בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

לא דיברו על זה שיצאה הוראה מההתאחדות הספרדית לקבוצות לא לשחרר את השחקנים הדרום אמריקאים?

שני פנדלים ודרדל’ה בדקה האחרונה שכל שוער רציני צריך לקחת.

אחלה מספרים, אבל צריך לזכור שווילס נמצאים אצלו בראש סדר העדיפויות, מעל גולף ומדריד.

באמת סליחה שאני פותח את זה, אבל אני מהמר שאם רונאלדו כובש שלושער בפורטוגל לא היית מזכיר שזה 2 פנדלים ודרדלה אלא מדבר על הסיומת המעולה שלו וזה שהוא גולר וקילר.

אשמח גם שתחליט בשבילי מה הדעות שלי לגבי טוני קרוס והאם בנזמה גדול יותר מראול.

מעולה שבייל עכשיו מבקיע פנדלים אחרי ההחטאה ביורו ובאיזה משחק ידידות אצלנו (ברצינות), זה עדיין לא אומר שהוא קרוב להיות רבע מהשחקן שאנחנו רוצים שהוא יהיה עבורנו.

לא החלטתי בשבילך, רשמתי שאני מהמר מה היית אומר ובכל אופן אתה רק כדוגמא, לא משהו אישי.

שלושער נגד קבוצה שחטפה שמיניה מול המחליפים של בלגיה.
לא התרשמתי.

זו בדיוק הבעיה, שאתה מנסה להכליל לכל אוהדי ריאל דעה אחידה במקום להבין שלכל אוהד של כל קבוצה יכולה להיות דעה עצמאית משלו. אתה בטח לא תשמח אם אכתוב פה משהו בסגנון על אוהדי ברצלונה והשיפוט או על ריקי פוץ’.

אני גם חושב שיש הבדל בין שחקן שיגיע ל30 שערים בעונה מפנדלים ודחיקות באופן עקבי (הכללה שגויה כמובן) לשחקן שצריך להגיד תודה אם יגיע ל15. כנ"ל אם עושים את זה רק מול בלארוס או גם מול אתלטיקו ובאיירן. המחזורים הראשונים שלנו בליגה עד עכשיו הפיחו בי תקווה מסוימת לגביו יותר מאשר המשחק הזה.

אני לא מנסה להכליל את כל אוהדי ריאל, אני בטוח שחלקם אובייקטיביים. אני יותר מדבר על ההבדל בין השניים מבחינת הסיקור והצגת הדברים. גם אני לא מתרשם מהשלושער שלו והוא לא מעיד על כלום. ועדיין, אם רונלדו היה כובש ככה שלושער דור רומנו כבר היה רץ לכתוב פוסט כמה הוא ווינר והיה מוקלט פרק חדש בפודיום לכבוד רונלדו בלבד.

כשרונאלדו כובד שלושער דרדלה הוא ווינר, כי הוא פשוט ווינר. כשבייל כובש שלושער דרדלה זה כי התפלק לו פעם אחת. רונאלדו עשה את זה מספיק פעמים ויצר איזושהי מסורת סביב הווינריות שלו, בייל לא.

בטח שמתם לב שבברצלונה מדברים על רונאלדו יותר מבמנצ’סטר… דה(מסי)אפקט

היה דיבור כזה אבל קשה למנוע משחקנים דרום אמריקאים לממש את הרצון שלהם להעפיל למונדיאל. מבחינתם הנבחרת מעל הכל. בסוף מדובר באיומי סרק של הליגה, הרי אין אפשרות למנוע מהם לטוס ולשחק.

ב-AS ניתחו את הקריירה והאיכויות של קמאבינגה וקראו לו: “השחקן שיהפוך את ריאל מדריד למודרנית”. איך זה יקרה? בעל איכות, אישיות ועם יכולת פיזית ניכרת, מה שקצת חסר בקישור של ריאל הנוכחית. התרומה שלו נהדרת הן בהתקפות של הנעת כדור מסודרת והן במעברים מהירים. הצעד, הכדרור והשליטה בכדור יפשטו את ההתקפות של ריאל.
הוא ניצח 139 מאבקים בליגה הצרפתית מאז ערך את הבכורה שלו באפריל 2019 – יותר מכל אחד אחר. יש לו גם 71 הופעות – השחקן החמישי עם הכי הרבה משחקים בליגות הגדולות באירופה שטרם מלאו לו 19. הוא ניצח 57% מהדו קרבים, חוטף 4.6 כדורים למשחק. מה שכן, הוא מאיים על השער רק 0.7 פעמים בממוצע (26 איומים) וכבש שער בודד. התקפית עליו להשתפר בשליש האחרון. לעתים הוא נשאב קצת ימינה. מי שסקרן ורוצה את כל הנתונים המלאים - לחצו כאן

נראה שכבר אפשר לשחק בברנבאו

https://twitter.com/nuevobernabeu/status/1436076753420697600?s=19

הכדורגל האמיתי חוזר מה שנקרא אחרי פגרת הנבחרות ו-וירוס פיפ"א הידוע לשמצה, חודש של כדורגל אמיתי בפתח, זמן טוב לכמה מילים על הקיץ שעבר עלינו ועל פתיחת העונה של ריאל מדריד: על אמבפה שלא הגיע, הכדורגל ההתקפי (הזאר-ויניסיוס-בייל), נקודות האור נגד בטיס וההגנה וגם המטרות לספטמבר.
אם זה לא ממש היה ברור: בטלוויזיה - תמונה של קרבחאל חוגג את ה-0:1 על בטיס [כששמתי גול רץ מהקלאסיקו - לה ליגה חסמו לי את הסרטון ביטיוב], ובצד ימין חולצה של הזאר שמעניין מתי תרד מהקולב. כמובן גם הספר שלי ברקע. אשמח לפידבקים - בפרטי.

תוספת עשר דקות במשחק של אתלטיקו במצב של 1:1, ללא סיבה מוצדקת. אה, והשופט שרק לסיום כעבור 12 דקות בדקה 112. השיפוט בליגה הזו…

אנחנו היינו מקבלים 5 דקות תוספת באותה סיטואציה.

אתלטיקו מקבלת יחס מועדף מהשופטים עונה שנייה ברציפות. ואם זה לא מספיק יש להם גם מזל של אלופים. מול ויאריאל ומול אספניול הם הבקיעו שער בסוף תוספת הזמן אחרי טעויות של ההגנה או השוער. מתסכל.

הסיפור פשוט: סופרליג.
אין הסבר אחר למה שקורה בליגה הזו מאז אמצע-סוף עונה קודמת,אליפות אחת כבר נשדדה מאיתנו.

ופה האשמה היא על פלורנטינו שמצליח להסתכסך עם כל המנהלים של הכדורגל.
הפיאסקו של הסופרליג מול אופ"א היה נוראי. פלורנטינו החמיר את המצב כשהפך את זה לאישי ודיבר על השכר של צ’פרין. לא סתם צ’פרין תוקף אותנו כל הזמן ולא את יובה או בארסה. פרס הפך מאבק כלכלי בין הקבוצות לאופ"א לקרב אגו מיותר בינו לבין צ’פרין. פשוט טמטום.

שנים שהייתה לפרס יריבות עם נשיא ההתאחדות הספרדית הקודם. עד שסוף סוף המושחת נפל והיה אפשר לפתוח דף חדש עם ההתאחדות מה פלורנטינו עשה? החתים את מאמן הנבחרת יומיים לפני המונדיאל והסתכסך עם הבוס החדש… שוב דם רע, ועבור מאמן שלא היה שווה את זה.

כמובן שגם עם טבאס נשיא הליגה הוא מסוכסך. בארסה ידעה על העסקה עם CVC חודש לפנינו בזכות היחסים בין לאפורטה לטבאס. בסוף גם הם התנגדו אבל ידע זה כוח, ובארסה מקבלת מידע קריטי הרבה לפנינו בזכות יחסי אנוש עדיפים.

פלורנטינו הוא מגלומן ואגו מניאק. שיגעון הגדלות שלו שיחק לטובתנו הרבה פעמים, למשל עם בניית פרויקט הגלקטיקוס, בניית מתחם האימונים ושיפוץ האיצטדיון. מהצד השני הוא מיליארדר יהיר שלא סופר אף אחד ולא יודע להתנחמד וללקק לפקידים שמנהלים את ארגוני הכדורגל. הוא מסתכסך עם כולם והקבוצה משלמת את המחיר עם שיפוט עוין.

אני מציע שנחכה לראות לאורך העונה את תוספות הזמן.
התחושה שלי לאחרונה גם במשחקי הנבחרות וגם במשחקים בישראל שיש תוספות מאוד ארוכות.
אולי יש איזו הנחייה חדשה מלמעלה לתת יותר תוספת.

בתיקו מול לבאנטה השופט הוסיף 5 דקות כשהמשחק נעצר ל2-3 דקות רק כשאייטור הורחק בדקה ה87. היו גם בזבוזי זמן בכל כדור שוער ועדיין הוא עצר את המשחק בדקה ה95, על השעון.

זה סתם שרירותי.