הפורום שלנו :: די עם הספאם !

בדגש על כדורגל. נראה לי שגם הדיון על השיפוט כבר לגמרי נטחן עד דק ועבר את גבול הטעם הטוב.

דגש על כדורגל בעידן קומאן/צ’אבי זה אומר דיכאון. אני מעדיף קרב תרנגולים בין הדיקטטורה של ספורטאנטר לבורדל של טוטאל פוטבול וכאחד שהיה שותף לדיקטטורה אני לוקח את הבורדל של דוד בכל יום ובכל שעה.

זה כאילו פריבילגיה של קולצ’ונרו מחמד?

כן, רק בלי הכאילו.

ובלי המחמד. מה חמוד בקולצ’ונרו?!

יש הבדל בין נירו לבין הודעה אחרת שהיתה (משתמש אחר) של “מה אתם רוצים לא היה פנדל אתם סתם מתלוננים”

מהיכרות איתו, גם אם ריאל מדריד היתה נשדדת בצורה הזאת הוא היה אומר אותו דבר. בגלל זה אני כן מסכים שבלאגרונה עבר את הגבול.

אני גם חושב שעכשיו העסק נרגע וצריך להעביר דיסקט.

אני לא בטוח שיש באמת הבדל בתפיסות שלנו. הבעיה של ניר כמדומני עם העקיצות והבוטות היא שזה נעשה ללא תוכן ראוי ולא קונטקסט. הוא גם די הדגיש את זה.

עד כמה שאני מכיר את כל המנהלים והמקימים של הפורום, לאף אחד אין שום בעיה עם עקיצות וירידות, ושוב, בהתאם לתוכן, זה גם יכול להיות מבורך.

לדרוש רמה גבוהה - תמיד. לדרוש שפת PC? אין סיכוי. היו כאן משתמשים שדרשו את זה ולא קיבלו את זה ואף בחרו לעזוב בשל כך. אני לא מתחרט על זה לרגע.

שום PC. לבקש שלא להשתמש בביטויים המתייחסים למשתמש ולא לדברים שלו זה תרבות דיון, לא פוליטקלי קורקט. בטח כשהמשתמש חדש ולא מכיר פה אף אחד. בסופו של דבר הדיון הזה הוביל לדיון הכי רעיל וילדותי שהיה פה, ואני לא חושב שמישהו למד ממנו משהו או נהנה ממנו. בכל מקרה זו רק דעתי, אבל אתם הדיירקטורים של הפורום הזה אז תחליטו מה שתחליטו. אני רק שמח שעל פי כמות הלייקים שההודעה הזאת קיבלה, נראה שמשתמשי הפורום כאן לא אהבו את זה וככל הנראה ימנעו מהשפה הזאת בעתיד.

אגב הזכרת את לייזר, רק אגיד שהוא המשתמש הכי מגעיל, לדעתי, שהיה בפורום אי פעם. שחצן שעשה פוזות על הילדים שהיינו עם אובר ביטחון עצמי. לא יודע כמה הוא היה יודע כדורגל או לא, הייתי ילד בעצמי ולא באמת הבנתי את המשחק, אבל בסך הכל תמיד הרגשתי שהוא פשוט סוגד לתחת של עצמו.

הדיון שהיה שם היה מטופש, או לפחות מטופש בקונטקסט של כדורגל ולכן גם העברתי אותו לכאן וכאן אין שום בעיה שיתבצע. אבל אתה צריך לשאול את עצמך מה הפך אותו למטופש, האם הבוטות והביטויים או התוכן עצמו?

לגבי לייזר - האמת, שעבר כל-כך הרבה זמן שכל מה שנשאר לי בראש זו איזו תמונה רומנטית שלא בהכרח מייצגת את המציאות, וזה עוד כשאני אחד המשתמשים שחטפו ממנו הכי הרבה (ולזכותו ייאמר שאז הייתי הרבה יותר מטומטם מהיום). אבל לפחות לפי התמונה הזו בראש שלי, מדובר היה במשתמש איכותי ביותר שידע לנמק היטב כל הודעה שלו. השחצנות שלו מעניינת אותי כקליפת השום וזו בדיוק הנקודה.

אני חושב שהביטויים האלה פשוט הרדידו את הדיון והפכו אותו לנפיץ. כשאני כתבתי פה דברים מפגרים, וכתבתי פה לא מעט כאלה, לא היה אפילו אחד שכתב לי את זה זה בפרצוף. במקום זה, הסבירו לי למה מה שכתבתי זה קשקוש והבנתי בעצמי שמה שכתבתי היה קשקוש. היו דיונים פורים, מהנים, שבסופו של דבר אני ואולי אף עוד משתמשים למדנו מהם.

כשאתה אומר לבנאדם “מה שאתה אומר זה קשקוש” זו רמה נמוכה של דיון, הצד השני רק יתבצר בעמדתו, ובעצם חוץ מלרמוס את הצד השני לא אמרת כלום. אני שוב פעם לא חושב שמדובר בPC. תרבות דיון וכבוד הדדי ותו לא.

לייזר ידע לכתוב יפה, להתנסח יפה ולהציג את הדברים שלו בצורה ברורה וקוהרנטית. זה לא סותר את זה שהוא היה פיס אוף שיט שלא הצלחתי לסבול. בסופו של דבר הסטייל הזה עבד לו וכל פיפס שלו היה זוכה למדד מכל עבר, הוא באמת אגדה של הפורום הזה אבל אני מעדיף את הסטייל של הפורום בשנים האחרונות.

ללייזר היה המון ידע אבל ככמות הידע ככה זרחה לו גם השמש מהתחת.
הוא שרד בתקופה שגאוות הפורום הישן הייתה שחצנות וירידות על האחר.

הוא נעלם ככל שהאדמינים נהיו נחמדים יותר @Ganjo @Sasha (קצת פרגנתי לנו) וטוב שכך.

חושב שאווירת הפורום החדש מתאימה יותר לעולם הפתוח של היום.
אם פעם היו דברים שהיית קורא ברמה גבוהה רק בספורטאנטר ועם משתמשים מסויימים, כיום בעולם האינטרנטי הפתוח אם תחקור טוב ותקרא קצת תדע את זה בכוחות עצמך (חוץ מדימה @dmitrys שהוא אוטוריטה כלכלית בלתי ניתנת לוויכוח).

נ.ב. לא סובל אתכם חארות אחד אחד…

אני מסכים, אבל אני חושב שאתה הופך סיבה ותוצאה. לדעתי, הסיבה המרכזית שאופי הפורום השתנה הוא “שינוי מלמטה” שנגרם על ידי הגורמים שיציינת ולא איזה שינוי מדיניות כפוי מלמעלה.

בשונה מהעבר, השימוש בשפה הזו יהיה הרבה פחות מתגמל, מכיוון שלצד השני יהיה הרבה יותר כלים להתמודד עם זה. ידע היום הוא הרבה יותר נחלת הכלל וזה כופה סבלנות גבוהה יותר מצד המשתמשים. מצד שני כשהבורות הייתה נפוצה יותר, לסגנון הזה היה ערך לכשעצמו.

זה לכשעצמו לא אומר שצריך מלעמלה לכפות את הסגנון הנקי יותר כדי להוביל לאיכות פשוט כי (לדעתי לפחות) הסיבה והתוצאה הפוכים.

תן לי לנחש זה אותו אחד שנעלב שאני יורד על הקטארים. אז בדיון על ניימאר ירדתי עוד פעם על הקטארים…

אני מתנגד לpc אבל אני חושב שאין טעם בדיונים שרוב ההודעה של אותו משתמש שלא מכיר את נירו וצועק עליו שהוא סתם מבלבל את המח הודעה אחרי הודעה בלי לספק שום משהו שניתן ללמוד ממנו.

במקום פרופסור לכדורגל ודומיו, מציע בדג׳ס ברוח התקופה:

• שיחק כדורגל בשכונה ולא התפרק לגורמים
  • מפחית פחמימות
  • מפנה לעצמו זמן לערב עם החברים פעם בחודש
  • מצליח להשלים שעות שינה בסופש

פספסתי את הדיון הזה, עכשיו אני רואה

קודם כל, מאוד התלבטתי אם לכתוב כאן אבל לאור ההיכרות שלי עם האנשים פה הנחתי שלא יהיה פה אד הומינם כלשהו.
בכל אופן - נכנסתי לפה לפני שנתיים, דרך האתר של דור. מאוד התלהבתי. הרמה הגבוהה של הדיונים הפתיעה אותי.
אחרי זה די שכחתי מזה וחזרתי בחלון ההעברות הנוכחי כי היה לי המון מה להגיד אבל לא ממש היה למי.
בהתחלה חשבתי שזה פורום, יש הרבה אנשים וכולם אנונימיים (אגב, לכן אני יכול להבין את בלאוגרנה - אם אף אחד לא מכיר אף אחד אין מה שמפריע לך להיכנס בכולם ב-100 קמ"ש). אבל אני מסתגל מהר בד"כ אז די מהר הבנתי את הקונטקסט, כמו גם את זה שאני לא הכי - אה - קשור. אבל השתלבתי בדיונים בצורה חלקה ואני די בטוח שאני זוכר את השמות של כולם, גם אם ממעט להשתמש בהם.
אני מאוד אוהב את המקום הזה. את הדינמיקה (וההיכרות) בין האנשים, את המגוון ובעיקר את התוכן ש(סורי אני באווירת אבי נמני מאז המשחק אתמול) ברמות הגבוהות ביותר.

חייב לציין שזה היתרון אולי הגדול ביותר של הפורום הזה על ספורטאנטר. אז מה שהיה חשוב היה הרפיוטיישן. לדעתי פה הדיון יותר לגופו של עניין. לטעמי משתמשים חדשים משתלבים פה יחסית בקלות וזה מבורך.

עדיין חוזר על ההצעה שלי וזה היה יכול לעזור לבלאגרונה. משתמש חדש בהתחלה יוכל לקרוא ולא להגיב.

קוראים לזה common sense. אם משתמש לא יודע לבד שעדיף שיקרא קצת בשקט לפני שהוא מגיב בפעם הראשונה במקום חדש, גם בלי שיש שום חוק קשיח שמונע ממנו את זה - אז אולי הקהילה שלנו (או החברה האנושית בכלל) זה לא המקום בשבילו.

אני לא מתנגד להצעה שלך, ציינתי שאני בד"כ מסתגל מהר כדי להדגיש שאני לא דוגמה שמוכיחה משהו.

מסכים בגדול, אבל כמו שאמרתי הפורום הזה הוא מקום מיוחד. בעיני המשתמש החדש אף אחד לא יעיר לו אם ינבח על משתמש אחר כי לכאורה כולם אנונימיים ויש פה מלא אנשים. לכם בתור אנשים שמכירים אחד את השני 15 שנה קשה לצאת מPOV של משתמש חדש (בצדק), אבל זה שונה מה לעשות.

אגב, הערה קטנה על זה, וכמובן רק מהצד שלי ולא יכול לדבר בשם כולם -

אני מכיר 6-7 אנשים פה מהפורום, וכשאני אומר “מכיר” אני מתכוון לטווח שבין “נפגשנו כמה פעמים ובקשר וואטסאפי”, לבין “כנראה שהייתי מזהה אותם ברחוב, על סמך התמונה מהפייסבוק”. את כל השאר, בעיקר מהצד הלא ברסאי, לא הייתי מזהה גם אם היו הולכים ברחוב עם שלט שאומר מה הכינוי שלהם בפורום.

לאן אני חותר? ההיכרות הגבוהה פה, יחסית, נובעת מהשיחות האינסופיות בפורום הזה, ובקודם לו, ומזה שמתישהו כל אחד מאיתנו גידל וובוס, התחיל לגשש ולקרוא את השטח באופן אקטיבי (כלומר - להגיב), ולהתיישר לפי האווירה של המקום והאנשים. יש כאלו שעשו את זה מיד אחרי הרישום, ויש כאלו שחיכו כמה ימים/שבועות/חודשים. אבל זה לא שכולם באמת מכירים את כולם, אלא יותר “כולם כבר דיברו עם כולם על משהו, אז יש איזשהו חיבור שלמשתמש חדש לא יהיה בהתחלה” (*).
שזו, אגב, צורת סינון הרבה יותר טובה, לטעמי, ממה שקרה בספורטאנטר, בה הייתה לפעמים הרגשה של נפנוף על סמך צעירות נטו.

לי אישית אין שום בעיה עם משתמש חדש שיירשם ויתחיל להפציץ בתגובות מהרגע הראשון, כל עוד הן ברמה המתאימה, כמובן. מי שבאופי שלו להיכנס למקום חדש ולמצוא מהר את מקומו - מדהים. מי שלא - שיחכה קצת עד שירגיש שייך. מי שלא רוצה לחכות ולא רוצה להתיישר - יסנן את עצמו מפה מהר מאוד, או שיסונן אקטיבית על ידי אחרים. לא חושב שיש טעם להגביל תגובות לחדשים.

(*) - גם את זה לא היה קל ומהר להשיג, אגב. היו תקופות של מדבר בצד הברסאי, בהן רק נדב, מוס, טל ואני הראנו סימני חיים, וגם זה בתורות, והיו תקופות בהן הקרבות בין המחנות (בחימומו של רביע), העכירו על האווירה. גם בפורום הקודם (זכור לי למשל האיסור להגיב בצד השני של הכביש, בתקופת מוריניו).

מגיב פה כדי לעצבן -

בטח. רק לא ברור לי איזה טיטי הייתי מזהה. למשך כמה ימים גם סנטיאגו היה טי-2.