בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

החלטה מאוד מוזרה, אסנסיו ונאצ’ו לא רק ראוים למקום בנבחרת אלא כנראה גם בהרכב. את ההחלטה של ראמוס אני עוד יכול להבין אבל עדיין הייתי מזמן אותו על פני אחד הבלמים האחרים בלי לחשוב פעמיים.

מסכים שנאצ׳ו היה צריך להיות מזומן, אך מה אסנסיו עשה שבגינו מגיע לו לשחק?
נכון שגם טראורה בעונה גרועה, אך עונה שעברה היה מעולה ויש למה לצפות. אסנסיו היה מעולה לפני הרבה יותר עונות מעונה שעברה.

אם לא עברנו מספיק העונה, אז יש גם שריפה בברנבאו

https://twitter.com/InfiniteMadrid/status/1397629064601653249?s=20

הפנדל של ראמוס מ2012 סוף סוף נחת

עברו 5 שעות ואני עדין נקרע :joy:

איזה תענוג לראות את הכדורגל המהיר בגמר הזה.
מזכיר לי שוב כמה מאוס ומשעמם היה הכדורגל בslow motion שאנחנו משחקים כבר כמה שנים.
זידאן דגל בכדורגל איטי והחזקת כדור, אבל חילופי מאמן לבד לא יספיקו לנו כדי לשחק כדורגל דומה לאנגליות.
אין לנו מספיק שחקנים מהירים כדי לשחק מהר ועם משחק לחץ אפקטיבי.
זה שאיסקו ומרסלו לא יכולים לשחק במהירות כזאת זה ברור לכולם. הבעיה שיש עוד כמה שחקנים שלא יכולים לשחק בקצב הזה כמו קרוס ובנזמה למשל. בשביל להוציא את המיטב מקרוס ובנזמה אתה צריך לשחק באיטיות. אני לא רואה אותנו מחליפים אותם הקיץ. בעיה.

אתה מבין את המשחק הפוך, ממש הפוך, כדי להוציא את המיטב מקרוס ובנזמה אתה צריך להקיף אותם בשחקנים מהירים! כמה שיותר מהירים ככה טוב, ואז תראה כדורגל תענוג לעיניים.
שחקנים מהירים טפשים שלא יודעים לאן לרוץ ולא יכולים לרוץ מעל 10 מטר בלי למעוד וליפול לא נחשבים

אי אפשר לעשות משחק לחץ עם בנזמה וקרוס בהרכב.
אי אפשר לצאת למתפרצת עם בנזמה בתור חלוץ ראשי.
אפשר לשלב שחקן איטי בהרכב אבל לא בעמדת החלוץ

בטח שאפשר לעשות לחץ, בנזמה וקרוס הלוחצים הכי טובים, הם חכמים ויודעים לסגור קוי מסירה, ללחוץ זה לא רק לרוץ מהר, ללחוץ זה לדעת איפה לעמוד.

ובקשר לזה שאי אפשר עם חלוץ איטי… תחזור למשחקים של ריאל בתקופת מוריניו ותראה את קבוצת המתפרצות הטובה בהיסטוריה עם בנזמה בהרכב.
שחקנים מהירים רק ירוויחו אם בנזמה ישחק איתם.

בטח שמתם לב ש… פפ הפסיד בגמר. תחושה נעימה, לא אשקר

אני די הזדהתי עם תחושת המחנק שצ’לסי יכולה לגרום לך. אם הם לא על סמים, כמה מגוחך זה שאנחנו משחקים פי 7 יותר איטי ועדיין מסיימים את העונה עם הלשון בחוץ ו60 פציעות.

בכל מקרה, הם היו האנדרדוג בצד האנדרדוגי של ההגרלה (מישהו זוכר שבאיירן, סיטי ופסז היו בצד השני?), זכייה עוצמתית וראויה. מחדד יותר את העובדה שסחטנו ומיצינו וכילינו כל שביב פוטנציאל מהעונה הזאת.

בתקופת מוריניו? זה היה בין 2010 ל 2013. בנזמה לא היה איטי אז כמו שהוא היום.

ועוד עם קבוצה יותר גדולה מזו שהייתה לו בברצלונה מה שמעצים את הבושה! @titi_camara

ממש לא מסכים!
דוגמה 1: ריאל של מוריניו. שיחקנו עם סמי חדירה ואלונסו האיטיים בקישור, ועם בנזמה בחוד. מתפרצות קטלניות.

דוגמה2: ליברפול של קלופ. לוחצת נהדר ותוקפת מהר בטירוף, וזה עם פירמינו הלא מהיר מידי.

משחק לחץ דורש בעיקר חוכמה של סגירת קווי מסירה. קרוס יכול להיות טוב בזה. גם אם הוא לא יהיה הלוחץ הכי מטורף בעולם. בנוסף קרוס הוא אולי השחקן שיכול להוציא את הקבוצה הכי מהר קדימה שיש.
בנוסף, אם 2 שחקני האגף שלנו יהיו מהירים אז היציאה קדימה תשתפר. הרבה פעמים במתפרצות הדבר הכי טוב שהחלוץ יכול לעשות הוא קצת לחזור אחורה כדי לקבל כדור ואז לשחרר מהר לאגף ולרוץ לרחבה. זה משהו שבנזמה הוא מהטובים בעולם בו.

להחליף את הקיצוניים שלנו לשחקנים מהירים יועיל למשחק המתפרצות שלנו הרבה יותר מלהחליף את בנזמה וקרוס.

כ"כ לא נכון. בנזמה מעולה בזה, יורד טיפה למטה מושך שחקנים ומפנה אחלה שטחים למתפרצות. גם הוכיח את זה בעבר. העניין בריאל זה שחייב מאמן שיודע מה הוא רוצה מעצמו ולא רק אומר לשחקנים “אתם מדהימים אני מאמין בכם, עשכיו לכו ותרימו כדורים ונתפלל כולנו לטוב ביחד”

שוב פעם, אי אפשר להגיד שבגלל ששיחקנו במתפרצות תחת מוריניו לפני עשור עם בנזמה בחוד אז אפשר גם עכשיו. הוא איבד את המהירות. גם כריסטיאנו היום לא מהיר כמו לפני עשור. מה לעשות שחקנים מאבדים מהירות עם הגיל ואצל בנזמה זה בולט במיוחד.

אף אחד לא דורש 11 אצנים בהרכב. אבל כדי לשחק מהר צריך שלא יהיו יותר מידי שחקנים איטיים בהרכב. קרוס ובנזמה איטיים מאוד. לפחות שניהם חושבים מהר. יש גם שחקנים איטיים שחושבים לאט כמו איסקו וזה בכלל קטסטרופה.

אני לא חושב שקרוס ובנזמה בגילם ירצו פתאום לעבור לשיטת משחק שדורשת מהם להתנפל על שחקני יריב במשחק לחץ. השחקנים שלנו הם כוכבים על כל היתרונות והחסרונות שנלווים לכך. אם יבוא מאמן שידרוש מהם להתאמץ יותר ממה שהם רוצים הם ידאגו שהוא יפוטר בדרך כזאת או אחרת. כבר היינו בסרט הזה. לא סתם ראמוס דאג לפסול את קונטה בפעם הקודמת שהמועדון שקל להחתים אותו.

לדעתי כדי לשחק כדורגל יותר מודרני מבחינת אתלטיות/פיזיות לא מספיק שינוי מאמן אלא גם להתאים את הסגל לעניין הזה. שחקנים איטיים ו/או מפונקים לא יכולים להתמיד בשיטת משחק כזאת לאורך זמן.

הזאר לא שחקן איטי אבל לך תדרוש ממנו לעשות משחק לחץ. זה לא האופי שלו ואף פעם לא היה. קונטה התכסח איתו על הדברים האלה.

אבל אתה שוכח שזה קרה בעיקר בגלל שדה ברוינה שהיה נכנס להרכב של ברצלונה במקום כל אחד חוץ ממסי נפצע…

לא זה לא בגלל זה. כן זה תרם להפסד אבל לא נבע מכך. הוביל עליו עוד קודם ודה בריינה לא היה וואו בכל מקרה (הרבה בזכות טוכל). צ’לסי ניצחה פשוט כי היתה טובה יותר

בטח שאפשר!
זה אומר שזה אפשרי! לא שזה יהיה קל ולא באותה רמה.

היום מה שמנע מאיתנו לרוץ היה התעקשות של השחקנים להאט. זה ממש נראה כמו הוראה מלמעלה.

בנוסף יהיו מספר שינויים:
וולוורדה במקום מודריץ יכניס המון מהירות!
אמבפה באגף אחד זה המון מהירות (יותר מכריסטיאנו ודי מריה).
רודריגו באגף שני זה גם מהירות.
בנזמה יהיה השחקן שיקבל כדור וימסור לאגף המכון לשחושת הספרינטרים שיצטרפו.
לזה צוסיף את ואסקז באגף אחד (מהיר ביחס למגן וחכם עפ הכדור) ומנדי באגף שני (מהיר נקודה) ותקבל קבוצה שמסוגלת לרוץ טוב מאוד.

כל מה שחסר לנו זה משחק לחץ. אבל אתה מדבר כאילו אלונסו היה גדול הלוחצים או מהיר במיוחד וכמוהו חדירה, שניהם היו שחקנים מוגבלים לא פחות מקרוס וקאסמירו בתחומים האלה.

הקשיבו לקאפלו| הוא הגיע ב-1996, זכה באליפות נפלאה והניח את היסודות ל-‘לה ספטימה’ אך כעבור שנה חזר לאיטליה. כעבור עשור דון פאביו שוב בא לעשות סדר וזכה באליפות אלמותית - אליפות מספר 30, אליפות הרמונטדות. בריאיון ל-AS, קאפלו משחזר את אותה עונה דרמטית וגם מנתח את ריאל מדריד הנוכחית: מרכז השדה, אנצ’לוטי וגם דעתו לגבי ראמוס. אל תחמיצו

image

אליפות 2007? יש לי שני משחקים חרוטים בזיכרון מעל הכל. המשחק ברקראטיבו כשהובלנו 0:2, הם השוו משתי בעיטות לשער כשנותרו כמה דקות לשחק וברגע האחרון היה להם מצב נייח, בקהאם ורוברטו קרלוס רצו קדימה והמגן ניצח לנו את המשחק. שמחתי מאוד ולפני מסיבת העיתונאים עברתי ליד חדר ההלבשה והרגשתי כאילו הם מתים. הם חשבו שהגיע להם לנצח אבל זה לא נכון. וכמובן משחק האליפות נגד מאיורקה. המחצית הראשונה הייתה מבישה ובמחצית שבדרך כלל הייתי מדבר הרבה, ובעמידה, החלטתי לשבת ליד השחקנים - ‘רוברטו (קרלוס), פנה לי מקום לידך. ילדים, עשינו דבר מדהים, מחקנו פיגור גדול מברצלונה. אתם רוצים לתת לאליפות הזו לברוח? תעלו למגרש בלי לחץ, תהיו רגועים ותשתמשו במוח’. וזה עזר! זו הייתה בעיה נפשית של כולם. היה לנו הרכב מעולה וכולם היו שחקנים חשובים גם בנבחרת אך זו הייתה בעיה נפשית, היינו לחוצים. יכולתי לצעוק, לנזוף, לדבר בקול רם, אבל הבנתי שעליי להיות רגוע עם מעט מאוד מילים, וזה עזר”.

על ראמוס: “הוא בן 35. הגיל הוא נטל עבור כולם, אין לדעת אם היה ממשיך כשחקן הרכב ראשון. אני מדבר עליו כשחקן שהיה מאוד חשוב לי, עזרתי לו מאוד. הוא היה מהותי בניצחונות של הקבוצה הזו. אבל בגיל 35 זה לא ממש הזמן לדרוש הרבה. אני לא חושב שבאיטליה מכבדים יותר את המיתוסים, לא. בופון הלך וחזר, פירלו עזב וגם דל פיירו. זה מאוד מסובך. לפעמים כוכבים גדולים לא מבינים שהגיל ממשיך עבור כולם ויש ירידה פיזית, הנפש שונה”.