חדשות בארסה בזמן המגיפה

מסכים איתך בהכל מלבד דמבלה. נסתרות הן דרכי הברתומאו.

הזוי מה שהולך לבארסה בסגל. ההתקפה גם ככה מדהימה וההגנה כבר שנים מצריכה חיזוקים. אגב, דה ליכט אותו מנסה ראיולה לדחוף למדריד לפי השמועות, היה יכול להיות רכישה מצוינת גם בקיץ שעבר וגם בזה שיבוא, בטח במקום לחפש סכומים מטורפים על ניימאר שלא על הבריאות ולא על המקצוענות שלו יש לסמוך.

ריאל כבר שנתיים מסתמכת לא ברור על מה בהתקפה, באיירן נמנעת מרכישה של כוכב מאז תרפ"ט, צ’לסי משחקת עם הרכב בן כ16 בממוצע וברצלונה לא יכולה לנסות ולבנות התקפה עם גריזמן כחלוץ מזויף וקוטיניו כקשר שמאלי כשההגנה פשוט גמורה? הזיה.

חשבתם שהקורונה תרגיע טיפה את אופרת הסבון המגוחכת שנקראת ברצלונה. אז תחשבו שוב.

היום בבוקר, התקימה ישיבת הנהלה, דרך אפלקצית הזום שבה ברתומאו דרש מאמילי רוסו ועוד כמה חברי הנהלה להתפטר. מנסה להפיל עליהם את ההדלפות והבוטים…

רק להזכירכם. אמילי רוסו עד לפני כמה שבועות היה אמור להיות ה"יס מאן" של ברתומאו בבחירות הקרבות עלינו לטובה…

אם הקורנה לא תחסל את המועדון הזה, ברתומאו והליצנים יחסלו…

הם התפתרו בהחלטה משותפת שלהם.
הם טוענים בגלל חילוקי דעות עם ברטומיאו לגבי הקייס של הכפשות ברשתות החברתיות. אני לא כל כך מאמין להם שהם כאלה צדיקים. ישבו בהנהלה בהרבה קייסים אחרים וסתמו את הפה. ברטומיאו ימצא יס-מנים אחרים.

מה שהכי הדהים אותי שאמילי רוסו זה בעצם גבר. מי קורא לבן שלו אמילי???

אין אף אחד בהנהלה שהוא צדיק. כולם צריכים להיזרק לפח האשפה. הייתי גם זורק את הסוסיוס הזקנים בדרך איתם, אבל זה אופטופיק… מריחים את הסוף? או שזה התחלה של משהו יותר נורא? אני פולני, אז אני לצערי מאמין באופציה שתמיד יכול להיות משהו יותר נורא… איפה @Josepe שממש צריכים אותו. מקווה שהכל בסדר…

ברתומאו נשאר מבודד. יש שמועות שהוא רוצה להחזיר את סנדרו רוסל. שאלוהי הספגטי המעופפים יעזור לנו…

את האופטימיות בימים אלו אני שומר ביחס לתרחישי קורונה אפשריים :smiley:

חוץ מזה אני מתגעגע למשחקים בטירוף, ומחכה שכבר נחזור לעניינים.

ויש נקודות אור קטנות. עכשיו לקראת החזרה תהה לקיקה מעין קדם עונה - כי השחקנים יצטרכו קצת משחקי הכנה לחזור לכושר אחרי הפגרה הזו. אולי ככה נהנה יותר ממה שנשאר מהעונה הזו.

לפי משהו שקראתי, המשמעות של ההתפטרות היא בחירות. זה נכון?

לברתומאו כרגע יש פחות דירקטורים ממה שהחוק מחייב. הוא חייב להוסיף לו עוד כמה יס מנים על מנת לשרוד. מן הסתם, הוא ימצא כאלו.

שאלה , כמה כח פוליטי נשאר לו כרגע עד הבחירות של שנה הבאה…

נדמה לי שהתפטרות של 75% מההנהלה משמעותה בחירות.

כרגע ביחד עם אמילי התפטרו עוד שלושה חברי הנהלה, ומנסים לשכנע עוד שניים להתפטר (אם מה שקראתי נכון, ואם הבנתי את מה שקראתי כמו שצריך).

בכל מקרה, בשביל לכפות בחירות צריך עוד איזה עשרה חברי הנהלה שיתפטרו, וזה לא התרחיש הנוכחי.

הרגע הזה שמסי סוף סוף כובש,
רץ לכיוונו של סוארס
וקופץ עליו-
מרפקאלמרפק.

קאמפ-נואו מלא עד אפס של 2 מטר מרחק מקום בין אוהד לאוהד

אגב
הגרמני הזה, אילו כפפות!!!

PWC acknowledge that the cost of i3 Ventures (BarçaGate) work was excessive, way above the current market value. Digital consultancy companies usually charge between 120,000 and 150,000 euros. Barça paid i3 Ventures 980,000. [sport]
זה בדיוק מה שאמילי רוסו אמר. ששילמו מיליון יורו על משהו שעולה מאה אלף, ובארסה רוצה לתבוע אותו. הוא רמז שמישהו גונב ככה כסף מקופת המועדון.
PWC זאת חברה עצמאית ששכרה בארסה כדי לחקור את בארסה-גייט.
יהיה מעניין.

הסרט הדוקומנטרי של אנדרס אינייסטה יוצא רשמית עוד יומיים. יותר מ-50 שעות של הקלטה הסתכמו ב-85 דקות נהדרות. הרבה מפרגנים: ניימאר, לואיס סוארס, ג’יאנלואיג’י בופון ועוד ידברו. אינייסטה עצמו אמר שהוא מתרגש וגאה לראות את כל מה שעשה. הוא גם חושף צד שלא ידענו - דיכאון ממנו סבל. “היה לי יום גרוע מאוד, רק רציתי שיגיע הלילה, אוכל לקחת את התרופות שלי ולנוח. היה לי מזל שזכיתי במשפחה תומכת. האנשים בסביבה שלך הם אלה שמבינים הכל”. עוד הוסיף: “פעמים רבות אמרו לי שההצהרות שלי עודדו אחרים. אני מבין שבחיים יש רגעים טובים ורעים ולוקח את זה בטבעיות. היה לי קשה מאוד עם מצבים לא נעימים”.

על השער הדרמטי נגד צ’לסי: “פטר צ’ך סבל באותו רגע. אנחנו סבלנו ברגעים אחרים. זו אחת מנקודות המפתח הגדולות ביותר בקריירה שלי”. כשנשאל על פפ גווארדיולה אמר: “הוא כמו מראה בשבילי. הוא העניק לי המון מוטיבצייה. הייתה לנו קבוצה נהדרת”. כזכור לאחר גומלין חצי הגמר נגד צ’לסי, הצליחה בארסה להשלים את המשימה בגמר 2008/09 נגד מנצ’סטר יונייטד וזכתה בטרבל.

המשך הקריירה: "אנסה להמשיך לשחק עוד שנתיים-שלוש. לראות את עצמי כמאמן כרגע זה לא הגיוני. אני לא מסתיר את הרעיון של חזרה לברצלונה אבל רק כשאהיה מוכן. כשנשאל על האפשרות שיהיה מאמן: “עם הזמן אני אוהב את הרעיון יותר ויותר. אני נלהב מכדורגל. לחץ כמאמן ברצלונה? אפילו אפילו לא רוצה לדמיין איך זה מרגיש”.

בשנה האחרונה יש לא מעט עימותים בין הנהלת ברצלונה לבין שחקני הקבוצה. אינייסטה התייחס לכך בקצרה: “היו זמנים לא קלים גם בתקופה שלי. כשמשהו משתבש זה מודלף לתקשורת תוך 15 שניות. זה מסוכן שיש מצבים כאלה”.

אינייסטה אגדה, מספיק להזכיר את היחס של זינדין זידאן אליו בקלאסיקו האחרון שלו, הוא קרא למשחק הזה פרידה לאינייסטה. מחכה בקוצר רוח לסרט. הייתי רוצה לשמוע ממנו יותר מדבר על נבחרת ספרד, כלומר על השער ההוא ב-2010, כי על הגול בגשר הוא התראיין מיליון פעם. הוא לא כבש הרבה שערים יחסית אבל את השער הכי חשוב בתולדות ספרד בהחלט כן. וכמובן שהקדיש את השער לדניאל חארקה ז"ל.

אז הדוקו של אינייסטה עלה לאקרנים, בספרד נכתב לא מעט על כך, הנה הטריילר:

כתבתי על כך באריכות לספורט1 למי שמעוניין, בגדול זה נע בין מחמאות יוצאות דופן מכוכבי כדורגל גדולים בעצמם, חבריו מבארסה, לבין פתיחות מדהימה ומרגשת על הדיכאון ממנו אינייסטה סבל. אימו מדברת, חברתו אז ואשתו כיום, אפילו הסתבר שפפ הפנה אותו לפסיכולוג ואמר שהוא נתקל בדבר הזה לראשונה בקריירה [אולי אפילו זה יהיה משהו פורץ דרך ושחקנים פעילים לא יתביישו בזה]. אני מביא כאן חלקים מתומצתים.

מסי אמר שתמיד היה נראה שאינייסטה מסתבך ומאבד את הכדור אבל הוא הצליח לעבור עוד שחקן. ראקיטיץ’ אמר שבגללו ‘הפך לאוהד הליגה היפנית’ ונשאר ער עד לשעות המאוחרות בלילה ואף הציע להכניס את שמו ל’לה מאסיה’ או לאצטדיון. שחקני ההגנה של בארסה סיפרו איך התעלל בהם באימונים והעביר להם בין הרגליים. לואיס אנריקה סיפר שהוא היה ממש כמו הארי פוטר עם שרביט: “היו לי ארבע עיניים - שתיים מקדימה ושתיים מאחורה, ואולי גם בצדדים”, ופפ אמר שהוא חיכה תמיד עד לרגע האחרון לבחור בהחלטה שלא תותיר סיכוי ליריב, כמו לוחם שברים".

לגבי הדיכאון. היו שני מקרים שהתפרצו. בגיל 12 הניתוק מההורים היה קשה עבורו ואימו אמרה: “הגענו לברצלונה ואתה לא תוותר”. הפעם השנייה הייתה בגיל 25, אינייסטה היה שבור ב-2009/10, עונה אחרי הטרבל, הפציעה הטרידה אותו. הוא סיפר שלא היה אוכל כמו שצריך. אימו סיפרה שפעם אחת הוא רצה לישון איתה ועם אביו במיטה ובגיל 25 חרב עליה עולמה, היא הבינה שמשהו לא בסדר, זה היה אחד מהרגעים הקשים בחייה. אביו חשף שהחזרת השמחה לאינייסטה הייתה מאמץ קבוצתי-משפחתי.

קסם של שחקן, אני באמת אתבאס ברגע שהוא יפרוש וגם את אוהדי ריאל הוא הצליח לרגש. אם לא ראמוס או ויאה אז אני שמח שהוא היה זה שכבש את שער הניצחון של ספרד במונדיאל ההיסטורי ההוא.

השמועות על החלפה של ארתור בפיאניץ מתגברות. איזה הזייה בחיי.

https://twitter.com/barcacentre/status/1253757973261955072

אולי פיאניץ’ זו לא ההחלפה הרצויה, אבל אם יגיע שחקן אחר, ברמה המתאימה, שאשכרה יכול לסיים 2 משחקים ברצף עם יותר מ-70 דקות לפני שהוא שופך מנוע, ושלא יעשה סקי באמצע העונה? אולי הרווחנו.

הדיווחים על ארתור מאוד סותרים.
RAC1 , שגם הוא אמין בדרך כלל, טוען שהוא לא למכירה. וארתור עצמו צוטט במדיות שונות שהוא לא רוצה לעזוב בשום אופן.
פיאניץ’ שחקן טוב, אבל הוא בן 30 ואני לא חושב שהוא יתרום לנו הרבה.

הנה שלא תגיד שאני לא מפרגן לך :slight_smile:

https://twitter.com/barcacentre/status/1254023675206152192/photo/1

בקשר לארתור, תחת ואלורדה כמעט כל הסגל היה באוירת סוף מסלול, להעניש את ארתור בגלל זה , זה לחפש שעיר לעזאזל.

באמת, איזה שחקן אתם חושבים שיביאו במקומו? פיאניץ בגיל 30 , להחליף שחקן שאני חושב שיש קונסנזוס רבתי לגביו שהוא אחד הפוטנציאלים הגדולים בתפקיד שלו בשחקן מתבגר אחר זה טיפשי (טוב ככל שהיה).

באמת , ראקיטיץ עדין שחקן סגל בברצלונה, ומדברים איתי על ארתור.

לפי הדיווחים ארתור לא מוכן לשמוע בכלל על אף טרייד. אומרים שהוא החליט לקחת את עצמו בידיים ורוצה להצליח בבארסה. אמירות שאנחנו צריכים להסתכל עליהן בחשדנות, אבל כן מפתחות אופטימיות זעירה.

בסופו של דבר יש לנו פה מקרה ברזילאי קלאסי. אין עוררין על מה שיש לו ברגליים, אלא רק ספק על כמה הראש שלו במקום הנכון.

והאמת? חוץ מתיאגו, אין קשר אחר בעולם שהייתי נותן לו את ההזדמנות לפני ארתור. בטח שלא כשלוקחים את מקרה דה יונג להבין כמה זמן לוקח לקשר להסתגל לבארסה. אז על אחת כמה וכמה לקשר זקן ובינוני כמו פיאניץ’.

כן ואלוורדה לא ואלוורדה, זה המדד בסוף.

אני לא מעניש רק את ארתור. לא בידדתי אותו מהשאר וטענתי שהוא היחיד, או הראשון, שהייתי בועט. אתה יודע טוב מאוד מה דעתי על הסגל.
הנושא היה ארתור, אז התייחסתי לארתור.

הדיבורים על ארתור ושחקנים אחרים שנמצאים למכירה לא בגלל חופשת הסקי שלהם או משהו כזה אלא בגלל המצב הכספי של המועדון. לשם ניסתי לכון את הדיון. הספינים קימים . אבל האמת היא, שברצלונה עומדת להפסיד טונה של כסף ומועדון שהיה במצב לא הכי טוב בלשון המעטה לפני המגיפה , המצב יהיה יותר גרוע אחרי. לפי מקורות שאני עוקב אחריהם, אם הליגה תופסק , 400 מיליון אירו אם הליגה תחזור לפעילות 150 מיליון. צריך לזכור שמשחקים ללא קהל ימשכו גם כמה חודשים לעונה הבאה (מקרה הכי טוב) כך שההפסדים יהיו עצומים. אבל ימשיכו לקשקש לי על ניימאר ולאוטראו…

https://twitter.com/RafaelH117/status/1254853587609563136

דרך אגב , הפריזאים לא נראה דואגים במיוחד, כל עוד הנפט זורם תמיד יהיה להם טונות של כסף לשפוך…

מחיר חבית נפט ירד למחיר שלילי, זה שיא שלילי של מספר עשורים כך שקשה לי להאמין שהם לא מושפעים מהמצב.

בלי קשר מסכים עם שאר הדברים והתרומה שלך בידיעות שקשורות למועדון תמיד מוערכת משה אז שאפו!