מצחיק .

רק מבחינה הזאת , אני ישמח.

אתה לא צריך לקנא בנו שהחתמנו שתי שחקנים ביותר מ300 מיליון אירו ואין לנו מושג מה לעשות איתם. זה לא סיבה לקנא.

אני יגיד לך את זה בצורה הבאה, נגיד מחר וודרוד ימאס לו והוא ימכור את המניות בקבוצה. וסתם בשביל הדיון, נגיד שמחר ברתומאו עוזב ומגיע נשיא חדש וטוב לברצלונה. לאיזה הנהלה יהיה יותר קל לבצע את התיקונים ? ברור שלכם. כי לכם יש מועדון בריא ויציב. לנו יש מועדון שלא מסוגל להחתים שחקן ב 30 מיליון בלי למכור חצי מהסגל שלו… מזכיר שהמועדון שלנו מנוהל ע"י עבריין מורשע.

המאמן אמור לדעת איך להשתמש בשחקנים. זה מה שפפ עשה עם השחקנים שנשארו אחרי סיום עידן רייקארד. הבעיה היא שההנהלה החתימה מאמנים שלא צריכים לעמוד על הקווים של קבוצה כמו בארסה (או אפילו קבוצות פחות טובות). סטיין? מי זה?!

מצד שני, אני זוכר את הפורום הזה כאשר היה לכם מאמן בשם לואיס אנריקה, ואני גם זוכר את הדיבור על “אנריקה מיצה את עצמו בבארסה”. כאשר באים בגישה כזו ומאמן כזה עוזב, אז מה מקבלים? פפ לא פנוי, קלופ לא פנוי, מוריניו לא פנוי… ואז מקבלים וואלוורדה כאן וסטיין שם.

אגב, אני זוכר אותם דיבורים על רייקארד. מדובר במאמן שבא לבארסה שבורה לחלוטין והצליח להביא לה, בזמן קצר מאוד, 2 אליפויות ספרד וליגת אלופות אחת (הראשונה מאז הפצצה של קומאן). ואז הגיעה עונת 2007 בה האליפות אבדה בגלל הפרש שערים, וכולם התחילו לקטול אותו. גורלו נחרץ בעונתו האחרונה כמובן, אבל זה היה באוויר. לא מבין מדוע הגישה הזו למאמנים שהצליחו כל כך. אגב, דברים ברוח זאת כתבתי על זידאן בפורום הזה אחרי הזכיה באליפות בקיץ האחרון, כך שזה לא רק עניין יחודי לבארסה.

אם יבוא מאמן ליונייטד ויתן לנו 2 אליפויות וגביע אירופה אחד ב-3 שנים, אני לא ארצה שיעזוב.

נוסטלגיה מזויפת. אהבתי את אנריקה בתור שחקן. בתור מאמן הוא באמת מיצה את עצמו. בדומה לואלורדה הבעיה לא שהחליפו אותו אלא מי החליף אותו.

כמובן שעכשיו שוכחים את התבוסות שחטפנו גם בתקופה שלו. את ההרכבים ההזוים שלו , מתייה בלם במלאגה ומגן שמאלי בטורינו מול דיבאלה בשיאו . אתה זוכר? כי אני זוכר את זה. הצליח לאבד אליפות וצמפיונס תוך שלושה ימים.
לא מתגעגע אל לואיס אנריקה. שחקן אדיר אבל בתור מאמן התחברתי אליו הרבה פחות, הוא הסתמך בצורה בלעדית על msn, ושהנוסחה הזו נחלשה גם ההישגים שלו ירדו יחד איתה.

זה גישה שטחית. בעונה האחרונה של לואיס אנריקה כולם הבינו שהוא כבר לא מסוגל יותר ובתור “קולה” אמיתי גם הוא הבין את זה ולא נאחז בקרנות המזבח. ואחרי ואלורדה וסטיין את זה אני באמת מעריך יותר אצלו. הוא לא חיפש שיפטרו אותו או פיצוים או כבוד. ישר אחרי ה4-0 הבין שהוא איבד את חדר ההלבשה הודיע שהוא עוזב, וכולם היה ברור אם הוא היה רוצה , הוא היה מקבל שידרוג בחוזה…

מי מאמני העל שהיו זמינים?

אתה רואה, פה בדיוק הבעיה. אנריקה מיצה את עצמו, קוטיניו לא מספיק טוב, וואלוורדה לא מספיק טוב, לא יודעים להשתמש בגריזמן, ומה לא. עם גישה כזו, בוודאי יהיו קשיים.

זה כבר עניין של העדפות. אני לא מוותר על מאמן שהביא 3 תארים גדולים ב-3 שנים רק בגלל ש"מיצה את עצמו".

בכנות, וכתבתי את זה, שום מאמן לא יצליח לטווח ארוך תחת ההנהלה הנוכחית שלנו. זה תמיד היה בעיה הכי גדולה שלנו. אם יכולתי לחזור בזמן, היתי משנה את מה שכתבתי על סטיין. גנב דעת. אבל תמיד כתבתי שהמאמן הוא הבעיה הפחות גדולה שלנו. גם אצל ואלורדה חשבתי את זה. תמיד הבעיה הגדולה זה ההנהלה.

הוא הרגיש בעצמו, אף אחד לא הכריח אותו. אם הוא היה רוצה , הוא היה ממשיך עוד עונה.

אני לא מרגיש געגוע אליו בתור מאמן. היחיד שאני מרגיש שלצערי בגלל סיבות טראגיות לא קיבל הזדמנות זה טיטו. רק אלוהים יודע מה היה קורה אם הוא לא היה חולה…

זה לא עונה לשאלה שלי, אבל אולי אין תשובה טובה.

אתה רוצה שאני יגיד לך מי מאמן שהיתי רוצה שיאמן אותנו?

המאמן האחרון שרציתי היה בלוף אחד גדול. רמאי. שיחזור לגדל פרות .

בנימה רצינית יותר, נגיד הנהלה מתחלפת? אריק טאן האח או פוטיצינו. בשום פנים ואופן, לא צאבי בשלב הנוכחי שלו.