בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

אנצ׳לוטי על זמן שאול, לא יהיו לו התוצאות של 2013-2015 ולא את הקרדיט של זידאן- כל עוד לא ריאל שלו לא תהיה במקום הראשון הוא לא יוכל למחוק שחקנים כי ככה הוא ימחוק את עצמו.
אני מניח שכל השחקנים בסגל יקבלו הזדמנות, גם הפנסיונרים לצערנו.

מצחיק אותי הדיווחים בתקשורת שאנצ’לוטי כן רוצה או לא רוצה את רונאלדו או שהוא התרשם או לא התרשם מאודאגור/ מרסלו/ איסקו וכו’.
אנצ’לוטי הוא בסך הכל בובה של פרז שהיה היחיד שהסכים להגיע בלי לדרוש שום חיזוק.
אם יצליח לקחת אליפות עם כל החברים הקשישים שלו ישאר (ובינינו הוא יכול לעשות את זה עם אתלטיקו ובארסה הנוכחיות).
אם לא, ראול כבר מתחמם על הקווים.

חנות המועדון בברנבאו נפרצה וכל השלל נגנב.
מעניין אם הגנבים מצאו שם חולצות של אמבפה במחסן…

השאלה הנדרשת: האם למועדון יש מספיק כסף לשלם על הנזק?

*כמובן שיש ביטוח, סתם לאווירה.

מניח שלא יסדרו הכל מיד. בטח יתנו אותה לאחד המוכרים עם העגלות מחוץ לברנבאו, בתקווה שעוד כמה שנים הוא יצמח ויגיע לרמה של החנות שנהרסה.

4 פוסטים אוחדו לנושא קיים: דיון ההעברות והפנטזיות :: אודגור עבר לארסנל. ומה עם אמבפה?

בעוד אנחנו עסוקים עם אמבפה ההתאחדות הספרדית דאגה לפנק אותנו עם הרננדז הרננדז מול בטיס.
כאילו המשחק הזה לא היה מספיק מאתגר בלי מודריץ’, נאצ’ו, קרוס, מנדי ושאר החיסורים.
יש דברים שגם אמבפה לא יעזור לנו מולם… עונה שעברה היינו זוכים באליפות עם שיפוט הגון.

גם עם שיפוט לא הגון אבל התקפה שיודעת לכבוש היינו זוכים באליפות.

CONTRARY to reports, at he moment Juventus has not contacted Hazard or his agents. The player wants to stay at Real Madrid and the club knows that any operation is very difficult financially.

https://twitter.com/RMadridHome/status/1431270259080769543

אין לי שום מושג כמה זה אמיתי, אבל מעניין מאד. לדעתי לא למכור אלא במחיר טוב. כוכבים מדביקים כוכבים אחרים ביכולת טובה והזארד נראה פיט מתחילת השנה (סייג אחד - יתכן ומצבו הפיזי הוא פציעות כרוניות ואז אולי עדיף להיפטר ממנו - אינני יודע).

כל עונה אנחנו מתחילים עם מינוס 7 נקודות לעומת אתלטיקו ובארסה בגלל השיפוט. נמאס מזה.
שנה שעברה אותו שופט VAR גונזלס גונזלס עם שתי החלטות הפוכות על נגיעות יד לקח לנו אליפות.
מול בטיס נגיחה של קאסמירו לכיוון השער נעצרה לא בכוונה ביד מושטת של שחקן בטיס - לא פנדל.
מול סביליה כדור שניתז מהכתף של מיליטאו ליד - פנדל.

זאת פשוט שחיתות, וזה יימשך גם השנה.
טבאס מגדף בכל ראיון את פלורנטינו. השופטים יודעים מה מצופה מהם.

אז כן היינו יכולים לזכות באליפות למרות השיפוט. זה לא משנה את העובדה שהיו יכולות להיות לנו עוד כמה אליפויות עם שיפוט נורמלי. האבסורד שעדיין יש כאלה שחושבים שהשיפוט מוטה לטובתנו ופיקה מתבכיין כל שבוע. עולם הפוך.

כל הקבוצות נדפקות מהשיפוט בצורה דומה.
מוזמן ללכת לפורום השכן ולשאול כמה נקודות הם איבדו בגלל טעויות שיפוט.

קיבלנו הכי מעט פנדלים בליגה שנה שעברה. זה הזוי.
ויאריאל קיבלה 10 פנדלים יותר מאיתנו. ולנסיה קיבלה פי 3 פנדלים יותר מאיתנו.
גם שרקו נגדנו יותר פנדלים מאשר נגד אתלטיקו ובארסה.
כל קבוצה נדפקת מהשיפוט פה ושם. מה שהלך בעונה שעברה היה הרבה מעבר לזה.

עונה שעברה*
לא כל עונה.
אם תשאל אוהדי ברצלונה אז ב2020 נשדדה מהם אליפות.

עונה שעברה השיפוט היה נגדינו וראינו זאת בנושא הפנדלים, אבל עונה לפני כן הטענות היו כנגדינו.

סוף עונה שעברה כתבתי הודעה מפורטת לגבי יחס פנדלים והראיתי כמה שיחס הפנדלים שקיבלנו היה הזוי לקבוצת צמרת בכל קנה מידה שהוא. אבל עונה לפני כן היה לנו יחס קצת יותר טוב מהממוצע.
בתכלס עדיין אפשר להגיד שבשנתיים האלה קופחנו יותר משהרווחנו, אבל אי אפשר לבסס שום אמירה כללית על שנתיים, כל מה שאפשר להגיד זה ששנה שעברה קופחנו מאוד ושלפני שנתיים הרווחנו קצת.

שנה שעברה לדעתי אתה צודק, אבל זה גם חלק מהמשחק.
לפני שנתיים נהנינו (אולי הרבה פחות מכמה שנדפקנו שנה שעברה אך בכל זאת).

ריאל קיבלה מעט פנדלים כי היא בקושי התקיפה ובקושי שלחה שחקנים לרחבת היריב. זאת האמת העצובה והמרה. יש אולי פנדל או שניים גבוליים שלא נשרקו לטובתה, אבל זה שולי וקורה לכל קבוצה.

מחזק, איך נקבל פנדלים אם רוב הזמן העברנו במחצית המרגש במסירות בין מודריץ-קרוס-קאסמירו.

מרגיש לי לוזרי להתבכיין על השיפוט, גם אם יש בזה מן האמת.

זוהי הודעה שכתבתי בזמנו.

נכון שריאל לא תקפה מספיק, אבל אתה מסכים איתי שתקפנו הרבה יותר מיריבותינו?

בסוף הסטטיסטיקה ממש לא התיישרה על הציפיה.

בנוסף, עונה שעברה לא הצלחנו להבקיע, הבעיה לרוב פחות הייתה להגיע קרוב לרחבה או לרחבה עצמה, אלא שהיה חסר לנו התכלס בסוף.

אין פה אמירה של קונספירציה, פשוט שכן נדפקנו עונה שעברה, כמו שקבוצות אחרות נדפקו עונות אחרות. אבל אין שום סיבה להתעלם מהנתונים הללו, שממש לא נראים לי מקריים.

לא מתווכח או קופחתם או לא, אבל חשוב להבין שבמידה ולא מביאים פה ממש מקרה מקרה שבו יש טענה לקיפוח, ואז משווים לכל המקרים של הקבוצות האחרות - סטטיסטיקות של כמה פנדלים ריאל קיבלה וכמה חטאפה קיבלה לא נותנות את כל המידע, במקרה הטוב, או לא שוות כלום במקרה הפחות טוב. בטח ובטח במקרה של השוואה בין קבוצות בליגות שונות.

צריך לראות כמה כניסות לרחבה היו, כמה נפילות/פגיעות/משיכות/נגיעות יד/וואטאבר, ועל כמה מהן היה אמור להישרק פנדל ולא נשרק (לטענת מי שטוען על קיפוח). או, שוב - לעבור מקרה מקרה.

אפשר לבצע הערכות גסות.
לא אני וכנראה שלא אף אחד אחר לא נעבור משחק משחק ונמציא דרך לחשב נתון של פנדלים צפויים (xP?) ונשווה את זה ל20 קבוצות שלכל אחת 38 משחקי ליגה ומי יודע כמה משחקי גביע ואלופות.

זה כמו שאפשר לבצע הערכה שמסי השחקן הטוב בעולם למרות שלא בדקת אותו גם בסיטואציה של רונאלדו או סלאח. בתאוריה יכול להיות שרונאלדו בברסה של פפ היה כובש 100 שערים בעונה. (אני אישית לא מאמין בזה אבל זה בהחלט יכול לקרות).

אז אני מסתכל על המשתנים ומנסה לפרוס את הנתון שלי על קבוצת מדגם גדולה ככל האפשר ומחפש מספרים חריגים.
באמת המספרים של ריאל חריגים לקבוצת טופ.

להגיד שיש פה קונספירציה ושכולם נגדינו? ממש לא.
אבל בהחלט אפשר להגיד לכל הפחות שסבלנו מביש מזל גדול מאוד.
יכול להיות מקרי לגמרי כמובן, אבל משום מה אני נוטה להאמים שסטטיסטיקה אמורה להתיישר לאורך עונה שלמה פחות או יותר. פה קיבלנו נתונים מאוד קיצוניים לרעתינו.

זה גם נותן גיבוי לטענה שעלתה לגבי המון שריקות ביניים נגדינו.

הוכחה אמיתית לא תהיה פה, לא חושב שזה אפשרי עם כמות המשתנים הקיימת, ועם העובדה שאין חקיקה מספיק ברורה בנושא של מהו פנדל והרבה נתון לשיקול דעת.

אני לא מסכים איתך מהסיבה הפשוטה שהנתון שהבאת לא כל כך חריג סטטיסטית. רק במשחק נגד ולנסיה נשרקו לחובתנו 3 פנדלים וכולם היו מוצדקים, תוריד את המשחק הזה והמאזן הוא כבר 5-3. זה הרבה יותר סביר נכון?
מעבר לזה שחבל על האנרגיות שלנו בהעלאת האוב הזאת, זה פשוט לא נכון שהפסדנו אליפות בגלל שיפוט.

זה מיותר לבכות על זה עכשיו, אבל זה לגמרי לגיטימי להגיד שהפסדנו בגלל שיפוט.
אם השופט מול סביליה מחליט לתת לנו פנדל במקום להם, היינו זוכים באליפות.
משמע - מצאתי לך החלטת שופט אחרת (והגיונית) שהייתה גוררת אליפות שלנו.

האם זו הסיבה היחידה בגללה הפסדנו את האליפות? לא.
האם היינו יכולים לזכות בלי קשר להחלטת השופט? כן.
ועדיין אפשר להתלונן עליו.
מיותר? כן.
שגוי? לא.

הוא חריג סטטיסטית בהשוואה לשאר קבוצות הטופ.
אנחנו עם היחס פנדלים הגרוע ביותר מבין כל 20 הקבוצות שהבאתי. היחס שלנו חריג לא במעט.
אגב, השליטה שלנו ברוב המשחקים כנראה יותר גבוהה משל רוב אותן קבוצות בגלל הפרשי העוצמות.
זה יכול להיות מקרי כמובן. אבל בהחלט נתון ששווה התייחסות.

גם 3-5 לרעתינו יהיה היחס הכי קיצוני מבין 20 קבוצות הטופ שהבאתי שם.

חוץ מזה, האם כשאתה ספרת לרונאלדו שערים בעונה כלשהי הורדת חמישיה/רביעיה? הרי ברור לכולנו שזה היוצא מן הכלל.
כמובן שלא.

בזמנו הביאו המון תמונות לשריקות שנויות במחלוקת בהן כשמקרה מסוים קרה נגדינו היריבה זכתה בפנדל וכשהוא קרה לטובתינו לא קיבלנו. אין לי כוח להכנס לזה בתכלס כי זה מאחורינו.

בסוף אני לא מחפש להגיד שרק השיפוט אשם ולבכות עליו. אבל בהחלט לגיטימי להתבאס על השיפוט עונה שעברה. בהחלט קרתה שם לטעמי שערוריה. זה לא אומר שלא היינו צריכים להיות טובים יותר.
כדי לזכות באליפות אנחנו לא צריכים להיות ברמה x כלשהי, רק להיוצ יותר טובים מהיריבות שלנו. לטעמי שנה שעברה היינו הכי טובים. אם המזל היה מתחלק בצורה קצת יותר הוגנת היינו אלופים.

אבל זה המשחק