בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

אני באמת לא רואה מישהו טוב ממנו בשוק בגיל הנכון מלבד רודרי (שהוא מעבר לגיל שנוציא עליו כסף) ודקלן רייס (שמסיבות מובנות מאליהן גם לא רלוונטי).

הבנאדם עלה לנו באיזור המאה מיליון יורו ונחשב להבטחה ענקית. יתרה מזאת, הוא העונה מציג יכולת טובה מאוד מאוד בסך הכל. אני חושב שאם הבעיה איתו היא שהוא לא אחראי ועושה פעולות לא הכרחיות באיזורים מסוכנים, הפיתרון היותר טוב הוא שיהיה מאמן שינחה אותו שלא לעשות את זה במקום לזרוק עוד 100 מיליון יורו על קשר אחורי נוסף.

אני חושב שאתה שופט אותו לחומרה מדיי. אתמול היה הרבה ברדק במגרש וזה שהוא ניסה לקחת כדור ולעשות קצת סדר אחרי שהם שטפו אותנו זה לא דבר רע. כן, למרות שהייתה עבירה הביצוע שם לא היה משהו, אבל שוב אלה דברים שלא אמורים לקרות אם הייתה לנו קבוצה מסודרת שכל שחקן יודע בדיוק מה התפקיד שלו ומה הוא אמור לעשות.

בכללי, להיתפס על הפעולה הזאת אחרי שבסך הכל הוא הציג משחק סבבה לחלוטין זה לא לעניין. 43/45 מסירות, ועשה המון עבודה הגנתית.

גם אני חשבתי שהעניין שלנו בו הוא להחליף את טוני בבוא היום, אבל העניין הוא שהוא שחקן התקפה, כך הוא משחק בלברקוזן ואם צ’אבי אלונסו יגיע איתו אז צריך לקחת מראש בחשבון שככה הוא מתפקד אותו. לרוב הוא הקיצוני השמאלי במערך 343.
יכול להיות שבדומה לקרוס ומודריץ’ שהתחילו כקשרים התקפיים גם הוא יוכל לעשות את השינוי הזה, אבל אאלט אתה זה שהתעצבנת לאורך כל השנים על היכולת ההגנתית של קרוס, לא? :wink:

בתיאורים שלי אני מאוד סלחן רק בשל העובדה שאני מכיר בכך שאין לנו שום אוטוריטה מקצועית ויד מכוונת מלמעלה שתפיק מהשלם יותר מסך חלקיו. אם טשואמני וקמא היו נראים ככה בקבוצה שרצה טוב הייתי נחרץ מאוד וטוען שהם לא שווים יריקה.
אני סבלני כי אני רואה מה שאתה אומר, ואני מבין שתוך עונה או שתיים כשהמכונה תעבוד יותר בסינרגיה יש סיכוי שטשואמני ייראה פתאום כמו ויירה בשיא (לגבי קמא אני באמת סקפטי).

הטענה שלי היא סה"כ שאנחנו לא צריכים להיות שקטים ולנוח על זרי הדפנה בכל הקשור לקישור שלנו. הוא ממש לא סגור ואני לא הייתי נותן לאף שחקן שם פרט לפדה את התחושה שהוא אנטאצ’אבל.

לא יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר לנוח. אבל אם יפול איזשהו יהלום לעמדה הזאת, תהיה בטוח שאנחנו נהיה שם, כמו שעכשיו אנחנו רוצים את הקשר הארגנטינאי הזה למרות שיש לנו ים קשרים התקפיים בסגל.

קמא צריך לשחק תקופה כ8, להשתפר בריכוז שלו, והוא יהיה קשר על. אני אופטימי לגביו. ימים יגידו.

אנחנו בסך הכל בתהליך, עד עכשיו היכולת לא הייתה צריכה להיות בשיא, אבל לפחות אנחנו בסיומו ואני מאמין שהוא יסתיים סופית כשאלונסו יגיע במקום אנצ’לוטי. לאחר מכן אנחנו נדע בדיוק מה כל אחד שווה.

לגמרי הוא זה שאמור לעשות את זה, והוא עושה את זה מעולה כמעט תמיד. הבעיה הייתה שהוא עשה את זה כשאין אף שחקן מאחוריו למקרה של איבוד כדור.

אני לא יודע אם צ’אבי אלונסו יידע להמשיך להגיע להישגים מטורפים כמו שהגיע עם לברקוזן השנה, ואני לא יודע אם הוא יידע להעמיד קבוצה שמשחקת כדורגל אטרקטיבי כמו לברקוזן שלו, ואני בטח לא יודע להבטיח שהווינריות שלו תמשיך איתו הלאה לאיפה שהוא יחליט להמשיך.

אבל אם יש משהו אחד שאני בטוח בו במיליון אחוז - זה שצ’אבי אלונסו המאמן יודע מה זאת אחריות הגנתית, ויודע לדרוש את זה מהשחקנים שלו - בטח מהקשרים האחוריים שלו.
עוד סיבה מצויינת להביא אותו אלינו בהקדם, במקום שהקשרים הצרפתים שלנו ימשיכו בלימוד שלילי עם סבא קרלו.

מי שבאמת חושב שפדה, קמאבינגה וטשואמני מסוגלים להחזיק את הקישור ביום שאחרי קרוס ומודריץ’ צריך לשתף אותנו במה שהוא מעשן.

אני מתחבר מאוד למה שניר אמר. אם מה שרואים בשנתיים האחרונות משקף משהו ולא יהיה שינוי דרסטי ביכולת, מבחינתי יש מקום בהרכב אידיאלי אולי לשחקן אחד מהשלושה.

יחד עם ג’וד לא רק שהם יחזיקו את הקישור, הם יהיו הקישור הטוב בעולם, אבל אז אתה תעלם או שפתאום לא תזכור שאי פעם רשמת את כל מה שאתה רושם עכשיו.

אנחנו נצטרך מטרונום שיחליף את קרוס, מישהו שידע לשלוט בקצב של המשחק. כרגע אני לא רואה אף אחד שיכול להחליף אותו.

אנחנו כמו תמיד חוטאים בהטיית אנחנו רואים אותם יותר מדי ולכן כל פגם ופגם בולט וצורם לנו.
כשאתה רואה שחקן שבוע אחרי שבוע כל דקה אתה נעשה ביקורתי ברמות לא סבירות וגם אני חוטא בזה לא מעט.

הקישור שלנו אדיר, ואין הרבה קשרים בעולם טובים יותר מקמא וטשואמני.
אני כן אוהב שחקן בפרופיל של קרוס/מודריץ/פירלו בקישור תמיד אבל זה ממש לא חובה, גם תמיד ניתן להסיט בחזרה את ג׳וד לתפקיד המקורי שלו והוא מעולה בלנהל משחק.

שורה תחתונה כל אוהדי הכדורגל בעולם מזילים ריר על הקישור שלנו ואנחנו עוד שניה שולחים אותם להשאלה לחטאפה להשתפשף…

מעדיף שלא נשלוט בקצב אם זה הקצב של קרוס.

קרוס לא יודע לשלוט בקצב, הוא יודע להאט את הקצב, בניגוד למודריץ’ בשיאו שיכל להכתיב את הקצב, המחליף של מודריץ’ הוא ג’וד, לקרוס לא צריך מחליף.

למודריץ אין מחליף ותחליף, אין שחקן היום בעולם שמזכיר את היכולות שלו או אפילו של קרוס

ואני מדבר על שחקן שריאלי שריאל תביא - כלומר לא אחד שנושק ל30+

קישור של פדה, צ׳ומא/קמא וג׳וד זה קישור שלא נופל מאף חולית קישור גם היום כשהם צעירים ועוד עם המון לאן להשתפר
עוד שנתיים זה הקישור הטוב בעולם בוודאות

לאיזה קבוצה אתם צופים עתיד טוב יותר בקישור?
גם לסיטי המצב מדאיג מעוד שנתיים בלי דה בריינה ואולי גם סילבה

כרגע גם אני אגיד שבנוסף לחסרונות של השחקנים שלנו, הם גם ממלאים הרבה יותר מהתפקיד שהם אמורים למלא במיוחד בהגנה, וסובלים מזה שאנחנו עם שחקן התקפה וחצי בהרכב.
כדי ששחקני קישור יניעו כדור טוב הם גם צריכים אופציות באגף או שחקן מטרה בהתקפה, אין לנו לא את ולא את זה כשויני משחק חלוץ בודד באמצע…לא באשמתו כמובן
אפשר להגיד שהם יכולים להניע כדור הרבה יותר טוב, אבל זה ישתפר. ברגע שהסגל ישופץ עד הסוף(דיוויס ואמבפה זה חתיכת צעד לכיוון), וברגע שאנצלוטי יחליט שהגיע הזמן שהקבוצה תשחק כדורגל אז יראו את היתרונות הענקיים של הקישור הזה בכל משחק
אם לא אצל אנצלוטי, אז אצל אלונסו

זה מאוד מדוייק, הקשרים של הסיטי לדוגמא לא צריכים לחפות הגנתית על הקשר האחורי שלהן רודרי וגם לא חייבים לעשות בייביסיטר למגן הימני ווקר, בנוסף אין להם בעיה למסור למגן הימני והשמאלי כדי להמשיך את הנעת הכדור מבלי להסתכן באיבוד כדור ב 80% מהמצבים כשהם תחת לחץ.
ועוד לא הזכרנו שיש להם מאמן שיודע להשתמש בהם ולהוציא מהם 120%

לקבל כדור תחת לחץ כשלא התאמנת על תבנית מסודרת להנעת כדור והשתחררות מלחץ ואתה לא יכול למסור למגן שלך כי הוא יאבד כדור ואין לך 9 למעלה שיקבל כדור ארוך זה ‘‘קצת’’ בעייתי, ואז באים אליך בטענות שאתה לא מניע כדור כמו רודרי.

משפטים כמו “אנחנו צריכים מחליף למודריץ’ ליום שאחרי” (או לקרוס, לצורך העניין), מזכירים לי את אלה שמסיימים סדרה שהם נורא אהבו, ומחפשים סדרה חדשה שהיא העתק מושלם של הראשונה. בדיוק כמו שם - מי שמצפה למצוא העתק/חיקוי מושלם של הראשון, צפויה לו אכזבה מרה, וחיקוי דהוי לכל היותר.

דבר אחד אני מסכים עם דוד.
הקישור שלנו לא צריך להיות קמא-צ’ומא-פדה. הקישור שלנו צריך לכלול את ג’וד, ורק שניים מבין השלושה הנ"ל - שייבחרו ע"פ יכולת וכושר וע"פ הצורך הטקטי הספציפי עבור משחק מסויים. במשחקים מסויימים מאוד ניתן יהיה לעלות עם שלושתם יחד לצד ג’וד, עם שני שחקני התקפה נוספים בלבד (כפי ששיחקנו רוב השנה, ולצערי הרב נראה שיש כאן כאלה שהתרגלו למצב הלא טבעי בעליל הזה).

לא יהיה תואם מודריץ’, ולא צריך לחפש כזה. ג’וד, לדוגמה, כנראה בחיים לא יספק את ההשתחררות על שטח קטן, את הפאלשים, ואת הראייה המרחבית שלוקה מייצר אצלנו כבר שנים. אבל מצד שני הוא מביא לשולחן משחק ישיר ותרומה בשליש האחרון שמודריץ’ יכול רק לחלום עליהם, וגם המימדים שלו מספקים אפשרויות שמודריץ’ לא היה יכול לתת.
וכך גם לגבי כל אחד משלישיית הקישור החדשה שתיבנה. טובה והיסטורית ככל שתהיה השלישייה של קאסמירו-קרוס-מודריץ’ - אין שום טעם להסתכל על השלישייה המחליפה שלה בפרמטרים של מחליפים ראש בראש, פשוט מאוד כי לשלישייה החדשה תהיה דינמיקה משלה, והיא תספק כמכלול יכולות ואפשרויות חדשות שלא ניתן להסביר במובנים של השחקן הבודד.

אני חושב שצריך מחליף לקרוס מכיוון שלעניות דעתי אין אפשרות לשחק כדורגל ברמה הגבוהה ביותר בלי שחקן כזה שיודע לשלוט בקצב ויודע לאן להעביר את משקל המשחק בכל רגע נתון. אני לא מחפש מישהו קופי של קרוס, כמו שקרוס לא היה קופי של אלונסו. אבל בסך הכול צריך מישהו שידע לעשות את העבודה הזאת וכרגע מהסגל הצעיר אין לנו אף אחד שיודע לעשות את זה. כל ארבעת הצעירים שיש לנו בקישור הם שחקני בוקס טו בוקס (גם טשואמני וג’וד) מטבעם ואף אחד מהם לא חושב כדורגל בצורה הזאת.

האם אי אפשר או אפשר לשחק כדורגל בלי שחקן מהסוג הזה דנו כבר רבות בפורום. אני חושב שאפשר לענות על השאלה הזאת רק מלראות איך הקבוצה נראית בלי קרוס לעומת איך שהיא נראית איתו. אם יש כאלה (אחמ אחמ @titi_camara) שרואים את קרוס משחק כבר עשור לפחות 50 משחקים בעונה ועדיין חושבים שמה שהוא עושה זה להאט את הקצב, אז אני לא מתפלא שהם גם חושבים שאפשר לשחק בלי שחקן שעושה את העובדה שלו.

אחרי שקרוס ילך יהיה חייב להגיע מטרונום לאמצע. בלי זה הפרויקט שלנו אף פעם לא יהיה שלם.

אם תשים לב, כבר וכמה פעמים ניסית למשוך אותי לדיוני טקטיקה ואני נמנע מלעשות זאת.
הסיבה היא לא שאני לא מבין טקטיקה, להיפך, לעניות דעתי הצנועה אין כאן מישהו שמבין טקטיקה יותר ממני, והסיבה היא לא שאני לא אוהב להיכנס לדיוני טקטיקה או דיונים בכלל, להיפך אני די אוהב לעשות זאת.

ובעברית? לא הבנתי מה כתבת.

בעברית.

מול הקבוצות הטובות של הכדורגל העכשווי אתה לא צריך קרוס או תואם קרוס, כפי שראינו מול סיטי שהיא הקבוצה הכי מודרנית קרוס לא שווה כלום.

יש לעשות מה שליברפול עשתה כששלטה מול סיטי, זה לדעת להניע מהר את הכדור קדימה, לדעת לשבור קווי הגנה בעיקר בכידרור ולדעת ללחוץ אותם מספיק טוב, גבוה וחזק כדי למנוע מהם לפתוח את המניפה ולסגור אותך מכל הכיוונים וכך לא תצליח לצאת מהרחבה.

כדי לעשות זאת חייבים שחקנים כמו פדה, קמא, צ’ומה וג’וד ולא שחקנים כמו קרוס.

אתם עושים לזה ניתוח יתר. ג’וד לא יהיה חלק משלישיית קישור בשנים הקרובות, הרכבת הזו נסעה כבר לדעתי. מעבר לזה הטענה (שלי לפחות) היא לא שצריך תואם קרוס, הספיק לי עשור של קרוס, תודה רבה. הטענה שלי היא שקמא וטשואמני לא ברמה הנדרשת כרגע. קמא לעניות דעתי גם לא יגיע, טשואמני זה מקרה יותר מעניין שבאמת תלוי במי שיהיה לידו.

לגבי הרגישות שלנו לשחקנים שמשחקים אצלינו בקבוצה - כמובן שיש כזו, אבל זה לא שאנחנו שופטים אותם לחומרה, אלא שופטים את השאר לכף זכות כי אנחנו לא רואים אותם מספיק. כשמגיע עילוי אמיתי לריאל מדריד, לא כזה שצריך תנאים ספציפיים, מאמן ספציפי, ושחקנים ספציפיים לידו כדי להצליח, אנחנו רואים ומבינים את זה מצוין. פה מנסים לעשות הנדסה כדי להראות לנו שקמא וטשואמני הם הדבר האמיתי והנה הנה, רק עוד כמה תנאים שיתקיימו והם הקישור הטוב בעולם. אז הטענה שלי היא שלא. אני לא נחרץ לא לפה ולא לפה, אבל כתבתי את זה במספר הזדמנויות ויהיה דיון מעניין מאוד עוד שנה שנתיים כשננתח למה טשואמני עדיין מתנדנד בין הרכב לספסל וקמא “פורע שטרות” בטוטנהאם ואף אחד לא יבין למה נתנו לו ללכת סטייל יורנטה וחכימי.

כן טיטי, כדי לעצור את סיטי צריך לעשות מה שאמרת, או… לשחק כמו סיטי רק יותר טוב, כלומר לפתוח את המניפה בעצמינו. בשביל זה צריך שחקנים חכמים מאוד שיודעים איך להתמקם גם אם המאמן שלהם לא בונה “תבניות מוכנות” לכל תרחיש (כמה קרדיט למאמן וכמה חוסר קרדיט לשחקנים, אשכרה בובות על חוט).

הדבר היחיד שרלוונטי ממה שנכתב פה זה החולשה של שחקנים מסוימים בסגל בכל הקשור להנעת כדור (בדגש על מגנים). זה באמת מקשה על הקישור מאוד ואין ספק שכשזה ישתפר גם הנעת הכדור שלנו תשתפר, גם עם הקישור הנוכחי.

השחקנים לא בובות על חוט, אבל תביא את סלאח ודיאז לריאל ועדיין לא נצליח ללחוץ, תביא את תואם דה בריינה משוכלל והוא ישחק חלוץ אצל קרלו.

אנחנו לא נצליח לפתוח מניפה לא בגלל שקמא וצ’ומה לא חכמים, הם כן, מדובר בשחקנים מצויינים ומתאימים לסוג כזה, לא נצליח לפתוח מניפה כי יש לך שחקנים בעמדות מפתח אחרות שהם מוגבלים ואתה לא יכול לשחק איתם כדורגל כזה, וזה כולל את קרוס ווניסיוס.
וכמובן שאין לנו מאמן שמאמין או יכול לשחק ככה.

יגיע אלונסו, יגיעו מגינים ואז נראה עוד שנתיים מי יהיה בטוטנהאם ומי יהיה בריאל.

אגב, אני לא אוהב מניפות סגנון פפ, רק שיהיה ברור, לא מתחבר לסגנון כזה של כדורגל.

הכל אפשר. אפשר להיות קבוצת לחץ אדירה גם אם אין לך סוסי עבודה אתלטים אלא שחקנים מאוד חכמים שיודעים להתמקם. יש אינספור דוגמאות לקבוצות שידעו ללחוץ בצורה מטורפת בלי שום שחקנים אתלטים יוצאי דופן.

עכשיו לעניין עצמו - כן, יש המון דרכים לשחק כדורגל. אני מביע את דעתי ואיך אני רוצה שהקבוצה תיראה - אני לא אוהב כדורגל “עוצמתי” כמו של קלופ, לדעתי זה כדורגל מצוין אבל לא ניתן לתיחזוק לאורך זמן. בכללי בכל סוג ספורט, אני מעדיף את האלגנטי וה"לא מתאמץ" על החזק והאגרסיבי. אתה טענת פה במליון הזדמנויות שאתה “מת על קשרים כמו מודריץ’ ואלונסו”, סוג השחקנים האהוב עליך במילותיך שלך. שחקנים כאלה לא שולטים במשחק ע"י אינטנסיביות וחנק של היריבה, אלא ע"י פריסה נכונה במגרש, חיפוי נכון ומיקום מושלם.
עכשיו יש פה שני כיוונים שהדיון יכול ללכת אליהם - האם אנחנו חלוקים שלקמא וטשואמני אין רבע ממוח הכדורגל של שחקנים כמו קרוס, לוקה או אלונסו? אם כן אז נשאר חלוקים, אין לי דרך לשכנע או להוכיח את טענתי.
האם אנחנו חלוקים על כך שריאל יכולה להצליח גם בלי שחקנים מהסוג של לוקה או אלונסו בקישור? לא ממש. זה פשוט לא הכדורגל שאני רוצה. אני הולך בעקביות עם האידיאולוגיה שלי, יש שחקנים וסגנונות שאני מתחבר אליהם ויש כאלה שפחות.

והנה העריכה שלך מתמצתת יפה את מה שכתבתי -

אני כן אוהב את זה. מעדיף את זה תמיד על ה- heavy metal football של קלופ. סגנון כזה גם הרבה יותר מזוהה עם שחקנים מהפרופיל שאני אוהב (וגם אתה. לא ברור איך זה מתיישר יחד).
מה שכן, אני לא אוהב את האקסטרים שפפ לוקח את זה - הייתי בונה קבוצה עם עקרונות כאלה אבל קצת יותר ישירה ומגוונת מהקבוצות של פפ.