אקסים ומושאלים ברסאים

האמת, שפשוט חיפשתי את המילים. תהיתי איך להעביר את המסר, איך להסביר במדדים יבשים עד כמה הוא גדול, עד כמה הוא לא היה מוערך מספיק, עד כמה האישיות שלו הייתה יוצאת דופן. האיש שאמר על עצמו שתמיד נראה שהוא בחברת שחקנים טובים ממנו, האיש שאמר שלהיות הקפטן של הנבחרת זה לא משנה, כי אין לזה משמעות, הרי בראות עיניו כל שחקן בקבוצה הוא סוג של מנהיג והאיש שלא התרגש כשהמאמן בקבוצה החדשה שלו הבהיר לו שהוא לא יראה דשא כמעט ולימים הפך מקש"א לבלם פותח רק כי היה צריך. שום סטטיסטיקה של הובלה בתיקולים או חטיפות לא תתאר את מה שמסצ’ראנו היווה עבורי כשחקן או כדמות, אלא זו המלחמה, הצניעות והמוטיבציה שהוא הנחיל ליתר, ואפשר לומר שכל החילוצים יוצאי הדופן הם רק בונוס שמעצים את האגדה שהוא.

בשביל לראות כמה מסצ’ראנו גדול אי אפשר להסתכל רק על המספרים, אלא צריך לקרוא בין השורות.

Hoy no te convertis en un hèroe, por eres un hèroe

Gracias por todo Jefecito

טודיבו.
יש דיבורים שאולי יחזור אלינו בינואר כי בבנפיקה לא רוצים אותו.
הוא לא שיחק שם דקה אפילו, עוד עדות לגאונות הספורטיבית הבלתי מתפשרת של ההנהלה הקודמת.
טוענים שהמאמן לא סומך עליו. מצד שני זה אותה אחד שאמר על מסי :
Jorge Jesús (Benfica manager): “Maradona had a lot passion for football; Cristiano Ronaldo has a little too, but Messi has nothing.”

אני מניח שבגלל תקרת השכר, יהיה קשה מאוד להחתים שחקנים חדשים בחורף כמו אריק גרסיה. לא ברור לי מה הסטטוס של חוזרים מהשאלה. מצד אחד יש להם חוזה עם ברצלונה, מצד שני בנפיקה התחייבה לשלם משכורת של טודיבו כל השנה.

לפי מה שקראתי בנפיקה בודקת עלויות כדי להחזיר אותו לברצלונה, אני מניח שהם ישלמו את רוב שכרו, אולי ברצלונה תשתתף בחלק (ואני בטוח שעיתוני ברצלונה יציגו אותו כ"רכש חירום" להגנה), הרי אם בנפיקה תשלם כך או כך את כל שכרו מה האינטרס להחזיר אותו באמצע השנה ולא להגלות אותו ליציע עד שיחזור אלינו?

השאלה שלי הייתה אם הליגה תאפשר לברצלונה להחזיר את טודיבו במידה ושתי הקבוצות יסכימו על תשלום שכר ובארסה עדיין עוברת את המכסה. ברור שבנפיקה לא תחזיר אותו אם היא תמשיך לשלם את מלוא שכרו.

השחקן האפס ההוא שקומאן התקשר להודיע לו שיחפש קבוצה אחרת כבש שער ליגה שמיני ומוביל את אתלטיקו לפער 2 נקודות בפסגה עם 2 משחקים חסרים, ככה שהפער יכול לגדול עד 8.

אין דברים כאלו. השחקן שעבר בחינם ואפילו חלק מהמשכורת שלו משולמת על ידנו כובש שער ניצחון חשוב לאתלטי בדקה 90 שמשאיר אותה במקום הראשון… רק נשאר שבסיבוב הבא הוא יכבוש את זה גם בקאמפ נואו.

מכיון שאנחנו לא ניקח נשאר לנו רק להתפלל שאתלטי יקחו.

יש לך מקור מהימן לכך שאנחנו משלמים חלק מהמשכורת שלו?

טל כתב את זה פה, זה כבר לא משנה. פדיחה זה פדיחה.

טל כותב הרבה דברים. למשל הוא כתב שהמשכורת ברוטו של גריזמן היא 90 מיליון יורו לעונה.

מארקה ו AS טוענים שסוארז הסכים לקצץ בשכרו. לא כתוב שבארסה משלמת חלק.

https://en.as.com/en/2020/09/22/football/1600808788_386102.html
אותי זה מעניין. ההיגיון מאחורי דחיפה החוצה של סוארז (ושל וידאל וראקיטיץ’) היה ברור - היו צריכים לצמצם בהוצאות השכר. לא סתם ברטומיאו התפאר שהוא חסך 80 מיליון יורו. אם בכל זאת בארסה משלמת חלק ניכר משכרו, זה פשע שהנשיא הבא צריך לחקור ואולי לדרוש את הכסף מההנהלה הקודמת.
(אני לא מדבר על הערך הספורטיבי שהוא היה יכול להוסיף לנ,ו וכרגע מוסיף ליריבה ישירה. אלא רק ההיבט הפיננסי)

לא יודע איך לחפש את זה.

כתבתי את זה לגבי סוארז:

א. הצורה שזה נעשה מגעיל ומביש.
ב, לא משחררים שחקן כמו סוארז בחינם או כמעט חינם ובטח שלא ליריבה מושבעת לתואר.
ג. אם אין שחקן שאמור להחליף את סוארז אז שערוריה שמכרו אותו

חיפשתי בשבילך ומצאתי את הלינק של טל, ראיון של ערוץ הספורט עם גורדי פארה מועמד לנשיאות ומאלו שהביאו את אי אמון:

"בעוד מסי עדיין בברצלונה, חברו הטוב בשנים האחרונות, לואיס סוארס, עזב לאתלטיקו מדריד לאחר עוד סאגה לא שקטה מבית היוצר של ברתומאו. על כך אמר פארה: “טעות היסטורית. אנחנו משלמים חלק משכרו ונתנו אותו ליריבה ישירה. זה לא רק שאנחנו משלמים לו שכר, זה נראה כמו עוד טעות של ההנהלה היוצאת ושל הצוות המקצועי שלה. הם לא ידעו מה לעשות”.

למעשה, ברצלונה חיסלה לסוארז את החוזה בכך ששילמה לו חלק מהשכר שהיה צריך לקבל בעונה הנוכחית. אגב, היא עשתה דברים דומים גם עם ראקי ווידאל אם אני זוכר נכון.

לפי מה שפורסם בקיץ, כנראה הוסכם על חלק גדול מהשכר אחרי מו"מ מייגע על כמה נשלם בשביל שהוא יסכים לחיסול החוזה.

מכיוון שכבר קיבל חלק מהשכר השנתי שלו, אתלטי יכלו להציע שכר נמוך יותר.

בהתחשב שנתנו אותו בחינם וגם שילמנו שכר חוזה על עונה שבה הוא לא משחק אצלנו, אז בפועל המשמעות היא שאנחנו “משלמים חלק מהשכר שלו”.

בנימה קצת יותר אישית…
זה מבאס ששחקן מחזיק בביצים את המועדון ודורש את תשלום החוזה, וזה למרות שהוא הולך לחתום בקבוצה אחרת ולהמשיך לשחק ולהרויח שכר. וזה עוד בתקופה כל כך קשה מבחינה כלכלית.

תחת ניהול תקין, היו יכולים לא רק למכור אותו מבלי לשלם לו את החוזה, אלא גם להוציא עליו סכום כסף נאה. אחרי הכל, הוא היה גם אצלנו אחד החלוצים הפורים יותר בלה-ליגה.

ולפני שמשתמשים צדקנים קופצים עליי שצריך לכבד את החוזה של השחקן ושמגיע לו כל שקל מהחוזה ושהם לא היו מוותרים על השוקו ולחמניה שמגיע להם בחוזה ממקום העבודה, אז למה שסוארז יוותר על כמה מיליונים שמגיעים לו… אז… תודה ושלום ולכו לחיות בעולם הציני והצדקני שבו אתם לא מתפשרים על אף שקל.

שחקן שקיבל כל כך הרבה מהמועדון ועשה בו משכורות יפות מאוד צריך להתפשר כשהוא עוזב את המועדון ולא להתעקש לקבל שכר על פארש כשהוא לא מתכוון לשחק ולעבוד עבור אותו שכר.

סוארז דפק את המועדון במו"מ על העזיבה שלו, אבל אני לא מאשים אותו לבדו. באותו זמן הנשיא היה אחד האנשים המבחילים שדרכו פה, וההרגשה הייתה שזה אישי. שזה לא לואיס מול המועדון, אלא לואיס מול הנשיא. בקטע הזה היה שווה לריב על כל יורו.

אבל בראיה קדימה זה לא ברתומיאו שנדפק אלא המועדון.

תזכורת קטנה - מסי הסכים לקיצוץ בשכר שלו בדומה למתווה שהוצע לשחקנים האחרים: תשלום של 30% מהשכר השנתי בעונה הזו בתמורה לשכר גבוה יותר בעונות הבאות. רק שעבור מסי זו העונה האחרונה בחוזה שלו, ולא ברור איך ישלמו לו את ההפרש בעונות הבאות. זה לא מנע ממנו לקצץ בשביל לעזור למעודון שהוא משחק בו - גם אם את הנזק העיקרי עשה הנחש המקולל.

ומסי זה לא סוארז, אבל גם סוארז יכל לתת למועדון קצת יותר כבוד בעזיבה שלו. עצוב.

ומילה אחרונה - אוהב אותך לואיסיטו. זה לא כתב ביקורת על האדם היקר שהוא, אלא על הסיטואציה המחורבנת שהיינו בה תחת ההנהלה הקודמת.

אני לא נכנס לקטע הציני, ועדיין לא כ"כ ברור לי למה. הוא רצה להישאר בקבוצה. הוא חשב (וצדק) שהוא יכול לתרום מקצועית, ובמועדון פשוט גירשו אותו בצורה הכי מגעילה שיש. למה שאחרי כל זה, הוא יעזוב בחינם? הוא הדמות הטובה בסיפור פה, לא משנה איך מסובבים את זה.

הכישרון של ברתומיאו להתלכלך בצורה הכי מסריחה שיש, ושהמועדון יישא בהשלכות היא ללא ספק פנומנלית. המדרידיסטה הגדול בהיסטוריה.

אני בכלל לא מבין מה הטענות לסוארז פה, מצטער. אני במקומו של סוארז הייתי עושה אפילו יותר גהנום למועדון.

שאתה שומע שהמועדון זורק אותך לאשפה בשיחת טלפון של חמש דקות (וכמובן שאחרי שיחת הטלפון כמה דקות אחרי זה מדליף את לתקשורת ואז משמיץ אותך אצל כתבי החצר של ברתו). לדבר שסוארז צריך אחרי מה שהמועדון עשה לו על להתפשר מול המועדון . תסלח לי זה ניתוק מהמציאות.

דרך אגב רק בשביל להבין שאפשר לעשות דברים בצורה אחרת תבדקו איך יובה נפרדה מהיגואין. שחקן שהיה הרבה אבל הרבה פחות משמעותי עבור יובה מסוארז לברצלונה. אחרי זה תחזרו אלי ותגידו לי שכך מתנהלים היום בעסקים…

הוא לא מחזיק אף אחד בביצים. הוא לא החזיק אקדח למצחו של ברתו בהארכת החוזה שלו. ואם ברצלונה היתה עושה מה שיובה עשתה מול היגואין. ההרגשה שלי שהוא היה הולך בכיון של המועדון. מכיר טיפה את סוארז בשביל להבין את זה.

ברצלונה לא ביקשה ממנו להתפשר בצורה נחמדה אלא השפילה אותו ביזתה אותו וניסה לשלול ממנו את כל הזכויות שלו. ואחרי שמרחה אותו ב"חרא" מול כל העולם פתאום נזכרה שבמצב הנוכחי, סוארז הוא “תחת חוזה” והכח נמצא אצלו. ובסופו של דבר , נכנעה ללא תנאים למלחמה שהיא בעצמה פתחה בה ומכרה אותו בחינם ליריבה מושבעת. זה מה שקרה.

אני חושב שזה היה דו צדדי, הוא לא היה איזה אוכל חינם נכון?

נ.ב

מה צדקני בגישה של “לכבד חוזה”? אם אתה עובד בעבודה תחת חוזה אישי למעסיק שלך יש זכות לבזות ולהשפיל אותך ולהפר חוזה מולך? אפילו אם אתה מרויח לא רע והתנאים שלך בשמים. אז מה המעסיק שלך יכול לעשות מה שהוא רוצה מולך? ברצלונה לא ביקשה או דרשה ממנו לותר על שקל, אלא על “חצי מהמשכורת” דרך אגב אתה כותב על תקופה רעה? גם שחקנים מושפעים מהתקופה.

איך שלא מסובבים את זה, סוארז הוא לא הבחור הרע פה. יש פה מנוול אחד וזה ברתומאו. פושע שצריך לתבוע אותו.

ונקודה לסיום, יוסי, אתה ואני אוהדים של הקבוצה ואני מדבר בשם עצמי אבל אני מוכן גם לקבל שכר מינימום תמורת עבודה במועדון. אבל שחקני כדורגל מקצוענים, במיוחד לא שחקנים שגדלו במועדון, הם בסופו של דבר לא אוהדים. אלא עובדים מקצועים לכל דבר. הציפיה מהם שהם יתנהגו בצורה שונה מכל עובד אחר במשק היא לא נכונה ולא מציאותית.

אני הייתי מוותר על השוקו והלחמניה, אבל לא על חצי משכורת. לא משנה כמה מיליונים הוא הרוויח, הוא הרוויח אותם בזכות היותו שחקן על, ואלה משכורות של שחקני על. באותם לינקים שהבאתי ממארקה ואס, רשום שהוא מקבל באתלטיקו חצי ממה שהוא קיבל בבארסה. רק שהם לא רושמים שאת החצי השני משלמת ברצלונה.
ראיתי את מה שמשה הביא מהציטוטים של ג’ורדי פארה, וזה בניגוד למה שמארקה ואס רשמו. אני עדיין לא משוכנע שאנחנו משלמים חלק מהשכר, ואם כן, כמה בדיוק.

אני מתחבר להודעות האחרונות. סוארז הוא לא הרע בסיפור, הרע הוא ברטומיאו שמנסה לצאת מהחוזה בחינם תוך כדי רמיסה של כבוד של אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של המועדון.

נכון, אבל מי שאשם זה ברטומיאו, שנתן משכורות מנופחות וחוזים ארוכי טווח. מה רע בסוארז שהסכים? גם אני הייתי מסכים, ואני לא מחשיב את עצמי אדם רע.

זה לא באמת קיצוץ בשכר. השחקנים יקבלו את כל הכסף בתוספת ריבית בשנים הבאות. זה כמו הלוואה שהם נתנו למועדון. מן הסתם, גם אם יעזבו, יקבלו בשנים הבאות את מה שקיצצו עכשיו. אין לי פרטים, אבל יהיה מאוד תמים לחשוב שאם מסי יעזוב בקיץ הוא לא יקבל לעולם את מה שקיצץ עכשיו.

אני מפריד בין המועדון וההנהלה. זו לא אותה יישות, גם אם זה נתפס ככה.

המועדון הוא מועדון אוהדים. האוהדים הם הבעלים ולא הנשיא.

כשסוארז דופק את המועדון הוא לא דופק את ברתומיאו אלא את האוהדים. ככה זה. הסכסכוך לא היה מול האוהדים, ולכן העונש על הפתיחה במלחמה לא הגיע למקום הנכון.

בנוגע להזכרה שלי את הצינים, היא לא כוונה למשה או לטל אלא למשתמשים אחרים שאוהבים לנפנף בחוזים בכל פעם שאומרים שהשחקנים צריכים להתגמש לקראת המועדון.

כאמור, אין לי טענות ללואיס. הוא עשה את הדבר הנכון לאותו זמן. חבל שהוא לא חשב קצת קדימה ונזכר שהמועדון זה לא ברתומיאו, אבל אני לא זוקף זאת לחובתו.

אני עובד בחברה ציבורית שנסחרת בנאסדק. הציבור הוא הבעלים של החברה.
מי שמחליט על המשכורת שלי הוא הבוס שלי יחד עם ה CEO של החברה. מזכיר את בארסה והעובד שלה לואיס סוארז.
נניח והם רוצים להוריד לי משכורת בחצי, או מתחילים ללכלך עליי בפומבי ולהפריע לעבודה שלי כדי לגרום לי לעזוב.
שים את עצמך במקומי. אתה חושב שאכפת לי שהבעלים של החברה הם הציבור ולא הבוס שלי וה CEO? אני רואה מולי אנשים שעושים לי רע בלי שום הצדקה, והמטרה היחידה שלהם זה לגרום לי להתפטר כדי לא לשלם לי פיצוים. במקרה כזה אני אעשה הכל כדי לדפוק את החברה בחזרה. אם זה אומר לעבור למתחרה, מצוין.

אני לא רואה שום פגם בהתנהגות של סוארז, לא אז ולא בדיעבד. להיפך, אני במקומו עוד הייתי מלכלך על ברטומיאו בתקשורת, אבל הוא יותר אצילי ממני. מסי למשל אמר במפורש שברטומיאו שיקר לו הרבה פעמים, מסוארז לא שמעתי דברים כאלה.
כל הטמטום של לתת שחקן כזה ליריבה הישירה (בין אם אנחנו משלמים חלק משכרו ובין אם לא) הוא על ברטומיאו. אתה יודע שהוא הכניס בהסכם להתרת חוזה את הקבוצות שאסור לסוארז לעבור אליהם? אלה הם ריאל, סיטי ו PSG. זה פורסם ברבים. כשנזכר באתלטיקו, ניסה לעשות אחורה פנה, אבל היה מאוחר מדי. טמטום מוחלט.

אני מבין את יוסי, זה בעיה. אנחנו לפעמים לא מבינים ששחקני כדורגל הם לא אוהדים של קבוצה. הם עובדים ויש להם מעסיק.

בסופו של דבר, לואיס צריך לדאוג לעצמו ולמשפחה שלו. לא לאוהדים.

בסופו של דבר לואיס מקבל שכר על “לא עבודה”.

בעיני זו לא התנהלות מכובדת. כמו שבכל חיי לא חתמתי דמי אבטלה כי לא נראה לי הגיוני לקבל כסף על בטלה אם אני יכול לקבל (יותר) כסף (בד"כ) על עבודה שאני עושה. לא מבין למה שחקן שלא “יוצא לגמלאות” אלא ממשיך להיות שחקן פעיל, צריך להתעקש על תשלום של החוזה במלואו.

מצד שני, יש לי בעיה כללית עם איך שחוזים של כדורגל עובדים, כל הנושא של כרטיס שחקן שאפשר לקנות אותו ולמכור אותו זה דבר שאנ ילא אוהב ושגורם להתנהלות קלוקלת בעולם הכדורגל באופן כללי. זו מסגרת מאוד שונה משוק העבודה הנורמאלי. כשאתם מזכירים את עצמכם כעובדים שמצפים שיכבדו את החוזה מולכם, אתם משמיטים את השוני המאוד גדול שבינינו ובין שחקני כדורגל. אנחנו יכולים לעזוב מקום עבודה בכל עת, ומקום העבודה יכול לפטר אותנו (תחת תנאים מסויימים) בכל עת. אנחנו יכולים משם לעבור כמעט לכל מקום עבודה אחר שזקוק לכישורים שלנו.

אצל שחקני כדורגל החוזה הוא רב שנתי, ויש לכך השלכות שונות. זה לא מצדיק יותר את הטענה שלי. ההיפך, זה אולי גם מוציא אותי יותר טועה בנוגע לפרשה. אני רק רוצה להזכיר שההשוואה לשוק העבודה הרגיל היא לא עד הסוף נכונה.

וזהו.
אני הייתי שמח אם לואיסיטו היה מתגמש, ומבין היטב למה הוא לא עשה את זה. זהו. יש לי פול ריספקט לאיש והשחקן מהדהים הזה, וזהו.

https://twitter.com/lewinthal/status/1352380538343092226

כולנו יודעים מה היה קורה אם סוארס היה נשאר.

היה משחק 90 דק׳ כל משחק (ו120 אם היתה הארכה)
היה שופך לאגר בדק׳ 65 במקרה הטוב ובדקה ה40 במקרה הפחות טוב.
היה עסוק בלריב עם כל הסביבה ועם השופטים וכמובן ממשיך להחמיץ מצבים שויניסיוס שם מתוך שינה.

שורה תחתונה, היכולת שלו באתלטיקו לא מהווה ראיה מה היה אם היה נשאר בבארסה.