בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

אגב הסיפור של פפ הוא משהו שחזר בכמה קבוצות ושחקנים בעיקר מהליגה האיטלקית. פפ ואחרים נתפסו עם עקבות של nandralone.

ננדרולון הוא סטרואיד אנאבולי ומעין תצורה סינתטית של טוסטסטרון. הוא גם ניתן כתרופה למצבים של אנמיה, אלרגיות, ויכול להגיע מאכילת חזיר בר. יש גם טענה שבגבול מסויים יכול להיות מופרש בגוף, אבל לא מצאתי מידע תומך.

בגלל שהחומרים הללו יכולים להיות מצויים בדברים מאוד רנדומליים, יש משחק עם המינון של אותו חומר בדם כדי לקבוע doping. מהמעט שיצא לי לחקור על זה, נראה שהרוב המוחלט של המקרים שעסקו בשחקנים מהרמות הגבוהות בעקבות של ננודרלון קרו כולם באיטליה ובשנים שנעו בסוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים.

@Aragones אתה מכיר הבדלים בין איטליה ליתר העולם במה נחשב מינון בעייתי של ננדרלון או בין היתר שינוי בהגדרת המינונים של אותן שנים?

מעניין לראות אם יש סיבה שהדברים הללו קרו בליגה ספציפית ובפרק זמן ספציפי.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://scholar.google.co.il/scholar_url%3Furl%3Dhttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1724543/pdf/v036p00325.pdf%26hl%3Diw%26sa%3DX%26ei%3D3ocrZs65I_TYy9YPrpCc6AI%26scisig%3DAFWwaeZfcfxIIXy5uO6Alm02aiSJ%26oi%3Dscholarr&ved=2ahUKEwiRw8fP29-FAxUTRfEDHWZ3AOAQgAN6BAgPEAE&usg=AOvVaw37U49dE1LL7eg7Y-oe2LCx

קישור למאמר מ 2002 שעלה בעקבות חשד שהמתווך לננדרלון (אותו מחפשים בבדיקות שתן) יכול להיות מצוי בבדיקות גם ללא נטילת הסטרואיד.

https://twitter.com/BarcaUniversal/status/1783595474580111748?t=G0dx1l0jk5wITqq8-Y9Y-Q&s=19

התגובות :slight_smile:

Kubo: “We played better. It’s
a shame about the game being changed (date) and all of that sh*t.”

בטח שמתם לב לספורט הלאומי החדש של ספרד שנקרא ״תבכה כמו צ׳אבי״,החוקים נורא פשוטים:

1.להפסיד לריאל מדריד.
2.לרוץ לעמדת הריאיונות הקרובה.
3.ללבוש פרצוף תחת.
4.להגיד שריאל ניצחו בזכות מזל/שופטים/שינוי תאריך.

דווקא הוא לא דיבר על השיפוט מיוזמתו, וגם כששאלו אותו הוא לא רצה להיכנס לזה. דווקא הראיון שלו היה רגוע ועינייני. איגווסיל גם לרוב טיפוס כזה.

מה שכן, אחרי הריאיון של טבאס שעלה פה גם צפו להמון מירמור מהמון מועדונים. האהבל הזה פתח חזית עם כל המועדונים בלה ליגה עם בחירת המילים שלו.

למען האמת גם אנחנו לאחרונה הצטרפנו לטרנד הזה ואפילו שכללנו אותו לא מעט עם השידורים בערוץ הרשמי של המועדון. זה נגע חולה של הליגה הספרדית והייתי רוצה לראות תקנות נגד זה. כתבתי אז בהקשר של ויניסיוס ובלינגהאם, לא אכפת לי אם מדיי פעם הם יקבלו אדום על ההתפרצויות שלהם אם זה יגרום להם ללמוד שצריך להישאר מרוכזים במשחק. לשמחתי נראה שלאחרונה השתפרנו בעניין הזה וגם פסקו השידורים נגד השופטים בערוץ הטלוויזיה, אבל צריך תקנות רוחביות יותר שיפסיקו את המתקפות האלה נגד שופטים.

יכול להיות שכל זה זה מתקפת נגד של כל הליגה נגדנו על השידורים ב RMTV,אבל ריאל יוצאת נגד שופטים ואם היא חושבת ששופט מסויים דפק אותה היא תצא נגדו לא נגד המועדון שכביכול נהנה מהטעות.

זה לא נראטיב חדש, מאז שאני מכיר את הליגה הזאת יתר הקבוצות טוענות שריאל ובארסה נהנות משיפוט מעדיף.

לא יודע,העונה זה מרגיש לי הרבה יותר גרוע מהתלונות הרגילות על זה שתמיד דופקים את הקטנות,אבל שימשיכו זה מוסיף עניין.

Kubo on the disallowed goal: “I can only say that the player who lost the ball [Tchouaméni] was sleeping. In the UCL, this doesn’t get disallowed.”

יפה,עם ותק של 6 משחקים בליגת האלופות לתת טיפים לשחקני ריאל מדריד.

אני היחיד שיציע את הפיתרון “הנכון” במהלך הספציפי הזה? גם אם אורליאן טשואמני 80 קילו שרירים - לא לסמוך על הפיזיות שלו או על זה שיצליח להערים על שחקן ההתקפה שלוחץ אותו, הוא כבר היה עם הפנים קדימה ולהסתובב - לשחרר את הכדור בנגיעה. גם אני צחקתי כשראיתי את הציטוט של טאקה קובו, היה יכול להימנע מזה. יש שם בעיטה ברורה ברגל של טשואמני. כולם נהיו יועצים. קראתי את זה גם בספרדית וגם באנגלית כדי לראות שאני לא עושה מישמש.

האם היה פאול? כן. האם טשואמני חסר אחריות? מאוד. לא סותר.

הוא עושה הרבה פעמים דברים כאלה. מאוד לא אוהב את האדישות שלו בקטע הזה.

זו יותר פעולת אדוארדו קמאבינגה מאשר אורליאן טשואמני לדעתי, אני לא רוצה להשליך על מהלך אחד ספציפי כזה, אבל זה משהו שמאוד לא אהבתי, במבצ כזה אפס לקיחת סיכונים מבחינתי. כביכול חשבתי שהוא השחקן האחראי יותר, הדפנסיבי היציב, בלי הרפתקאות, זה שהייתי כותב בלוח בקישור האחורי נגד באיירן מינכן במקום אדוארדו קמאבינגה. לגבי הפאול - בהחלט אמרתי שהיה, אבל הוא לקח סיכון. הרגל של שחקן ריאל סוסיאדד חמישה סנטימטר אחורה או בזווית אחרת והוא עלול לקחת לו את הכדור בצורה נקייה. הוא גם היה עם הפנים קדימה ולפי הפרשנות שלי הוא קיבל מסירה סבירה, כשאפשר ללחוץ אותו אבל כדור מדויק בול לרגל וכשהיריבים עדיין לא ממש עליו.

אגב אני מודה פאשלה עצומה שלי אבל רק בהילוך החוזר הראשון ראיתי פאול, האינסטיקנט הראשון שלי היה להתלונן ‘למה’, ‘מה הוא עושה?’

מרקו וראטי היה נוהג לעשות דברים כאלה, “להסתובב” באיזורים כאלה וכששחקנים לוחצים אותו, הוא היה שחקן יותר זריז והרבה יותר טכני ועדיין תמיד התפללתי שהוא ייאבד את הכדור. אני גם לא רואה שיש לנו מאמן שמעיר ומתקן על אירועים כאלה.

בעיניי זה יותר בגלל המאמן. שחקן באיזורים האלה לא צריך לחשוב מה לעשות עם הכדור, צריכים להיות לנו תבניות ברורות של עמדות שצריכות להיות מאוישות ודרכים ברורות להשתחרר מלחץ. כמו שקורה בסיטי, בליברפול, באינטר, בארסנל ובכל קבוצת טופ אחרת. הבעיה הזאת חוזרת על עצמה עם כל השחקנים שלנו, והסיבה הברורה היא היעדר תבנית משחק ברורה.

טשואמני אכן עושה את זה פחות מקמא, אבל שניהם חוטאים בזה, קמא מפזיזות וטשואמני מאדישות.
כמו שאמרת, בעמדות כאלה יש לי 0 סובלנות לחוסר אחריות. לכן אני לא חושב ששניהם יכולים להיות עוגנים בהרכב עד שהם מפסיקים עם החרא הזה לחלוטין.

חנן, כששחקן אחראי נתקל בסיטואציה כזו הוא או מעיף את הכדור או מנסה להמשיך את המהלך וסומך על השופט שאם באמת היה פאול הוא יקבל שריקה. מה ששחקן אחראי לא עושה במצבים כאלה זה ליפול ולהסתכל על השופט. זה יכול לעשות חלוץ ליד הרחבה של היריב, לא קשר אחורי ליד הרחבה שלנו, גם אם שברו לו את הרגל.

הפעולה של טשואמני עצבנה אותי מאוד אבל בסוף הכדור בטוח יותר אצלו מאשר אצל מיליטאו, נאצ’ו, קרבאחל או פראן גרסיה. רוצה לומר שהוא לא בהכרח טעה טקטית בדריבל הזה, אולי בביצוע.

אתה לא טועה אבל אנחנו בקושי הצלחנו להחזיק בכדור אתמול, קשה לי להאשים את השחקנים שלא ויתרו על הפוזישן עד שהכדור הגיע לרגלי השחקנים שלנו.

הבאסה עם טשואמני שבכללי הוא קצת חי בסרט בנוגע ליכולות שלו, זה מתבטא בדריבלים ליד הרחבה כמו אתמול אבל גם בהרבה שטויות אחרות.

כל הבלמים שלנו (כולל נאצ’ו) טכנים יחסית ויכולים להסתדר עם הכדור ברגל, אבל טשואמני טכני ומדויק מכולם שם מלבד אלאבה. זו לא רק טכניקת המסירה אלא משהו במהירות מחשבה, קבלת החלטות והוצאת הכדור מהרגל.

אני חושב שיש כאן המעטה בערך של נאצ’ו בכל אספקט של המשחק. הוא גם לא פעם ניסה אתמול להעיף כדור קדימה למשל ואני מאוד מעריך את זה, לא צריך לשחק מסירות בכוח. זו לא הנעת כדור מבחינתי בין הבלמים וכדומה. בסופו של דבר מישהו מהם כן צריך לשחק בקישור, אחד מהצרפתים. אני לא חושב שלוקה מודריץ’ מסוגל לזה פיזית אחרי 90 דקות בקלאסיקו וכששיחק אתמול זמן רב. נראה שההרפתקן יותר הוא אדוארדו קמאבינגה שלוקח סיכונים, ולכן אני הייתי שוקל שהוא זה שיירד לספסל.

פחות או יותר כולנו קרובים לאותה הדעה וזה לא קריטי אבל אני אסביר למה ההחלטה כן שגויה - הוא כבר היה עם הפנים קדימה והלך אחורה. זה יפה לעין כשזה עובד ושיעשה את זה בחצי המגרש של היריבה. הוא היה יכול גם למסור הצידה בנגיעה ולהוציא אותנו קדימה.
דיברת על כך שהוא לא מודע לתקרה שלו, נקרא לזה ככה - הוא הבקיע שער יפה נגד מאיורקה ואני בעד לבעוט מרחוק אבל שלא יעשה את זה בכל התקפה כשהוא פנוי, נניח בקלאסיקו זה היה מוגזם. וגם אתמול. זה צריך להיות תלוי בהרבה דברים כמו אופציית מסירה אחרות, כמה שחקנים שלנו בחלק הקדמי, האם יוצאים אליו…

רכש. במילים אחרות אני אומר פה (ובעוד הרבה הודעות מהזמן האחרון) שאני לא שותף להייפ מהקישור ה"אתלטי" שלנו. הוא קישור לא מספיק חכם ובעיקר לא מספיק אחראי, שזה חשוב בעיני פי כמה. אולי עם מאמן אחר דברים היו נראים קצת יותר טוב, אבל רכש (ולא סתם משלים, אלא עוגן) לקישור צריך להגיע אלא אם אחד הצרפתים עושה קפיצת מדרגה משמעותית.

לא כל כך מבין את התלונות פה. אחד מהיתרונות שלו זה שהוא יודע לטפל בכדור ולהשתחרר מלחץ, הוא זה שאמור לנסות דברים כאלה שלוחצים אותנו ואם לא היו עושים עליו עבירה הוא גם היה מצליח, מוציא אותנו להתקפה עם מסירה למודריץ ואף אחד פה לא היה מזכיר את המהלך הזה בכלל.

מי למשל?

רק במחצית הראשונה של המשחק אתמול הוא איבד שניים כאלה בלי עבירה ובלי כלום. רואה אותו, תאמין לי, לא שופט לפי מהלך אחד שכן/לא הצליח. זו מגמה.

קטונתי. פרט לרודרי אני לא רואה באנקר שיכול להגיע לעמדה הזו ולתת תפוקה טובה בוודאות מ-day 1, אבל הכוונה שלי היא לאו דווקא לאחד כזה, אלא לנסות להביא עוד כמה קמאבינגות עד שאחד יפגע, ובעיקר להבין שלא בטוח בכלל שפגענו עם השניים האלה, הלוואי שכן.

נניח הדיבור על וירץ - ברור שהוא לא קשר אחורי אבל איך בדיוק אנחנו בכלל מתלבטים אם להביא שחקן כזה? כאילו הקישור שלנו סגור לעשור עם באנקרים. מביא את וירץ בלי לחשוב ועושה אנדנדינו מי מהצרפתים טס לספסל בשבילו.