אקסים ומושאלים ברסאים

מסוגלים ופייבוריטים אלה שני דברים שונים לגמרי.
ריאל מסוגלים לזכות באליפות, ריאל בשום עולם לא פייבוריטים.
אז זה לא 100%, זה עדיין איזה 80%. וקיים גם הסיכוי שוויאריאל תפתיע, להזכירכם קבוצה חזקה מאוד

סוארז היה ככ לא מוערך שבעונה האחרונה שלו הוא שיחק 6485168592464 דקות.

התכוונתי על ידיכם.
אתם התלוננתם על כמות הדקות הרי.

אגב, סוארז שנה שעברה כבש ובישל יותר מהשנה.

בסוף תגידו מה שתגידו, לא היה לו ביקוש. זה לא שברטומאו התחיל את המכירה בחינם וחצי שכר, אלא שבכסף אף אחד לא רצה, ובחינם + משכורת אף אחד לא רצה.

אז הוא בהחלט לא היה מוערך.

אגב, לא בא לרדת עליכם, בין יתר המצטיינים שלהם בולט יורנטה שנזרק מריאל בבושת פנים כי העז להגיד לזידאן שזה לא הוגן שהילדים שלו באנקרים בהרכב. (או משהו בסגנון). בנוסף להרמוסו שריאל סירבו להחזירו.

העזיבה של סוארז לא הייתה מקצועית. לא היה אדם אחד שחשב שהוא לא יכול לתרום, וחובה להעיף אותו.

מה קשור ברייטוויט? דיברתי על שחקן אחר במקום סוארז באתלטיקו. תשווה אותו למוראטה או לדייגו קוסטה או לפליקס.

של סוארז - פשע, של וייה - לא, ורשמתי למה. אתה יכול להגיד “נו באמת” כמה שאתה רוצה, הם מקרים שונים.

העזיבו את סוארז לא בגלל שהוא סוס מת, הוא היה רחוק מכך וזה היה ברור לכולם. העזיבו אותו בגלל המשכורת שלו ובגלל שהוא היה בשנה האחרונה לחוזה. ברטומיאו גם דאג לעשות את זה בצורה הכי מכוערת שאפשר, וזאת קארמה שסוארז עוזר לאתלטיקו לקחת אליפות.
הטעות הגדולה של ברטומיאו היא לא בגלל שנתן לו ללכת, זה עניין פיננסי. הטעות הגדולה היא שבמקום לחסום את אתלטיקו כיעד אפשרי, הוא חסם את סיטי ו PSG כי חשב שהוא הולך להיאבק על הצ’מפיונס.

בדיוק. הסיבה הייתה פיננסית. חשבת שמישהו ישלם עליו 50 מיליון בנוסף למשכורת?

איך סופרים את זה? כמה נקודות הביאו אובלק וסאביץ’ ?
ואם הגול שלו נגד אוססונה שווה 2 נקודות ואליפות, כמה שוות 3 החמצות גדולות קודם?

אוקיי.
מוראטה כבש 22 שערים בעונה וחצי שלו באתלטיקו.
קוסטה כבש 19 שערים ב4 העונות האחרונות באתלטיקו.
פליקס כבש 19 שערים ב2 העונות שלו באתלטיקו.

מוראטה היה צריך 61 משחקים, קוסטה היה צריך 81 משחקים, פליקס היה צריך 74 משחקים.

סוארז בעונה בודדת, כבש 20 שערים. זה לקח לו רק 34 משחקים.

אז כן, יכול להיות שאוהדי אתלטיקו כמהים לשחקן אחר במקום סוארז המחמיצן. מאוד יכול להיות. אבל משום מה יש לי הרגשה שאתה טועה. לא יכול להסביר למה.

כמו במקרה הקודם, אתה יכול גם לרשום וגם להיות טועה. השחרור של וייה היה אסון.

בעונתו האחרונה אצלנו, וייה היה השחקן שכבש הכי הרבה שערים אחרי מסי, וזה למרות ש14 שחקנים קיבלו יותר דקות ממנו. תיאגו אלקנטרה, לדוגמה, יובש ולא קיבל דקות בכוונה, ועדיין קיבל רק 7 דקות פחות מוייה.

נתתי כבר את המשחק מול מילאן כדוגמה, איך ההרכבה שלו בגומלין שינתה את הקבוצה 180 מעלות מהמשחק הראשון.

טיטו לא אהב אותו, ולא נתן לו דקות. גם מול באיירן הוא נכנס דקה 83, רק אחרי שספגנו את הרביעי. אבל להגיד שהוא לא תרם זה פשע. 16 שערים ב1417 דקות (שזה בפני עצמו כלום ל43 משחקים, ממוצע של חצי שעה למשחק) זה יותר מה23 שלו בעונה הראשונה שנגמרה באליפות וצ’מפיונס בה הוא שיחק 2767 דקות. רק שאז פפ האמין בו, ונתן לו לשחק אז כולם הריעו לו.

זה נחמד היה להגיד שהוא שחקן גמור, רק שמאמן טוב כמו סימאונה הוציא ממנו 2416 דקות עונה לאחר מכן, ווייה החזיר לו עם 15 גולים ואליפות. בכל המסגרות באותה עונה, אגב, אתלטיקו כבשה רק 102 שערים. ככה שלא הייתי מזלזל ב15 הגולים שלו, משהו שעשית לא פעם. פרט לקוסטה וגארסיה אף שחקן באתלטיקו לא כבש יותר מ8 שערים בכלל.

פעם שלישית גלידה. חוץ ממסי אף אחד בקבוצה שלך לא מסוגל לתת גול. גריזמן ב50 משחקים כבש פחות ממה שסוארז כבש ב34. זה נחמד לדבר על הגנה פח, אבל כשהקבוצות יודעות שבארסה לא מסוגלת לשים את השני, השלישי, הרביעי והחמישי, יש להן מוטיבציה לנסות להשוות.

אם אתה קורא לשני אלה סוסים מתים, אז א. לא ראית את שניהם באתלטיקו וב. לא ראית את ברצלונה בעונות האלה, כי אצלנו צריך מסע הלוויה המוני.

זה לא משנה ההחטאות שלו במשחק. מה שחשוב זה השער הבודד שלו בדקה 89 שער שהעלה את אתלטי למקום הראשון. ואם לא יהיה הפתעה מרעישה גם יתן לה את האליפות. אף אחד לא יזכור לו את ההחמצות. אלא את השער ובצדק.

ובכלל הוא כבש לא מעט שערי ניצחון השנה בליגה. מבחינתי אובי השוער האדיר שלהם שהיה לו כמה משחקים אדירים השנה, כולל עצירות פנדל דרמטיות ולואיס סוארז זה שתי השחקנים שתרמו הכי הרבה לאליפות שלהם השנה.

אני כבר כתבתי, שסוארז מעבר לשיאו וברצלונה היתה צריכה להביא לו מחליף ראוי. אבל זה לא סותר את השערוריה של המכירה שלו וכל הזבל שהיה מסביב.

אין לי ספק שסוארז יותר טוב ממוראטה ודייגו קוסטה. על פליקס עוד מוקדם לדעת.
יכול מאוד להיות שעם חלוץ אחר אתלטיקו לא הייתה לוקחת אליפות. ויכול להיות שעדיין הייתה לוקחת אליפות.
אני לא מזלזל בסוארז חלילה. אם קראתי לו איפשהו סוס מת, זה בטעות. בהודעה הקודמת רשמתי שהוא לא.

אתה בעצמך רשמת שהמאמן לא רצה אותו. אז שחרורו אותו, למה זאת טעות? זה שמאמן אחר מצא בו שימוש לא סותר את זה. בברצלונה לא היה לו מה להציע, אז הוא שוחרר כמעט חינם כדי לחסוך במשכורת. זה בסדר מבחינתי.

כן, זאת בעיה. האם היה שווה להשאיר את סוארז ולשלם לו 35 מיליון ברוטו כדי שיילך בחינם שנה אחרי זה?
כתבתי כבר כמה פעמים, ואתה מתעלם מזה, שההחלטה הייתה פיננסית. אני הייתי מוכר את גריזמן ואת דמבלה לפני סוארז, אבל מישהו היה צריך לעזוב. ואם זה סוארז, אז אסור היה שיגיע ליריבה ישירה על האליפות.

יומיים אחרי המשחק, אני זוכר לו את ההחטאות. בעוד שנה כנראה שלא יזכור. עדיין , הוא יכל למנוע את הדרמה וכמעט אובדן האליפות.

ברטומיאו הצליח לגרום למהלך לגיטימי לראות כמו פשע. אבל סוארז היה צריך לעזוב, רק לא לאתלטיקו ובלי שבארסה משלמת לו חלק מהמשכורת. למחליף ראוי לא היה כסף וגם עכשיו אין. אני אופתע מאוד אם שחקן כזה יגיע השנה.

אני לא בטוח אם אתה מנסה להטריל, או שסתם ללכת על הדעה הנגדית ולנסות להחיות את הפורום הגוסס.

א. כן.
ב. להזכירך הוא רצה להישאר, והיה מוכן לחתום על חוזה חדש. אפשר היה להשאיר אותו במחיר הרבה יותר נמוך כשחקן ספסל, שיכנס דקה 80 כשצריך גול והוא זה שידע לתת אותו.

א. המאמן הזה נפטר, ואף אחד לא חשב שהוא ימשיך.
ב. לא היה לנו חלוץ אחר במקומו.

אתה חוזר על איזו מנטרה שאם שחקן לא מספיק טוב אז זה סבבה להעיף אותו ולהישאר בלי. היית מוכר את הבית שלך וגר ברחוב, כי הבית לא מספיק טוב? או שהיית סותם ת’פה, ועד שאתה לא מוצא משהו טוב יותר נשאר עם זה גם אם זה בלי ברירה. בפועל זה מה שקרה, אנחנו ברחוב, בלי אליפות, בלי חלוץ ובלי כלום.

אני באמת חושב שהיה צריך להיפרד מסוארז.
ברור היה שהנשיא שהביא את גריזמן, קוטיניו ודמבלה לא ימכור אותם. סוארז לא היה יורד לשחקן ספסל שולי, ואם כן, לא שווה לשלם לו כל כך הרבה כסף. היה אפשר להשאיר אותו ולהגדיל את הבור הכספי, אבל היה עדיף שהוא יעזוב.
ברור שהוא רצה להישאר. הייתי גם תומך בזה לו גריזמן היה נמכר.
גריזמן היה אמור להיות החלוץ, אל תשאל אותי למה ברטומיאו חשב ככה. אבל אי אפשר לשלם משכורת עצומה גם לסוארז וגם לגריזמן, כשיש קורונה ואתה משלם 100 מיליון למסי.

זה חלום שלך אולי, אבל סוארז לא היה מסכים לזה. הוא היה יושב בספסל כמו שפיקה, אלבה, בוסקטס יושבים.

מה שרשמתי על וייה היה מזכרון, לא בדקתי נתונים. אבל איתגרת אותי.
אז ככה - וייה היה כל כך טוב באתלטיקו, שעזב אותם אחרי שנה אחת בהעברה חופשית.
כבש באתלטיקו 14 שערים ב 2900 דקות. לא יודע מאיפה הבאת 15 שערים ב 2416 דקות, אני מסתמך על טראנספרמארקט. אלה לא נתונים של שחקן שראוי להרכב בברצלונה ולמשכורת בגבוהה, לכן טוב שעזב.
לא היה לו מחליף? הביאו את ניימאר באותה שנה. מסי, פדרו וניימאר זאת שלישיית התקפה ראויה בהחלט. בתור מחליף היה את אלקסיס. לא היה חלוץ מובהק כמו סוארז, אבל היו מספיק אופציות להתקפה גם בלי וייה. כבשנו 100 שערים בליגה באותה שנה.

לא כל כך הבנתי את האסוציאציה. בין למכור את הבית לבין לגור ברחוב יש הרבה שלבי ביניים.
לגבי האליפות, אתה חושב שעם סוארז היינו לוקחים? מדברים על לוזריות של ברצלונה, אם היה נשאר לא היינו לוזרים? כמו בשנה שעברה?

אני לא חוזר בי - סוארז היה צריך לעזוב בגלל המשכורת. הטעות היא לתת לו ללכת לאתלטיקו.
ושוב, בדיעבד, זה טוב - הוא לקח אליפות מריאל, לא מבארסה.

בנוגע לוייה, 13 גולים בליגה ו2 בגביע. 15 גולים סהכ. בנוגע לדקות, לא זוכר איפה בדקתי, אולי טעו. אבל תשכח שגם מוראטה הגדול הבקיע כולה 19 בעונה וחצי. וייה עם רגל בקבר כבש בעונה אחת 15 והביא אליפות על הדרך.

זה יפה להגיד שוייה עזב את אתלטיקו אחרי עונה, אבל בפועל בעונה שלאחר מכן אתלטיקו לא היו פקטור במאבק על האליפות, שלא לדבר על ליגת האלופות שהם כמעט לקחו איתו.

אנחנו כבשנו 100 שערי ליגה, אבל כשהעמידו מולנו הגנה קשוחה, כמו של אתלטיקו לא היה לנו חלוץ שיעזור להתמודד. בדיוק כמו השנה. מה זה משנה כמה שערי ליגה כבשנו מול הנמושות, אם בכל משחק גדול נחנקנו? לקרוא לפדרו ראוי זו בדיחה, בפי 2 דקות מוייה ב12/13 הוא כבש חצי מכמות השערים של וייה. העיקר שוייה היה סוס מת והוא לא.

להגיד שהבאנו את ניימאר במקום וייה זה רוסליזם קלאסי. הבאנו שחקן נוצץ במקום שחקן שאנחנו אשכרה צריכים.

כן, היינו לוקחים. כן, היינו נשארים לוזרים. כן, כמו בשנה שעברה. אבל ריאל כל כך זבל העונה, שאני חוזר לתשובה הראשונה - כן, היינו לוקחים אליפות.

אין לי מה עוד להוסיף.
אם וייה כל כך טוב, למה עזב את אתלטיקו בחינם אחרי שנה? סימאונה מטומטם?
100 שערים בלי וייה לא מרשימים אותך, והיינו צריכים גם אותו? סבבה, תישאר בדעתך, אני אשאר בשלי.
הבאנו את ניימאר כדי שיהיה צלע בהתקפה במקום וייה. אם אני מתעלם מהפשעים שליוו את העברה, זה שידרוג אדיר מבחינת יכולת. אם מוזמן לחשוב אחרת.

אני לא זוכר שזה הוזכר כאן.
אם מישהו מחפש חלוץ מבוגר ומגיע בחינם, יש אחד בשם לואיס סוארז.
מסתבר שיש לו בחוזה אפשרות לעזוב חינם הקיץ.
נתקלתי במקרה בידיעה הזאת במארקה Atletico Madrid: The secret clause in Luis Suarez's contract: He could leave for free on June 30 | Marca
אני יכול רק להניח שהמשכורת שהוא רוצה גבוהה פי כמה מהמשכורת שסיכמו עם אגוארו. לפי דיווחים, 5 מיליון נטו, כשסוארז הרוויח בבארסה 17.

תעלול יפה…
אבל לא, כמובן שלא.
מ-ה-פ-י-כ-ה!
עכשיו.

ואני חושב שגם לאפורטה יודע ומבין את זה שמהפיכה נדרשת בעיקר בסגל. סוארז, גדול ככל שיהיה, הוא העבר. בארסה עכשיו מסתכלת על העתיד.

אם יש משהו שאפשר היה ללמוד מהעונה האחרונה זה על חזרה של העברה חופשית לרלוונטית.
סוארז, קבאני, טיאגו סילבה. כולם כבר לא כל כך נספרו על ידי קבוצתם והראו שיש להם הרבה מה לתרום.
בסוף
העונה טיגאגו חשוב במערך
של צ׳לסי שמגיעה לגמר האלופות בעיקר בזכות ההגנה שלה, סוארז כנראה לוקח אליפות כשחקן המרכזי של אתלטיקו וקבאני אחראי להפיכתה של יונייטד לקבוצה השניה בטיבה באנגליה (אולי השלישית כשליברפול בריאה, בכל מקרה זו התקדמות עצומה לקבוצה שלפני שנה נאבקה על הטופ 4 בשיניים).

היה טרנד בעולם של זריקת שחקנים אחרי שיאם.
אז נכון, לא הייתי אומר לבסס בניה של קבוצה סביב אף
אחד מהם, אבל יש שחקנים מבןגרים שבכיף
יתנו עוד 2 עונות ברמה הגבוהה ביותר. ובהעברה חופשית הסיכון הוא אפסי.

תודה לך לואיס אנריקה!

https://twitter.com/Youngcules/status/1395297541688811521

למה משווים את גרימלדו ל 5 הליגות הבכירות? הוא לא משחק שם.
בן 25 הבחור, ועדיין משחק בליגה הפורטוגזית.
ג’ורדי אלבה אגב עם 7 אסיסטים בליגה וסה"כ 15 בכל המסגרות העונה. עם כל הכבוד לחולשה של הליגה הספרדית, היא עדיין קצת יותר חזקה מהפורטוגלית.
אם כבר לבכות על מגנים שמאליים שעזבו, אולי צריך לבכות יותר על לוקה דיניה.

אני קצת עוקב אחריו, הסיבה היחידה שהוא עדיין שם זה בגלל שכל פעם שהיה לו הזדמנות להתקדם הוא נפצע. אם הוא לא היה נפצע כמה פעמים לקראת סוף העונה הוא מזמן היה מתקדם.

אני מקווה לאיזה נס וישלפו אותו משם לברצלונה.

אתה עוקב אחרי הלה מסיה. אין שם איזה פרויקט כגיבוי לאלבה? אלחאנדרו בלדה או מישהו אחר?

לא חושב שיש מישהו ברמה שלו, אבל אני חייב להודות שאני לא עוקב יותר מידי. רק רואה מידי פעם משחקים ותקצירים . שנים של שעמום בחסות ברתומאו ואוזביו עשו את שלו.

רק ידגיש שלפני כמה שנים לפני אירו או מונדיאל, לא זוכר בדיוק. הוא קיבל זימון לנבחרת . בנפיקה התחילה לקבל עליו הצעות מקבוצות כמו סיטי ויובה. ואני חושב שגם יוניטד התחילה להריח סביבו. ואז הוא נפצע. ושוב שנה אחרי.

הלואי שזה יתבשל.

דרך אגב, אני לא מחפש גיבוי לאלבה. אני מחפש מחליף לאלבה.

דרך אגב 2 שמעתי שמירנדה לא רע בבטיס.