בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

מסכים, גם תמיד טענתי שלמרות שבנזמה לא מהיר הוא אחד החלוצים הלוחצים הכי טוב שיש, כן אפשר ללחוץ ללא אתלטים אלא עם שחקנים שיודעים לסגור את קווי המסירה, אבל מה קורה אם קוו הלחץ שלך נשבר ? לא עדיף פדה וקמא שיספיקו לסגור את השטחים מאחורה ?
בקיצור אפשרי עד לגבול מסוים ותוך כדי לקיחת סיכונים גדולים, וזה היה אפשרי בעיקר לפני יותר מעשור והיום כמעט ולא קיים, הדוגמא הכי טובה(ואלי היחידה) לקבוצה כזאת היא הקבוצה ההיא, אבל היה להם מסי, ולאף אחד אחר אין מסי

ועכשיו לעניין של קלופ והכדורגל שלו, קלופ לא משחק ככה בליברפול מתוך בחירה אלא אילוץ, הרכש הראשון לקישור היה פאביניו שהוא לא רק אתלט וחזק אלא גם שחקן מאוד טכני ומניע כדור בצורה מצויינת, הוריד את קוטיניו לקישור כדי שינהל משחק ובהמשך רכש את נאבי קייטה בהמון כסף והביא את טיאגו שניים מהשחקנים הכי יצירתיים בגרמניה בזמנו, הוא חיפש שחקנים טכניים כדי לשחק כדורגל יותר מגוון ולא רק ישיר ועוצמתי, אבל לצערו נאבי קייטה התברר כפלופ והיה פצוע רוב הזמן וכך גם טיאגו, ובליברפול אין תקציב כדי לתקן טעויות לכן היה חייב לקחת את הנדרסון ווינאלדום ולשחק את הכדורגל ששיחק כדי להצליח, לא היו לו אפשרויות אחרות.
כשהתחיל לבנות קישור חדש הוא רצה בעיקר את בלינגהאם ורכש את סבוצלאי.

הכדורגל שאני רוצה לראות בריאל זה הכדורגל שקלופ רצה לשחק בליברפול, שילוב של חזק ועוצמתי ויצירתיות, כלומר זה לא או קמאבינגה או מודריץ’, זה גם וגם.
המחליף האולטימטיבי של מודריץ’ בכדורגל המודרני זה והוא אצלנו, גם העוצמתי אצלנו אני רוצה שילוב.

לא טענתי שאני רוצה לראות שלישיית קישור של פדה, קמא וצ’ומה, הקישור שלי תמיד היה פדה, קמאבינגה וג’וד.

בקשר ל 2 השאלות שלך אנחנו לא חלוקים, רק כשאתה מקצין יש מחלוקת.

כלומר, לאתלטים שלנו אין את מוח הכדורגל של קרוס, מודריץ’ ואלונסו, אבל זה לא רבע אלא יותר קרוב ל 75-80 אחוז, אבל כדורגל זה לא רק מוח כדורגל ואי אפשר להיות הקבוצה הכי טובה בעולם רק בגלל מוח כדורגל, והאמור בעיקר לגבי קרוס והכדורגל המודרני.
וגם כאן בנקודה הזאת הדוגמא היחידה של קבוצה ענקית שהצליחה רק בגלל מוח כדורגל היא אותה קבוצה, ושוב, לאותה קבוצה היה מסי.

גם בשאלה השנייה לא חלוקים, ריאל יכולה להצליח בהרבה סגנונות כדורגל, אבל הכדורגל שאני רוצה זה לא הכדורגל שאתה חושב שאני רוצה, אנחנו פשוט מעריכים אחרת את קמאבינגה ופדה ולכן אתה חושב שאני מעדיף את הכדורגל שאתה מאמין שהם יכולים להפיק, אני מאמין בהם הרבה יותר ומאמין שהם יכולים לשחק את הכדורגל שקלופ חלם לשחק בליברפול ולא הצליח בגלל שאין כסף בליברפול, כל הקשרים שקלופ רצה לבנייה מחדש משחקים היום בריאל.

מה שמחזיר אותנו לנקודת ההתחלה, מבחן העין, האם העין שלך או שלי ? הקישור שלנו לא שיחק מספיק זמן ובמיוחד לא תחת מאמן משפיע כדי לקבוע עובדות לפה או לשם, לכן רק מבחן הזמן יכריע.

מסכים עם הרוב המכריע.

דברים שפחות -
א. והכי חשוב - אתה לא מעריך את פדה יותר ממני. אין צ’אנס. את פדה אני מעריך מאוד מאוד. מאוד. גם כמוח כדורגל וגם כאתלט אמיתי. הוא בעיני השילוב ההיברידי הזה שאתה מדבר עליו של 80 אחוז מהמוחות כדורגל המבריקים שציינתי ובנוסף גם אתלטיות ויכולות פיזיות מטורפות.

ב. אני לא חושב שהקצנתי - אתה טוען שהם יהיו הקישור הטוב בעולם, אני טוען שטשואמני יהיה ספק שחקן הרכב אצלנו וקמא יסיים ברמת הטוטנהאם. נראה לי שאתה יותר קרוב להקצנה פה. אלא אם ייחסת לי בטעות את מה שדוד כתב.

ג. ההתפסות רק על בארסה של פפ כקבוצה שלוחצת טוב עם גמדים - לא הכי מסכים. אמנם אף קבוצה לא הגיעה לרמה ההיא, אבל יש הרבה קבוצות אמצע-צמרת בספרד (מדבר רק על ספרד כי זו הליגה העיקרית שאני רואה בשנים האחרונות מעבר למשחקי צמרת) שידעו ללחוץ נהדר בלי אתלטים דגולים. כן, לא היה להם מסי, זה לא רלוונטי, בריאל, אם תבנה קבוצה בפרופיל הזה, יהיו לך גם מקדימה איכויות שיספיקו לנצל את זה בצורה מיטבית. בהקשר הזה גם אני לא הכי בעד ויניסיוסים למעלה.

וכן, מסכים לגבי הפסקה המסכמת שלך. אתה תופס מקמאבינגה הרבה יותר ממני. הטענה העיקרית שלי היא לא שחייבים מוח כדורגל של אלונסו, אלא שחייבים מוח כדורגל ברף מסוים, אתה טוען שקמא ברף הזה, אני טוען שלא. זה כל הסיפור וכבר סיכמנו לעשות לדבר הזה פולואו אפ עוד שנתיים ככה.
כדי להוסיף עוד קצת עניין אני גם אטען שקמא לא כזה אתלט ופיזי כמו שהוא נתפס. הוא מהיר עם הכדור בעיקר בצעד ראשון, אבל הוא לא סלע שקשה להפיל, לא קשה לנצח אותו במאבקים אוויריים או בכתף אל כתף. הוא מתמחה בתיקולים מסוג מאוד מסוים שכרוכים בהמון סיכון, שזה גם מאפיין כללי של המשחק שלו - סיכון גבוה. אם הסיכון הזה יתחיל להניב פירות בדמות אחוזי הצלחה גבוהים בהשתחררויות מלחץ או מהלכים מסוכנים בשליש האחרון יהיה על מה לדבר. כרגע זה בעיקר מעיד בעיני על שיקול דעת גרוע, וכפי שציינתי, מוח כדורגל לא מבריק.

אז ההבדל בין ההרכב שלי לשלך הצטמצם לשחקן אחד ? קמאבינגה.

זה דיון אחר לגמרי.

אם זה רק לליגה הספרדית זה יצליח, כרגע אפשר לקחת אליפות בספרד גם בלי שיטה, אבל האם קבוצה שנבנתה כך תצליח להיות הכי טובה בעולם כפי שאנחנו שואפים להיות ?

תאורטית מסכים, מעשית קשה לי לראות כוכבים מספיק גדולים שיכולים לעשות את ההבדל ומתאימים לרמה של ריאל באים כדי לתת עבודה טקטית כפי ששחקני ההתקפה הבינוניים של הקבוצות אמצע-צמרת ספרד שציינת מוכנים לתת.
פה המאמן קריטי, כי מה שמוכנים לעשות בשביל פפ וקלופ הכוכבים לא יהיו מוכנים לעשות בשביל מאמן אחר.

תמיד היה. על טשואמני נתפסתי עכשיו בגלל שעיצבן אותי באיבוד לקובו, סה"כ הוא כן שחקן טוב וחכם (יותר מקמא בהרבה בעיני) אבל אדיש קצת ולא לוקח פיקוד. בקיצור לא יכול להיות העוגן.

המחלוקת העיקרית שלי איתך כנראה נובעת מזה שאני לא חושב שג’וד יחזור לתפקד כקשר קלאסי בשנים הקרובות, אלא יישאר סוג של 10 מדומה שאמנם עוזר בלחץ, אבל לא ממש מתפקד כפקק במרכז הקישור (והוא יכול, שלא יהיה ספק). אם ג’וד הוא חלק משלישיית קישור אז אני בהחלט חושב שטשואמני ופדה מספיקים מאחוריו כדי להיות הקישור הטוב בעולם בעתיד, פשוט כי ג’וד הוא עוגן ובעל בית. כל קישור שלא כולל את ג’וד, מהחומר הקיים, לא יכול לכלול את קמא וטשואמני יחד, חייבים שחקן שקול ואחראי יותר שיהיה העוגן שלנו שם. אין אחד כזה בסגל ולכן אני רוצה רכש.

זה יהיה ביזבוז כישרון שלא נראה כמותו המון זמן ואני לא חושב שמוח כדורגל כמו אלונסו יסכים לו, לקחת את הקשר הטוב בעולם של 15 שנים קדימה ולהפוך אותו לשחקן התקפה טוב ?

אם ג’וד ימשיך לחלטר בתפקיד התקפי גם אני ארצה עוד רכש לקישור, חייב לציין שהכוונה לשחקן הרכב לקישור כדי שלא יהיו אי הבנות.

מהפה שלך לאלונסו. אבל קודם לפרז כדי שאלונסו יגיע באמת.

כמה לי כמה שאלות בנוגע לסוגיה הזאת

1. האם בלינגהאם עצמו מעדיף לשחק את התפקיד הזה או שהוא שם רק כי אין לנו חלוץ? בבירור יותר קל לו כשיש חלוץ לפניו (או במילים מפורשות יותר כשחוסלו על המגרש).
  2. מה אלונסו חושב על העניין ואיך בכלל נשחק תחתיו. הוא מרגיש לי כמו אחד שיודע מה הוא רוצה מהקבוצה שלו בניגוד לאנצ’לוטי שחושב איך לחבר את החלקים בצורה שתפגע הכי פחות בקבוצה.
  3. עד כמה בלינגהאם יהיה בכלל שיקול בבחירת המערך? האם הוא מחייב אותנו למערך מסויים או שלהיפך, הוא מאפשר לנו גמישות?
  4. הדיון הזה יותר מדיי באוויר להרגשתי.

בנוגע לקמא שניכם מגזימים. טיטי חושב שהוא וורלד קלאס כבר עכשיו ומתעלם מהבעיות שלו, ונירו מתעלם מהפוטנציאל האינסופי שלו. העונה היו לו דקות שהוא היה מדהים בהן ודקות שהוא היה מזעזע. אני חושב שכל עוד שהוא לא יקבל תקופה שהוא רץ בהרכב בצורה קבועה בעמדה המועדפת עליו הוא לעולם לא יממש את הפוטנציאל שלו.

שאלת וענית, מספיק לצפות בג’וד משחק אחד כדי להבין שהוא קשר ושהוא מעדיף לשחק קשר, לא נוח לו בכלל התפקיד הזה של לשחק עם הגב לשער, הוא מעדיף לשחק עם הפנים לשער.

מאפשר גמישות, בגדול רביעיית הקישור הצעירה שלנו מאפשרת גמישות כמו של בלרינה ולכן מצליח לקרלו עונה מצויינת למרות שהוא כל כך מנסה לחבל.
אבל מצד שני ג’וד כל כך טוב כקשר שכל מאמן נורמלי היה משחק 433 גם אם הוא מאמין בשיטות אחרות.

1.הייתי שמח אם פדה ואלוורדה כן היה בועט לשער קצת יותר העונה, ומעניין אותי אם ציווט אחר יימנע ממנו להיות קודם כל דפנסיבי ואז 50-50 לדוגמא. העונה ראיתי ממנו מעבר להרבה לב ונשמה וריאות וברור שהוא משחקני העונה - יותר “טוני קרוסיות” כלומר כמעט אפס איבודי כדור, יודע לשחק בנגיעה, משנה מצד לצד.
2.אני חושב שקרלו אנצ’לוטי בכלל לא מעניין אותו, אין לו כוונה לשחק את משחק המסירות הזה שרובינו אוהבים. זה לא חייב להיות נבחרת ספרד של מונדיאל 2010 - משעמם ומעייף ולא רלוונטי, וגם לא ברצלונה בשיאה, משהו באמצע. זה מצחיק שברוב המשחקים בהם ריאל עם קרוב ל-70% החזקת כדור היא אובדת עצות.
3.לא חושב שהעמדה של ג’וד צריכה להיות בהכרח בקישור ולא בהכרח ‘9’ מדומה. כשקיליאן אמבפה יגיע בשנה הבאה ברור שנשתמש בזה פחות, אם זה יקרה. אני אומר שזה צריך להיות תלוי יריבה. היריבה הבאה שלנו היא קאדיס. אם המשחק הזה היה נערך באוקטובר ויש כמה שחקני התקפה טובים בפורמה אז למה לא לעשות ברדאק מקדימה וג’וד כחלק מהשלישייה?
4.לגבי הצרפתים שלנו: בראשית הדיון כשהתכוונתי ל-‘מישהו חייב לפתוח בהרכב’ לא הלכתי רחוק מדי אלא רק כמה ימים קדימה - באליאנץ’ ארנה. הפעם הייתי עולה עם אורליאן טשואמני כי הוא במומנטום, אדוארדו קמאבינגה קצת איכזב אותי ולדעתי הוא קצת יותר חסר אחריות. אני חושב שאתה (נירו) קשה איתו מאוד בניתוח שלך. יש לו הרבה יותר “ניצני כוכבות” או דומיננטיות מאשר טשואמני שלעתים היה מנסה לא לעשות כדי לא לטעות. קמאבינגה עם יותר ביצים וזה גם טוב. אני חושב גם שהזזת הכדור שלו סבבה לגמרי פשוט הוא נוטה לקחת סיכונים.

את וירץ לא ראיתי מספיק, לכן לא יכול לתת דעתי. אבל באופן כללי: השאיפה לקישור צריכה להיות שחקן מוכח, לא פוטנציאל. כרגע המצב הוא שני צרפתים לא אפויים עד הסוף ועוד טורקי שהוא בגדר שווה לתת יותר דקות בעונה הבאה. ברור שיש מקום לעוד שחקן טוב שיאתגר את מי שנמצא ויוודא שאם הם לא מתפתחים כמתוכנן אז יש מחליף.

כל שחקן איכותי יתאים. מברנרדו סילבה עד לאון גורצקה. לא רוצה עוד פוטנציאל.

לגבי האם קמא פדה וטשואמני מתאימים או כמה הם טובים - אני לא רוצה להזכיר מה אמרו פה על ויניסיוס לפני 3-4 שנים, או על 3/4 מהשחקנים שלנו.

לא יודע איך זה טיעון בכלל. בלי קשר, בגלל שאתה אומר דברים בסגנון דומה כבר המון זמן - תזכיר לי בבקשה מה אמרתי על ויניסיוס או על 3/4 מהשחקנים שלנו. מת לראות דוגמה שבה פסלתי שחקן והוא סיים ככוכב כדורגל פרט למרסלו.

מסכים לגבי הפרופיל הנחוץ לקישור בסיטואציה הנוכחית. ברנרדו זה חלום אבל דיי חסר סיכוי.

נתחיל מהסוף - הפרופיל הוא הנקודה שלי. התגמשות בסוג שחקן בשביל הרמה שלו.

איך זה טיעון?
כי לרוב עד שהם נאפים הם נראים לא ברמה. הנחת העבודה לא צריכה להיות שאחד יצליח והשני לא - אלא שיתכן ומישהו יצליח אבל אנחנו לא יודעים מי. אחרי כמה שנים יודעים אם זה ‘לא’, התלבטות (‘קובצ’יץ’, אשראף) או ‘כן’. אותו דבר יקרה עם קמאבינגה וטשואמני, אבל זה יקח עוד שנה שנתיים של עליות וירידות. רק אז ניתן לראות אם מדובר בשחקן שבא לעבוד כמעט כל משחק או יותר רגעים. דווקא מסכים איתך שטשואמני נראה יותר בכיוון מקמה כרגע, אבל זה עוד מוקדם.

על ויני ספציפית דווקא אתה אמרת ש’יש בו משהו’, שלא תגיד שאני לא הוגן:

מה אמרת על כל שאר השחקנים אני כבר לא זוכר, וזה לא מאד משנה. אגב, אתה זה שאמרת לאריאל (?) שאנחנו בפורום קצת פולנים. במילים אחרות, מעריכים בחסר את מה שיש לנו. לא מהיום, לדעתי הרבה שנים שזה ככה.

בדיוק ולכן זה דיון מעניין. זה מסוג הדיונים הכי מעניינים שיש לדעתי - פוטנציאל גולמי וצעיר מאוד ששני זוגות עיניים מאוד מנוסות (שלי ושל טיטי לצורך העניין) רואים בצורה שונה. מה יותר מעניין מלדון על מניה של סטרטאפ? בסוף המסקנה שלנו בשני הדיונים האחרונים הייתה שזה מוקדם מדי כדי לקבוע בנחרצות, ולטעמי אף אחד פה לא היה נחרץ.

לגבי ויני ספציפית - בדקות הראשונות שהוא קיבל בגיל 17 הוא נתן כדור רוחב אחד מאגף שמאל עם רגל ימין תוך סיבוב מאוד לא מובן מאליו של הגוף, והכדור הגיע מושלם. שם ידעתי שלא משנה כמה הוא נראה טמבל, יש לו שכל. לא כוס התה שלי אבל לחלוטין מבין את האיכות, בדיוק כמו קרוס או עוד המון דוגמאות. אף אחד פה לא אובייקטיבי לגמרי, אבל אחרי מעל שני עשורים ואינספור החלפת דיעות ורשמים עם אנשים שאני מאוד מעריך, גם בפורום וגם מחוצה לו, אני מרשה לעצמי להגיד שהבנתי איך צריך להראות בממוצע פרוספקט שיש לו סיכוי להצליח בריאל. זה כמובן לא יהיה מדויק אף פעם ב100 אחוז, אבל זו הערכה ראשונית מאוד טובה. רוב מי שלא עונה לפרופיל הזה פשוט יתמסמס לאיטו, או על הספסל שלנו, או בהשאלות, או בארסנל. מדי פעם יבוא מרסלו שיהמם את כולנו, הלוואי הלוואי הלוואי שקמא יהיה כזה.

לגבי ההערה לאריאל - נשמע מתאים לי. בכנות אני לא זוכר. בכל מקרה ברור שנתלונן יותר על שחקנים שלנו מאשר על שחקני יריבות שפשוט לא מעניינים באותה מידה. אני חושב שרוב האנשים פה לא באמת מעריכים בחסר, אלא פשוט מתלוננים המון.

אני חייב לציין שלא אהבתי את וניסיוס מההתחלה והיום אני אף אוהב אותו פחות.
את מרסלו אהבתי מהנגיעה הראשונה שלו בכדור, כולם ירדו עליי, אבל כמו אהבה ממבט ראשון, אצלי זה תמיד אהבה מהנגיעה הראשונה.

אין בעיה, אבל הדיון את מי אני מביא או על מי אני בונה צריך להיות מנוהל מנקודה המבט העילית של חלק יצליחו וחלק לא.

אני לא יודע, ניר… עזוב את קרלו, עוד כשזידאן היה. היינו מהקבוצות הטובות באירופה (16/17 הכי טובה) וזה ממש לא היה ניכר בהלך הרוח בפורום. זה לא סתם תלונות אלא מחשבה שהשחקנים שלנו פחות טובים ממה שהם.

תראה, לגבי ה-3 ברצף אני יכול לדבר רק בשם עצמי - התלונות שלי ברובן היו על הסגנון שאני ממש לא מתחבר אליו. אתה יודע נהדר מה דעתי על כריסטיאנו והסגנון שהוא כופה על הקבוצה שמחזיקה בו, אז כריסטיאנו מזדקן זה כבר היה גדול עלי. מעבר לזה לחלוטין הכרתי בגדולה של הקבוצה הזו (הייתי מהסנגורים של הקישור שלנו, לא מאלה שטענו שהם לא שולטים בשום דבר. בכללי בעיני מודריץ’ היה חצי אלוהים בתקופה הזו, הנוכחות שלו במגרש מנטרלת כל יכולת ללחוץ אותך, וזו חצי מהעבודה) אבל בוא לא נאנוס את המציאות לצד השני - האם היינו קבוצה אדירה? בהחלט כן, האם טובה עד כדי “הישג היסטורי” כמו התקדים של ה-2 ואז 3 ברצף? עדיין טוען שלא. מהטובות בעולם? ברור. הרבה מזל? לי אין ספק. שכל אחד יספר לעצמו מה שהוא רוצה.

אני עדיין חושב שהקבוצה הטובה ביותר שהייתה לנו הייתה ההיא של מוריניו שהפסידה לבאיירן בחצי גמר הפנדל של ראמוס. אני לא חושב שאחת הקבוצות של זידאן מתקרבת לשם בכלל.

לגבי דיון הקישור (המעניין) שהיה פה, הדאגה העיקרית שלי היא מזה שאני נוטה להאמין שג’וד באמת כבר לא ישחק בקישור (באופן קבוע) בקרוב. קשה לי להאמין שקרלו ייקח שחקן קישור ויהפוך אותו לאורך שנה שלמה לחלוץ מדומה רק בשביל להחזיר אותו לקישור בשנה לאחר מכן. סביר הרבה יותר להניח שרודריגו יהיה זה שישלם בעונה הבאה את המחיר של אמבפה ולא אחד משחקני הקישור.

וכשג’וד מחוץ למשחק, אני באמת לא מבין איך אפשר לחשוב שפדה, קמאבינגה וטשואמני זה קישור מספיק טוב. לחיץ בקלות ועם כמעט 0 תרומה להתקפה. קמאבינגה מבחינתי זה לא זה, פדה אלהים אבל לא תורם מספיק התקפית בעיניי, וטשואמני עדיין סימן שאלה גדול.

אני לא פוסל בכלל שעוד כמה שנים אני לא ארצה אף אחד מהם בהרכב שלי, שלא נדבר על שלושתם. כמובן שיש סיכוי גדול מאוד (וזה כנראה התסריט הסביר) שאחד מהם יהיה באנקר בהרכב. אולי שניים. אבל אין סיכוי ששלושתם - פשוט כי גם אם שלושתם יהפכו לכוכבי על, זה קישור נגרי הרבה יותר מדי ואין לו מקום בריאל מדריד.

בסוף כן/לא ליגת אלופות זה מאוד שרירותי. אני מסתכל על זה יותר בלונג ראן. הדסימה יכלה להגיע בקלות ב2010-11 או בעונה שאתה מציין, ואצל זיזו יכולנו לקחת 2 או חלילה רק 1 מתוך ה-3. הקבוצה הזו מהווה איום מתמיד באירופה החל מ2010-11 ברצף עד ימינו אנו, בחלקן גם התמודדנו מול השחקן הטוב בהיסטוריה בצורה ישירה בליגה ועשינו לא רע. מי שטוען שזו לא וואחד קבוצה יש לו קייס רציני להפיל. אני אחרון הטוענים, גם אם יש לי תלונות (ויש ברוך השם).

אני גם חושב כך לגבי עונת 2011/12, את הקינטה דל בויטרה לא ראיתי אבל יש לכם ספק שאם הם היו זוכים בגביע אירופה - והרי תמיד קרה משהו ולא זכינו - היו זוכרים אותם הרבה יותר בראייה היסטורית? הרי חמש אליפויות ברציפות, הקבוצה האחרונה שעשתה זאת, שיאים התקפיים והגנתיים, חמישה שחקני בית ספרדיים שגדלו בריאל וכו’. אבל ליגת האלופות מוסיפה את הזוהר שלה. אני עדיין כואב את הפנדלים ההם נגד באיירן זה הרגע הכי קשה שלי בכדורגל.

מה שכן השאלה אם נכון לדבר על עונה אחת בלבד, כלומר שנה לאחר מכן, על פניו עם תנופה אדירה של אליפות השיאים, תוספת כוח משמעותית של לוקה מודריץ’ (הרי בקבוצה של 2012 שנגעה בשלמות כן היה חסר מגן ימני כמו דני קרבחאל שיגיע שנתיים אחר כך וניצוץ באמצע ויסלח לי סמי קדירה) וכביכול רעב ואובססיה להגיע לדסימה - התבזינו בליגה.

אפשר היה להתלונן על היכולת של ריאל מדריד של זינדין זידאן ביום ממוצע בליגה אבל בליגת האלופות בדרך כלל זה היה ב-ס-ד-ר. אגב עצם זה שלזידאן לא היה כריסטיאנו ‘יוצר’ אלא בעיקר חלוץ זה גם משמעותי.

התזה שלי ממש בקצרה תואמת את האמירה של שליימה על השפיץ של הנעל. ריאל מדריד של זידאן ובכלל - באירופה היה לה את הגרוש הזה ללירה בהמשך, מה שלא היה לה לליגה. הפסדנו בקלאסיקוס צמודים בשנתיים הראשונות של קרלו אנצ’לוטי, גם כששיחקנו טוב הנקודות תמיד נפלו בצד שלהם.

לגבי פדה ואלוורדה, אני כן חושב שעם שחקן אחר בקישור האחורי, נניח טוני קרוס, גם אם על אוטומט פדה הולך ימינה לעזור לדני קרבחאל - אפשר לקבל ממנו יותר בהתקפה, וזה עדיין קצת עניין מנטאלי. מפתיע אותי לראות שאחרי עונה של 12 שערים כמו ב-2023, עדיין כשהוא כבר מגיע למצב הזה של לתת בומבה - הוא ביישן כזה והאינסטיקנט הראשוני הוא למסור. הנה אורליאן טשואמני עוד לפני שנתן גול אחד מחוץ לרחבה - כבר כמה משחקים ש-25 מטר פתוח לו והוא בועט. אפילו טוני קרוס ממשיך לבעוט את הדרד’לה הקבועה שלו בכל משחק למרות שזה נכנס פעם-פעמיים בעונה.

לא בדיוק.
הם במשך עשור היו עדיפים עלינו כמעט תמיד, אבל העונה השניה של קרלו היא הפעם הראשונה שבה הגענו לקלאסיקו עדיפים ולקחנו אותו (עם חמאס ואיסקו בהרכב). אחרי הקלאסיקו הזה היינו צריכים לחכות עד הסופר קופה של אסנסיו כדי לחוש אותו דבר.

מאז שמסי הלך לטובת חוזה מול פיפא שכולל מונדיאל כפרמיה אז הכל השתנה לגמרי כמובן.