בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

תודה על התיקון.
שמעתי את זה בשידור אחד המשחקים של ליברפול בתחילת העונה… אולי התבלבלתי.

מי בראש הפרמידה בפנדלים…?

סופר מאריו, עם ציון 92 בPenalties בפיפא (לכריסטיאנו 85 בלבד).
אה, התכוונת במציאות? יש לו 35/40, כלומר 87.5%. ויש אפילו טובים יותר. למשל יאיא, עם 15/15 (אבל רק 89 בפיפא, בושה).

לפני שנכנסתי ללינק חשבתי שאתה מדבר על מנדז’וקיץ’. מסתבר שהוא בעט 8 פעמים והחמיץ 3. כמעט כמו מספר ההחמצות של באלוטלי מתוך 40 נסיונות. בכלל לא סופר מאריו :confounded:

מי שממש סקרן לגבי המספרים הנוראיים של בנזמה - הפירוט המלא נמצא כאן: ‘המשבר של בנזמה’

הוא לא הבקיע ב-21 מ-26 המשחקים בהם שיחק, מספרים איומים עבור חלוץ של ריאל מדריד. ‘הכישוף’ ממשיך לפגוע בזידאן, כישוף רע של 13 חודשים. קחו עוד נתון מאז ינואר 2017 הוא שיחק 54 משחקים וכבש רק 15 שערים. ב-41 מהמשחקים הוא לא כבש.

ובנושא אחר:: ריאל רחוקה שלושה שערי ליגה מ-6000!

מאז החלה הליגה הספרדית איי-שם ב-1928, ריאל מדריד כבשה לא פחות מ-5997 שערים - הכי הרבה בספרד, בפער קטן מברצלונה הדולקת אחריה. במשחק מחר נגד בטיס במידה ותכבוש שלישייה - ריאל תרשום ציון דרך מרגש עם מס’ עגול של 6000 שערי ליגה. חאיימה לאקאזנו היה הראשון לרשום את שמו בהיסטוריה של ריאל מדריד שכבש את שער הליגה הראשון של ריאל, במחזור הראשון בליגה, מול קבוצת C.D. Europa. ריאל מדריד ניצחה 5:0 והוא הבקיע רביעייה…

ריאל הייתה זקוקה ל-22 שנה כדי להגיע לציון דרך מרגש של אלף שערי ליגה. הגיבור היה מנואל פרננדס הידוע בכינויו פהיניו, שכבש את השער המרגש ב-5 בנובמבר 1950 בניצחון נגד אתלטיק מבילבאו בסאן-ממס. האיש של גביע אירופה, כבש את השער ה-2000 בליגה בניצחן 3:1 בברנבאו נגד פונודוורה. ב-1984 אגדה לבנה אחרת, חואניטו, כבש מול סלמנקה ב-20 בינואר 1982 את השער ה-3000 בליגה. ריאל מדריד של שנות ה-80 הייתה קבוצה קטלנית וקבעה שיא שערי ליגה ב-1989/90 אז כבשה 107 שערים(הקינטה דל-בויטרה השלימה 5 זכיות רצופות באליפות ספרד), כך שריאל חיכתה רק 12 שנים עד לשער ה-4000 בליגה ועל החתום - איבן זאמורנו, שכבש בחמישיה נגד ויאדוליד.

ברור שגם ראול חלק מהרשימה הנפלחאה הזו. הוא כבש את השער ה-4500 בליגה. על ה-5000 אחראי גוטי ב-14 בספטמבר 2008, בניצחון 4:3 על נומנסיה בברנבאו. הלאה - לוקה מודריץ’ שלא כבש הרבה שערים, אחראי על ה-5500 במשחק נגד מאלגה בברנבאו בעונת 2012/13. ברור שהשער ה-6000 יגיע העונה, וזו תהיה הההמתנה הקצרה ביותר מבחינת אלף שערי הליגה. אם זה יקרה נגד בטיס, ריאל תגיע ל-1000 שערים, כלומר מ-5000 ל-6000 - תוך ההמתנה הקצרה ביותר. כדי להגיע ל-1000 שערים, ריאל הייתה זקוקה ל-439 משחקים; כדי להגיע מ-1000 ל-2000 היא הייתה זקוקה ל-389 משחקים; כדי להגיע מ-2000 ל-3000 שערי ליגה היא הייתה זקוקה ל-569 משחקים; כדי להגיע מ-3000 שערים ל-4000 שערים, ריאל הייתה זקוקה ל-489 משחקים; כדי להגיע מ-4000 ל-5000 שערי ליגה היא הייתה זקוקה ל-527 משחקים.

אבל העידן הזה של כריסטיאנו רונאלדו הוא שונה. ריאל חצתה את רף מאה שערי הליגה בכל עונה מאז הצטרף, אם כי נראה שהשנה זה לא יקרה, והשיא המעודכן עומד על 121 שערי ליגה בעונת האליפות של מוריניו. עד עכשיו ריאל כבשה 997 שערי ליגה מאז ב-363 משחקים מאז השער של גוטי נגד נומנסיה.

כריסטיאנו מלך שערי הליגה של ריאל בכל הזמנים כמובן עם 296 שערים, עקף את ראול לו היו 228. הבא בתור הוא די-סטפאנו עם 216 שערים ואחריו סנטיאנה(186), הוגו סאנצ’ז(164) ופושקאש(156). פאקו חנטו קיצוני הסופה הוא שביעי עם 126 שערים, , פירי ובוטראגיניו יחד חולקים את מקומות 8-9 עם 123 שערים, ובנזמה עם כמות זהה של שערים. עשר הקבוצות עם הכי הרבה שערים בהיסטוריה של הליגה:

1. ריאל מדריד, 5997 שערים

2. ברצלונה - 5960 שערים

3. אתלטיק בילבאו - 4655 שערים

4. אתלטיקו מדריד - 4568 שערים

5. ולנסיה - 4443 שערים

6. סביליה - 3709 שערים

7. אספניול - 3360 שערים

8. ריאל סוסיאדד - 3271 שערים

9. סראגוסה - 2683 שערים

10. סלטה ויגו - 2319 שערים.

כתבה חביבה שהייתה בערוץ הספורט על הניצחון שלנו בשמינית הגמר:

“זה היה נראה נכון לדבר על פאריס כדבר הגדול הבא למרות שלא עשתה דבר, ולבקר את זידאן למרות שלא הודח מהתואר החשוב באמת. כרגע מי שיותר קרובה לרבע הגמר זו אלופת אירופה
ניימאר וחבריו אולי מבושמים מהרומנטיקה של עיר האורות אבל כנראה גם זה לא מספיק מול האהבה המטורפת של ריאל מדריד לגביע עם האזניים הגדולות”.

אהבתי גם את השיר Crazy Love בסוף יחד עם האווירה(זוכר אותו מימי אסקימו לימון)

זה רק אני, או שנראה שיצא לזיזו כל הרוח מהמפרשים ונעלמה לו פתאום שמחת החיים ובעיקר התשוקה?
או שזה הכל פסיכולוגי בהודעות התקשורת כי הוא עוזב בסוף העונה.

המספרים המלאים מהמשחק נגד פאריס מחכים לכם באתר, אבל בכל-זאת שני מספרים חזקים:

מרקו אסנסיו, הוא ולא אחר, היה אחראי לשער ה-6000 המרגש של ריאל מדריד בליגה הספרדית מאז ומעולם כשכבש את השער השני שלו והעלה את ריאל מדריד ליתרון 3:2 נגד בטיס. בהמשך ריאל מדריד הגיעה ל-6002 שערי ליגה. מאז השער של גוטי נגד נומנסיה בספטמבר 2008, שהיה השער ה-5000, עברו רק תשע וחצי שנים בהן ריאל מדריד כבשה עוד אלף שערים. למעלה נמצא הגרף עם ציוני הדרך המרגשים. ראול כבש את ה-4500 למשל, זאמורנו את ה-400 וכן-הלאה…

כריסטיאנו רונאלדו כבש משחק מס’ 264 במדי ריאל מדריד. עוד לפני המשחק כתבו במארקה ‘פרארי כריסטיאנו’ והעלו גרף ענק. ריאל שוב עמדה בסטט’ - כשכריסטיאנו כובש היא מנצחת ב-85% מהמפגשים לעומת ב-52% מהמשחקים בהם הוא לא כובש. כריסטיאנו כבש בפעם ה-147 במדי ריאל מדריד שער בודד. היו לו 74 צמדים, 36 שלושערים, חמש רביעיות ושתי חמישיות. כמוכן בגרף הציגו את הסטט’ המלאה מכל מפעל ומפעל. אפרופו כריסטיאנו, מאז פתיחת הסיבוב השני יש לו 8 שערי ליגה - כפול ממה שכבש בסיבוב הראשון. מדד כריסטיאנו העונה: 26 שערים ב-31 משחקים.

אגב זו נדמה לי הפעם הראשונה העונה ששיחקנו עם תלבושת הסופר-קופה המרגשת נגד בארסה, החולצה הכחוךה

עשרים שנה בדיוק לגול המטורף של רוברטו קרלוס נגד טנריפה בגביע המלך(משחק חוץ), יותר נכון נגד חוקי הפיזיקה. ריאל מדריד הפסידה 4:3 ואני מאמין שאף-אחד לא זוכר את התוצאה, אבל הסיפור נשאר ויישאר לנצח. יש שכותבים על הגול הזה כאחד הבלתי-אפשריים והקשים לביצוע שהובקעו איי-פעם. הנה הוידאו, תתרגשו שוב. כמובן שמזכירים בהקשר שלו גם את הבעיטה החופשית נגד צרפת בגביע הקונפדרציות. בכתבה שמצאתי על השער תוהה שם הכתב מה עבר לשחקני טנריפה בראש - “האם הוא מזלזל בנו שהוא בועט משם(שלושה שחקני ריאל היו ברחבה)? איך זה נכנס לעזאזל?”. עוד הוא הוסיף “כדי שהכדור ייכנס כל-כך הרבה דברים היו צריכים לקרות. והם קרו”.

זינדין זידאן מתנצל על ההשפלה שהעביר לסבאיוס ביום רביעי: “הרגשתי רע מאוד והצטערתי על מה שקרה וגם התנצלתי בפניו. אני לא אוהב לעשות את זה, לא מגיע לשחקן להיות על כר הדשא רק 30 שניות. הוא בכל השנה מציג גישה נהדרת למרות מיעוט הדקות. אני זוכר את המשחק נגד אלאבס בסיבוב הקודם בו הבקיע שני שערים, אני שמח שהוא בקבוצה והוא עם הראש זקוף וממשיך להילחם”. במארקה אגב כתבו קצת על העניין. כמובן ששחטו את זידאן על כך, אבל היום ציינו שמדובר היה בטעות. זידאן רצה את סבאיוס כבר ב-2:1 על כר הדשא, ובהמשך הגיע המהלך של הפנדל והחילוף התעכב ובסוף זה קרה מאוחר מאוד. בריאל מדריד אמרו בצורה לא רשמית, בציטוט במארקה - “זידאן היה שחקן בעצמו ואין לו שום כוונה להשפיל אף-אחד”. בכתבה הוסיפו שכבר בסיום המשחק זידאן התנצל בפניו בחדר ההלבשה.

בטח שמתם לב שקסאמירו חוגג בדיוק היום 26 חורפים. יצא להשאלה בפורטו אחרי עונת הדסימה ובניטס היה זה שלחץ להחזיר אותו, אבל זידאן היה זה שקצר את הפירות ונהנה ממנו. השחקן שעשה את ההתקדמות הכי גדולה בקבוצה בתקופת הצרפתי. שימו לב לקאסמירו: 135 משחקים ו-10 תארים, כולל 3 פעמים הגביע עם האזניים הגדולות. הוא כבש 12 שערים בסה"כ אבל בשנה וחצי האחרונות הפציץ ולא כל שחקן של ריאל כותב את שמו בגמר ליגת האלופות בדף המבקיעים וכן בסופר-קאפ האירופי.

image

מחר הרי ריאל מארחת את אלאבס בברנבאו, וכשמדברים על ריאל מדריד נגד אלאבס - ישר עולה התמונה של רונאלדו-נאזאריו. 15 שנה כבר עברו, כמעט 15 וחצי שנה, מאז הופעת הבכורה המחשמלת של רונאלדו בברנבאו. בתור אוהד ריאל מדריד כמובן שאי-אפשר להתעלם מהפרמיירה של ראול, הן בליגה בכלל(סראגוסה) וכמובן רוביניו מול קאדיס, אבל הופעת הבכורה של רונאלדו זכורה כמעט באותו האופן. ראול נעדר בגלל פציעה, כאילו קוסמי כדי לפנות לרונאלדו את הבמה. הוא עלה רק מהספסל, פעם ראשונה שהיה כשיר לשחק, בדקה ה-64, ואחרי 30 שניות על המגרש הוא כבש מבישול של חברו לנבחרת רוברטו קרלוס. רונאלדו עלה לשחק במקום פורטיו, רץ לרחבה, השתלט על קרוס של רוברטו קרלוס בחזה, הכדור ירד לריצפה פעם אחת ו…לרשת. בהמשך הוא ניצל בישול של מקמנמן בדקה ה-78 כדי לכבוש שער נוסף, ואפילו פגש את הקורה וכמעט סיים עם שלושער. הנה הוידאו

למי שפיספס את איסקו שורף את קרבחאל בטוויטר לפני כמה שבועות עם זה:

(“לא הפעלת מכונת כביסה בחיים שלך, חוליו”)
עכשיו מגיע ההמשך כשקרבחאל מפרסם שוב את אותה מכונת הכביסה:

משהו כמו “אתם צודקים, אני לא מומחה לכביסה. אבל מה שאני כן יודע הוא שאני יכול לכבס את התלבושות של כל הקבוצה במכונת כביסה שלי בפעם אחת. המכונה שלך יכולה לעשות את זה, חוליו?”.

ארבלואה עוקץ אותו עם “אנחנו לא רוצים להפסיד את הרגע שאתה מוציא את הבגדים מהמכונה ומנסה לגהץ…” :slight_smile:

הסיפור עם החוליו הוא קטע קאלט שרץ בספרד בכיכובם של חוליו בפטיסטה וחואקין. חואקין נשאל מה התחביב שלו וענה שטניס, בפטיסטה נקרע ואומר לו שהוא לא שיחק טניס בחיים וסתם מחרטט…אז חואקין עונה לו “אני אפילו לא יודע איך מחזיקים מחבט, חוליו”.

בקלאסיקו בברנבאו אני ובן תפסנו את חורחה גונזאלס, הבן של, לתמונה לאחר המשחק. מאוד נחמד יש לציין, מחייך כשמראים לו את האוסף חולצות ועד כמה אבא שלו אגדה בעינינו. הוא גם מספר שראול כן מתרגש מהמחוות האלה ואת בן הוא מכיר אישית. מעבר לכך אני מעדיף לא להרחיב.
בכל-מקרה, אתמול חורחה הגדול חגג 18, עשו לו מסיבת הפתעה מטורפת והוא גם קיבל חתיכת מתנה ופשוט פרץ בבכי אחרי שראה את המכונית שמחכה לו. למי שזוכר, חורחה הוא הבן הבכור של ראול וכשראול כבש את השער בגמר האלופות נגד ולנסיה במאסטייה הוא הוריד את החולצה והקדיש לו את השער.

ברשותכם, קצת ‘אוף-טופיק’ יוצא דופן - באווירת חג הפורים

%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%90%D7%A0%D7%952

כמו בכל שנה, יש את העניין הזה של פורים. מאז שסיימנו את הקורס חדר-כושר והתחפשנו לספארטנים חמולה של אנשים - חזר החשק להתחפש מה שנקרא. התחפושת של ספארטה נשמרת לעת צרה עמוק-עמוק בארון, והרעיון הוא חשוף. לפני שנתיים בחרתי בזה, שנה שעברה הייתי פרעה, והייתה לי גם תחפושת של סופרמן, אבל אמרתי לעצמי במסיבה של המכללה למנהל - דור, וואלה סופרמן יהיו בטח עוד 6-7(וזו תחפושת לא ממש מקורית). כריסטיאנו רונאלדו יהיה רק אחד - וזה אתה. כי כריסטיאנו יש רק אחד.

האמת ההתארגנות קלה. חולצת משחק צמודה יש, ברוך-השם, זו של שנה שעברה| מכנס גם כן, גרביים של שחקן כדורגל, אפילו מגיני עצם של ריאל מדריד מהימים שהאמנתי שאהיה בלם לגיטימי| כריסטיאנו לא קפטן אבל יש לי סרט בבית ובמקרה ביום שבת כריסטיאנו ענד את הסרט בהיעדרם של ראמוס ומרסלו והחלטתי להוסיף אביזר לתחפושת| הוספתי אפילו מעין סרט כזה למפרק כמו שכריסטיאנו שם| וגולת הכותרת היא המסכה ששנה שעברה הגיעה מאיביי תוך 5 ימים והופתעתי. היא קצת מסורבל אז גזרתי אותה, זה עדיין חסר פרופורצייה אבל מוסיף המון. לקחתי אותה איתי, שמתי אותה קצת עליי ורוב הזמן הורדתי.
בפורים מותר קצת לעשות שטויות ו-וואלה - זה היה הצגה מה שנקרא, ביקשו ממני מלא סלפי ויש גם מזכרת נחמדה. הבחורות של המכללה ולא רק - הפגינו ידע. יאללה, תן לנו שוב צמד נגד פאריס.

מתאים יותר לדיון הפציעות אולי, ועדיין: מרסלו שיהיה כה חשוב לקראת המשחק נגד פאריס - חזר להתאמן עם הקבוצה וכך גם חסוס ואייחו שנפצע איי-שם נגד לגאנס בגביע למי שזוכר.

כריסטיאנו רונאלדו כבש בשבעת משחקיו האחרונים נגד חטאפה בליגה ובאותה ריצה שהחלה ב-2012/13 - יש לו לא פחות מ-13 שערים. הוא כבש נגד ‘האחות הקטנה’ בסה"כ 21 שערים ורק סביליה(25) - סבלה ממנו יותר. אבל אפרופו חטאפה ואפרופו רונאלדו, שימו לב:

באתר הרישמי ממשיכים כמיטב המסורת עם פינת ה-‘גולים עם היסטוריה’ והפעם במפגשי העבר נגד חטאפה - בחרו בגול של רונאלדו בעונת 2005/06. ריאל הובסה כאמור בקלאסיקו הביתי בברנבאו מול רונאלדיניו אבל לושמבורגו קיבל עוד מעט זמן על הקווים. המחזור ה-14 זכור במיוחד כי זה היה מחזה נדיר לראות מאמן מפוטר אחרי שהקבוצה מנצחת. רונאלדו-פנומנו קיבל כדור עומק, ספק השתלט עם היד ובעט עם הפאלש לרשת, 1:0 בדקה ה-17 עם שער הליגה השמיני שלו העונה - כובש כשהוא לא פצוע. אלא שמאז חטאפה שכבה על השער של ריאל מדריד, הקהל שרק בוז מחריש אזניים וההמשך ידוע. בחלוף המחזור ריאל דורגה במקום החמישי במרחק 6 נק’ מברצלונה המוליכה כשהיא כבר רשמה לא פחות מחמישה הפסדים.

‘לושה’, הקוסם מברזיל, שהצליח להוביל את ריאל לרצף נצחונות מרשים בשנה שלפניכן(שבעה ברציפות), כולל נגד בארסה בקלאסיקו, והחזיר אותה למאבק האליפות(בשיא המאבק הפער עמד על 6 נק’) תוך שינוי מערך ומעבר לשלושה חלוצים מקדימה וספסולו של לואיס פיגו - פוטר בהחלטה משותפת של הנשיא פלורנטינו פרס והמנג’ר הספורטיבי אריגו סאקי לאחר 11 חודשים וקצת בתפקיד. המשחק הראשון היה 7 הדק’ ההזויות נגד סוסיאדד כשהמשחק המקורי, עם ראמון על הקווים - הופסק לקראת סיום מהתראה לחשש על פצצה בברנבאו. רונאלדו-פנומנו סחט פנדל וזידאן כבש את שער הניצחון. “חלמתי על הניצחון הזה ולא היה לי ספק שזה יקרה. תירגלנו שעה ורבע באימון איך לתת גול תוך כמה דקות”, אמר המאמן שפתח ברגל ימין.

בעונת הבכורה בקבוצה הוא רשם 51 נק’ ב-22 משחקי ליגה אבל לא הצליח לזכות באליפות והודח ב-1/8 גמר הצ’מפיונס נגד יובה, שם החל נאחס שמינית הגמר. “לא חשבתי שבפרוייקטים גדולים ובמועדון פאר כמו ריאל מדריד - תוצאה רעה כמו בקלאסיקו תוציא את המועדון מאיזון אבל אני בטוח שהמועדון יחזור לדרך הנכונה”, אמר לושה במסיבת עיתונאים שנערכה ב-8 בדצמבר. לופז קארו, מאמן קסטיליה - הוקפץ כיתה עד לסיום העונה במינוי שהיה אמור להיות זמני והפך לקבוע. למי שמתגעגע - כתבה ישנה מ-AS: על 12 רגעים מ-11 חודשים של לושה בתפקיד.

קצת עבודה שחורה, כי בקבוצה הזו אין הרבה שעושים את זה: גנרל קאסמירו חטף\ השתלט על 261 כדורים חוזרים ב-33 משחקיו העונה. ראמוס שני עם 221 ומודריץ’ שלישי עם 179.

לא פחות מ-13 שחקנים חצו את רף 2000 דקות המשחק העונה ואסנסיו שפתח בהרכב נגד אספניול היה האחרון להצטרף לרשימה. ואלה שמות: קאסמירו ראשון עם 2752, נאצ’ו שני עם 2719, כשכריסטיאנו(2613), קיילור(2610) ו-ואראן(2603) סוגרים את החמישייה. ואחריהם - ראמוס(2560), מרסלו(2475), קרבחאל(2470), קרוס(2468), מודריץ’(2390), איסקו(2260) ובנזמה(2118) שיאן ההופעות גם העונה הוא לוקאס ואסקס עם 38 משחקים.

[ריאל מדריד חוגגת 116 שנה להיווסדות המועדון].

ריאל מדריד: אהבה שהיא חלום. קשה להסביר מהי ריאל מדריד בשבילי. אני יכול לכתוב עליה שעות. הנה פוסט שהעלתי מיום האהבה ב-2016. על האהבה הכי גדולה שלי: התמונה - מצמררת - דמעות של אושר בגול של ראמוס בדסימה. הייתי שם בגמר. כל החיים עברו לי בראש תוך כמה שניות. איזה אושר של רגע. כמה פעמים בחיים שלכם אמרתם “הגשמתי חלום” וזה באמת היה נכון במאה אחוז? כמה פעמים המציאות עלתה על כל דמיון.

אחרי המשחק הראשון נגד פאריס, בו המשכנו את המסורת והרמנו את הליאו-בלומס ברמת החייל באוויר כמעט כמו שהברנבאו עף באוויר, שלחתי הודעה לחברה שהכרתי גם במסגרת המפגשים, בגמר האלופות ב-2016. “משחק כזה גדול, איך אני לא שומע ממך ואיך לא רואים אותך?” היא אמרה ‘אין תירוצים’ ואחר-כך לא הפסיקה לתרץ. מעבר לזה שאיתי ‘אין תחרות’, כתבתי לה - ‘כנראה שאנחנו במקומות שונים בחיים, תרתי משמע’, אבל אז הייתה לי הארה.

"זה מדהים כמה הם שם. החברים הכי טובים, אלה שלא עוזבים לעולם. וברור מי אלה ‘הם’. בקיץ, בגשם, באושר ובעוני. כששמח וכשעצוב. מה שהכי יפה ומרגש זה שגם בעוד חמש שנים, בעזרת השם, בגיל 30 - אתה כבר לא ילד. עם אישה ואהבה גדולה בבית וגם תינוק או תינוקת, בעזרת השם. עם עבודה שאני אוהב ומשכורת מכובדת, כשכל החלקים בפאזל הזה ‘החיים שלי’ - יתחברו סוף-סוף - אפילו אם אני אגור במושב באוללולו, עם הפרות והעיזים ברקע - ביום של משחק זה יהיה הכל בשבילי. הטירוף, הפרפרים בבטן. אני אמשיך להיות בטירוף ולכתוב על המשחק את ה-2000 מילים בכתבה לקראת המשחק באתר, בפורום, בפייסבוק, בוואטספ, בכל מקום אפשרי.

בשנה שעברה כשפתחתי קבוצת וואטספ עם האנשים מפעם, ארתור הגיב – ‘דור אתה האדם הכי מרגש בעולם, עשור לאליפות קאפלו המיתולוגית’ וההמשך שלו היה – איזה כיף לכך שאתה כל החיים בן 17. אז לא, אני כבר לא בן 17, אני בן 25. וכן עולות מחשבות בראש איך זה לראות משחק כמו פעם עם החבר’ה הישנים: גיא התחתן ועובד קשה, ארתור הודיע על פרישה לא רשמית, נירו בלימודים, עמיר - אלביס מי יודע מה איתו. ודור תמיד שם, נותן הכל, כאילו הוא בן 17.

דור הוא ריאל מדריד וריאל מדריד היא דור. ככה אני מרגיש. גאה להיות מזוהה איתה בכל מקום. אהבה של כמעט 20 שנה כבר. נקודת האור שלי כשדברים לא הסתדרו ברמה האישית. אחרי הגמר, חשבתי שאני אהיה רגוע, שפוי, אבל הטירוף והתשוקה לכדורגל רק הולכת וגוברת, גם במשחק הליגה הכי זניח. ושלא יגמר לעולם. ריאל מדריד מחזירה אותי לילדות, משאירה אותי ילד נצחי. האוהד הכי מתלהב שלא יכול בלי לקרוא ולכתוב ולחיות את הקבוצה כל הזמן. אם אתה לא חלק מזה אתה לעולם לא תבין. אין כמו כדורגל. אין כמו ריאל מדריד. תודה אלוהים. תודה

שימו לב לחדר ההלבשה לאחר המשחק. הם רגילים למעמדים האלה. כיפים וחיוכים אבל לא מעבר. זידאן עבר צ’אפחה שחקן-שחקן ואז הגיע ללוקאס ואסקס ולחש לו משהו באזניים. מעניין מה. אולי משהו כמו ‘גבר, שיחקת אותה!’.

יש הרבה מאוד נתונים ומספרים מהמשחק אתמול, שימו לב לזה:
קאסמירו לא רק כבש את שער הניצחון והביא לכך שריאל תנצח לראשונה בפאריס - הוא גם דייק ב-57 מ-58 המסירות שלו, קצת יותר מ-98% אחוז, מטורף, מספר שגם קרוס ומודריץ’ היו לוקחים. ניצח ב-15 מאבקים וחטף 11 כדורים.

כריסטיאנו כבש כמובן בכל המשחקים של ריאל בצ’מפיונס - שמונה ברציפות, אך אסור לשכוח שהוא נתן בראש גם בגמר בקארדיף אשתקד נגד יובה, כך שהריצה שלו עומד על תשעה משחקים רצופים בהם הוא כובש בצ’מפיונס - השווה את השיא של רוד ואן-ניסטלרוי מלפני 15 שנה.

עוד קצת כריסטיאנו - יש לו 57 שערים בשלבי הנוק-אאוט בליגת האלופות, פי 1.5 מהבא בתור אחריו - ליאו מסי(38). ראול אגב מדורג חמישי יחד עם שבצ’נקו עם 16 שערים| העונה יש לכריסטיאנו 12 שערים ב-8 משחקים בליגת האלופות ו-31 שערים ב-33 הופעות בכל המסגרות.

כריסטיאנו - אחרון - עם משחקו הערב הוא הגיע ל-152 הופעות בגביעי אירופה, בדומה לראיין גיגס ממנצ’סטר יונייטד. רק צ’אבי -157 ואיקר קסיאס עם 171 מקדימים אותו.

זה המשחק ה-23 ברציפות בו ריאל מדריד כובשת בליגת האלופות. הפעם האחרונה שלא כבשה - נגד מנצ’סטר סיטי בחצי גמר הצ’מפיונס במשחק הראשון באיתחאד ב-2015/16. הרקורד הבא הוא זה של בארסה עם 29 משחקים בין 2009 עד 2012, כשריאל מדריד עצמה כבשה ב-34 משחקים רצופים בין 2011 ועד 2014.

שימו לב לריצה של דני קרבחאל שלא הפסיד בכל 24 המשחקים האחרונים שלו בליגת האלופות - הרצף הטוב ביותר יחד עם אברה ונאני מיונייטד. ההפסד האחרון של קרבחאל היה במשחק הראשון בחצי גמר הצ’מפיונס נגד יובה ב-2014/15.

סרחיו ראמוס עקף את פול סקולס והפך לשחקן עם הכי הרבה כרטיסים צהובים בהיסטוריה של ליגת האלופות - 37 במספר.

קארים בנזמה רשם היום את הופעתו ה-100 בליגת האלופות והיה השחקן ה-40 שמגיע למספר הזה. רק לפטריס אברה ותיירי הנרי בני ארצו יש יותר הופעות ממנו מבין שחקנים הצרפתיים. הוא כבש 53 שערים בליגת האלופות - הכובש החמישי בטיבו.

עם זידאן על הקווים ריאל מדריד ניצחה ב-12 מ-16 משחקי הנוק-אאוט שלה. הוא הפסיד לוולפסבורג וסיים בתיקו בסיטי בעונת הבכורה, אשתקד ריאל נכנעה לאתלטיקו בגומלין הצ’מפיונס והמשחק הנותר הוא הגמר ב-2016 שהוכרע בפנדלים.

אני לא אתחיל לצטט פה מהמפגש הקודם, אבל פיפה- כל הכבוד. מגיע לך.

להיגוואין מגיע לקבל בראש מעת לעת (בבקשה תפסיק לבעוט פנדלים), אבל תמיד הצחיק אותי שהטיעון הכי חזק נגדו אף פעם לא נטען נגד בנזמה.

בכמה גמרים היינו בשנים האחרונות? 64273? בכמה מהם קארים כבש? טוב, אולי זה סתם כי הוא גרוע בלי קשר לחשיבות המשחק.

לדעתי פיפה סוחב את התדמית הזאת מהתקופה שקדמה לרונאלדו, 07-09, שבה הוא הבריק ברמונטדות מול הקטנות של הליגה אבל היה רוח רפאים בהדחות שלנו בצ’מפיונס. כמובן שהוא לא היה האשם, היינו גרועים ככלל, אבל הוא היה כל ההתקפה שלנו וההעלמות שלו צרמה.
וכן, 37543 הגמרים עם ארגנטינה וההחמצות שלו די הוסיפו לתדמית.

ובנזמה לא ברמה בשביל לקבל התייחסות כזו בכלל. הגוואין טוען לוורד קלאס ולכן יש טעם בביקורת כזו. בפרט, קארים חי בצילו של רונאלדו בשלווה ובכיף והאחרון תמיד עושה את העבודה ברוך השם.

ראוי לציון גם חדירה עם בישול אדיר לפיפיטה

אני חושב שהרבה מאוד מאוהדי ריאל שמחו בשביל גונזו אתמול. מגיע לו משחק קלאץ’ אחד סוף סוף.
כל המהלך שלו בבישול לדיבאלה היה ענק!

התדמית של היגוואין הלוזר התחילה ב-2010 עם ההחמצה בהדחה מול ליון מול שער ריק (רונאלדו כבר היה בקבוצה). לפני זה אני לא זוכר אותו נחנק יותר מדי באירועי מפתח, והוא גם היה ילדון.