מחזור 27: מפסידים לבטיס במשחק מזעזע במיוחד

לקראת בטיס

אחרי הניצחון הגדול בקלאסיקו והחזרה לפסגת הטבלה, ריאל מדריד רוצה להמשיך במומנטום כשתצא למשחק חוץ נגד בטיס (ראשון, 22:00) שאמנם מאכזבת העונה אך יש לה פוטנציאל עצום. איסקו, קרבחאל ונאצ’ו ייעדרו, חאמס חוזר לסגל ומריאנו שוב ב-18.

image

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר שטירוף הקלאסיקו ו-ה0:2 מאחוריה וכך גם ‘חגיגות’ ה-118 של המועדון, אבל גם לטוב וגם לרע - חווינו על בשרינו עד כמה הכדורגל הפכפך תוך ארבעה ימים. צריך לשמור על הפסגה גם אם בארסה תעפיל זמנית למקום הראשון כשהיא תשחק לפנינו. כל החישובים והדיונים לגבי לוח המשחקים בטל בשישים, זה עוד מוקדם מדי, 36 נקודות בקופה. אבל אם כבר מספרים, דבר אחד לא יכול להימשך - הבצורת של קארים בנזמה שנראה רע מאוד לאחרונה. בספרד הזכירו שבשנה שעברה הוא שבר אצבע נגד בטיס ונראה שמאז הגבס עשה לו טוב. האוהדים צחקו עליו אבל הוא הבקיע יפה - 18 שערים מאז ב-23 משחקים. את העונה שעברה סיים עם עשרה שערים בעשרת מחזורי הסיום, ועל אף הכישלון של הקבוצה - עמד בציפיות ברמה האישית. ריאל זקוקה לו.

לא מעט נכתב על “הסודוקו” של זידאן שלא מוצא לו פרטנר, על כך שתוכנית ב’ ירדה לטימיון כי בניגוד לעונת הדאבל, זידאן מבין שהסגל הרחב שלו הוא פיקצייה, בלוף. גם לגבי חאמס (זוכרים מתי שיחק בליגה בפעם האחרונה? נגד מאיורקה) וגם לגבי בייל שהם ההתרסרקות הגלאקטית, וגם לגבי האחרים כמו לוקה יוביץ’. נראה שויניסיוס ירוויח את מקומו בהרכב לכמה משחקים אחרי המשחק נגד ברצלונה, ובספרד דנו ארוכות ושאלו שחקני עבר האם הוא מסוגל להפוך לכוכב כדורגל אמיתי - הדעות חלוקות. מי שב לסגל הוא רודריגו שהיה מושעה מהקלאסיקו. בספרד נכתב שאלה הימים הקשים ביותר שלו בקבוצה. הוא לא שיחק בליגה מאז ה-0:1 על ויאדוליד כשפתח בהרכב וסיים 90 דקות.

זידאן שירשום את משחקו ה-199 על הקווים כמובן לא גילה שום דבר לגבי ההרכב אלא אמר “ויניסיוס לא מעל בייל, כולם חשובים”, אבל בהחלט דיבר קצת יותר. הוא לא משתכנע מהמיקום הנמוך של בטיס: “זו קבוצה חזקה מאוד, בטח בבית, למרות שלא השיגו תוצאות טובות. הם חזקים טכנית ופיזית ונצטרך לתת משחק טוב”. הוא דיבר על שלל נושאים כמו הקורונה (“אנחנו לא מבינים בזה ונשמעים להנחיות, מקווים שלא נשחק לעיני יציעים ריקים”), היה ג’נטלמן כהרגלו כשנשאל על עוזר המאמן הפרוע של בארסה, וברמה האישית אמר: “כמובן שהמיתוס של ריאל מדריד הוא אחריות כבדה. אני נהנה כאן בכל יום. העתיד שלי? הכי חשוב זה היום. אני מרגיש מגובה במועדון אבל אין ביטחון שאמשיך בתפקיד הזה”. הוא הכחיש פנייה מנבחרת צרפת אגב.

ואם כבר ההרכב, זידאן נשאל גם על מריאנו שרשם אחלה סיפתח העונה עם שער בכורה בליגה במשחקו הראשון אחרי 53 שניות על המגרש בקלאסיקו. האם החלוץ יהיה שוב מתוסכל ולא ישחק? “כמו האחרים, עליו להיות מוכן. ככה זה שיש קבוצה כזו מלאה בשחקנים טובים, קשה להשאיר שחקנים בחוץ. הדבר החשוב הוא - להצליח כשהתור שלך מגיע”. סימן השאלה התברר לאחר שעות ספורות כאשר החלוץ שמר על מקומו ב-18 וכמוהו זומן גם חאמס רודריגס הנשכח בעוד לוקה יוביץ’ שוב בחוץ. מה שעדיין לא ברור - עמדת המגן השמאלי. אנחנו רוצים את מרסלו כי בלעדיו אין כדורגל. “הוא שחקן חשוב מאוד והוכיח את זה כאן גם הפעם. היה לו משחק נהדר בקלאסיקו ואני שמח בשבילו - עליו להמשיך”. מהאימון האחרון קיבלנו חדשות לא טובות - קרבחאל ונאצ’ו לא התאמנו בשל שפעת ולריאל אין מגן ימני כך שמיליטאו ששיחק בגביע נגד סוסיאדד בפעם האחרונה - יקבל את המושכות, ואיסקו שנראה מעולה סובל מכאבי גב וכנראה יוחלף במודריץ’. כך או כך, צריך לנצח. ואף מילה על הניתוח של הזאר…

לשמור על הפסגה

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| אדר מיליטאו, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, פרלאן מנדי (מרסלו)| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’, פדה ואלוורדה| ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב בטיס?

הקבוצה מאנדלוסיה שוב מבטיחה הרבה רגע לפני פתיחת העונה ושוב לא עומדת בציפיות, וזה בלשון המעטה. בטיס, על אף קהל נפלא וסגל התקפי משובח - לא חצתה העונה את המקום העשירי. היא מדורגת במקום ה-14 בלבד, רחוק מהחלומות על אירופה. חואקין הבלתי נגמר מספק את הריגוש לקהל המקומי כשתרם כבר עשרה שערים העונה - שווה לשיא הקריירה מ-2002-03. כולנו עוד זוכרים את ספרד עפה עליו אחרי השלישייה נגד אתלטיק בילבאו - השחקן המבוגר ביותר כשכבש שלושער. פורח לעת זקנה. גם לורן מפגיז - 11 שערים - לא פחות (אם כי קטע בצורת סופר-ארוכה), ולנביל פקיר שהשתלב נפלא יש שבעה כיבושים.

מנגד, בורחה איגליסאס שהגיע בקול תרועה רמה די מאכזב עם שלושה בלבד. החלוץ שפע ביטחון למרות הכל: “כולנו חושבים רק על לנצח את ריאל מדריד. בבית אנחנו חזקים”. משימה שבטיס לא עשתה בביתה מאז 2012. “הלוואי שהייתי יודע מה הסיבה לחוסר ההצלחה שלנו”, הוסיף החלוץ. במשחקי הבית בטיס ניצחה שש פעמים בלבד מתוך 13. היא הובילה פעמיים על ברצלונה אך נכנעה 3:2 והפסידה בביתה גם לאתלטיקו מדריד וסביליה, כך שעבורה יש רצוי ויש מצוי. בכלל, היא ללא ניצחון מאז המחזור ה-20 אז הראתה חלק מהפוטנציאל הטמון בה כשפירקה 0:3 את ריאל סוסיאדד ללא שום קושי. זה היה הניצחון היחיד שלה בעשרת המחזורים האחרונים.

כאמור, בבטיס לא מורידים את הראש. המאמן רובי קרא לקהל לתמוך ואמר שהוא בטוח שתהיה אווירה מדהימה: “הקהל כועס עלינו בצדק אבל הוא יהיה איתנו. אנחנו לא רוצים שהם יהיו מאוכזבים. כשהשופט ישרוק לתחילת המשחק הם יתנו הכל עבורינו”. המאמן אמר: “עברנו עוד שבוע קשה ועומד בפנינו משחק מאתגר אבל אנחנו ממש לא מיואשים. כואב לנו שאנחנו לא מקבלים תגמול על היכולת שלנו כי מגיע לנו יותר במשחקים רבים. אני בטוח שנגרום לריאל להרבה בעיות. ברור שיש 2-3 קבוצות שקשה לנצח יותר מאחרו, אך אני כן חושב שריאל פחות טובה מהשנים האחרונות אבל היא סופגת מעט”. המאמן נשאל האם הוא מודאג מפיטורים ואמר: “ובכן, זו שאלה שנשאלתי פעמים רבות כי אנחנו לא במקום בו רצינו להיות, אך זה לא מטריד אותי. הפגישה עם הנשיא? זה דבר שקורה. אנחנו קבוצה טובה יותר מאשר בתחילת העונה, שהחלה עקום מהרגע הראשון עם אדום כבר במחזור הפתיחה”. אולי בכל זאת הוא כן נשם לרווחה כשקיקה סטיין חתם בברצלונה.

המשחק מחר קריטי לבטיס גם כן, כשמייד אחר כך יגיע הדרבי של אנדלוסיה אליו רצוי להגיע בכושר טוב. סרחיו קנאלס, עליו נכתב לא מעט במארקה לקראת המשחק (איך היה הדבר הכי מבטיח בספרד לפני עשור וחתם בריאל - נו, טוב, לפחות הוא הפגין חלק מהפוטנציאל שלו במרוצת הזמן) - רחוק צהוב אחד מהשעייה שתגרום לו להחמיץ את הדרבי במחזור הבא אבל מאמנו משוכנע שהוא ייתן הכל נגד ריאל מדריד ויקריב את עצמו אם יהיה צורך. העונה כבש ארבעה שערים וסיפק כמות בישולים זהה. עוד שחקן שזכה לכותרות הוא הבלם זו פדל שהחליט להישאר בקבוצה על אף שאינו מרוצה ממעמדו. החלוץ חואנמי צפוי להמשיך להיעדר, ובאופן תמוה לורן ימשיך על הספסל ככל הנראה. בטיס תשחק במערך 5:4:1 עם קישור מאוד-מאוד התקפי. אולי זו אחת הסיבות לכך שלבטיס ההגנה השלישית הגרועה בליגה…

חואקין. בטיס חווה עונה רעה

בטיס - הרכב משוער: יואל רובלס| אמרסון, מנדי, מארק בארטרה, איסה סידני, אלכס מורנו| חואקין סאנצ’ס, סרחיו קנאלס, אנדראס גווארדאדו, נביל פקיר| בורחה איגלסיאס

היסטוריה ומפגשי עבר:

מחזור סיום הסיבוב, לוח התוצאות מראה על 1:1 בבניטו ויאמרין. מודריץ’ העלה את ריאל ליתרון מהיר וקנאלס השווה. דני סבאיוס, האקס שהתקבל בשנאה על ידי הקהל המקומי, שולח בעיטה חופשית מתוחכמת בתוספת הזמן וריאל מדריד מנצחת 1:2 את בטיס בחוץ. מאז היא לא כבשה שער בכדור חופשי. זה היה הניצחון השלישי ברציפות של ריאל מדריד במשחקי החוץ בבטיס, והרביעי בחמשת האחרונים, ושימו לב לתוצאות: הריצה התחילה עם מופע אדיר - מאניטה גדולה בעונת הדסימה כשרונאלדו ובייל כובשים גולאסוס וגם בנזמה, די מאריה ומוראטה משתתפים בחגיגה. ב-2017-18 קיבלנו 3:5 משוגע כשבמחצית המארחת הוליכה. אסנסיו בלט עם צמד בשורותינו. לפניכן, בעונת הדאבל, אחרי רצף של תוצאות תיקו - ריאל באה להוציא עצבים וניצחה 1:6 ענק, כשאנחנו זוכרים שער קל של איסקו ממטר במתפרצת אדירה מהרחבה שלנו. לקוסם ממאלגה היה צמד באותו ערב.

סבאיוס. האחרון שכבש בכדור חופשי בריאל

בזכות התוצאות בעשור האחרון ריאל הצליחה למחוק את הפיגור ההיסטורי ועלתה למאזן חיובי במשחקי החוץ שלה: ריאל מובילה 18:21 בניצחונות כשבטיס מארחת (53 משחקים בסך הכל), יחס שערים 73:94 ועוד 14 משחקים הסתיימו ללא הכרעה. האחרון שבהם היה בעונת 2015-16. אלברו סחודו כבש שער ענק לבטיס בדקה השביעית ובנזמה השווה בדקה ה-71 אחרי בישול של חאמס. ההפסד האחרון של ריאל בבטיס היה בעונת 2012-13 הקשה עם ז’וזה מוריניו. בעשרת המשחקים האחרונים ריאל הפסידה רק פעמיים וניצחה בשבעה. בעונת האליפות עם מוריניו זה נגמר ב-2:3 קשה. וכן, לחובבי ההיסטוריה נספר שזידאן כבש את שער הבכורה במדי ריאל במשחק חוץ נגד בטיס, מחזור שלישי בעונת 2001-02, כשהעולה החדשה היממה את אלופת ספרד 1:3. עונה לאחר מכן, ב-2002-03 - בטיס עלתה ליתרון, המשחק הופסק בשל תאורה לקויה וראול חילץ נקודה.

אלה היו השנים היותר קשות נגד בטיס כאשר בין 2001 ועד 2005 ריאל לא הצליחה לנצח. רוביניו ואלברו מחייה (אחרי בישול מבריק של גוטי) קטעו את הבצורת במחזור התשיעי בעונת 2005-06. גם העשור של שנות ה-90 היה לא פשוט. ניצחון מרשים מאוד השיגה הקינטה דל בויטרה כשבעונת 1986-87 כבשה שישייה נגד המארחת. הוגו סאנצ’ס הרשית שלושער ואמיליו בוטראגיניו כבש פעמיים. היו גם שתי חמישיות של ריאל בתחילת שנות ה-60. וקצת מעבר - בשנתיים האחרונות בטיס לא הפסידה בברנבאו. בסך הכל משחקי הליגה, המאזן עומד על 25:60 לזכות ריאל מדריד בניצחונות.

איך תמיד מגינים נעדרים בצמדים… אולי נזעיק את מישל סלגאדו למחר

עונת 2007/08, גומלין שמינית גמר ליגת האלופות נגד רומא. כל שחקני ההגנה בסגל: סרחיו ראמוס (מושעה), פפה, פאביו קנבארו, גבריאל היינצה, מיגל טורס, מרסלו, כריסטוף מצלדר. ומי פתח בהרכב? מיצ’ל קשישה שרשם תשע הופעות בלבד עד לאותו זמן. הוא גם שיחק במשחק האליפות נגד מאיורקה ב-2006/07 ובקלאסיקו הראשון נגד האימפריה האימתנית של פפ ב-2008/09. שחקן מרגש

image

@KB9, מרימים לך… :wink:

אני בחיים לא אצליח להבין איך נשרק פנדל לברצלונה על דבר כזה והפנדל שלנו מול בטיס בכלל לא נשרק למשל.
יש לנו משחק מאוד קשה מחר, בטיס של השנה פחות טובה משנה שעברה אך היא בקלות יכולה לעשות לנו צרות, אנחנו צריכים הגנת ברזל וניצול מצבים מקסימלי, לא יודע איך זה יקרה האמת.

בדיוק מה שעבר לי בראש באותו רגע,אני חושב שזה פנדל,אבל מה? כל פעם שזה קורה נגד ריאל אני שומע הסברים על החוסר כוונה של השחקן לגעת בכדור עם היד,זה קרה פעמיים רק לפני שבועיים נגד לבאנטה,משחק שבסוף הפסדנו,מרתיח החוסר אחידות הזה.

עריכה: עכשיו גם מתברר שוידאל היה בנבדל בזמן המסירה אליו לפני שמסר ואז באה נגיעת היד,אין לי מה להגיד,באמת.

בכל מקרה היה שם נבדל של וידאל ולדעתי גם לא פנדל אבל הנבדל כמובן היה צריך להכריע והזוי שזה נעלם מעיני שופטי הvar, נו מילא…

מוקש גדול מחר, יהיה לא קל.

יש לי סיוטים מבטיס עוד מהתיקו בסנטיאגו ברנבאו כאשר אדן הזאר הנפלא כבש שער שנפסל ויצרנו מספיק מצבים, מאז אני לא באמת בוטח בקבוצה לקראת הברנבאו. צריך לנצח את כל משחקי הבית שנותרו כי בארסה תעשה את זה (לא יאומן, תמיד זה מסתדר להם). בטיס, בלתי אפשרי להבין איך הם במקום ה-14, יותר גרועים מהעונה שעברה, גם לא הפסדנו שם מאז 2012 (טפו טפו טפו), אבל כשאתה בוחן את הסגל שלהם ורואה את החמישה שחקני הגנה שמצפים לנו - יש כל כך הרבה שיכולים לעשות צרות - חואקין בעונת שיא, סרחיו קנאלס מיודענו, נביל פקיר שהשתלב מעולה ולורן יחכה כנראה על הספסל (11 שערי ליגה). נצטרך להפגין אופי ולהביא את הנקודות בכוח. ואם אפשר בקשה - למרות הסיכון - יחי מרסלו, יחי הכדורגל. ומודאג מאוד מהציוות הצפוי של קרוס ומודריץ’ יחד. אבל חאמס? הוא כבר בפנסייה.

אגב, המשחק האחרון: דני סבאיוס עם שער דרמטי בכדור חופשי בתוספת הזמן - ומאז לא זכינו לראות גול בבעיטה חופשית. איפה הימים שעמדו שם דיוויד בקהאם, רוברטו קרלוס, זינדין זידאן ולואיס פיגו! גם רונאלדו הברזילאי ידע לכבוש (אם כי באינטר).

אני כבר מזמן הפסקתי להיות מופתע. אפילו ציפיתי לאיזו שערוריה קטנה שתתן לבארסה את הנקודות. צפוי כמו הניצחון של ביבי בבחירות.

ואז אומרים שאוהדי בארסה עם רגשי נחיתות…

אומרים שאתם עם רגשי נחיתות כי זה האופי של המועדון שלכם ובזה נדבקו גם האוהדים. זאת עובדה, לא טענה. עם זאת, ניתן ואף רצוי להצביע כשקורות שחיתויות כאלו גם אם אנחנו לא נחיתיים.

יש חוקה, יש ואר, ויש דברים לא מוסברים למרות שהם לחלוטין צפויים. זו לא ‘טעות’. בשביל טעות יש ואר.

עצם זה שציפית לשערוריה לדבריך, כלומר לפי התחושות שלך יש איזשהי קנוניה או תחושה תמידית שהשופטים יעזרו לבארסה בסוף זו הדוגמא המושלמת לרגשי נחיתות חבר.

באופן כללי אני חושב שבקרב האוהדים שני הצדדים לגמרי אותו דבר בפן הזה.

זה נכון שהתקשורת במדריד הרבה יותר ממלכתית בניגוד לזו של ברצלונה, בקרב האוהדים/שחקנים/מאמנים המצב זהה בעשור האחרון.

ואגב, להגיד סתם “עובדה” גם אני יכול.

ציפיתי וקרה. זה לא רגש, זו הכרת המציאות.

למה סתם? אתם (אוהדי בארסה הקטאלונים שם בספרד, והאוהדים היותר מעורים גם מחוץ לספרד) משתמשים קבוע במועדון כמחאה על הנחיתות של העם הקטאלוני. נחיתיות זה השם השני שלכם. זו הסיבה שאתם חוגגים הפסדים של ריאל במשחקי אימון. זו עובדה, זו לא דעה.

כלומר אתה מכיר בזה שאתה נחות אתה לא רק מרגיש ככה. מעניין. אין ספק שהמהפך הושלם אם כך.

בנוגע לעם הקטאלוני לי אישית ולאוהדים ברחבי העולם אין שום קשר אליו, בנוגע לאוהדים הקטאלונים סביר להניח שאתה צודק.

לחגוג הפסדים במשחקי אימון? בוא לא נגזים, אבל אין ספק שהשמחה לאיד היא הדדית, ואם תשאל אותי, עדיין לא הייתה שמחה לאיד כמו השמחה של אוהדי ריאל אחרי ההדחה של בארסה לאינטר ב-2010 וההקלה הגדולה שבארסה לא תחגוג בברנבאו (הפורום הישן התפוצץ). בוא נהיה הוגנים.

העניין הוא שאוהדים שיותר מעורים וקוראים את הזבלונים יום יום נדבקים באופי הזה. זה מה ששחקנים כמו פיקה למשל משדרים וזה מה שהאוהדים קולטים. אם אתה אוהד אדוק של קבוצה אתה תדבק באופי של המועדון. זה שאין לכם קשר לקטלוניה לא הופך את המהות של המועדון אותו אתם אוהדים.

מישהו יכול לעשות טובה ולהדביק פה את השער של ספורט (או שזה היה אל מונדו?) אחרי ההפסד לאתלטיקו בקיץ?

בכל מקרה לא נגיע להסכמה וחבל לנו על האנרגיות השליליות. גיא ימחק את זה בדניה הראשונה שיראה את הדיון הזה בין כה. Have the last word, בוא נחזור לכדורגל.

אין ספק שזה היה הפסד קיצוני ומבדר, תהיה בטוח שאף אחד לא עוקב אחרי משחקי אימון רגילים שלכם. חוץ מזה שהתקשורת בברצלונה חד משמעית פחות ממלכתית ובנוגע לזה הסכמתי.

האם התקשורת הממלכתית יותר במדריד גורמת לאוהדים שלכם להיות ללא רגשי נחיתות כלל לעומת אוהדי בארסה שמושפעים מהתקשורת הקטאלונית לדבריך? אתה ודומיך התשובה הנחרצת שלא.

סליחה אבל… על איזו נחיתות אתה מדבר?
אתה מתכוון לזה שהקטלונים רוצים עצמאות?
אותה שאיפה לעצמאות שהתעוררה מחדש בשנים האחרונות, בין השאר בעקבות עליונות כלכלית על שאר ספרד וחוסר רצון לממן את מדריד מהמיסים של קטלוניה?

קודם כל, זה פנדל חוקי לחלוטין. הנבדל לא קיים כל עוד וידאל לא נוגע בכדור במצב נייח. מרגע הנגיחה של שחקן סוסיאדד, זה נחשב מהלך חדש.

הדבר הזה קרה מול אותה סוסיאדד והיית שקט סניור סנטיאגו… איבדנו 2 נקודות במשחק בו בוסקטס נענש בפנדל על עבירה פחות חמורה.

שני פנדלים הכי ברורים בעולם בקלאסיקו בקאמפ נואו על רפאל ואראן והעולם שתק. אפילו לא הלכו ל-VAR. את השער הלא חוקי של גארת’ בייל מנגד פסלו בצדק - ואפשר להמשיך. הדיון הזה מיותר בעיניי.

באמת חלאס כי זה דיון מיותר, לריאל יש מספיק סיבות לבוא בטענות לשיפוט ואם ברצלונה רוצים לבוא בטענות זה זכותם (לא רואה את כל המשחקים של ברצלונה אז לא יודע אם זה בצדק או לא).

בכל מקרה אף צד לא יסכים עם השני וזה כמו לשכנע מצביע ביבי ללכת להצביע לרשימה המשותפת אז חבל על הזמן של כולנו.