בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

פדה, כל גול בצבע

https://x.com/TheWhiteHassan/status/1778821752384114827

הקלאסיקו של הרשתות החברתיות| לחובבי המספרים והרשתות - פלטפורמה מול פלטפורמה, לייקים לעמוד/ערוץ, עוקבים וכדומה. הנתונים הם מהמארקה. ריאל מדריד שהיא מועדון הספורט המוביל - מנצחת עם 411 מיליון עוקבים 382 מיליון של ברצלונה. באינסטגרם הפער הגדול ביותר - 155 מיליון עוקבים לריאל מול 126 מיליון עוקבים לברצלונה (29 מיליון הפרש). ריאל מנצחת גם בפייסבוק (114 מיליון לייקים מול 103 מיליון) ובטיק-טוק, ולברצלונה יותר עוקבים ביוטיוב ובטוויטר.

אאל"ט אחרי שרודריגו לא שיחק היום פדה סופית נהיה השחקן היחיד ששיחק בכל המשחקים מתחילת העונה

עוד קצת פרספקטיבה על העונה הגדולה של ריאל מדריד בליגה:

כבר אמרנו, ריאל מדריד עם 78 נקודות אחרי 31 מחזורים – מתוך 93, מאזן 24-6-1 – אין תלונות. ריאל עם שלוש נקודות יותר מאשר עונת הדאבל האגדית עם זינדין זידאן, נקודה יותר ושתי נקודות יותר מעונות 2009-10 ו-2010-11 עם ז’וזה מוריניו בהתאמה שהיו עונות עם קצב צבירת נקודות גבוה מאוד. רק פעם אחת בהיסטוריה ריאל הייתה עם מאזן נקודות טוב יותר בשלב הזה – אליפות השיאים 2011-12, אז ריאל השיגה 81 נקודות (מאזן 26-3-2). הקינטה דל בויטרה החזקה, למשל בעונות 1987-88 ו-1985-86 - השיגו שתי נקודות פחות, מאזן 24-4-3.

הלאה, עכשיו ניצחונות. רק בשתי עונות השיגה ריאל יותר ניצחונות מה-24 שלה אחרי 31 מחזורים – עונת האליפות עם מוריניו כאמור ו-25 ניצחונות בעונת 2009-10 עם מנואל פלגריני – שלא הסתיימה באליפות. פרט לעונה הזו, רק עוד ארבע פעמים בעבר השיגה ריאל 24 ניצחונות ב-31 מחזורי ליגה. פעמיים בקינטה דל בויטרה בעונות שהוזכרו, בעונת הדאבל עם זיזו, ב-2010-11 וב-2014-15 העונה שבה קרלו אנצ’לוטי פוטר. בשני המקרים זה הסתיים רק בסגנות.

ודבר נוסף – ההגנה. מאזן של 20 ספיגות ב-31 משחקים הוא מאזן מצוין, ולא אופייני לנו, על אחת כמה וכמה עם כל הצרות שהיו לקבוצה העונה. רק פעם אחת נוספת בהיסטוריה ספגה ריאל כל כך מעט שערים בשלב הזה - 20 ספיגות גם כן בעונת 1987-88. בעונת האליפות 2019-20 שהתבססה על הגנת ברזל, ספגה ריאל שער אחד יותר - 21 ספיגות (כמו ב-1971-72), ושנה אחר כך 24 ספיגות. בעונת 2010-11 ספגה ריאל 22 שערים בשלב הזה. ריאל שמרה 16 פעמים על שער נקי ב-31 מחזורים, פעם אחת יותר מעונת 2019-20 בשלב הזה…

אופ"א שיבצה את אורסטו האיטלקי לגומלין מול סיטי.
מצד אחד יש לנו מאזן חלש איתו - ארבעה הפסדים בשמונה משחקים.
מצד שני הוא היה השופט במשחק המטורף מול סיטי עם הצמד של רודריגו בזמן פציעות.

לא אוהב לדבר על שופטים. גם אני קראתי על המאזן שלנו איתו. הוא שפט אותנו אגב גם בהדחה נגד מנצ’סטר סיטי ב-2019/20. בכל מקרה מה שיודעים על השופט הזה שהוא זכה “לכבוד” מלוקה מודריץ’. “אני אף פעם לא מדבר על שופטים אבל היום זה מוגזם. אחד השופטים הגרועים - הוא אסון”. שפט בחצי גמר המונדיאל בין ארגנטינה לקרואטיה ב-2022.

מאמן שצריך בייביסיטר:

פשוט לא יאומן.

אין מצב שזה בעיקר תרגום בינוני ומטה?

לא יודע לגבי אנצ’לוטי אבל מה שג’וד אמר זה לא בעיה בתרגום.
(למרות שג’וד אמר שראה את קרלו מפהק ולא רדום).

קצת מספרים על ריאל מדריד ודו-קרב הפנדלים בליגת האלופות וגביע אירופה: עד היום היא ניצחה שלוש פעמים והפסידה פעמיים.

-עונת 1974/75: ריאל מדריד הפסידה והודחה ברבע הגמר על ידי הכוכב האדום בלגראד

-עונת 1986/87: ריאל מדריד מנצחת את יובנטוס 1:3 בדו-קרב בגומלין שמינית הגמר בטורינו| מנואל סאנצ’יס החמיץ, בעוד אמיליו בוטראגיניו, חורחה ואלדאנו וחואניטו הבקיעו

-עונת 2011/12: ריאל מדריד מפסידה 3:1 לבאיירן מינכן בגומלין חצי הגמר בסנטיאגו ברנבאו| כריסטיאנו רונאלדו, קאקה וסרחיו ראמוס החמיצו, צ’אבי אלונסו הבועט השלישי - הבקיע

-עונת 2015/16: ריאל מדריד מנצחת את אתלטיקו מדריד 3:5 בגמר ליגת האלופות 2016| כל חמשת הבועטים הבקיעו: לוקאס ואסקס, מרסלו, גארת’ בייל, סרחיו ראמוס וכריסטיאנו רונאלדו.

-עונת 2023/24: ריאל מדריד מנצחת 3:4 את מנצ’סטר סיטי בגומלין רבע הגמר באיתיחאד| לוקה מודריץ’ החמיץ (הבועט הראשון), בעוד ג’וד בלינגהאם, לוקאס ואסקס, נאצ’ו ואנטוניו רודיגר הבקיעו.

לא רציתי להפציץ לכם פה בסרטונים מדו-קרב הפנדלים נגד מנצ’סטר סיטי ועדיין - משהו יפה שמצאתי. מעין “מאחורי הקלעים”. רואים את השיחות של קרלו אנצ’לוטי ועוזרו דיוויד יחד עם השחקנים. תראו איך לוקאס ואסקס לוקח פיקוד שם בהכנות, רואים את החמישייה הולכת הצידה, הוא מסמן להם ‘Tranquilo’ מה שנקרא.

מעבר לכך, ג’וד בלינגהאם די בהתחלה מטריף את הקהל בשלב של ה-1:1 בדו-קרב. ויניסיוס ג’וניור חוגג את הפנדלים המוצלחים ואת זה של לוקאס ומסמל ‘איזה וובוס יש לו’. ברהים דיאס קופץ במקום ואנטוניו רודיגר מסמל לאנדריי לונין ‘לרקוד’ ולעשות ירז’י דודק מול מתיאו קובאצ’יץ’ חברו לשעבר. ולגבי רודריגר מה כבר לא נאמר. אני באליפות ביה"ס בכיתה ו’ בעטתי את הפנדל המנצח בדו-קרב כשזכינו בתל נורדאו וזה היה מלחיץ.

דבר אחרון: את הכסף סופרים במדרגות ואף אחד לא יודע איך תיזכר ריאל מדריד מודל 2023-24. הסופרקופה הוא תואר נחמד וזה אחלה באמת, בטח כשהיריבה בגמר היא ברצלונה| אליפות ספרד די קרובה| בליגת האלופות זה די תלוי בנו. ובכל מקרה, סיכום ביניים – ריאל עושה עונה היסטורית בכל המסגרות. היא למשל בלי אף הפסד בליגת האלופות בעשרה משחקים – זה לא קרה גם בעונת הדסימה. רק בעונות 2010-11 ו-2011-12 עם ז’וזה מוריניו המצב היה טוב יותר. ריאל עם שני הפסדים בלבד ב-45 משחקים.

הלכתי ובדקתי מה קרה לקבוצות גדולות של ריאל ומה היה מאזן ההפסדים פחות או יותר בשלב הזה של העונה – אחרי רבע גמר ליגת האלופות וסביב אמצע חודש אפריל.

-ריאל מדריד 2011-12 הייתה מפלצת. בליגה היא רשמה שני הפסדים (האחרון שבהם בקלאסיקו הביתי לברצלונה), נכנעה לה גם בסופרקופה הספרדי בתחילת העונה וכן הודחה בקופה דל ריי. סה"כ ארבעה הפסדים בשלב הזה| סה"כ הפסדים בכל העונה: חמישה

-ריאל מדריד עונת 2013-14 כבר רשמה בגומלין רבע גמר ליגת האלופות הפסד בכורה באירופה. בליגה כבר היו לה ארבעה, בעיקר מאזן אימים נגד ברצלונה (שני הפסדים) ואתלטיקו מדריד (הפסד אחד), סה"כ חמישה הפסדים| סה"כ הפסדים בכל העונה: שישה

-ריאל מדריד עונת 2016-17 – העונה עם הסגל המפלצתי והדאבל של זינדין זידאן. בפרק הזמן הזה היו לריאל כבר שני הפסדי ליגה – נגד סביליה בפיחואן ונגד ולנסיה במאסטייה, וכן הדחה מפתיעה מגביע המלך עם הפסד ביתי לסלטה ויגו במשחק הראשון ברגע גמר הגביע| סה"כ הפסדים בכל העונה: חמישה

בטח שמתם לב שכרגיל ההתרגשות בשיאה לקראת הקלאסיקו מחר…

זה כבר לא אותו הדבר, מרגיש שהזדקנתי. פעם היה נדמה לי שהעולם נעצר כשיש קלאסיקו, לפחות עולם הכדורגל. היום זה עוד משחק.

מעבר לעובדה שהליגה כמעט סגורה ויש נפילת מתח אחרי סיטי, אני חושב שזה גם הרבה בעקבות ריבוי הקלסיקוס המיותרים של השנים האחרונות. הסופרקופה מילא כי זה מכניס מלא כסף נפט, אבל חייבים להפסיק עם הקלסיקו קיץ הזה בארה"ב. שישחקו שם מול יונייטד ויובה כמה שרוצים, קשה לי להאמין שההכנסות דווקא מקלסיקו משמעותית יותר גבוהות. הלוואי שזה יפסק.

ברצלונה הנוכחית זה כמו הבחורה שהייתה מלכת התיכון הכי שווה ואתה פוגש אותה 10 שנים אחרי גרושה פלוס והמראה מזמן נעלם…

זה היה מרגש קלאסיקו פעם כי ברצלונה של מסי הייתה ברוב השנים שלו איזה גוליית חד פעמי והיסטורי, וכמובן שהקבוצה של של ריאל ממול הייתה היסטורית לא פחות.
ברצלונה של היום זה לא זה, מועדון מפורק ומרושש שרק בעזרת המותג שנותר גדול, משכון מוחלט של העתיד וקצת מזל הצליחו להישאר באזור חיוג של קבוצות העלית.

לא הבנתי מה הקשר קלאסיקו קיץ, נשארים ערים רק מי שמסוגל, רק עכברים כמוני זוכרים כמה-כמה היה (עוסמאן דמבלה חגג על טיבו קורטואה ובעיקר פרמין), זה קרה איי שם באוגוסט. אני חושב שצריך לעשות צעד ענק אל עבר הבטחת האליפות וגם אני תמיד אהבתי מספרים. רק פעמיים בשנות ה-2000 ריאל מדריד רשמה דאבל על ברצלונה בליגה - ב-2007/08 עונת הפאסיו וב-2020-21 עם זינדין זידאן אך זו הייתה עונה בלי קהל, אולי זה יקרה עם אפקט ליל הסדר - “מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?” כמו שאומרים. אני כן מתרגש לקראת הקלאסיקו.

זהה את השחקן:…

בעונה הבאה, בתקווה בלי כל כך הרבה פציעות, עם המנטליות המשופרת ועם אמבפה שיעזור, 60 מעורבויות נשמע לי סביר לגמרי. 30 מעורבויות העונה ב2600 דקות, מדהים.

לא יכול לפרגן לו על אתמול תסלח לי. הוא מעצבן
-איבוד הכדור ליד השער שהוביל לקרן. למה?
-העקב המטופש לרודריגו. במצב של 1:1 כן?
-האנוכיות כשלא מסר לברהים דיאס כי הוא לא חבר
עוד פעם תקופה של בעיטות מצחיקות כאלה.

בכלליות העונה שלו טובה כן ואין תלונות. ניחסתי אותו עם מכתב ה-“אני מאמין” שלי לפני מנצ’סטר סיטי. המניות של לוקאס ואסקס ב-2:2 הרבה יותר גדולות מאשר שלו.

לפי מה הסקת את זה? זה סתם קבלת החלטות מטומטמת

זה היה משחק פחות טוב שלו ועדיין הוא היה ממש מסוכן. לדעתי התשישות שלו הייתה ברורה אתמול וראו שהוא עדיין לא התאושש מהמשחק מול סיטי. בכל מקרה מותר גם לויניסיוס לתת משחקים לא טובים לפעמים, זה קורה פחות ופחות.

לא ניחסת אותו, הסר דאגה מליבך…

בטח שמתם לה שלאמין ימאל ממשיך לשבור שיאים שכנראה ישארו איתנו עוד הרבה זמן, הפעם הוא הופך לשחקן הצעיר ביותר שהפסיד 3 פעמים רצוף בקלאסיקו :grin: