חדשות בארסה בזמן המגיפה

סוג של עונת המלפפונים עכשיו, אז החלטתי לפתוח נושא חדש.
מנהלים, תעבירו לאן שצריך אם יש נושא מתאים.

אופ"א מודיעה רשמית שיורו2020 נדחה ל 2021.
קופה אמריקה תוזז ל 2021 גם כן.
הם רוצים להשלים את עונת 19\20 בקיץ. הרבה כסף תלוי באוויר ואפשר להבין את זה.
אני חושב שזאת החלטה נכונה.
רק שייגמר הסיוט הזה כבר.

https://www.uefa.com/insideuefa/mediaservices/mediareleases/newsid=2641071.html

די חיים בסרט. למרות שאני מבין את זה. הנזק הכלכלי מלהפסיק את הכדורגל עכשיו זה קטסטרופה. לא רואה מצב שזה בכלל אפשרי שכדורגל ישוחק השנה.

גם אם בחודשים הקרובים תהיה השתלטות. אי אפשר לעשות שום ארוע המוני. (ואני בכונה אופטימי). הכי הזוים אלו מנהלי התאחדות הספרדים. הם אשכרה מדברים על לסיים כדורגל עוד לפני קיץ. לא נראה לי שהם עודכנו במצב החירום בספרד. נראה לי משהו כמו שליש מולנסיה חטף קורונה…

לא רוצים המוני אלא ללא קהל והכסף ייכנס מזכויות שידור.

אני חושב שעוד חודש כולם יהיו חכמים יותר. זו הצהרה נכון לעכשיו ואם יראו שהקיץ לא עוזר לנגיף להעלם, יבטלו הכל.

יכול להיות מאוד שיהיו לא מעט בעיות חוזיות עם שחקנים, ואולי מכך גם הזדמנויות, עבור שחקנים שהחוזה שלהם הוא עד מאי/יוני. אומנם לברצלונה אין אף שחקן שהחוזה שלו מסתיים ב-2020 (לפחות עד כמה שאני הבנתי), אבל אפשר לפזול לעבר שחקנים בקבוצות אחרות שכן במצב הזה.

בנוסף, עקב הפסדים כספיים לא קטנים, בטח אם הליגה לא תחודש וכספי זכויות השידור ילכו לפח, יכול להיות שזה יוביל לשינוי כיוון בקבוצה (ובקבוצות אחרות) בהקשר לשכר השחקנים ולעלות הקנייה/מכירה שלהם.

אני מקווה שההנהלה והצוות המקצועי בברצלונה לפחות יושבים וחושבים איך לנסות ולהפוך את הלימון לסנגריה, ולנצל את הפגרה הכפויה הזו לדברים מועילים. רכש הוא רק אחד מהדברים האלו.
עוד אני מקווה, שזה שיש עכשיו יותר זמן לשבת ולתכנן, לא יגרום לפריצת דרך בנוגע להחזרת ניימאר.

ויש גם כמה מאספניול.

והשחקנים והצוות המקצועי לא נחשבים? זה סתם אויר חם ולדעתי במצב של התכחשות למצב. אירופה על סף פשיטת רגל.

הלואי שבקיץ הבא ישחקו פה כדורגל…

אני חושב שאופצית ניימאר נפחה את נשמתה האחרונה. ההפסדים הכספיים הם אדירים. שנה הבאה יש מועדונים שלא יצליחו לפתוח את השנה…

זה לא משנה מה הם אומרים על הכוונות שלהם . זה בשביל שלא יוכלו לתבוע אותם על החזרת כסף לחברות טלויזיה או חוזים אחרים.
מה שחשוב זה שהם דוחים את היורו ואת הקופה. זה מפנה את כל הקיץ להשלמת העונה, במידה ואם.
אם לא, יודיעו שהעונה תושלם בחורף, ועונת 20\21 תשוחק מקוצרת. ואם לא , אז 20\21 תבוטל. ואם לא אז …

היות ואין כדורגל, העיתונים חופרים על החתמות ועזיבות.
מככבים לאוטרו מרטינז, ניימאר, בלם כזה או אחר.

מה שצד את עיני בכל השמועות זה עניין השחקנים הזרים.
כרגע יש 3 בסגל - ארתור, וידאל, אראוחו.
מה שמעניין שגם לניימאר אחרי הרבה שנים אין דרכון אירופאי עדיין, וגם ללאוטרו אין.
אראוחו יעזוב בוודאות כי אחד משני אלה כמעט בטוח יגיע, ואין באמת צורך באראוחו אלא בבלם פותח.
כמו שלמדנו מהקיץ שעבר, מסי מאוד רוצה את ניימאר בחזרה, ולאוטרו הוא החלוץ המועדף על ההנהלה, ואגנטינאי בנוסף.
אם בארסה תרצה את שניהם, ארתור או וידאל יצטרכו לעזוב.

דימטרי , רגע תן לי להבין, לפי התוכניות של העיתונים, דה ליכט האורוגאי שהחליף את ההוא שהיא אמור להיות הוראן הבא , אז הוא יעזוב גם הוא. נישאר עם אומטיטי שלא מסוגל לתת משחק יותר מסביר (ואני מאוד עדין איתו) פיקה רגל וחצי בפרישה ולנגלה?

ועכשיו שאלה לחברי הפורום יש פה מישהו שבכלל חושב שזה אופציה לתת לארתור ללכת בשביל שניימאר או לאוטרו יגיעו? (במיוחד ניימאר)

דרך אגב מצטער לחזור על מה שאני כתבתי כבר פה, בהנחה שלברתומאו אין מאות מיליונים של אירו שהוא הצליח להסתיר מתחת לבלטות ושאף אחד לא יודע מהם, הנזקים הכספים של הקורונה כל כך גדולים, שאני באמת חושב שגם אם אני “סולח” לניימאר וגם אם הוא עדיין שחקן כדורגל (וכל מי שרואה אותו טיפה בשלוש השנים בכדורגל בצרפת מבין שהוא לא.) האפשרות שניימאר יגיע ב 180 מיליון אירו הקיץ לברצלונה זה אפשרות בלשון המעטה , ואני מאוד עדין, קלושה.

אין לי בעיה לתת לארתור ללכת, אם זה יגרום להגעת מחליף/ים טובים לאותה עמדה/חלק במגרש.
בשביל ניימאר? לא רוצה אפילו שסרג’י רוברטו יילך.

לא רואה סרט בו גם ניימאר וגם לאוטרו מגיעים, ועזיבה של ארתור וארתורו לא תעזור. אפילו מבחינת שמות פר עמדה - מסי, סוארס, לאוטרו, ניימאר וגריזמן? ביחד? לא יקרה. וזה כמובן בהנחה שדמבלה וקוטיניו לא מתחילים איתנו את העונה הבאה. מתי שהיא לא תהיה. זה מצריך עזיבה יותר משמעותית מ-2 שחקני קישור, בעלי השכר לא הכי גבוה בקבוצה, ושיימכרו ביחד באיזה 50 מיליון. גג.
הרבה לפני ענייני דרכונים ואזרחויות, יש את העניין הכספי והאגו-י.

אגב -
ראיתי פרסומים על התעניינות באלאבה - יכול להיות מעניין, כי הוא גם יכול לתפקד כבלם, משהו שיעזור מאוד (וזה למה במשך שנים רציתי את ורטונגן). רק ש…הוא יהיה בן 28 ביוני.

הבנת חלקית. היורש של היורש של דה ליכט יעזוב כי הוא שחקן זר. יגיע בלם נוסף בפרופיל גבוה. לא יודע אם אומטיטי יישאר.
זאת לא דעתי, זה מה שהם כותבים.

לגבי ניימאר, הוא כן שחקן כדורגל, ובדיוק מהסוג שאנחנו צריכים. המחיר ההתחלתי הוא 150 מיליון לפי העיתונים. בארסה תנסה להוזיל על ידי הכנסת שחקנים. יש לנו מספיק צרפתים.
הבעיה איתו זה הבוגדנות, לא יכולת ספורטיבית.

אני מסכים שהבעיה היותר גדולה היא הבוגדנות, אבל קשה לי לא לראות ירידה ביכולת הספורטיבית.

ראשית, מאז שעזב את בארסה חווה הרבה פציעות.

כמו כן, אם ב״יכולת ספורטיבית״ אנחנו מכלילים גם ״התנהגות ספורטיבית״, אז שם חלה התדרדרות נוראית, כולל מריבות עם שחקני הקבוצה, שופטים, ואף הכאת אוהד.

אני מבין שהוא יודע להיות חבר טוב, אבל פה נראה לי ששני הילדים הטובים נסחפים אחרי מי שמציג את עצמו כ״חבר״, אבל בפועל הוא נחש אגואיסט שחושב רק על עצמו.

באמת שהם כולה ילדים בני שלושים וקצת. ראיתי מספיק אנשים בגיל הזה וגם בגיל מבוגר יותר שלא ידעו לקרוא את החברים שלהם…

רק תזכר בעזיבה שלו. לא בחלק של הבגידה, אלא בחלק של המכות לסמדו…

אני לא חושב שהוא באמת יודע להיות חבר.
ועם כל הכבוד למשיח וללואיסיטו, נראה לי תמוה שהם רוצים את הרעה החולה הזו בחזרה בקבוצה.

עם כל הכדורגל שיש לו ברגליים (ויש לו הרבה), לא מפתיע שהוא לא היה מועמד רציני השנה בתחרות כדור הזהב.

לא יודע, אני רוצה לראות שחקן חוץ ממסי שיכול לעשות מצב מכלום, להיות אשכרה צלע בהתקפה ולהוריד את העומס ממסי.
ניימאר היה בדיוק כזה. קוטיניו היה אמור להיות כזה. דמבלה היה. אמור להיות כזה. אבל הם לא.
הייתי שמח שהיה אפשר להשיג שחקן אחר עם היכולת של ניימאר, אפילו במחיר של ניי אר, ושיירקב בפריז.
אבל אין כאלה למכירה .

דימטרי אני פשוט חושב שאתה מדבר יותר מנוסטלגיה ומה שניימאר היה בשנתיים שלוש אצלנו מאשר במציאות של ניימאר.

ניימאר של היום עסוק יותר בלחטוף צהובים ואדומים ולהיפצע מאשר לשחק כדורגל . בינואר ראיתי נתון שהוא היה מושעה ופצוע יותר ממה שהוא באמת שיחק שם. אין לו שום משמעת ושום כבוד לכדורגל. ערס בריזלאי.

לעשות דריבלים בליגה של חקלאים זה לא בעיה.

אבל גם אם אתה צודק, וניימאר שחקן כדורגל, שחושבים על הבעיות של ברצלונה בסגל , זה חלוץ מרכזי בלם ומגן בשתי הצדדים . זה באמת לוקסוס לחשוב על ניימאר. גם מבחינה כלכלית. וגם מבחינה מקצועית.

אני קראתי 180 , לא עקרוני מחיר גדול ממה שאנחנו צריכים לשלם עליו . ומתי נבין שפסז לא מעונינת בשחקנים שלנו ברמה שהיא תמסור לנו את ניימאר. אם היא תסכים למכור אותו בגלל הסעיף, זה רק במחיר הגבוה ועוד שחקנים.

בטח שאחרי שדמבלה נפצע וראקטייץ נראה כמו שחקן למקומות עבודה. כך שאין לנו שום קלפים מולם היום.

זה באמת משעשע, שאחרי כל כך הרבה ניסיונות לגנוב להם שחקנים, אנחנו לא מצליחים עדיין להבין שהקטארי לא סובל אותנו, הוא ימצוץ מאיתנו כל אירו אפשרי לפני שהוא ימכור אותו בשבילנו, ואני באמת מאמין שגם אם הוא יבין שהוא לא מסוגל לשמור עליו אצלו שם, הוא יעשה מאמץ למכור אותו לריאל ולא לנו.

בכל מקרה, די מתעלמים ממה שכתבתי, בהתחלה בהנחה שהליגה לא תחודש עד יולי, ההפסדים של הקבוצות אדירים. וברצלונה די בגירעון גם כך. ואפילו שחקנים למכור באופן ריאלי שיביאו מזומנים כבר לא יותר מידי בנמצא. קוטיניו אחרי עוד עונה כושלת, ערך שלו צנח למטה. דמבלה ערך שלו צנח למטה. ראקיטיץ אותו דבר. אומטיטי גם, אולי אפשר היה למכור את מסי…

נ.ב אני מתחיל לאבד את הסבלנות לשמוע “אבל מסי רוצה אותו” אנחנו מחויבים לספק למסי קבוצה תחרותית, אבל לא להתרפס ולספק לו כל מה שהוא רוצה. הקבוצה מעליו.

אתם באמת מתייחסים לעיתונים בתקופה הזאת?

לרצות זה נחמד, כרגע לא ברור מה יהיה בעוד שבוע.
אני שמח שהם כבר יודעים מי יבוא ומי יילך בעונה הבאה (שתפתח מתי?)

אגב, לא לשכוח לבטל ערוצי פרימיום בספורט.
חבל על הכסף (אלא אם למישהו דחוף הגולד)

אני לא רוצה להיכנס לדיון של ניימאר בעד או נגד. יכול להיות שאני חי בסרט שהוא עדיין חושב על כדורגל. אני ראיתי רק כמה משחקים בודדים של PSG באלופות, והוא היה נראה לי בסדר ומרוכז. בהחלט ייתכן שאני טועה.
אבל זה לא הזמן להתווכח עכשיו, נראה קודם מה יהיה עם העונה הזאת.

אני רציתי לציין את עניין הזרים, כי זה ישפיע על הרכש ואולי על העזיבות גם.
אני בכוונה לא ציינתי מה העיתונים כותבים על בלמים, על העוזבים ועל חיזוק בעמדות נוספות. זה משתנה בכל כתבה. אבל לאוטרו וניימאר מופיעים קבוע, ושניהם ללא אזרחות אירופאית.

תהיה שחשבתי עליה. מרכזי האימונים מושבתים וספרד בעוצר. איך השחקנים שומרים על הכושר? המועדון קבע להם תוכנית עבודה?

כן, יש להם תכנית אישית לשימור הכושר.
אל תשכח שהם חיים בטירות עם בריכה וחדר כושר פרטיים, ואני לא אתפלא אם הגינה מאחורי הבית יותר גדולה מקאמפ נואו.

כן מדברים על ניימאר ועוד להוסיף את לאוטרו אבל ברצלונה שולחת בלוני ניסוי ומרמזת שהיא רוצה לבקש מהשחקנים הורדה בשכר שלהם.

תמיד אפשר לחלום

https://twitter.com/barcacentre/status/1241149468243832839

הושג הסכם בין השחקנים לבין ההנהלה על ויתור של יותר מ 70% מהמשכורות במשך משבר הקורונה.

בנוסף מסי מפרסם הודעה כעוסה על התנהלות של ההנהלה במו"מ, שרמזה שהשחקנים לא רוצים להגיע לקיצוץ כה מסיבי.
השחקנים לא רק מוותרים על 70% מהמשכורת, אלא בנוסף מממנים עובדי מועדון זוטרים כדי שלא יאבדו פרנסה.

אנשים מתים בספרד על ימין ועל שמאל וזה אמנם לא אומר שצריך לעצור את תקשורת הספורט אבל מדהים בעיניי איך כל יום השער של עיתון “ספורט” וגם מקבילו “מונדו דפורטיבו” באותם האחוזים - ניימאר בדרך לברצלונה. בתשלומים, בעסקה יחד עם ג’וניור פירפו, ב-150 מיליון יורו, ב-180 מיליון יורו. אפילו התקשורת במדריד לא מנדנדת ככה על פול פוגבה (ה-AS מדי פעם עם זה) וקיליאן אמבפה ביחד. אבל הדיווח הכי מוזר שקראתי, לפני שבוע ומשהו - שבארסה רוצה לרכוש גם אותו וגם את לאוטרו. צריך למכור חצי קבוצה בשביל זה. אני לא חושב שקוטיניו ודמבלה (הוא לא יעזוב) זה סחורה כל כך חמה. אמנם לא במצב של בייל, אבל עדיין…