אקסים ומושאלים ברסאים

אתה לא קורא את ההודעות שלי :joy:

נראה לי שלפי האופן שבו צ’ולו משתף אותו אתלטי מפרשים את הקייס אחרת מבארסה. הם לחלוטין מראים כוונה לא לשלם בסוף העונה, גם אם אין להם קייס. יש פה ממש נקיטת פעולה ברורה.

במקרה הזה הגיוני עבור בארסה לפנות ולהגיש תלונה על כוונה לאי-עמידה בהסכם. יש יותר מדי הצהרות מצד צ’ולו (אני איש של המועדון ואני לא אשתף את גריזי אם לא מרשים לי) ויותר מדי עדויות של כניסה רק בדקה 60 לשחקן שברור שהוא מאוד חשוב ורצוי מכדי שיהיה אפשר למוסס את התלונה ולהגיד שעוד לא התרחשה אי-העמידה בהסכם.

אפשר כבר להגיש תלונה ולהתחיל לגלגל את זה כי ממילא אלו דברים שלוקחים זמן.

אני קורא, תאמין לי.
בציטוט הראשון אומרים שבארסה הולכת להגיש תלונה, ובציטוט שהבאתי טבאס בעצם מאשר שהתלונה הוגשה.
בציטוט השני אומרים שרק השנה הראשונה קובעת, אבל בארסה לא הייתה מגישה תלונה אם זה היה כך.

הימור שלי שהפשרה תהיה שהם ימכרו את גריזמן, גריזמן יוריד משכרו בשביל זה, ושתי הקבוצות יתחלקו חצי חצי .

יוסי, אני לא עורך דין, אבל לא נראה לי שאפשר לפנות לבית משפט עם טענה “נראה לי הצד השני לא הולך לעמוד בחוזה”. אם לא יעמוד בפועל, אז אפשר להגיש תלונה וגם לטעון לפיצוי.

נגיד ימכרו אותו ב 10M, אז נתחלק 5:5? אני רוצה 40 או קרוב לזה.
ואם בית משפט יקבע שהם הפרו הסכם, אני רוצה גם פיצוי. שיחזירו לנו את ה 15M על זה שניהלנו מו"מ עם גריזמן כשהיה אסור. זכינו אז בזכות ראשונים על שחקני שקר כלשהו, אז שתהיה להם זכות ראשונים על אומטיטי ולנגלה.

אני גם רוצה הרבה דברים, יש רצוי ויש את המצוי.

לא עורך דין ואני גם מפחד שהם יתחילו להתלונן על הקטע עם גריזמן והכל. אם יש משהו ברור שהצוות המשפטי יודע שיש
סיכוי גבוה שננצח במשפט אז אני איתך. אבל כולנו פה הסכמנו שאין. חוץ מטל. כמו שכתבתי בהתחלה, זה יכול להיות איזה משהו בשביל ללחוץ על אתלטי להתפשר לכיון שלנו…

אנחנו לא אלו שצריכים להסכים.

בשורה התחתונה - מה שכתוב בהסכם שחתום על ידי 2 הצדדים, זה מה שקובע. אם כתוב באופן מובהק שהחישוב הוא לעונה אחת, או ל-2, אחלה.
אם זה לא מספיק ברור מהחוזה, אז אף אחד לא יודע כלום. בטח לא אנחנו. וכאן נכנסים עורכי הדין.

מרגיש ששני הצדדים התרשלו בעסקה הזאת. גם בארסה שהתנאים לביצוע העסקה הם עם אתלטיקו, וגם אתלטיקו שבקיץ 2021 באמת חשבו שהם מסוגלים לשלם 40 מיליון על גריזמן עם המשכורת העצומה שלו.

ולגבי אתלטיקו, כרגיל, אין שום תכנון מקצועי, הכל בלת"מ.

כל הפרשנים טעו, והיום גריזמן לא נכנס בדקה ה 61.
זה קרה בדקה ה 63.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1569542256247308288

לאקיפ.

מעניין מה זה אומר “buy option”

נו ברור, זאת אופציית רכישה שהופכת לחובה אם אתלטיקו תשתף את גריזמן בלמעלה מ-50% מהמשחקים ב-2 מחציות העונה

יש גם את האח הקטן של קייס גריזמן.
בארסה אמורה לקבל כמה גרושים מלצ’ה על כל משחק בו משחק אומטיטי.
בינתיים 4 משחקים , 0 דקות.
למי ששכח, אנחנו משלמים את כל שכרו.

הבנתי שהם משתתפים טיפה בשכר שלו. משהו כמו מנה פלאפל ופחית קולה…

אני ממש מקווה שלאפורטה יחליף איתם מסמכים שבהם הם מודים שאם שהסעיף ירד מ40 ל25 אז יתחילו לשתף את גריזמן, ויקח אותם לבית משפט כשהם מודים שהם מנסים לסחוט את בארסה באמצע החוזה כדי לשנות את התנאים שלו בדיעבד.

צפוי -

באיזשהו מקום אני מסכים עם המהלך הזה - עדיף 25 מיליון ביד (בהנחה שזה תשלום חובה ולא רק אפשרות) מאשר 40 מיליון על עץ שיגדל שנים סביב מאבקים משפטיים ולכו תדעו אם בכלל נקבל.
עדיף לחתום את הפרק הזה, ולהמשיך הלאה. זה עדיף יותר מאשר לקבל את גריזמן חזרה בקיץ הבא ושוב לשבור את הראש מה לעשות איתו.

זו בדיוק המחשבה שעברה לי בראש.
גם מהצרפתי וגם מהברזילאי נפטרנו בראש ובראשונה בגלל השכר שלהם.
וכמו שלא הייתה לנו בעיה לרדת במחיר של הברזילאי לחצי, העיקר שוילה יקנו אותו וישחררו אותנו מהשכר שלו, כך אני מוכן להתפשר רק שלא יחזירו לי את האוכל רגלי צפרדעים הזה עם התסרוקות שלו והמשכורת גם…

למה מדובר בסחיטה?
זה בערך כמו שתבוא לחנות ותמדוד מעיל ב400 שקל ותסרב לקנות אותו אלא אם המחיר שלו ירד ל250.
לא רואה משהו לא תקין בזה שהלקוח יגיד את זה למוכר בפנים.
זה אולי קצת חצוף מצד הלקוח, כי בכל זאת הוא במודע נכנס לחנות בידיעה שהמעיל עולה 400, אך לא מדובר במשהו לא חוקי.
הרי זה לא שהם מחויבים לקנות ב40 מיליון, אחרת למה להכניס את זה כסעיף? למה לא להחליט שזו תהיה חובת רכישה ללא שום תנאי? אם מישהו תהה לעצמו מה ההבדל בין השניים, אז הנה זה ההבדל וזה בסדר גמור. זה משאיר לאתלטיקו את הכוח להחליט שהם לא מעוניינים לרכוש אותו וזה בדיוק מה שאתלטיקו עושים. ברסה נלחצים מזה כי גם הם לא רוצים את גריזמן חזרה.

יכול מאוד להיות שבאמת יש שם שאלה משפטית בנוגע לניסוח החוזה, כמו שהיו פה דיונים על זה. אני יוצא מנקודת הנחה שבהסכם אם אתלטיקו לא תשתף אותו העונה ליותר מ30 דקות היא לא תצטרך לרכוש אותו.
שברסה כעת תחליט האם זה משתלם לה. אתלטיקו כמעט בוודאות השנה לא מועמדת לאליפות כך שאין סכנה במכירה ליריבה ישירה. כעת השיקול הוא האם בסוף השנה ברסה תוכל להרוויח מהמכירה שלו יותר מ25 מיליון. אם ברצלונה חושבת שכן אז תפאדל ובעיה של אתלטיקו. אם לא אז כדאי לברסה להתמקח טיפה אולי אבל כן לקחת את ההצעה בסופו של דבר.

מאמין שזה ייסגר בימים הקרובים וברצלונה תתפשר. אני מאמין שאם לא תהיה פשרה כנראה שיש שם קייס משפטי אמיתי (או שלחלופין יש אמונה אמיתית שהם יצליחו למכור את גריזמן בקרוב ל25 גם אם ימשיך להיות מחליף כך שלא מדובר בהימור רציני מידי, למשל אם הם בטוחים ביכולתם למכור ב20 אז הם בעצם מהמרים על 5 מיליון בקייס המשפטי)

לא, זה לא.

זה יותר כמו לחתום על זיכרון דברים לקניה של דירה ב 4 מיליון ואח״כ לבוא למוכר ולהגיד לו שאתה תקנה את הדירה רק אם הוא מוכר לך אותה ב 2.5.

אולי לא שמת לב לזה כי היית עסוק בלהסתכל על המוכרת, אבל זה ממש ממש לא כמו להכנס לחנות למדוד בגדים ולהגיד שלא בא לך את הבגד במחיר הזה.

אגב, לזיכרון דברים יש תוקף משפטי גם אם הוא לא חוזה. אתה לא יכול לסגת ממנו כי לא בא לך פתאום.

אם בארסה תסכים לפשרה כזאת (וזה “אם” גדול), יכול להיות שיש סיבה חשבונאית .
בארסה תסיים את העונה בפלוס גדול, בגלל שרוב המינופים קרו אחרי ה 1 ליולי ונחשבים כהכנסה לעונה הזאת. מה שאי אפשר להגיד על העונה הבאה. אם גריזמן חוזר לעונת 23\24, לא רק שלא נקבל את ה 40 מיליון, צריך גם לשלם לו משכורת של 30-40 מיליון. זה יכול לגרור את הקבוצה לסגור את עונת 23\24 בהפסד, מה שאף פעם לא טוב.
אולי לפורטה מנסה למנוע את זה גם אם יש קייס חזק נגד אתלטיקו. לסגור ת 22\23 ב 15M רווח פחות זה לא נורא. העיקר שגריזמן לא יחזור.

מה שמעצבן אותי בסיפור הזה הוא לא הפער בין 40M לבין 25M. אם ב 2021 היו אומרים לי שאתלטיקו לוקחים את גריזמן וישלמו 25M ב 2023, הייתי שמח להיפטר ממנו.
מה שמעצבן אותי זה שעורכי הדין של ברצלונה לא יודעים לעשות חוזה ברור שלא משתמע לשתי פנים והקבוצה מפסידה מיליונים. מישהו צריך לשלם על זה במשרה שלו.

הם התחייבו לקנות אותו בתנאי מסוים שכרגע לא קורה.
התנאי הזה הוא בשליטתם, כך היה מאז ומעולם גם ברגע שחתמתם על החוזה. ככה זה תמיד עם תנאי של מספר משחקים.
זה לא זכרון דברים ולא התחייבות ללא תנאים. אחרת הם היו חותמים על חוזה ללא תנאים.
ברסה לא רוצה שדברים כאלה יקרו? יש 2 אפשרויות:

1. למכור מוצר ששווה את המחיר של עמידה בסעיף.
  2. לא לעשות סעיפים כאלו אלא להתפשר על מחיר נמוך יותר וללא שום סעיף.

כמו ששחקן חותם על סעיף שערים במשכורת. זה כנראה יוכל לסדר לו משכורת יותר גבוהה אך יש בכך סיכון. לאף צד בעסקה לא שווה להיות פראייר ולהבטיח גם וגם.