בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

כמו שדור אמר אין מה להתכחש לכישרון שלו,הוא כישרון עצום שהלוואי והיה יוצא לנו כזה מהנוער,כדי לממש אותו הוא יצטרך הרבה מזל ומנטליות חזקה,אבל אצלו הכישרון שם.
מצד שני,אני מעדיף את ההתנהלות של ריאל מדריד עם שחקנים מהנוער,גישה שמודעת לזה שבמקרה הטוב מה שייצא מהם זה נאצ׳ו ובמקרה המאוד טוב ייצא מהם קרבחאל ופעם במיליון שנה יוצא מסי ולכן מתנהלים איתם בהתאם לכישרון שלהם (וגם עושים עליהם אחלה רווחים).
לעומת זאת בברצלונה כל אחד שיוצא מהלה מאסיה הוא או מסי הבא או צאבי הבא או פויול הבא,מקבל מספר 10 ושק של ציפיות על הגב וצבא של מעריצים בטיקטוק שבטוחים שהוא כבר אגדה כי נתן פס מדוייק או עבר שחקן,זה מביך במקרה הטוב וגומר שחקנים במקרה הפחות טוב.

חוץ מזה,מה זה משנה לי אם ואלוורדה גדל פה מגיל 0 או שהבאנו אותו בגיל 16 בשקל וחצי מאורוגוואי? הבן אדם משחק ומתנהג כאילו נולד עם החולצה של ריאל,וזה נכון כמעט לכל הצעירים שהבאנו בגילאים האלה והם לא ״שחקני בית״.

מסכים איתך על וולוורדה ומסכים שבעיתונות וטוקבקים מגזימים על כל ילד שקיבל זימון להתאמן עם הבוגרים.
יחד עם זאת, לא התלהבתי ככה מאף שחקן שיצא מהנוער שלנו מאז מסי. כתבתי עליו שבחים עוד בקיץ כשכיכב במונדיאל U17, שהוא יהיה גדול ויקבל דקות עוד השנה.

טוב לא יודע למה אין לנו ת’רד לחדשות שוטפות אבל ברהים החליט לשחק בנבחרת מרוקו.

מבאס, פעם ב3 שנים הוא יעלם לכמה חודשים בשביל אליפות אפריקה, וזו הבעיה עם שחקנים אפריקאים. למזלינו הוא רק שחקן משלים. הצד החיובי בסיפור הוא שעכשיו תהיה לנו גם דריסת רגל במרוקו שזה שוק ענק וגדל בקצב גבוה.

החלטה ממש נכונה שלו לטעמי. בספרד הם עשו עליו פוזות של כן רוצים לא רוצים, במרוקו ממש חיזרו אחריו. מרוקו גם נבחרת מעולה, לא נופלת בהרבה מספרד אם בכלל.

אני צעקתי “ברהים לנבחרת” כבר לפני חודשיים אבל זו לא דוגמא. רוב העונה הוא תרם גם במספרים ולא רק בשואו ובניצוץ כמו אתמול אבל קרלו אנצ’לוטי פשוט מחק אותו. ההילייט של העונה זה הדריבל שלו נגד אתלטיקו מדריד. מילא נבחרת ספרד של לפני יותר מעשור, אבל בנבחרת הזו? כמה שחקנים כמוהו כבר יש? מאוד התבאסתי, אבל אני מבין אותו. המינימום של המאמן לואיס דה לה פואנטה זה ליצור קשר ואני מדבר כרגע אפילו כאוהד ספרד ושם בצד את ריאל מדריד. האמת שזה די היה באוויר. אגב, נטען ב-AS כי הוא ביקש אינדיקציה לדעת שהוא אכן ייכלל בסגל אבל בפדרציה סירבו.

מת על ברהים אבל בספק אם הוא יחזיק בקבוצה עד אליפות אפריקה הבאה.
מקווה שני טועה והוא יהפוך להיות ואסקז הבא.

לפי היכולת בהחלט יש לו מקום להיות בין ההרכב לבין מחילף ראשון או שני, ואחד שמוקפץ להרכב כאשר אחד הכוכבים נפצע או מושעה. השאלה היא אם הוא ירצה מעמד כזה

בינתיים נראה שהוא חי עם זה ממש בשלום.

מקווה מאוד, אבל החל משנה הבאה יצטרפו אמבפה ואנדריק.
בכל מקרה, כל עוד הוא חי בשלום עם מקומו כמחליף ראשון (ונראה בנתיים שהוא בהחלט חי עם זה בשלום) אני לגמרי בעדו.

אם נודה על האמת - מה שקרה השנה זה בהחלט שינוי במעמד שלו. אף אחד לא ראה את זה בא (אולי אפילו הוא), והמחסור בחלוצים הצדיק את השארתו, ומכאן הוא תפס פיקוד ונתן כמה משחקים מבריקים, כשקיבל הזדמנויות.
אני מניח שהוא ירצה להישאר, בטח לשנה הבאה הגם שהוא יודע את מקומו בהיררכיה. ככל שתגדל כמות המשחקים (סופרליג?) הוא באופן טבעי ישחק יותר, ושוב הוא יצטרך להחליט אם להיות ראש לשועלים (מילאן) או זנב לאריות. אולי סימן זה שהוא בחר להיות חלק מהאריות (מרוקו- אריות האטלס)…

לא יודע אם שמתם לב שהיחיד ששיחק בכל 40 (!) המשחקים של ריאל עד כה העונה זה פדה ואלורדה

גם רודריגו שותף בכל 40 המשחקים (דוגמא אחת למשל: גם במשחק הגביע נגד ארנדינה קרלו אנצ’לוטי השתמש בו, אמנם מהספסל, והוא הבקיע), הטבלה המלאה בת’רד הסטטיסטיקה שלנו. פדה ואלוורדה הוא שיאן הדקות - חצה את רף ה-3,000 וזה שפתח בהרכב הכי הרבה פעמים. אגב מפה לשם ג’וד בלינגהאם “התדרדר” ל-31 הופעות בלבד מתוך 40 - צהובים-פציעות-השעיות-שטויות.

זה שחקן חכם, מארגן לעצמו רוטציות, אם קרלו לא רוצה אז נחייב אותו.

תקטלו אותי: פפה ומקומו בטופ העולמי!

אני עדיין “לא נרגעתי” מהמשחק של פפה אתמול נגד ארסנל. בדקה ה-118 בגיל 41 רץ כמו מטורף, הכל כדי שפורטו לא תגיע לפנדלים או תודח. אני כל כך מקווה שזה לא היה משחקו האחרון על הבמה הגדולה ביותר - ליגת האלופות.

זה אבסורד אבל אולי רק אתמול באמת אוהדים החלו להעריך את גדולתו, לצאת מהתפיסה השגויה והמוטעית שהוא אלים. נכון שהיו לו רגעים מלוכלכים והוא יודע עד כמה התקרית ההזויה עם קאסקרו פגעה בקריירה שלו, אבל זה לא הכל. הטוויטר התמלא בציוצים המשבחים את פפה.

בואו נדבר רגע על מקומו בהיכל התהילה וזה בטח הדבר האחרון שמעניין את פפה, אגדה בריאל מדריד, בנבחרת פורטוגל ובכדורגל העולמי. פפה היה בלם עם נתונים חריגים מבחינת מהירות, עוצמה ופיזיות ולמרות המזג החם והנטייה לעתים לאבד ריכוז או תמיד ‘לתקוף’ - הוא היה בלם פנומנלי. עזבו בצד מי היה סמל איפה. מי אלגנטי יותר. עם מי קל להזדהות. הוא גם הגיע לטופ של הכדורגל בגיל לא צעיר…אבל ממשיך…

לפני גומלין חצי גמר הקופה דל ריי נגד ברצלונה ב-2013, פפה, שהיה במחנה איקר קסיאס - סופסל על ידי ז’וזה מוריניו. חצי החלטה נקמנית-חצי החלטה מקצועית כי רפאל ואראן באותם הימים היה מדהים! חודשי על! “אין לפפה שום בעיה. בעצם הבעיה היחידה שלו היא רפאל ואראן. פפה בלם טוב, אבל ואראן צעיר ועושה הכל יותר טוב ממנו”, אמר מוריניו. איפה פפה גמר (אם לא פציעה היה פותח בהרכב בגמר הדסימה) ואיפה ואראן…

לא אדבר על שחקנים שלא ראיתי אלא על הכדורגל משנות ה-2000. עבור חלק מאוהדי ריאל מדריד, חלק לא קטן - פפה מבחינת הכדורגל בכלל - לא ההילה, לא ההישגים במועדון, לא “החיבור” - לא נופל מסרחיו ראמוס. אני לא יכול להצטרף לקביעה משום שהיו לו עונות עם הרבה פציעות וגם ראמוס היה בלם ‘חריג’ בקטע טוב. אבל אני מסתכל על רשימת הבלמים הגדולים. לא יכול לדרג את פפה מאחורי ריו פרדיננד ונמניה וידיץ’ שהיה להם אחד את השני, או ג’ון טרי שנהנה מצ’לסי שהיא קבוצה בסגנון מסוים, כנ"ל ג’ורג’יו קייליני. פפה התמודד שנים מול ברצלונה המפלצת והגיע לקבוצה שבתחילת דרכו היו לה אמרסון ומהמאדו דיארה באמצע. אני לבטח לא שם את פפה מאחורי ג’רארד פיקה וגם לא מאחורי ליליאן טוראם או כל מיני בלמים. פאולו מאלדיני הוא לא היה - כי מאלדיני יש רק אחד, וקרלס פויול היה כל כך אלגנטי. אני חושב שפאביו קנבארו היה מדהים אבל לפרק זמן קצר, בריאל מדריד אין ספק מי הרשים יותר. בשורה התחתונה: לפפה יש מקום בטופ5 הבלמים, לבטח בטופ10 הבלמים של הדור שלנו.

אז תודה על הכל שוב, פפה, זה מזכיר לי שני דברים.
ראשית, בדירוג 30 השחקנים הגדולים בתולדות ריאל מדריד - הייתה לי ‘החוצפה’ למנות אותו במקום ה-26 שזה יפה!| שנית, פפה באמת “חיכה לריאל מדריד עד לרגע האחרון”. מחליפו היה האגדה חסוס ואייחו. וברצינות - ביום בו פפה הודיע על עזיבה לבשתי את החולצה היחידה שלו שיש לי, והלכתי איתה בים. נפגשתי מיד לאחר מכן עם ידידה ששאלה אותי מי זה פפה - הרי את ריאל מדריד כולם מכירים. והסברתי לה. שאלתי אותה “את סרחיו ראמוס את מכירה?” והיא אמרה בטח שכן. אז את פפה לא כולם מכירים. אני מקווה שכן…

המועדון מוציא הודעה רשמית שבה הגיש תלונה נגד ברצלונה ואתלטיקו בעקבות הקריאות הגזעניות של אוהדיהן לפני המשחקים השבוע בליגת האלופות נגד ויני. גם ההתאחרדות הברזילאית הוציאה תגובה. הלוואי והשחקנים היו פעילים כמו עורכי הדין של המועדון.

כנראה שעורכי הדין הפעילים בדיוק היו בחופשת סקי כששחקן ולנסיה קיבל איומים והקנטות ברשת מאוהדי ריאל.

בטח שמתם לב שהדרך של אמבפה לגביע עוברת כולה בספרד.

בשמינית סוסיאדד
ברבע ברצלונה
בחצי אתלטיקו
בגמר-אנחנו? :joy:

בטח שמתם לב לסיפור הזה עם ויניסיוס, שלפי מה שפורסם “איים” שלא להופיע למשחק של ריאל (מדובר על המשחק שהיה מול ולנסיה) בגלל שנעלב מהתנהלות המועדון.

זה מצחיק.
כשקראתי את הכותרת התגובה האוטומטית שלי הייתה “שוב ויני וההתקרבנויות השטותיות שלו”.
אח"כ נכנסתי לכתבה, קראתי שחשבון האינסטגרם הרשמי של המועדון פרסם קריקטורה שבה רואים את ויני כשלב בהתפתחות האבלוציונית מהקוף, וחשבתי לעצמי “אוי ואבוי, ויני צודק. מסתבר שערוץ הטלוויזיה של המועדון הוא לא ערוץ הסושיאל היחיד שלנו שעושה פדיחות. ספרדים מטומטמים חסרי טאקט לגזענות.”

ואז הלכתי לחפש את הקריקטורה, ומסתבר שזה הדבר הזה:

וקלוז-אפ על הקריקטורה ה"גזענית" הכמעט בלתי נראית מהפוסט:

מדובר בסה"כ בלוגו של הרכב מוזיקה-אלקטרונית* בשם vini vici (פראפראזה למשפט המפורסם ההוא של יוליוס קיסר - ‘באתי, ראיתי, ניצחתי’ - רק בלי ה’ראיתי’), שקם הרבה לפני שוויני פרץ לתודעה של כולנו. למותר לציין שבלוגו אין זכר ולו לצללית של ויניסיוס ג’וניור, והצללית האחרונה היא בכלל של דיג’יי.
מסתבר שויני חושב שאבולוציה זה קטע של לבנים גזענים, ולפיו כנראה ששחורים לא התפתחו מהקוף.

*fun fact - הצמד המוזיקלי הנושא את השם המגניב, הוא למעשה הרכב ישראלי שהוקם ב… עפולה. לא יודע לומר אם המוזיקה שלהם שווה משהו.

בתחילת העונה הוא הונחת על הראש של אנצ’לוטי שלא רצה אותו בכלל, רק כי הוא היה אופציה זולה וחזר בחינם. לא מעט אוהדים התאכזבו לשמוע שהוא חוזר, ואני לא מתבייש להודות שגם אני ביניהם. מאז הוא הפך לאחד המניות הכי בטוחות בסגל. עולה מהספסל, מספק את הסחורה ונותן את הנשמה. חתם על חוזה עתק עם אדידס, ותראו את ההייפ שיש סביבו עכשיו עם נבחרת מרוקו.

היש יותר בינגו מזה?

הבנתי שאמור להיות איזה משחק ותיקים עם איקר, ראול וזיזו. למישהו יש פרטים? נגד מי? מתי? איפה ישודר?

גם לואיס פיגו, סטיב מקמנמן וקלארנס סיידורף ייקחו חלק במשחק אגדות העבר נגד פורטו בשבת הקרובה ב-13:00 שעון ישראל (שידור בערוץ של ריאל מדריד). זאת מעבר לראול, זינדין זידאן (בתקשורת בעיקר עסקו בו), איקר קסיאס ורוברטו קרלוס. כל ההכנסות יילכו לצדקה.

איזה סגל:

שוערים: בויו, קסיאס וקונטרה
הגנה: ארבלואה, רוברטו קרלוס, פאבון, פרננדו סאנס, ראול בראבו ואיבן קאמפו.
קשרים: זידאן, קארמבאו, מקמנמן, סיידורף, מילה, אמוויסקה, סולארי, פיגו, מרטין ואסקס וגראנרו.
חלוצים : ראול, בוטראגיניו, אלפונסו, בפטיסטה ומוריינטס