בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

התשובה היא חד משמעית כן. העונות השכונות של שניהם, אינן הפתעות.

גב - אני מדבר על:
א. שהיו צריכים להשאיר את אשרף גם ובעיקר כאופציה להתקפה במצב העניינים שנוצר.
ב. זה לא על הכסף. כמו שמישהו פה כתב, הוא היה צריך להישאר כדי לשחק.

בדיעבד? צודק.
לא בדיעבד? לא זוכר שקראתי הרבה תגובות שקוראות להשאיר אותו כשחקן התקפה (לא הגנה, התקפה).

וכמו שאמרתי, בדיעבד ברור שהיה עדיף שישאר.

אחי אתה מפספס את הנקודה בהתעסקות הזו בפרטים סביב.

לא משנה מה אמרו בפורום, השארת אשרף אינה חוכמה בדיעבד. היה ראוי להשאירו לפני שנה. מזה ראוי, מומלץ במיוחד. וזה לא קרה. זה הכל.

יש פה הרבה דעות.
אם לא היה מדובר בחוכמה בדיעבד ועדיין איש פה לא חשב על זה אז או שכולנו ממש מפגרים או שזה לא היה כזה ברור וזה מתבסס בעיקר על חוכמה בדיעבד.

אשרף לא שחקן התקפה כזה גדול. בטח לא אחד ששווה לנו לוותר על 40 מיליון בשבילו.
אל תשכח שהשארה שלו גם הייתהוגעת בקידום הצעירים שקיווינו שיתפתחו.

גם זידאן לא ביקש אותו, וראינו מה קורה לשחקנים חדשים שזידאן לא ביקש במפורש בקבוצה…

אני לא חושב שהישארות שלו בכל סנריו שלא כולל פציעה של קרבאחל הייתה חכמה.

אם למישהו היו אשליות, הזאר ממשיך להיות הזאר, גם בבלגיה.

טעות שלי, טורגן בעניינים ביג טיים.

נראה לי שבחרנו באח הלא נכון…

הליגה הספרדית פרסמה את לוח המשחקים לעונת המשחקים הקרובה 2021/22 שתצא לדרך ב-14 באוגוסט ועם אוהדים סוף סוף. ריאל מדריד פותחת במשחק חוץ אצל אלאבס העולה החדשה ובמחזור הרביעי ב-12 בספטמבר תחזור סוף סוף לברנבאו לראשונה מאז ה-0:2 על ברצלונה בקלאסיקו באחד במרץ 2020 והיריבה החגיגית תהיה סלטה ויגו. את העונה נסיים במשחק בית נגד בטיס (ב-22.5) שהפכה למנחוס רציני - לא ניצחנו אותה בברנבאו כבר ארבע שנים. כמובן שרשמו ביומנים: יש תאריכים לקלאסיקוס! במחזור העשירי מתארחים בקאמפ נואו ב-24 באוקטובר. “הגומלין” בברנבאו ב-20 במרץ במחזור 29. ניצחנו בכל השלושה האחרונים כזכור. ומה עם הדרבים? ריאל תארח את אתלטיקו במחזור ה-17 בתאריך 12/12 ותתארח במטרופוליטנו במחזור ה-35 בשמונה במאי.
לאלה שרוצים להתעמק עוד: מבחן ראשון כבר במחזור החמישי, במאסטייה, ב-18 או ה-19 בספטמבר. מסתמן לו לחץ מסוים בסוף נובמבר-תחילת דצמבר עם משחק בית נגד סביליה במחזור ה-15 ב-27 או ה-28 בנובמבר, מתארחים לאחר מכן באנואטה בארבעה או החמישה בדצמבר ואז דרבי. במחזור ה-32 נתארח בפיחואן.

האמת שלב השמינית ביורו עשה לי חשק לכדורגל אמיתי עם קהל, היורו שהתחיל ברמה נמוכה התפוצץ עם שלב שמינית מהסרטים.
כבר לא יכול לחכות ולראות את הברנבאו והאנפילד קופצים לשמיים אחרי שער.

בברנבאו תראה רק מטפחות לבנות בעונה הבאה,אבל גם את זה אני אשמח לראות.

אישית מאמין שתהיה קבוצה תחרותית ויהיה כדורגל טוב.
אסנסיו 12 שערים העונה.

20 שנות נאצ׳ו

פעם איקר קסיאס אמר עליו: “הדבר הגדול הבא של הכדורגל הספרדי”. פעם אי אפשר היה להוריד את העיניים מהמסך כשהכדור היה אצלו והוא היה זה שקובע האם הכדורגל של ריאל מדריד יהיה יפה או לא. עוד דריבל מסחרר עם הכדור, עוד מהלך של גאון. פעם הייתה לו את הבלטה הקבועה ממנה היה מסובב לרשת. פעם הוא ספסל את בייל ופתח בהרכב בשני גמרים רצופים בליגת האלופות. פעם הוא השחיל למרקו וראטי בין הרגליים, כבש צמד ב-0:3 על איטליה ונראה כמו הכוכב של ספרד לקראת המונדיאל. לפני שמונה שנים בדיוק הוצג איסקו כשחקנה החדש של ריאל מדריד. אולי עוד יעזוב בקיץ (באיחור של שנתיים), איכשהו, ברגע האחרון, מה שבטוח: העונה הזו תהיה האחרונה שלו וחוזהו מסתיים.

הוא כבש ובישל כבר בהופעת הבכורה שלו, נגד בטיס בברנבאו וכבש את שער הניצחון המרגש ועוד בנגיחה. כעבור שני מחזורים הבקיע צמד נגד בילבאו וגרם לאוהדים להתאהב, וכבש גם נגד חטאפה. במשחקו הראשון בליגת האלופות במדי ריאל היו לו שער ובישול נגד גלאטסראיי, כשבייל עוד היה פצוע והיה זקוק לזמן התאקלמות. אנחנו זוכרים ממנו עונת וורלד-קלאס אמיתית בעונת הדאבל 2016/17, עם השער נגד אתלטיקו בחצי גמר הצ’מפיונס ובעיקר צמד ושער ניצחון קריטי נגד גיחון באל מולינון. אז הוא היה אחד הכוכבים הגדולים, שחקן שלא רק תענוג לראות אותו אלא מספק מספרים. סולארי הקשה עליו מאוד והראשון שזיהה את הדעיכה אך זידאן הצליח להחזיר אותו לתחייה בעונת האליפות. על העונה שעברה בה היווה נטל ולא כבש - כבר עדיף לא לדבר. יש שחקנים שבגילו הם בשיא הקריירה ונראה שאיסקו לא בעניינים בכלל.

הוא לבטח לא נכשל ולא הוגן שלאוהד כדורגל יש זיכרון קצר - אבל הוא גם לא היה הצלחה מסחררת. איזה ציון אתם נותנים לתקופה של איסקו בברנבאו? ואלה המספרים:

עונת 2013-14: 53 משחקים, 3166 דקות, 11 שערים ו-9 בישולים

עונת 2014-15: 53 משחקים, 3762 דקות, 6 שערים ו-13 בישולים

עונת 2015-16: 43 משחקים, 2627 דקות, 5 שערים ו-10 בישולים

עונת 2016-17: 42 משחקים, 2338 דקות, 11 שערים ו-9 בישולים

עונת 2017-18: 49 משחקים, 2957 דקות, 9 שערים ו-10 בישולים

עונת 2018-19: 37 משחקים, 1738 דקות, שישה שערים ובישול אחד

עונת 2019-20: 30 משחקים, 1618 דקות, 3 שערים ו-2 בישולים

עונת 2020-21: 29 משחקים, 1092 דקות, לא כבש, שני בישולים

סה"כ: 336 משחקים, 51 שערים ו-56 בישולים

קרלו אנצ׳לוטי איש לה דסימה החליט להלין את הבחורים ב- Valdebebas על מנת שיוכלו להנות מאימון כושר עם שחר תחת שרביטו של אנתוניו פינטוס, שעושה קאמבק מפואר בפני עצמו (בכלל, נראה שעברנו לרכישות של מאמני כושר במקום שחקנים).

בהתחשב בתת התנאים מהם סובל כל שחקן ושחקן במתחם, נקווה שהלילה לא היה מסויט ושחקננו ישנו טוב. היעדרותו של גארת בייל משמחת את אנשי האבטחה כיוון שהוסר החשש שיתגנב באישון לילה לכר הדשא ויפצח במשחק גולף סביב דגל הקרן.

לפני 15 שנה: הסוף הקודר של זידאן| אחת התמונות הטראגיות שאני זוכר בכדורגל, וסביר להניח שכתבתי על זה בתאריך הנוכחי 9.7. זידאן שחקן היסטורי ללא ספק, קונצנזוס, הרבה מדרגים אותו בטופ החמישייה איי פעם. ובכל זאת, זכייה בעוד מונדיאל, בחודש האחרון בקריירה שלו הייתה יכולה להפוך אותו לאלוהים. באפריל הודיע שלא יממש את עונתו האחרונה בחוזה בריאל מדריד וכולם ספרו את הדקות עד לטורניר בגרמניה, הריקוד האחרון של הצרפתי.
הוא התחיל את הטורניר בצליעה כמו כל הנבחרת הכושלת של ריימונד דומנק, זו שלא הצליחה לנצח את נבחרת ישראל במוקדמות. שער ומשחק מעולה נגד ספרד, ריקוד אדיר, פארטידזו, משחק מטורף נגד ברזיל ושחקניה הטובים ביותר - רונאלדיניו, קאקה, רונאלדו (וגם בישול להנרי), כבש את הפנדל המנצח נגד פורטוגל של פיגו בחצי הגמר. ואז בגמר המתינה איטליה. זידאן כבש בפאננקה מדהימה למשקוף ופנימה בפנדל וכמעט הבקיע בנגיחה בהארכה, אלא שאז מטראצי אמר כמה מילים מיותרות וזידאן לא הצליח לעצור את עצמו, נגח בו, הורחק וצרפת הפסידה בפנדלים. ככה נפרד זידאן מהכדורגל - אכזרי.
באופן מדהים בדיוק באותו תאריך חמש שנים לפני הוצג זידאן כשחקן ריאל מדריד, השחקן היקר בעולם.

המיקום של בנזמה לא מפתיע. קצת מפתיע שמסי לוחץ פי 2 ממנו.

אלה נתונים קצת בעייתיים.
כלומר להפיל את האין לחץ של בנזמה רק על בנזמה זה שגוי.
בסוף יש מאמן שקובע טקטיקה, זידאן לא תמך במשחק לחץ ולכן קבוצות היו מאבדות נגדינו יחסית מעט כדורים באיזורים מסוכנים.
אותו בנזמה בקבוצה אחרת היה עם מדד כפול.

אגב, אולי לבנזמה יצא שם של עצלן, אבל מה עם כל שותפיו להתקפה? האם רודריגו עצלן? אסנסיו? ואסקז (כששיחק בהתקפה)? הם לא בגרף בגלל שהם לא שמות גדולים ועדיין אני בטוח שגם הם לא היו ממוקמים שם גבוה.

מקווה ששנה הבאה יהיה לנו משחק לחץ והראה את בנזמה מטפס פה למעלה. זו דרך נפלאה לייצר מצבים וזה בהחלט משהו שחסר לנו.

מתגעגע למשחק לחץ והתקפות מהירות. אף פעם לא אהבתי את הטיקי טאקה האיטי. זה נחמד, די יעיל אבל גם משעמם. ההתקפה שלנו בעונה השנייה של מוריניו הייתה תענוג. היה לנו סגל מפלצתי כשכל הכוכבים בגיל האופטימלי. הסגל הנוכחי לא יכול לשחק כדורגל מהיר ולא ללחוץ באפקטיביות. זה לא רק עניין של מאמן ושיטה. אי אפשר לצפות מכ"כ הרבה שחקנים מעל גיל 30 ללחוץ בטירוף. בנזמה, מודריץ’, קרוס, הזאר. לא רואה את זה קורה. גם אם המאמן ירצה וגם אם השחקנים עצמם ירצו. הרגליים כבר לא מאפשרות.

כמו שאמרת חטיפת כדורים בחצי המגרש של היריבה זה הדרך הכי טובה ליצירת מצבים נוחים. אין לנו את זה. קשה לי לראות את זה משתנה כשהכוכבים הנוכחיים שלנו בהרכב.

כדורגל מהיר וישיר
https://gfycat.com/FirmWickedAsianlion

ההרכב שלנו מאוד מבוגר, לדרוש ממנו משחק לחץ באופן רצוף זה לא להיות מודע לחסרונות שלך.

ההרכב שאני לא רוצה מבוגר.
מבין שלישיית ההתקפה והקישור יש לנו 2 שחקנים מבוגרים - קרוס ובנזמה.
כלומר אלא אם תגיד לי שמודריץ חייב לפתוח על חשבון וולוורדה ואז יש לנו דיון אחר.
שחקן או 2 מבוגרים מעולם לא הפריע לאף קבוצה כדי ללחוץ. אצל באיירן לאורך השנים תמיד היה משחק לחץ למרות שחקנים מבוגרים (מ2015 ואילך שיחקו שם אלונסו, שוויינשטייגר, לבנדובסקי, מולר, רובן וריברי).
בברסה היה משחק לחץ עם צ׳אבי ואינייסטה גם כאשר עברו את 30. אטו, זלאטן, ווייה והנרי גם לא היו צעירים.
אני בטוח שליברפול לא תוותר שנה הבאה על משחק לחץ כאשר הנדרסון וטיאגו יהיו בהרכב.

הכל עניין של טקטיקה. בריאל אתה לא מנסה לצאת מהר קדימה ובגלל זה גם אין שום יתרון במשחק לחץ כי מיותר לחשוף את עצמך מאחורה בשביל לחטוף כדור שלא מוביל למתפרצת.
אולי עכשיו אחרי שזידאן עזב (סוף סוף) נזכה לראות צורת משחק קצת פחות משעממת ויותר התקפית.

בפועל אין שום סיבה שההרכב שלנו לא יהיה מסוגל ללחוץ ולא יהיה מסוגל לצאת מהר קדימה.

אפילו מאחורה יש לנו בלמים מהירים מאוד (מיליטאו ווראן/אלאבה/נאצ׳ו) ומגנים מהירים מאוד (מנדי וואסקז).

כלומר היכולת קיימת, רק חסרה הפקודה.

אם מודריץ או קרוס לא מסוגלים לרוץ אז שלא ישחקו! גם מרסלו עדיף על מנדי בכל תכונה שאינה קשורה ליכולות גופניות ואני לא חושב שמישהו פה רוצה אותו בהרכב.

בעקרון אני מסכים איתך אבל בפועל שנינו טועים.
בפועל ההרכב המיטבי שלנו כולל בחלק ההתקפי את קרוס מודריץ בנזמה האזר ועכשיו כנראה לצערי גם בייל. כל אלה שחקנים מבוגרים במיוחד לתפקידים שלהם. אצל קיצוניים הגיל הוא פאקטור סופר משמעותי.
אבל בעקירון אני מסכים שההרכב יהיה אחר, אבל לא רואה את זה קורה אם וכאשר הנל יהיו כשירים.