בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

אני בעד חוסלו,חושב שהוא אחלה מחליף,אבל ממש לא לרמה של הרכב בריאל מדריד ואפילו לא קרוב לרמה של לבאנדובסקי גם הנוכחי.
אם בנזמה היה נשאר יחד עם חוסלו לא הייתי מתלונן(בסוף אוגוסט גם הייתי מסתפק בלוקאקו וחוסלו).

חוסלו שדרוג עצום למריאנו דיאס. זו צריכה להיות ההשוואה. לגבי באיירן מינכן זה לא נכון. סרג’ גנאברי מסוגל לשחק כחלוץ וגם הביאו את סאדיו מאנה שאיבד קצת מהמהירות והכוח לשחק בכנף. הם פישלו כלומר הוא נכשל והפך לבדיחה אבל היה קשה לצפות זאת והם ניסו.

אין מבחינתי דיון על הגדולה של פלורנטינו ומקומו ההיסטורי ומשפטים כמו “מכתים את המורשת שלו” זה טוב לבני עשר בטוקבק בפייסבוק. אבל פרס מזייף ואין סיבה. עונה חלשה עברה עלינו, מאזן האליפויות, מה שקורה בצד השני, המצב הכלכלי. ומה מגרש “חדש” ומפואר זו לא סיבה לבניית קבוצת על?

ברצלונה לא לוקחת אליפות או מנצחת משחקים רק עם תחת. ריאל מדריד בשנה שעברה בליגה חסרה שיניים ואפילו אופי.

סאדיו מאנה חלוץ כמו שבלינגהאם חלוץ. כלומר שניהם לא אבל מתפקדים אותם שם. בל נשכח שחוסלו לא אמור להיות בהרכב והוא שם רק עקב הפציעה של ויני והמחיקה של ברהים.

היה לנו חצי ראשון מעולה, מאז המונדיאל התחילו סיפורי ויניסיוס והגזענות, פדה ואשתו, טשואמני והפנדל. נדפקנו כהוגן בעונה שעברה אבל אני מאמין שאלה חלק מחבלי הלידה של קבוצה חדשה וצעירה שהיינו צריכים לעבור כדי להיות טובים יותר.

תוספת לקודם: באיירן מינכן איבדה את ה-50 גולים בפוטנצייה של רוברט לבנדובסקי אבל היא בליגה קלה יותר ויש לה בסגל 5-6 שחקנים ששווים את העשרה שערים בעונה. אנחנו איבדנו שניים כאלה, רק מזכיר. מה שאתה אומר לגבי סאדיו מאנה לא נכון. בדקתי, הוא היה 18 פעמים חלוץ מרכזי את ליברפול, זה לא מאה אחוז זר לו. עליו אפשר גם לומר שהוא ‘גולר’ עם חוש לשערים בעוד ג’וד צעיר ונפלא אבל עדיין אי אפשר היה לדעת. מאנה גם הגיע אחרי עונה שהיה מספר 2 בבלון ד’אור, כמעט שכחנו. הוא הרבה יותר קרוב להיות חלוץ מאשר ג’וד.

קח את הקונטרה של ברצלונה לגבי החצי השני של העונה: רוברט לבנדובסקי מאבד את הקילר אינסטיקנט - מבקיע הרבה פחות| עוסמאן דמבלה שפתח את העונה טוב - נפצע, ובהמשך גם פדרי| הדחה מוקדמת מאירופה שהייתה עלולה להפיל אותה למשבר - וזה לא קרה…תירוצים אפשר למצוא בקלות.

ריאל מדריד לא ניצחה לא בקלאסיקו, לא בדרבי, לא את ריאל סוסיאדד בבית, לא את בטיס בחוץ, הפסידה פעמיים לוויאריאל מאז ינואר. לא שיחקנו כדורגל. לא היינו בכלל במאבק. זה מביך. אין מילה אחרת.

בזמן שאנחנו עסוקים בלבנות קבוצה לעשור הקרוב, בארסה שנה אחרי שנה בונה קבוצה תחרותית לכאן ועכשיו ובקצב הזה תיקח לנו חצי מהאליפויות בעשור הקרוב, מה עשינו בזה?

הדיון מוצה לדעתי ואנחנו טוחנים מים. אתה מבואס טילים ואני מבין לגמרי למה, אבל אני מציע לך להתעודד ולהסתכל גם על הצדדים החיוביים. לא הכל הפי הפי בברצלונה למרות שהם שמו אתמול מאניטה, ולא הכל רע אצלינו.

אם הם באמת יקחו לנו חצי מהאליפויות בעשור הקרוב אני הראשון שאבקר את המועדון. יתרה מזאת, אם אחרי קיץ 24 אנחנו בלי תוקף על חדש בקבוצה, אתה תשמע ממני הרבה תלונות לעבר ההנהלה שלנו. זה עדיין לא קרה. את האליפות בעונה שעברה אנחנו זרקנו לפח אחרי יתרון משמעותי שלנו בחצי, וגם העונה ברצלונה לא באמת טובה. היא מספיק טובה כרגע, כשאנחנו עם 2 פציעות משמעותיות וחסרים 2-3 החתמות של שחקנים להרכב, שלפי הדיווחים גם יגיעו בקיץ הבא, אבל היא לא טובה מאיתנו בגלל שהיא בלתי מנוצחת או משהו כזה.

מתי העשור הקרוב מתחיל? ברצלונה מגמגמת כבר כמה שנים טובות ועדיין זוכה באליפויות. האם זה לא נחשב?

אתה מתעלם מחלק מהנקודות אבל סבבה. אני לא אערב כאן דברים אחרים, אני מבואס מהקבוצה עוד מהיום בו כריסטיאנו רונאלדו עזב. ב-2019 עוד ניסינו להיות אריות עם השקעה גדולה בקיץ, ונכשלנו ואין אשמים. הגביע ה-14 שחגגתי אותו כמעט יותר מכל אחד אחר לא יכול להסתיר את כל הדברים הפחות טובים. אוי ואבוי אם נעבור לסדר היום על אליפויות שהולכות לפח ככה. לפני עשור קרלו פוטר בדיוק מהסיבה הזו, לא כי הוא הודח נגד יובנטוס בחצי גמר ליגת האלופות. למי לבוא בטענות שלא הגיעו “2-3 שחקני הרכב?” ושחושבים שרק קיליאן אמבפה קיים בעולם הזה?

דבר נוסף, אתה קצת מטעה. בשנה שעברה לא הובלנו על ברצלונה ביותר משלוש נקודות, זה היה אחרי הקלאסיקו שניצחנו אותם 1:3 בסנטיאגו ברנבאו. הם הפסידו לנו, הודחו משלב הבתים בליגת האלופות ולא נכנסו למשבר. הנה הטבלה בדיוק אחרי סיבוב אחד - נקודת האמצע. ריאל מדריד סיימת בתיקו ביתי עם ריאל סוסיאדד, ברצלונה עם 0:1 קטן-גדול בג’ירונה.

הנה הטבלה אחרי הניצחון שלנו בקלאסיקו במחזור התשיעי - פתחנו את העונה חזק אבל גם ברצלונה. במחזור ה-13 איבדנו את הפסגה אחרי ההפסד לראיו וייקאנו. קודם לכן עשינו בתחתונים נגד ג’ירונה בבית.

לדעתי אנשים לא מבינים את הפואנטה, לא אמרתי שברצלונה מושלמת, שמעתי שמדברים שם על זכייה בליגת האלופות וזה היה נראה לי קצת אבסורדי. ולא חשבתי שנשייט לאליפות. ציפיתי שניצור איזה יתרון כלשהו עליהם ביחס למצב - מגרש חדש-לעומת משחקים מחוץ לקאמפ נואו, הרבה כסף בקופה-לעומת בעיות כלכליות קיימות, עונה חרבנא שלנו-אליפות וסופרקופה שלהם…

משום מה זכרתי שהיה לנו פער משמעותי על ברצלונה עד קצת לפני המונדיאל ומתישהו שם השחקנים איבדו את הראש וכבר חשבו על הנבחרות. קבל את התנצלותי.

בכל מקרה הבנתי את הטענות שלך. אני עדיין לא חושב שהכל כל כך אפור ומדכא אצלינו. יש שלד מעולה שרק צריך להשלים אותו, ויש לנו את היכולת הכלכלית לשם כך. אמרו קיץ 24, אז נראה בקיץ 24. בינתיים אנחנו עדיין בתמונת האליפות (למרות שויני ורודריגו עדיין לא הגיעו לעונה הזאת), וגם אם לא, יש הרבה דברים להוציא מהעונה הזאת.

יותר מזה באמת שאין לי מה להוסיף, הדיון לדעתי מוצה לגמרי.

אי אפשר לבנות קבוצה ל10 שנים אם לוקח לבנות את הקבוצה 10 שנים.
ויני מיליטאו ורודריגו פה כבר 4-5 עונות, פדה 6 או יותר.
שחקנים שכאן שנה או שנתיים כמו אלאבה או רודיגר כבר עברו את גילאי ה30, הם חלק מהבנייה הזו או שנצטרך גם להחליף אותם בעוד עונה או 2?
ברצלונה בונה לכאן ועכשיו רק כי אין להם ברירה אבל הם ולאפורטה מבינים שאין דבר כזה לזרוק עונה לפח, מועדון כמו ברצלונה תמיד צריך לקחת אליפות או לפחות להיאבק וזה בדיוק מה שהם עושים, כל הכבוד להם.
כן, כנראה שבעוד שנה או שנתיים הם יצטרכו להביא שחקנים אחרים במקום לבאנדובסקי, גונדואן או אחרים אבל זה יקרה אחרי שכבר יסדרו לגמרי את המצב הכלכלי שלהם (חלק גדול הם כבר עשו) יעברו לאיצטדיון המחודש ויוכלו לקנות שוב שחקנים כמו קבוצה גדולה, זה הרגע שבו נתחיל להשקיע? כשהם שוב יפתחו עלינו פער גדול? אין מצב שזה יהיה הפוך מתישהו?
אגב, על הדרך הם גם אחת הקבוצות הצעירות באירופה ושחקנים כמו פדרי, גאבי, לאמין, ויטור רוקה, באלדה, אראוחו, קונדה או אחרים הם ממש לא רק לכאן ועכשיו אלא גם לשנים קדימה לא פחות מאיתנו.

אנצ’לוטי רחוק מאד מלהיות כוס התה שלי אבל הוא האחרון שאשם פה העונה, מה רוצים שהוא יעשה?
הוא ביקש כבר בקיץ שעבר חלוץ ומגן ימני ולא קיבל, אם פרז חשב שזו קבוצה מדהימה שלא צריכה חיזוקים אז הוא היה צריך להגיד לו שלום לאור התוצאות שהיו, אם הוא החליט שקרלו ימשיך הוא היה צריך להביא לו חלוץ כמו שהמאמן שלו ביקש.
ואנצ’לוטי ואוהדי ריאל לא ביקשו בלם ב100 מיליון יורו כל עונה כמו שפפ רוצה ומקבל, לא שחקנים במיליארד יורו כמו צ’לסי ואפילו לא את קיליאן אמבפה, בסך הכל דרשו חלוץ ולא נראה לי שזו דרישה מוגזמת מידי.

פעם התכנון היה בקיץ 21 להביא את אמבפה שנה לפני תום החוזה, זה היה ה״דיבור״ של הקבוצה, אחרי שזה לא הלך התקדמנו לקיץ 22 בסוף החוזה שלו וגם זה לא הלך ועכשיו הדיבור הוא על קיץ 24.
כבר 3 עונות מתוך ״בנייה לעשור הקרוב״
בקיץ 24, אם וכאשר הבלתי יאומן יקרה ואמבפה באמת יגיע, והעונה לא תלך טוב מה יגידו? רגע הקבוצה בבנייה אי אפשר לצפות ממנה תוך עונה לעמוד בציפיות, זאת קבוצה לעשור

קיץ 25 אולי הקבוצה תחליט שהגיע הזמן להחליף את קרבאחל, אנחנו נהיה עם רודיגר בן 34, אלאבה גם באיזור הגיל הזה, נאצו רגל וחצי בפרישה ומיליטאו
מה יגידו? רגע רגע צריך בלמים, ואז הפרוייקט יהיה שלם, זה הכל חלק מהתוכנית

וככה מתבזבז לו חצי עשור על בניית קבוצה במקום לטפל נקודתית בבעיות ולבנות קבוצה לכאן ועכשיו שתחזיק ל10 שנים

אני שוב פעם אחזור על עצמי כמו תקליט שבור. גם אני מתוסכל מכך שלא הגיע חלוץ, אבל במועדון פמפמו דרך כל עיתונאי שמקורב למועדון שקיץ 24 יהיה הקיץ שבו יעשו שינויים, ולאורך רוב הקיץ דיווחו בצורה שוטפת, כולל המילים של פלורנטינו בעצמו, שהקיץ לא תוגש הצעה על אמבפה. אז לי אין ברירה אלא לחכות ל24. זה יהיה הקיץ האחרון שבו אני אשאר רגוע ואגיד עונה הבאה. אני מצפה להרבה בקיץ הבא היות וזה היה הקיץ שלפי התוכניות המקוריות זה אמור להיות הקיץ שבו יקרו השינויים.

ב22 עם הפרסה של אמבפה והזכיה באלופות דברים נתקעו לנו, פעם אחת קיבלתי תירוצים, הפעם הזאת ביקשו להמתין, 24 הקיץ האחרון מבחינתי.

אם אתם בוחרים להאמין שהמועדון מופקר ולא מנוהל כיאות, אז זה שלכם ואין לי עוד דרך לשכנע אתכם. אני עדיין משוכנע שמדובר כחלק מאסטרטגיה שבינתיים עובדת לנו בצורה מעולה גם אם אנחנו לא הקבוצה הטובה בעולם ולא הפייבוריטים לאליפות. אם אתם בוחרים לקנא בקבוצה שכבר שנתיים עפה בשלב הבתים בליגת האלופות, רק מעמיקה את המגבלות על התקציבים שלה ואפילו מתחת לאתלטיקו כבר, אז מתנצל אבל לי אין מה לעשות עם זה. לי נשאר רק לשמוח שאנחנו לא קונים כל מה שזז ואחר כך מחפשים דרכים להפטר מהם בדיוק כמו אותה ברצלונה שאתם מקנאים בה. כן, הייתי שמח לעוד חלוץ, לא מסכים עם זה שלא הגיע אף אחד, אבל זה בערך כל התלונות שלי בשלב הזה. אני לא שותף לאובר דרמטיות שלכם, לדעתי.

לא התיישן טוב :stuck_out_tongue_winking_eye:

סתם, האמת שבהחלט שווה ניסיון, אבל מעניין לראות אם המשחק הטוב יעלה לו את הביטחון ויגרום לו לשחק טוב יותר. בסוף הלחץ לשחק בריאל בהחלט יכול להקשות ולפעמים משחק טוב ועידוד מהקהל זה כל מה שצריך. בסוף הרבה מהטעויות של פראן גרסיה נראות טעויות של התרגשות, שהוא מתרגש לקבל כדור וזה גורם לו להיות קצת מפוזר.

רציתי לחזק מעבר ללייק.

לבנות ל2026 זה מאוד יפה, אבל עד אז נצטרך כבר 4 רכשים להרכב (שוער, מגן ימני, חלוץ ובלם) ועוד 9 רכישות לספסל (שוער, מגן ימני, מגן שמאלי, 2 בלמים, 2 קשרים וקיצוני).

מישהו חושב שיגיעו 13 שחקנים בשנתיים?
זה כמובן עוד בהנחה שלא יעזבו אותנו שחקנים, מה שאיש לא מבטיח שלא יקרה. אני בהחלט אבין את רודריגו אם ידרוש לעזוב כדי להפסיק להיות כינור שני לויניסיוס.
הוא נכנס להרכב באגף שמאל של כל קבוצת טופ בעולם למעט פריז.

מה זה בינתיים האסטרטגייה עובדת בצורה מעולה? אנחנו במחזור החמישי. אשתקד ניצחנו בכל ששת המחזורים הראשונים כולל דרבי בחוץ נגד אתלטיקו מדריד ללא קארים בנזמה שהנחנו שבמוקדם או במאוחר יחזור, ניצחנו בקלאסיקו הראשון והייתה לנו את ההילה של אלופת אירופה. חבל שאתה מחכה לקיץ 2024, כלומר זה לא תלוי בך אבל אתה מקבל את המצב בשלוות נפש. ואם המועדון החליט כך, זה אומר שזו הדרך הנכונה? ממש לא. בשביל זה קיים פורום, להתווכח ולהעביר ביקורת. זה או קיליאן אמבפה או לעולם לא? בקיץ 2014 הביאו את צ’יצ’ריטו שתרם תשעה שערים ותשעה בישולים, ברגע האחרון של חלון ההעברות. למה זה לא קרה הפעם?

אין דבר כזה קבוצה ל 10 שנים.
קחו הרכב של כל קבוצה גדולה בעולם, ותבדקו כמה מהשחקנים שיחקו שם לפני 10 שנים.
אפילו 5 שנים זה הרבה.
אני מבטיח לכם שמבין השחקנים הצעירים שלכם, שעדיין יהיו שחקני כדורגל בעוד 10 שנים, רק 1-2 יהיו עדיין אצלכם ועדיין יהיו שחקנים משמעותיים בעוד 10 שנים.

אני חושב שכבר ניהלנו את הדיון הזה…

1. השחקנים המדוברים אולי לא יישארו בריאל בעשור הקרוב, אבל בהחלט צפויים לשמור על השווי שלהם ובהינתן האפשרות לעזוב תמורת סכום גדול. ככה שלצורך העניין הם “לעשור”, כלומר אם הם יתחלפו זה יהיה בשחקן אחר שלא נופל מהם.
  2. למה לא? בייל, מודריץ’, בנזמה, כריסטיאנו, קרבאחל, קרוס, ראמוס, וראן, קאסמירו (7 שנים אאל"ט) הם מספיק ראיות לכך שזה לגמרי אפשרי.
  1. אז זה לא שחקני ריאל. כסף יש לכם גם עכשיו, אבל לא משתמשים בו.
  2. יש הרבה שחקנים שמשחקים 10 שנים באותה קבוצה. נדיר מאוד שזה קורה בו זמנית להרבה שחקנים. גם השחקנים שציינת לא שיחקו ביחד עשור שלם. זה מה שיקרה עם הצעירים שיש עכשיו. חלקם יימכרו, חלקם לא יהיו רלוונטיים ויבואו אחרים במקומם, חלקם אולי יישארו להרבה שנים. אבל אין דבר כזה קבוצה שרצה ביחד עשור שלם, אז אני לא מבין את הדיבורים של לבנות עכשיו קבוצה לעשור הבא.

קבוצה לעשור הכוונה היא קבוצה לעתיד הרחוק ולא לשתיים שלוש העונות הקרובות. זה ביטוי, כמו מכירת חולצות.

כן ישנם שחקנים שנשארים עשור במועדון בכל מקרה, כמו שנכתב בהודעה מעליך. בשביל שזה יקרה הם צריכים להיות מספיק טובים. בפרויקטים כאלה השינויים שנעשים הם מינוריים והשלד נשאר זהה.

בסדר, בוא ניקח טווח של 5 שנים.
כמה שחקנים מההרכב הנוכחי של ריאל יהיו שחקנים משמעותיים בעוד 5 שנים לדעתך? לא כאלה שיימכרו אולי בהרבה כסף, אלא שחקנים שעדיין יהיו בריאל, ועדיין בהרכב?
אתה מוזמן לבדוק מה היה הרכב של באיירן או סיטי או כל פרויקט אחר בסדר גודל של ריאל. אתה תופתע לגלות שיש מעט מאוד שחקנים שהיו משמעותיים לפני 5 שנים ועדיין משחקים באותה קבוצה ועדיין משמעותיים שם.
אני לא מדבר על המשוגעים של צ’לסי או פריז, או מצב כלכלי חנוק כמו יובנטוס או בארסה, אלא על קבוצות נורמליות.

כשזה דה זרבי אז כולם מתלהבים אבל היי גם אצלנו יודעים לשחק כדורגל

https://twitter.com/i/status/1703514614862905505

https://twitter.com/i/status/1703722547848597624