בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

אנדריק שיחק 20 דקות וחוץ מלכבוש את השער הזה הוא לא עשה כלום. מסר 3 מסירות שרק אחת מהן הגיעה ליעדה, והחמיץ עם שריקת הסיום מצב ענק נוסף. לזכותו יאמר שבמרבית הדקות שלו על הדשא הוא שיחק חלוץ בודד מול נבחרת אנגליה שהייתה בפיגור וגם ככה שלטה במשחק יותר מברזיל, וכן שהוא הצליח להגיע לשני מצבים מעולים במשחק שהיה בסך הכל דל בדקות שלפני שעלה. אפשר לשמוח בשבילו על השער אבל זו לא הייתה הופעה טובה שלו.

בכללי אני קצת מוטרד מהמשחק שלו על שטח קטן, הדריבל שלו לא מספיק טוב. כשיש לו שטח לרוץ אליו אז הוא מעיף את הכדור לשטח ורודף אחריו סטייל גארת’ בייל, אבל הוא הרבה מאוד פעמים מנסה לעבור שחקנים ומאוד מתקשה לעשות את זה. אתמול גם היה לו ניסיון כזה שקונסה ניקה בקלות והמהלך הסתיים בעבירה של אנדריק עצמו. יש לו עוד דרך לעבור עד שיהיה שחקן משמעותי, בטח ובטח עד שיהיה השחקן שמצפים ממנו להיות.

:smile:

בטח שמתם לב שמאוד משעמם בפגרת הנבחרות.

מכתב של אנדריק לאחיו הקטן.

אנדריק כותב מכתב לאחיו הקטן, פורסם ב- The Players’ Tribune:

"המשפחה שלנו, לא נולדנו לתוך עושר. נולדנו לתוך הכדורגל. במשך שלושה דורות, ואולי יותר, המשפחה שלנו רודפת אחרי חלום הכדורגל. ניסינו לשנות את הנסיבות שלנו. אז לא הייתה לנו דירה מפוארת, המקרר מלא ביוגורטים שכל כך אהבת…

אמא אוכלת את לחם התירס הישן. אבא ישן מתחת לדוכן הכרטיסים. אמא בוכה בשירותים. אבא בוכה על הספה. אני לא יודע מתי תקרא את המכתב הזה, אבל כרגע אתה בן ארבע, וחיינו משתנים מהר מאוד.

בחודשים הקרובים, אני נוסע לספרד לשחק בריאל מדריד - כן, הקבוצה שאני תמיד בוחר בפלייסטיישן כשאתה צופה בי.

אבל עכשיו, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה… אין יותר לחץ. תודה לאלוהים, לאמא, לאבא ולכדורגל. אתה פשוט נהנה מהחיים שלך איך שאתה רוצה אחי. זו המתנה שלי אליך. החיים שאנחנו חיים עכשיו לא הגיעו משום מקום. אני אוהב אותך".

אתה יכולה לשאול את אמא איך נהגתי להציג את עצמי בפני אנשים. ‘ומה שמך, ילד?’ “אני אנדריק פליפה מוריירה דה סוזה, חלוץ”. הם היו צוחקים עליי, אתה יודע? איזה ילד קטן וחמוד. אבל אחי, התכוונתי לזה. הייתי משוכנע שאצליח, ואמא עדיין בוכה כשהיא נזכרת בזה. היא תמיד אמרה שלמילים יש כוח".

החלוץ על התקופה בה נכנס לנוער של פלמייראס: "באותה תקופה התכוונתי לשחק משחק חשוב, כשהייתי רק בן 13, אבל עדיין לא רצית להיכנס לעולם הזה. השעון תקתק, ואמא ואבא תהו למה אתה (הור) מחכה. ואז, לפתע, אבא קיבל הודעה בשם "חבר שלו " שהיה במשחק. הוא אמר, “דאגלס! דאגלס! אנדריק הרגע כבש!”.

“כשהלכתי לבקר את המדינה ואת ריאל מדריד בפעם הראשונה לפני כמה חודשים, קרו הרבה דברים מדהימים. כשפגשנו את פלורנטינו פרס, הוא הסתכל לאבא בעיניים ואמר 'ריאל מדריד תהיה המועדון היחיד שיתייחס לאנדריק כמו בן”. היית צריך לראות את הפנים של אבא כשהוא אמר את זה. זה באמת היה חשוב לו".

“הדבר שאני הכי זוכר זה כשנכנסתי לחדר ההלבשה ולוקה מודריץ’ דיבר איתי. החולצה מספר 10 שלו התנתקה והוא הצביע על המושב שלידו ואמר, ‘מספר 9 ומספר 10. מי יודע… בעונה הבאה, אולי תשב לידי וזה יהיה המספר שלך. זה ממש נכנס ללב שלי. חשבתי, בנאדם, אם מודריץ’ מאמין שאני ראוי ללבוש את מספר 9, אז אני חייב להיות ראוי”.

“פגשתי את בלינגהאם, השחקן הטוב באמת, זה שתמיד מבקיע עבורי בפלייסטיישן, וכולם קוראים לו ג’וד. אז אמרתי לו, ‘היי ג’וד, בגול הבא שלי, אני אחגוג כמוך’. כשהבקעתי, שלחתי לו את הסרטון באינסטגרם, והוא פרסם אותו מחדש. זה יפה”.

"יום אחד אני מקווה לפגוש את כריסטיאנו רונאלדו שאני מעריץ שלו. הבן שלו עוקב אחרי באינסטגרם. ברוך השם, הכל ילך טוב בריאל מדריד ועם הקריירה שלי…המטרה מספר ארבע שלי היא לפגוש את כריסטיאנו

פפ גווארדיולה כועס:

מדריד תנוח 9 ימים לפני המשחק גומלין שלנו, ואני מבקש רק יום מנוחה נוסף.

נשחק נגד אסטון וילה ביום רביעי ומיד בצהריים בשבת נשחק מול קריסטל פאלאס.

אחר כך נשחק ביום שלישי נגד מדריד, שאחר כך תנוח 9 ימים, ואז שוב נשחק בשבת בליגה, ואז נשחק בגומלין ביום רביעי נגד מדריד.

אחרי המשחק השני מול מדריד? הם החליטו שנשחק בשבת בגביע מול צ’לסי ולא ביום ראשון מסיבה שאני לא יודע

יונייטד וקובנטרי ישחקו ביום ראשון, למרות שהן לא משתתפות באף טורניר אירופי, אבל אנחנו נשחק בשבת, למרות הלחץ בלוח הזמנים.

נשחק בשבת מול צ’לסי בלונדון, נצא ברכבת לחמש שעות אחרי שנשחק ביום רביעי מול מדריד במשחק הגומלין בליגת האלופות.

זה לא ייאמן, אני לא יודע איך נבחרים עובדי זכויות שידור

אבל בסופו של דבר זו דעתי…האם יש לזה ערך ? לא‌‌ אף אחד לא מתייחס.

(ניסים חליבה)

IMG_2250

היום היא אוהדת סיטי :rofl::rofl:

בעקבות דבריו של גוטי אמש ו"ההשוואה" בין ריאל מדריד הנוכחית מודל 2023-24 הקבוצה הצעירה והמאוזנת לבין ריאל מדריד של הגלאקטיקוס בתחילת שנות ה-2000 בדגש על הקבוצה לפני עשרים שנה – במארקה העלו סקר נחמד והשוו שחקן-שחקן לפי עמדה. גוטי כמובן אמר שהקבוצה ההיא לא הייתה מאוזנת וריאל הנוכחית הרבה-הרבה-הרבה יותר טובה.

לפני שtציג את תוצאות הסקר, ניתן את הבמה לכם בשינוי קטן. ריאל מדריד הנוכחית משחקת 4:3:3 פחות או יותר ובלי חלוץ חוד טבעי, בעוד הקבוצה ההיא לא האמינה בקשרים אחוריים ופתחה עם שני חלוצים וורלד-קלאס. לטובת הסקר בלבד נציב בהרכב את ברהים דיאס ולא את אדוארדו קמאבינגה.

יאללה – לבחור:

-איקר קסיאס או טיבו קוראה?

-מיצ’ל סאלגדו או דני קרבחאל?

-איבן הלגרה או אנטוניו רודיגר?

-פאקו פאבון או אדר מיליטאו?

-רוברטו קרלוס או פרלאן מנדי?

-גוטי או טוני קרוס?

-דיוויד בקהאם או פדה ואלוורדה?

-לואיס פיגו או ברהים דיאס?

-זינדין זידאן או ג’וד בלינגהאם?

-ראול או רודריגו?

-רונאלדו-פנומנו או ויניסיוס ג’וניור?

כמובן שאין באמת שאלה לגבי ההגנה למעט אולי המגן השמאלי, ומנגד לגלאקטיקוס שנוטים לזלזל בהם – הייתה את ההילה הזו בחלק הקדמי. יותר מעניין לבדוק את הסה"כ, כמה שחקנים ‘ניצחו’ מהגלאקטיקוס לעומת הקבוצה הנוכחית.

כבונוס – המצב בליגה אחרי 30 מחזורים:

-ריאל מדריד 2003-04: מקום ראשון – מאזן 19-7-4 – 64 נקודות| יחס שערים 63:36.

הכובש המצטיין: רונאלדו-פנומנו עם 24 שערים ב-27 משחקים (שמונה בישולים)

-ריאל מדריד 2023-24: מקום ראשון – מאזן 23-6-1 – 75 נקודות| יחס שערים 66:20.

הכובש המצטיין: ג’וד בלינגהאם – 16 שערים ב-23 משחקים (ארבעה בישולים)

הבחירות שלי: איקר קסיאס, דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, אדר מיליטאו, רוברטו קרלוס, גוטי, פדה ואלוורדה, לואיס פיגו, זינדין זידאן (קשה מאוד היה לבחור בו ולא בג’וד בלינגהאם), ראול ורונאלדו

תוצאות הסקרים עמדה לפי עמדה:

השוער: איקר קסיאס עם 55%| טיבו קורטואה עם 45%
מגן ימני: דני קרבחאך עם 85%| מיצ’ל סאלגדו עם 15%
בלם: אנטוניו רודיגר עם 97%| פאקו פאבון עם 3%
בלם: אדר מיליטאו עם 83%| איבן הלגרה עם 17%
מגן שמאלי: רוברטו קרלוס עם 99%| פרלאן מנדי עם 1%
קשר: פדה ואלוורדה עם 66%| דיוויד בקהאם עם 34%
קשר: טוני קרוס עם 89%| גוטי עם 11%
קשר – השוואה מסובכת: לואיס פיגו עם 80%| אדוארדו קמאבינגה עם 20%
קשר התקפי: זינדין זידאן עם 90%| ג’וד בלינגהאם עם 10%
חלוץ: רונאלדו-פנומנו עם 91%| ויניסיוס ג’וניור עם 9%
חלוץ: ראול עם 82%| רודריגו עם 18%

כצפוי, פערים עצומים בהגנה, הפער בין פרלאן מנדי לרוברטו קרלוס הוא הגדול ביותר. שחקני ההגנה הנוכחיים פרט למגן הברזילאי – מנצחים בפור. המאבק הצמוד ביותר הוא בין השוערים ושם לאיקר יש יתרון. רוב הקהל בוחר בזינדין זידאן ולא בג’וד בלינגהאם, וכן בפדה ואלוורדה ולא בדיוויד בקהאם

1% למנדי??
@titi_camara הלכת להטריל גם בסקרים של המארקה?

דור כשראיתי את מה שגוטי אמר חשבתי לעצמי שבטח תגיד שהוא לא ראה את אותה קבוצה :rofl:

@EJB אפילו ערך במרמה את ההודעה של דור כדי להנדס תודעה שיש התלבטות בין רוברטו קרלוס למנדי

מה אנשים מעשנים? זיזו 95%, פנומנו 101% וראול 98%.
רוברטו קרלוס 100%

זה בסקר אחר.

בטח שמתם לב שהאתר לא זמין כבר כמה חודשים. הוא צפוי לעלות מתישהו שוב או שהוא בדרך לגריטה?

עשרים שנה לסוף עידן הגלאקטיקוס. ריאל מדריד הודחה ברבע גמר ליגת האלופות - בפעם האחרונה במעמד זה - על ידי מונאקו. צחוק הגורל: פרננדו מוריינטס, השחקן שלה שהושאל לצרפתים - היה זה שבעט אותה לעזאזל. שער נגיחה קריטי בסנטיאגו ברנבאו שהפך 1:4 של ריאל ל-2:4 בלבד, והצגה גם בגומלין (1:3 לצרפתים). בריאיון ל-AS מורו שנעלב אז שמזיזים אותו הצידה - מרגיש אפילו קצת מיוסר. “הכל קרה כל כך מהר…” נזכר פרננדו, שהשתכנע על ידי דידייה דשאן עצמו, אז המאמן של הצרפתים - להגיע לקבוצה במעבר חד מאוד. “הוא התקשר אלי ואמר לי שזו קבוצה שתיאבק על זכייה בליגה הצרפתית, משחקת בליגת האלופות… והוא הבהיר לי שאני הולך להיות שחקן חשוב”. ואז זה קרה: מפגש עם ריאל…

“והבלתי מתקבל על הדעת קרה… ריאל מדריד שיחקה נגדנו. ומה אתה עושה… הרגשתי שאני שחקן מדריד כמו שהייתי שחקן מונאקו. לראות את חבריי לריאל מדריד מולי היה כל כך מוזר… כל כך מוזר!”. “היה לי ברור שבמהלך שהותי במונקו אני לא רוצה להסתובב על קצות האצבעות. זו לא הייתה נקמה! רק רציתי להוכיח את עצמי. הייתי בשיא הקריירה בן 27. לא התרגשתי לראות את חבריי לקבוצה סובלים. חבר טוב ממש כמו ראול, או אנשים כמו סאלדו, הלגרה, פיגו… שאיתם שיחקתי כל כך הרבה. למעשה, באותה תקופה הייתה לי יותר זיקה אליהם מאשר לחבריי למונאקו, שגם איתם היה לי מחסום שפה מולם”.

מוריינטס בעונת שיא במפעל עם עשרה שערים לקח את מונאקו לגמר אחרי שעברו את צ’לסי. בגמר הם הובסו לפורטו. בריאל למדו את הלקח עם סעיף המושאלים. “תמיד לא הסכמתי עם הסעיפים האלה. אם צוות מוותר עליך זה בגלל שהם לא מוצאים לך מקום. אבל ברמת המועדון, אני מבין היטב את הניסיון להימנע מבעיות חוץ-ספורטיביות, ששחקן ששייך לך מעיף אותך מליגת האלופות”

קצת ממני: עד חודש מרץ חילטרנו בלי קשר אחורי ובלי בלמים. חבל שאסטבן קמביאסו לא שיחק יותר, נניח לצד דיוויד בקהאם, ואולי בלי הפציעה של רונאלדו היינו זוכים במשהו. הדחה כואבת וקשה, ונעשה שם מעין צדק. הזיזו את פרננדו מוריינטס לא בשביל ליצן אלא בשביל…רונאלדו. בכל מקרה אני זוכר את לואיס פיגו יורד למחצית מחויך וקורץ אל עבר מורו במצב של 1:1 בגומלין בצרפת, עוד הובלנו מגולאסו של ראול. בורחה שיחק קשר אחורי במשחק הזה, קרלוס קיירוש הלא מאמן ניסה משהו אבל זה לא עזר. המשחק הגדול בקריירה של לודביק ז’ולי.

מיורקה שתמיד באה לשבור רגליים מולנו תגיע מתוסכלת במיוחד למשחק בשבת אחרי שהפסידה את הגביע בפנדלים. אם זה לא מספיק אז האוהדים שלנו מתייגים את שחקני מיורקה ברשתות החברתיות וצוחקים עליהם… זה לא הולך להיגמר טוב.

אם אנצ’לוטי חכם הוא מעלה רק שחקני ספסל ושחקני קסטיליה מולם כדי למנוע סיכונים מיותרים לקראת הגומלין מול סיטי. אבל כמו שאנחנו מכירים את קרלו הרוטציה היחידה תהיה בין קרוס ומודריץ’.

בטח שמתם לב לנתון הכי הזוי בהיסטוריה:

Champions League knock out Assists

Vinícius Júnior [12] (22 Games)
Lionel Messi [12] (79 Games)

בטח שמתם לב שבמחצית השנייה אחרי שפסז’ העלתה הילוך ברצלונה לא הצליחה להתמודד מולה הגנתית והצרפתים הגיעו להמון מצבים שאת רובם הם החמיצו, אם משחקים מהר מול ברצלונה ומעלים את האינטנסיביות ההגנה שלהם קורסת, אני בטוח שהיחיד שלא שם לב זה דון קרלו.

השחקן הטוב בעולם בלהוציא את היריבה, והאוהדים ,מהכלים.

לפני שש שנים: האם הכדורגל שווה את זה?| ריאל מדריד מארחת את יובנטוס בגומלין רבע גמר ליגת האלופות. אחרי 0:3 ענק בטורינו חשבנו שהכל גמור גם אם סרחיו ראמוס קיבל כרטיס צהוב בכוונה וסידר לעצמו חופש - אבל טעינו. פתיחת משחק א-י-ו-מ-ה. זה היה ערב יום הזיכרון והמשחק לא שודר בטלוויזיה כמובן - הלכנו ללינקים. חבר טוב שלי רצה לטוס ואמרתי לו ברגע האחרון שכדאי לוותר, איזה מזל.

מריו מנדז’וקיץ’ כבש כבר בדקה השנייה בנגיחה על הפרצוף של דני קרבחאל. ובדקה ה-37 עשה 0:2. אתה מחכה שריאל מדריד תתעורר וזה לא קורה. בדקה ה-61 כבר 0:3 ליובה מי היה מאמין - קיילור נאבאס השמיט ונתן לבלז מאטווידי גול במתנה. לריאל כן היו הזדמנויות אבל חוסר הביטחון וחוסר האונים בלט.

עמוק בתוספת הזמן לוקאס ואסקס המחליף הופל והשופט הצביע על הנקודה הלבנה והציל אותנו. ג’יאנלואיג’י בופון השתולל והורחק ובמקומו וויצ’ך שצ’סני עלה בין הקורות לפנדל. כריסטיאנו רונאלדו לקח נשימה עמוקה, עצם עיניים, שלושה צעדים לאחור ו-…3:1, ריאל בחצי הגמר, המשחק נגמר בדקה ה-97. שערו ה-105 והאחרון של האגדה במדי ריאל בליגת האלופות…
ריאל לא למדה את הלקח. גם את באיירן מינכן היא ניצחה במשחק החוץ - 1:2 בחצי הגמר, ובגומלין שוב נקלעה לפיגור בבית כבר בדקה השלישית. למזלנו הגמר היה יותר כיף עם המספרת של גארת’ בייל והזכייה השלישית ברציפות וה-13.

בכל מקרה נחזור למשחק נגד יובנטוס. באותו ערב הרגשתי שמשהו “בבועה” של הסנטיאגו ברנבאו התנפצה, היה לי חשש. ושנה אחר כך - אייאקס. בכל מקרה זה הכי מלחיץ בעולם לראות משחק כזה בלינקים.
“עברנו. אני עדיין חיי. אמנם נותרו לי 20 שנה פחות לחיות, אבל עברנו”, כתב בסטטוס בפייסבוק באמצע הלילה. אני וחבר התכתבנו תוך כדי המשחק, זה שרצה לטוס והיינו ממש אומללים. “אין לנו כלום. אוי ואבוי, אנחנו עפים”. בפעם הראשונה בחיים אולי העזתי להוציא את המשפט הזה מהפה, כמה שהכדורגל נתן לי, משפט שלא אמרתי גם בימי שמינית הגמר הארורים.
“לפעמים אני שואל את עצמי האם הכדורגל שווה את זה. כל האמוציות, כל הכוחות. הכל הלך הפוך”, כתבתי והוספתי: “כמובן שאתעדכן בהגרלת חצי הגמר אבל אני חייב פגרה מכדורגל. אני מרגיש שהזדקנתי, זה גדול עליי”.

חבר ראה אותי בחדר כושר למחרת בשש בבוקר ושאל אותי: “קראתי את הסטטוס שלך ואני לא ממש מאמין. אתה לא מסוגל”. אמרתי לו - “זה נכון”. חצי שעה אחרי מה שכתבתי כבר נכנסתי למארקה עוד פעם לקרוא תגובות, מספרים וכדומה ולראות תקציר - כי אני מזוכיסט. ומיד הייתי במלוא המרץ למשחק הבא. אחח…כדורגל…

גם לכם היו מחשבות לעזוב הכל לפעמים? לקחת צעד אחורה מהכדורגל? אז כדורגל זה הדבר שאני הכי אוהב בעולם. בלי הכדורגל הייתי אדם עצוב וריק. תודה אלוהים, תודה