כבר לא רק בירה: איך הכדורגל יכול לשרוד את קורונה, אם בכלל?

זה התחיל בתור בדיחה, אני מניח, קורונה. שוב הסינים האלה, ספינה וזה, משחק מחשב? המדינה הראשונה הגדולה שספגה טלטלה היא איטליה. משחק עונה בין יובה ואינטר נדחה. בהמשך זה התפשט. אלפים בבידוד, חלק מהחולים נהרגים, משרד הבריאות לא ממש יודע איך להתמודד עם זה. משחקים ללא קהל בצרפת ואז בספרד, ליגת האלופות נפגעת - כנראה שהיא לא חזקה מהכל. אם הגענו למצב בו שחקן של יובנטוס נדבק, דניאל רוגאני, וקבוצה כזו בהסגר, וכך גם אינטר - זה מפחיד. נראה שרק עניין של זמן עד שאופ"א תחליט: עד כאן, הכדורגל אהבתנו הגדולה - עוצר. וכולם מכירים את הבעיות על אחת כמה וכמה שבקיץ מגיע יורו 2020, במתכונת שונה ממה שהכרנו - יותר נבחרות ואירוח שמתחלקת באינספור מדינות.

אומרים שכדורגל לא שווה כלום בלי קהל וזה נכון, אבל ראינו משחקים אדירים אתמול, ובעיקר ולנסיה - אטלאנטה. התמונה שיש בראש לא צריכה להיות בהכרח ליגת העל. מזכיר: ריאל שיחקה נגד נאפולי של מראדונה בלי קהל, בעבר.

בקיצור, מה צריך לעשות לדעתכם?

  • לדחות את היורו לקיץ הבא - עם כל הכבוד לזכויות השידור שנמכרו ועוד ועוד ועוד, ולהמשיך את הליגות עד לשלב מאוחר יותר?

  • לשחק בזמן הקרוב ללא קהל, איפה שאפשר, למשל בספרד - זה מה יש, בריאות חשובה מספורטיביות.

  • לעצור את כל הליגות לחודש ומשם לחשוב מה לעשות, אולי לשחק במתכונת כריסמס?

  • קרב פלייאוף על האליפות בליגות השונות, אין ברירה, כשבאנגליה ליברפול תוכתר לאלופה בשל פער הנקודות האסטרונומי.

הבמה שלכם.

3 לייקים

יש משהו שמאוד חשוב לקחת בחשבון, ולפחות בתקשורת אני לא רואה התייחסות אליו, וזה איך כל זה ישפיע על העונה הבאה (ואולי גם מעבר).
גם אם יהיה אפשר לחדש את כל המשחקים בעוד חודשיים, נגיד, לא בטוח שזה לא יגרום לקריסה פיזית של שחקנים, כי הם ייכנסו ישר לעונה הבאה. וזה בלי להתייחס ליורו, קופה ולאולימפיאדה.

לגביי תארים - אין לי מושג מה כדאי לעשות. ליברפול אולי זכתה כבר באליפות, אבל ברצלונה? ובאיירן? ויובנטוס? וכו’. להודיע שהאליפות (או ההעפלה למפעלים אירופאים, או ירידה) כבר הוכרעו, כשיש 10-15 משחקים לסיום העונה, זה…אולי הכרח, אבל זה גם לא הוגן. ומה עם משחקי גביע? אין לזה סוף.

מהרגע ששחקנים נדבקו זה כבר לא עניין של משחקים עם קהל או בלי. אי אפשר לנהל תחרויות ככה

הכי חשוב לבטל את הפרמייר ליג ולא לתת אליפות השנה רק בשביל להטריל את ליברפול @titi_camara

10 לייקים

בתכלס, הכל קונספירציה כדי לדחות הכל בחצי שנה ככה שהמונדיאל בקטאר יצא בכל זאת בסוף עונה.

3 לייקים

מה עשו בעבר כאשר היו מקרים דומים? אני מניח שהיו אירועים (כמו מלחמות) שהובילו לביטול של ליגות

זה הפחד הכי גדול שלנו עכשיו, יותר מפחיד אותנו מהקורונה עצמה.

לא יודע אם היה אירוע שגרם לביטול כלל עולמי של ליגות וטורנירים אחרים, בכל ענפי הספורט (טוב, חוץ מדארטס של ערוץ הספורט), בעשרות השנים האחרונות.
אם מישהו מכיר משהו כזה (חוץ ממלחמות עולם וכאלה, וגם אז זה לא רלוונטי), אשמח להחכמה.

אי אפשר. זה נופל קרוב מידי לליגת האומות נגד סקוטלנד.

באנגליה זה פשוט יחסית. למרות שזה פשוט הזוי ועצוב בשביל ליברפול, כל כך הרבה שנים לחכות לאליפות רק בשביל לזכות בצורה כזאת, ועד אחרי עונה אדירה שהם נתנו.

ספרד וגרמניה זה הבעיה. לדעתי להקפיא את הירידות. ורק להודיע על הקבוצות שישתתפו במפעלים אירופאים. בספרד אם הליגה תסתיים ללא זוכה בתואר מבחינה רישמית, זה גם צודק מבחינה ספורטיבית. וכמו שכתבתי, אם חיבים לתת, אז חאטפה מבחינתי ראויה לתואר :slight_smile:

3 לייקים

מעדיף את סוסיאדד. אין לי שום בעיה לקיים משחק מכריע בין שתיהן על גורל האליפות.

לייק 1

העיקר שאנחנו מסכימים שאספניול צריכה לרדת…

הליגה הספרדית מושבתת בשתי המשחקים הבאים. לדעתי, נגמרה הליגה.

אני מחכה להכרזה הרשמית על דחיית המשחקים באלופות, כדי לשמוח שהפעם לא הודחנו בגומלין.

2 לייקים

לגבי האלופות, תיאורטית , הם יכולים לבצע תחרות במרוכז ( כמו המונדיאל עם בית וחוץ.) ולקצר תהליכים. כמובן , בכפוף לקורונה.

כל עוד לא כל הליגות נעצרות (והליגות האנגלית והגרמנית כרגע ממשיכות), אז לא תוכל לשים הכל במרוכז.

לפי ואלה
אופ"א הודיעה כי משחקי ליגת האלופות והליגה האירופית יושבתו עד הודעה חדשה. מדובר במשחקי שמינית הגמר שתוכננו לשבוע הבא (17 ו-18 במרץ) כמו גם משחקי הגומלין בליגה האירופית.
גך בצרפת נדחו הליגות

כשקבוצה כמו יובנטוס נקלעת לבידוד ולא מדובר בשחקן אחד, ואחר כך ריאל מדריד, וההמשך ברור - לא היה מנוס. לא לגבי הליגות עצמן ולא לגבי ליגת האלופות. אף אחד לא חושב שהבעייה תיפטר תוך שבועיים או משהו כזה, באופ"א תהיה ישיבת חירום ביום שלישי ואז יתקבלו החלטות. לא משנה מה יבחרו - זו תהיה בעיה. צריך לשקול האם לשחק בלי קהל זה עדיף וספורטיבי יותר מאשר להקפיא את העונה או לבטל אותה או דברים כאלה.

לדעתי משום שבאנגליה הפער של ליברפול כל כך גדול - לא נותר אלא להכריז עליה כאלופה ואסור לעשות משהו אחר. לגבי היתר אולי משחקי הכרעה כמו בשיטת גביע, בחודש מאי-יוני. לא שאני רופא ואולי אני מדבר שטויות אבל בקיץ נראה לי שכל עניין הוירוס קצת פחות מלחיץ. כמובן שאפשר להידבק אבל “הכל פתוח”. בצעד ראשון - לדחות את היורו לשנה הבאה ועל הזין כל “זכויות השידור” גם ככה יש הפסדים כספיים גדולים.

לפחות אפשר להמשיך לראות כדור מים בערוץ הספורט. סוף סוף יהיה לזה ריטינג…

לייק 1

אסורות התכנסויות של יותר מעשרה אנשים. בארץ אי אפשר לשחק כדורגל אם כך, אני מבין נכון?

כבר מזמן הפסיקו פה את כל הליגות. בינתיים עד סוף החודש

לייק 1

אולי זו סתם ירייה באפלה והשערה מנותקת מהמציאות, אבל מה הסיכוי שכל הבלאגן סביב הקורונה, וההפסדים הכספיים הגדולים של ארגונים ומועדונים יגרום ל…ירידת מחירי שחקנים?

לעתכם, הרעיון ימומש? לא ריאלי