בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

בטח שמתם לב שאופ"א ביטלה החל מהעונה הבאה את שער החוץ המיתולוגי ולא תהיה לכך שום השפעה בטורנירים שלה. מה שיפה, האמת, שבכל שלוש הזכיות הרצופות של ריאל מדריד עם זינדין זידאן בליגת האלופות, וגם בעונת הדסימה ואפילו בזכיות שלנו בעידן הנוכחי (לה ספטימה ב-1997/98, לה אוקטבה ב-1999/00 ולה נובנה נגד לברקוזן עם הוולה של זידאן בעונת המאה) - ריאל כלל לא הזדקקה לו. להיפך, זה פגע בנו פעמיים ככה בשלוף: עונת 2003/04, הודחנו ברבע הגמר כש-2:4 ביתי על מונאקו לא הספיק בגלל הפסד ל-3:1 למוריינטס ההירואי; וכעבור שלוש שנים נגד באיירן מינכן במשחק בו ספגנו את השער המהיר בתולדות המפעל - ניצחון 2:3 לא הספיק עם הפסד 2:1 במינכן.

אני חושב שגם דבר כזה מעיד על דומיננטיות מסוימת וכמה מזל שהיה לנו כביכול. אז כמובן שלא היינו הקבוצה הכי טובה בכל זכייה אבל לדעתי לחלוטין כן בעונת הדסימה, ב-2016/17 ובעונת 2001/02 קשה לי להכריע, קבוצה ששיחקה 64 משחקים יחד עם מפעל הגביע וכדומה. עם זידאן בעונת הבכורה הרי שסילקו לנו מהדרך את ברצלונה ובאיירן אבל זו אשמתנו? ב-2017/18 עשינו דרך כלכך מרשימה עד למספרת של בייל והגמר ההוא…מחורבנים בליגה, ועדיין.

למה מצלצל לי פנדל של ריאל מול יובנטוס בדקה האחרונה + אדום לבופון?

המפגש הזה נגמר 4-3 לריאל בסיום. לא היתה השפעה לשערי חוץ

כי שכחת לענות לשער של איסקו שנפסל שלא בצדק :stuck_out_tongue_winking_eye:

וכמובן שכמו שכתבו לך, אותו פנדל מנע הארכה על עצם השער, לא על ידי שער החוץ.

אל תערב הורים.
מה הקשר עכשיו שער שנפסל?! דיברתי על התוצאה עצמה.

ואכן הוסברה לי הטעות ולא דיברתי מאז…

לא הבנתי אם הזכרת את השער בגלל שאם הפנדל לא היה נשרק אז היה תנאי לשערי חוץ או שבגלל שנשרק אז היה תנאי. פשוט מכיוון שבשום מצב זה לא היה קשור אז לא היה ברור לי.
אז כתבתי למקרה שהתכוונת למקרה השני

אשרף חכימי עובר ל PSG תמורת 60M פלוס 10 במשתנים.
בטח עכשיו תקבלו את ה 40M שמגיע לכם מאינטר. :grin:

העסקה עם אינטר בשנה שעברה רק מראה עד כמה מצבנו הכלכלי רחוק מלהיות טוב.
במצב בו לא נדרש לגייס כסף מיידי אני ממש בספק אם אשרף היה נמכר ב40 מליון יורו, גם אם לא מתאים לצורת המשחק של ריאל מדריד היה ברור שהוא שווה יותר מזה.
עם קצת יותר סבלנות היינו מוציאים את ה70 מליון יורו האלו ולא 40 שעוד לא הגיעו.

אשרף היה הימור שלא השתלם.
אתם חושבים שכמחליף של קרבאחל הוא היה הופך לשחקן של 70 מיליון?
לא רק זה אלא שגם לא היינו מגלים את ואסקז ואז כשאשרף היה נמכר (בפחות מ70) היינו צריכים להביא מגן חדש (וחוסכים את המשכורת הלא גבוהה של ואסקז, שכנראה הייתה קטנה מהמגן שהיה מגיע).

יש חוכמה בדיעבד ויש דברים שהיו ברורים מראש. הערך של אשרף הוא חוכמה בדיעבד.

מה שהיה עדיף שנעשה הוא מכירה עם אופצית חזרה או השאלה, אבל מי אמר שאינטר הייתה מסכימה לפתח לנו שחקנים, ובקבוצה אחרת הוא לא היה הופך לשחקן של 70 מיליון.

בסוף הערך של אשרף עלה העונה! כלומר אם העונה הוא שווה 70 אז עונה שעברה הוא היה שווה פחות:
הוא הציג יכולת לא פחות גבוהה אבל בליגה חזקה יותר.
הוא הוסיף אליפות לרזומה שלו.
הוא הראה יציבות והמשכיות, שהוא לא רק שחקן של עונת פריצה.

אז לפני שאנחנו אומרים כמה פספסנו בואו נבין שאם לא אינטר הערך של אשרף לא היה מגיע ל70.

כמו להגיד שעסקת מוראטה ליובה הייתה גרועה כי קנינו אותו שנה אחרי ביותר כסף משמכרנו. אבל זה העניין, שאצלינו הוא לא היה שווה בהתחלה את הסכום שקנינו אותו אחר כך.

בזמן אמת זה היה ברור לרוב האוהדים שיש כאן שחקן שחקן וחבל שבמחיר כזה מוכרים אותו, ב2 העונות בדורטמונד אשרף היה מעולה והיה צפוי שישתדרג עוד יותר באינטר, אין כאן שום הפתעה או משהו שנאמר בדיעבד.
אצלנו הוא לא היה הופך לשחקן של 70 מיליון בתור המחליף של קרבאחל אבל פה בדיוק הבעיה- אני חושב שנכון להיום הוא שחקן הרבה יותר מקרבאחל והיה חייב להישאר, בטח כשהספרדי כשיר פחות או יותר כמו הזאר ובייל.
עוד פספוס מפואר של פלורנטינו.

מה שאני בא להגיד זה שגם בלי לשחק העונה בריאל הוא היה שווה 60 מליון.
זה לא שהוא עשה התקדמות מטאורית באינטר השנה, עשה בדיוק את מה שציפו ממנו לעשות ונתן עונה טובה כמגן במערך של 3 בלמים.

עצם העובדה שהוא נסגר במחיר כזה בשנה שעברה, לטעמי מראה שנדחקנו לפינה וניסינו למכור בכל מחיר.

אני ממש לא מסכים.

1. לריאל יש את קרבאחל, ככה שקבוצות יודעות שאנחנו נרצה למכור את אשרף כי אין לנו צורך במגן יקר על הספסל זה לא טוב לאף צד. אינטר מצד שני הייתה רוצה שישאר אלא אם תגיע הצעה טובה מספיק.
  2. קבוצות לא ממהרות לשלם על שחקני ספסל מחירים כאלה. בריאל זה מה שהוא היה, שחקן ספסל שמשחק כשקרבאחל פצוע. אני לא חושב שלהמר שקרבאחל יהיה פצוע רוב העונה היה ההימור ההגיוני. להמר שייפצע זה דבר אחד, להמר שהמחליפים שלו ישחקו פי 2 ממנו זה לא. זה בסוף קרה כמובן, אבל זה למה אני טוען שזו חוכמה בדיעבד.
  3. הוא כן עשה התקדמות:
    א. הוא הוסיף לרזומה שלו תואר.
    ב. הוכיח את עצמו בליגה קשה יותר.
    ג. הראה המשכיות, לשחקנים צעירים זה מאוד חשוב כי היו לא מעט ילדים שנתנו עונה או 2 טובות וזהו. שנה שלישית טובה בליגה אחרת וקבוצה אחרת מראה שהוא לא עוד ילד שבא להשכח.
  4. ריאל לרוב לא משחקת ב3 בלמים. העונה הייתה העונה הראשונה שזה באמת היה נפוץ יחסית אצלינו. אז אשרף לא היה מצליח להציג פה יכולת ברמה שהציג באינטר.
  5. ריאל נראתה נורא התקפית בניגוד לאינטר. הוא לא היה משיג את המספרים שלו בריאל.

אולי הוא כן היה יכול להמכר במחיר כזה, אך זה חוכמה בדיעבד. לא משהו שאכעס על המועדון שעשו.
אלא אם היה מדובר בהחלפת קרבאחל, אבל זה כבר היה כדי להשאיר את אשרף כמגן פותח ולא למכור ב70.

מסכים בגדול עם גב שאין טעם להתעכב על אשרף, טוב ככל שיהיה כווינג באק אי אפשר לדעת איך ייראה במערך של ארבעה בהגנה והוא לא שחקן שבשבילו משנים סגנון משחק. מה גם שיש לנו צרות אחרות להתעסק בהן.

מה שכן, אינטר מוכרת אותו עכשיו אחרי עונה אחת בלבד
רק ב-70 מיליון כי הבעלים הסיניים שלהם נאבקים בקשיים כלכליים עצומים ומחוייבים למכור חלק מהנכסים. זה לא שלפני שנה הוא היה “שווה 40 מיליון” ועכשיו 70, בשני המקרים הוא נמכר בשווי נמוך יותר ממה שהוא שווה באמת ובשניהם הסיבה העיקרית למכירתו היא כלכלית ולא מקצועית.

כמו אגף ימין גוסס לדוגמה.

אשרף זה פספוס גדול של פרז. הטענה על הקוצר במזומנים הזויה בתחשב שלא קיבלנו עדיין אגורה. פלוס, אנחנו לא מסוגלים לקנות שחקן כבר שנתיים, זו סיבה מעולה לשמור על שחקנים כמו אשרף קרוב.

אתה באמת חושב שמדובר בשחקן ששווה יותר מ70 מיליון?
אני לא חושב כך, לפחות לא בתקופת קורונה.

הכל מסתכם בעדיף 40 ביד מ70 על העץ.
בוא לא נכנס לחלק המשפטי של הם לא שילמו. כמה שזה מעצבן זה שוב חוכמה בדיעבד ולא משהו שידענו לפני.

האם אשרף בעמדה בה הוא פחות טוב, בקבוצה בה היה מקבל הרבה פחות דקות היה הופך גם כן לשחקן של 70 מיליון? לטעמי לא. זה גם בסנריו ה״מוצלח״ שקרבאחל נפצע לשני שליש עונה. בהחלט לא משהו שהייתי מהמר עליו (ואם כן הייתי כבר מעיף את קרבאחל בכלל, לפני שכולם יבינו כמה הוא פציע ועושה עליו סכום דומה).

בקיצור הסנריו הזה שאשרף שווה 70 מיליון התאפשר בגלל שמכרנו אותו ב40.
כל טענה אחרת היא טענת בדיעבד, כאילו מישהו ידע שקרבאחל יהיה פצוע יותר משהיה כל הקריירה (לא שתמיד היה בריא אבל מעולם לא כזה פצוע). ובנוסף ציפיה שהיכולת הייתה זהה גם כחלק מרביעית הגנה ולא חמישיה.

בול.
זה מה שאני בא להגיד.
גם אני לא בטוח שהוא יציג את היכולת הנדרשת לריאל מדריד אגב.

זה פשוט לא נכון.

טענת הכסף ביד - אנחנו לא עם כסף ביד ולא קרסנו. מטיל צל מאוד גדול, על כמה שהיה דחוף למכור אותו במחיר כזה מצחיק.

טענת העמדה/קרבחאל - הוא מסוגל לשחק מצוין באגף ימין ומבט חטוף על מי ששיחק אצלנו שם בשנים האחרונות, מראה כמה האגף זועק לשמיים לדם חדש.

היינו צריכים להשאיר את אשרף ולתת לו לשחק. לא היה פה אוהד אחד שטען אחרת ובצדק, הדברים היו ברורים כבר אז. ככל שהתבהרו עוד דברים, זה רק מסמן אפילו יותר שהעסקה הזו, ממה שנחשפנו עד כה, הייתה שגויה.

העניין הוא לא אם היינו יכולים להרוויח 40, 50 או 70 מיליון, אשרף היה צריך להישאר כאן ולשחק.
עכשיו אנחנו משחקים עם שחקן שפצוע 60% מהשנה ועוד שחקן שלא באמת מגן ימני שגם היה פצוע 3 חודשים, במקרה הרע (והברור) לא יגיע אף מגן ימני ראוי לפה ובמקרה הטוב כמה הוא יעלה? מינימום 40 מיליון.

יש הרבה אלמנטים שמשפיעים על שווי של שחקן מעבר ליכולת מקצועית (כמו שציינת, תקופת קורונה בין היתר). בסיטואציה שנוצרה כאשר הבעלים של אינטר נואשים לכסף, 70 מיליון זה לא אסון גדול מבחינתם אבל בתנאים אחרים פחות מ90-100 מיליון עבורו יכול היה להיות שערורייה, בעמדתו הוא שחקן יחיד במינו. כלכלית יצאנו פראיירים איתו בקיץ שעבר אבל בהתחשב בזה שלדעתי הוא לא התאים לנו מקצועית, זה מקובל מבחינתי.

עם יד על הלב, בקיץ שעבר כשהוא חזר מההשאלה העדפת אותו כקיצוני ימני (עמדה שהוא לא שיחק בה בכלל עד היום, אגב) אצלנו על חשבון רודריגו או אסנסיו? נשמע קצת כמו חוכמה בדיעבד.

היפותטית הייתי מוכן להחזיר אותו הקיץ כווינגר תמורת 70 מיליון, אבל רק בתנאי שזה לא פוגע באפשרות להביא את אמבפה/הלאנד. כמגן ימני ברביעיית הגנה זה לא זה (נראה חשוד שם בדורטמונד ולא שיחק ברביעיית הגנה כבר קרוב לשנתיים), וקשה לי להאמין שנשחק באופן קבוע עם שלושה בלמים בעונה הבאה.

לא מכיר את החוקים ולא יודע אם לריאל היה מה לעשות עם זה. יכול להיות שאינטר עבדו עלינו ובעיה שלנו ויש להם שנה להחזיר את הכסף, והנה הם מחזירים.

אבל מה היה קורה אם הוא היה נשאר? בוא נניח שקרבאחל לא היה נפצע לשני שליש עונה (אחרת זה דיון של בדיעבד), אתה חושב שאם אשרף היה משחק שליש עונה בעמדה שנוא פחות טוב בה הוא היה שווה לא פחות משחקן שזכה באליפות איטליה ושיחק כל העונה בעמדה הכי טובה בשבילו?

הוא יותר טוב מקרבאחל?
מגן מחליף, טוב ככל שיהיה, לא ימכר ב70 מיליון. אשמח שתראה לי מגן מחליף אחד בהיסטוריה שנמכר במחיר שקרוב לזה.
מי שיחק אצלינו קבוע או מי חילטר בתקופות פציעה? גם מריאנו שיחק חלוץ, זה אומר שאנחנו צריכים חלוץ במקום בנזמה כי מריאנו שיחק שם?
בסוף קרבאחל לא היה אמור להפצע לזמן שנפצע.
כבר אמרתי שבדיעבד אתה צודק, אבל זה דיון על נכונות המעשה, ופה אני לא אכנס במועדון שהחליט לא להמר על פציעה של קרבאחל ליותר מכפי שנפצע אי פעם.
אגב, אשמח לדעת כמה פעמים הוא שיחק כזה מצוין כמגן ימני ולא כווינגבק כך שאתה כזה בטוח בזה.

שוב, אשמח שתראה לי מגן מחליף בהיסטוריה שהיה שווה 70 מיליון בעודו מגן מחליף. עד שתמצא לי אחד כזה זה דיון על האם היה שווה להמר שקרבאחל ייפצע. אם כן אז הרבה יותר חמור שלא מכרו את קרבאחל כשציפו שהוא ייפצע לשני שליש עונה. לטעמי גם שווה לא פחות כסף וגם היינו נשארים עם שחקן טוב ובריא יותר.

אני התומך הגדול ביותר בחילופי דורות, אני לא תומך בהאשמה סתמית של שחקן שלא רצה להשאר מחליף של המגן הטוב בעולם עד לפני שנתיים.

שים עוד 20 ותביא כבר את סאנצ׳ו.
הוא אחלה שחקן, אבל הוא לא ווינגר ששווה 70 מיליון!
העמדה היחידה בה הוא שווה סכום כזה היא ווינגבק. ולגבי זה הלוואי שזה היה קורה אצלינו ולא באינטר, אבל זה לא היה קורה בלי להעיף את קרבאחל.