חדשות בארסה בזמן המגיפה

לא חשבתי על זה… אבל אני מניח שזה רק עניין של זמן עד שהמחיר של הנפט יתיצב והסדר יחזור לעולם…

כמה כסף ברצלונה חסכה מה 70% שהשחקנים חתכו?
כמו כן, לא מדובר על מכירה של ארתור בהרבה כסף, אלא על החלפת שחקנים.
בלי קשר, מעניין אותי איך הבלוגר הגיע לסכומים של 400 מיליון או 150 מיליון. כל התקציב השנתי בשנה שעברה היה 840 מיליון יורו, יותר מחצי שנה שיחקו כבר כדורגל. ההוצאות פחתו כי השחקנים חתכו במשכורות וחלק מהאנשים לא עובדים כשאין משחקים (למשל סדרנים באיצטדיון). כמו כן הכסף מהטלויזיה ומהספונסרים ממשיך לזרום. ההכנסות מכרטיסים ומכירות באיצטדיון מהווים 19% מסך ההכנסות. לא יכול להיות שההפסד של המשך השנה יהיה 400 מיליון. צריך להיות הרבה יותר קטן, אם בכלל.

זה אופטופיק, אבל מחיר הנפט אינו שלילי. 11 דולר לבארל נכון לעכשיו. מה שהיה שלילי זה מחיר חוזי נפט לטווח קצר בגלל שאין ביקוש. זה נכון שמחירי הנפט נמוכים ברמות היסטוריות, וחברי OPEC מגבילים את הייצור. כך שלבוס של PSG בהחלט אין כיס אינסופית. אבל מן הסתם לא כל ההכנסות שלו מגיעות אך ורק מבארות של נפט, בטח יש לו עוד עסקים שהוא קנה.

הבלוגר ציטט עיתונאי שנשחשב אמין. המחיר הספיציפי זה לא הנקודה. הנקודה שההפסדים היו עצומים. כך שכל הדיבורים על ניימאר ולאוטארו בקיץ זה ספין וגניבת דעת של ההנהלה.

אם להאמין להנהלה, הכסף שנחתך מהשחקנים הולך למשכורות של עובדי המועדון. כך שזה לא נחשב לכסף שנחסך…

דרך אגב, משחקי כדורגל ללא קהל זה הפסד כספי נטו. אתה צריך לשלם אבטחה אחזקה ועוד כל מיני הוצאות… ונוסף, אני מניח שהספונסרים והטלויזיה ישלמו פחות. כי גם הם בהפסדים…

זה לא שאלה אם ברצלונה (או קבוצות אחרות) תפסיד כסף כי היא תפסיד. שאלה היא כמה כסף ומה הנזק שיגרם לחוב שלה.

וזה שוב , כמו מדינות, מועדונים שהתנהלו בצורה אחראית לפני המגיפה, ינזקו פחות. ומועדונים שזרקו כסף על ימין ועל שמאל ללא משמעת תקציבית ינזקו בצורה הכי קשה.

ממך אני לא מצפה למשפט כזה. למה שתאמין להנהלה פתאום?

עיקר ההוצאות של הקבוצה הוא על משכורת של השחקנים, קרוב ל 70% כמו שאתה יודע. שאר העובדים ממשיכים לקבל משכורת כרגיל, כך שהרבה כסף נחסך.

ברצלונה לא תקבל את הכסף של MATCHDAY, שהיוו 19% מההכנסות בשנה שעברה. זה בערך 160-170 מיליון לשנה. אבל נשאר רק 30% מהליגה, כך שמדובר בכ 50 מיליון יורו הפסד.
כמו כן בארסה גם לא תקבל כסף שיכלה לקבל בהמשך של ליגות האלופות. מדובר בעשרות מיליונים, פוטנציאליים, כנראה 20-30 מיליון.

לגבי הספונסרים והטלויזיה, זה שתי בעיות שונות. אם אני מבין נכון, ההסכם עם הספונסרים הראשיים, כמו נייקי וראקוטן , הוא לשנה. לא קשור לכמות המשחקים. לא חושב שלספונסר יש עילה להוריד בתשלומים.
טלויזיה זה סיפור אחר. ההסכם הוא מול הליגה, לא מול הקבוצה. סביר להניח שהטלויזיה תדרוש החזר חלקי , שיחולק בין הקבוצות. בארסה מקבלת כ 150 מיליון יורו בשנה, עבור 30% מהמשחקים שנותרו היא אולי תחזיר 50 מיליון.

החיסכון במשכורות גם הוא עשרות מליונים, אם לא מאות. בשום צורה לא הגיוני הפסד של 400 מיליון נטו לעונה הזאת.

לגבי שנה הבאה:
נניח ויהיו משחקים ללא קהל עד סוף העונה. זה הפסד טוטאלי של MATCHDAY.
אבל תהיה עילה לליגה לדרוש יותר כסף מהטלויזיה, כי יותר אנשים יצפו בטלויזיה. לא רק אוהדי ברצלונה, אלא גם אחרים שיושבים בבית במקום לטייל בחוץ.
וברור שבארסה לא תוכל לשלם 100% מהמשכורות כשהיא משחקת בדלתיים סגורות. יגיעו לאיזשהו הסכם עם השחקנים.

בקיצור, הסכומים שהיו רשומים נראים לי לא הגיוניים.
לא תהיה קטסטרופה, אלא רצסיה מסוימת באינפלציית המחירים בשוק הכדורגל (סכומי העברה ומשכורות).
מה שבארסה צריכה לעשות זה לחשוב טוב טוב את מי היא מוכנה למכור ואת מי לקנות. למשל אני לא חושב שגם לאוטרו וגם ניימאר יהיו על הפרק, אלא רק אחד מהם, וגם זה בהחלפת שחקנים פלוס לא הרבה כסף.

לפי ההודעה של ברצלונה עצמה, הכסף שנחסך מהשחקנים הולך לעובדי המועדון על מנת שיקבלו את המשכורת השנה. אתה שואל אם אני מאמין להנהלה? אני לא, ברתומאו יגיד לי שהעולם עגול ואין חיים בירח. אני יחשוב שהוא מבלף . אבל אם כל הכעס שלי על השחקנים , יש גבול, אני לא מאמין שפיקה ומסי ישקרו בנושא הזה. להם אני מאמין.

אני לא נכנס למספר, הבאתי בלוגר שציטט עיתונאי שנחשב אמין, אני לא חושב שיש מישהו שיחלוק על זה שברצלונה בפרטי וקבוצות הכדורגל באופן כללי לא תפסיד סכומים מאוד גדולים, זה לא משהו שנתון לספק. הסכום המדויק לא ידוע, כי יש הרבה משתנים, וגם כי המועדון מתנהג בצורה מאוד לא שקופה (לשון המעטה).

החלפת שחקנים, לברצלונה כעת אין יותר מידי נכסים שהיא יכולה לתת בתמורה. סוארז מזדקן. דמבלה פצוע תמידי, קוטיניו ערך שלו צונח כל הזמן שהוא נושם, (עכשיו גם בלי לשחק כדורגל הוא נפצע ובאיירן הודיעו שהוא עבר ניתוח) ראקיטיץ כבר חצי חינם. מדברים על ראפיניה וטודיבו. לא משהו שיגרום לפסז להוריד את המחיר. ובשלב הזה, אנחנו אמורים כבר להבין שהקטארי מתעב אותנו, לא יתן לנו אצבע בחינם.

דרך אגב, באמת שזה מייאש אותי הדיבורים על ניימאר ולאוטרו, ולשכוח שיש לנו בלם מזדקן שמתעסק בטניס כל הזמן, בלם אחר שהוא פצוע צרפתי ששכח מה זה מקצוענות. ולמעשה הבלם היחיד מתפקד בסגל הוא לנגלה. שלא לדבר על סימני שאלה של מגן ימני ושמאלי.

אולי הנפט צנח, אבל הקטארים עדיין שוחים בכסף. אין להם שום אינטרס או רצון ללכת לקראתנו.

אני חשדן ופולני, שספורט מפרסם בבוקר שיש קשיים בהארכת חוזה של טר שטגן ובלילה עיתון הולנדי שנחשב אמין מפרסם שברצלונה פנתה לאנדרה אוננה השוער של איאקס, והיא מוכנה לשלוח שחקנים לשם. אני מתחיל באמת לדאוג. ומכיון שאני יודע , שאין מצב שברצלונה חושבת מבחינה מקצועית על שוער חדש(כי לכל הנהלה הזויה יש גבול) אני באמת מתחיל לדאוג.

נ.ב תקרא לזה מה שאתה רוצה, ארתור נחשב ליהלום של ההנהלה החדשה, עצם זה שהם מנסים למכור אותו. בעיני אמור להדליק נרות אדומים. לא יודע, באמת שאני נכנס למצב של דאגה. משהו פה מסריח.

אתה מבין שיש הבדל בין הפסד של 400 מיליון לבין הפסד של 40 מיליון, נכון?
תנסה להיכנס למספרים ,ותראה שהפסד של 400 מיליון השנה הוא לא הגיוני בשום צורה. זה כמעט חצי מהתקציב הכללי של המועדון, כאשר 2/3 מהעונה כבר מאחורינו.
לא אכפת לי כמה העיתונאי אמין, אם הוא כותב שטויות הוא הופך ללא אמין. ולא צריך יותר מכמה דקות כדי להבין שזה שטויות.

אני מבין שמשתמשים בכסף שהשחקנים קיצצו כדי לשלם משכורות לעובדים. לפני הקורונה הוציאו X למשכורות של השחקנים ו Y לכל השאר. עכשיו מוציאים 0.7*X פחות. זה חסכון גדול, לא משנה איך הוא מנוצל.

ברור שיהיו השלכות כלכליות. אבל לא קטסטרופה כמו שנובע מההפסד של 400 מיליון.

אולי, אבל לדעתי ואתה תראה בקיץ. שלא ניימאר יגיע (הלואי) ולאוטרו בספק מאוד גדול. נחיה ונראה. אני מעדיף חיזוק חירום בהגנה מאשר לאוטרו , בטח ניימאר. שזה מבחינתי דגל שחור.

אני פולני ותמיד יאמין לגרוע מכל. כך אני שורד בחיים. :wink:

יכול בהחלט להיות שלא ניימאר ולא לאוטרו יגיעו.
גם אני רוצה בלם אחד לפחות ולהשאיר את סמדו שזה לא פחות חשוב.
כבר קנינו את טרינקאו וברייטוויט, מבחינתי חיזוק נוסף להתקפה הוא לא הכרחי. מסי, סוארז, דמבלה, קוטיניו, גריזמן, טרינקאו, ברייטוויט, פאטי - מאמן נורמלי חייב למצוא נוסחה מנצחת, גם אם אחד או שניים יעזבו. יש מספיק חומר ואיכות, צריך להשתמש בזה נכון.

בהמשך לדימיטריס - זה משפט מאוד מדאיג. ההוצאות של ברצלונה הן בערך 600 מליון אירו על שכר הקבוצה הראשונה. זה 50 מליון אירו לחודש. אם השחקנים הסכימו לקצץ 70% אנחנו מדברים על סכום משוער של 35 מליון אירו. נוריד 5 מליון סתם כדי להיות נחמדים ולתת מרווח שקר גדול מאוד - מדובר פה על 30 מליון אירו בחודש שנחסכים משכר השחקנים.

לדעתי ההנהלה הנוכחית פשוט משקרת במצח נחושה לגבי החובות של המועדון. זה רק ביום שאחרי אנחנו נגלה באיזה בוץ עמוק אנחנו נמצאים.

משהו לא הגיוני בחישוב שלך.
600 מיליון לחלק לכ 20 שחקנים זה ממוצע של 30 מיליון לשחקן. מצד שני, אנחנו יודעים שרק 1-2 שחקנים מרוויחים סכומים כאלה.
אני חושב ש 600 מיליון זאת הוצאות משכורת של כל העובדים של המועדון, לא רק שחקני כדורגל בקבוצה הראשונה.

אתה מדבר על שכר נטו, למועדון יש עוד הוצאות מיסים על שכר של כל שחקן

גריזמן הוא אחד המרוויחים הגדולים בבארסה. שכר נטו שלו 17 מיליון, ברוטו 22 מיליון נדמה לי.
אם גריזמן לא מגיע אפילו קרוב ל 30 מיליון, לא יכול להיות שהממוצע הוא 30 מיליון.

אין באמת מקום אמין לראות את המשכורות של השחקנים. המספרים ב AS נראים קצת יותר הגיוניים.
https://en.as.com/en/2020/03/27/football/1585307221_014532.html

הליגה בצרפת בוטלה. יהיו השלכות גם על PSG, ההכנסות יירדו והם יצטרכו לצמצם הוצאות כדי לעמוד בכללי פייר פליי.
לדעתי זה אומר שהם יהיו פחות נחושים על שמירת שחקנים יקרים כמו ניימאר.
אני לא מביע דעה אם אנחנו צריכים או לא צריכים להחזיר אותו, רק מציין שהוא אמור להיות זול יותר מבעבר. כנ"ל כל הליגה הצרפתית.

בספרד לעומת זאת הממשלה הודיעה שספורטאים יכולים לחזור לאימונים, ביחידות בשלב הזה. אבל אין כל כוונה לבטל את הליגה.

אם אני לא טועה, פיפא הודיעה שהיא לא תאכוף השנה חוקי פייר פלי בגלל המגיפה. ודבר שני, ליגה הולנדית התבטלה עכשיו הצרפתית, זה אפקט דומינו, האיטלקית לפי מה שאני מבין הבאה בתור. אני מאוד בספק שזה לא יגיע גם לליגה הספרדית. לדעתי , בסופו של דבר, לא תהיה ברירה והספרדית תלך בעקבותיהם. לא רואה את השחקנים בספרד מסכימים לחזור לשחק שהעמיתים שלהם בחופשה…

אתה צודק, חוקי הפייר פליי בוטלו לעונת 20\21.
עדיין, PSG יצטרכו לצמצם בהוצאות.

איבן ראקיטיץ’ הוא השחקן הראשון שמצהיר: “מוכן לקחת את הסיכון ורוצה לחזור לשחק”.

"אני מכבד כל מדינה שלקחה החלטות וברור לי שהמצב שונה בכל מדינה, אני מקווה שהן יעשו את זה בוודאות כשהן רוצות את הטוב ביותר עבור האזרחים, הספורטאים והאוהדים.

“הכדורגל חשוב מאוד לאנשים וההוכחה לכך היא שהם משלמים עליו הרבה כסף. שמעתי אנשים מדברים הרבה על הבעיות הכלכליות אם הליגה לא תחודש, האלופות והיורדות. אף אחד מהאנשים לא דיבר על כך שהכדורגל הוא חלק מהחיים של האנשים, שהקבוצה היא חלק עצום מהם. אני חושב שאנחנו שחקני הכדורגל צריכים לעשות צעד קדימה, לגרור את המכונית, ולא מסיבות כלכליות. עלינו לעשות צעד ולבדר את האנשים ולספק להם את מה שהם אוהבים כדי שיפסיקו לחשוב על הנגיף והמחלות, להתבדח עם השחקנים מהיריבות”.

“אני רוצה לשחק, ניכר שעלינו לנסות לחזור עם התנאים הרפואיים הטובים ביותר אך לטעמי זה לעולם לא יהיה 100%, אולם אותו סיכון יהיה גם על כל העובדים שישובו לעבודה, העובדים בסופרמרקטים לדוגמא. הם לוקחים את הסיכון וגם אנחנו. האוהדים יהיו שמחים כשיהיה כדורגל. אני מוכן להסתכן מתוך מודעות שהסיכון יהיה קטן מאוד, בשל הסולידריות”.

“הכדורגל יחזור בלי אוהדים וזה יהיה קשה מאוד אבל אני רוצה לומר לאוהדים שאנחנו מאוד מחוברים אליהם, הם יראו אותו בכל זאת. בכל פעם שאני רואה ילד עם החולצה שלי שההורים שלו קנו לו זה מרגש אותי. אני יודע שיש להם תשוקה אדירה ואני לא יכול לאכזב אותם”. [את כל החלק על הרצון לזכות בתארים ושהוא ברגע נפלא בקריירה וכלום לא השתנה - יכולים לקרוא במארקה].

עוד נקודת מבט על המצב של המועדון בעידן פוסט קורונה. מצב לא טוב. לשון המעטה:

https://twitter.com/XavierCodina76/status/1255889375268724738

כל השחקנים, מלבד דמבלה, עברו בדיקות ולא נמצאו חולים.
דמבלה לא רשום לסיבוב השני ולכן לא היה חייב להיבדק.
תיכף חוזרים לאימונים בתקווה לחזור לשחק ביוני.
בינתיים נצפה בליגה הגרמנית.

בעקבות הכושר הלקוי, איתו יתחילו הקבוצות את החזרה לשגרה, ההתאחדות הספרדית המליצה להנהלת הליגה להגדיל את כמות החילופים במשחק ל-5.

בתגובה, סטיין לריקי: “אוייי…חבל…אם רק היו לנו 6 חילופים, היית משחק”.

עכשיו זה רשמי.
לא רק 5 חילופים, אלא גם 23 שחקנים בסגל למשחק.
ההחלטה נבעה לא רק בגלל כושר לקוי, אלא גם בגלל לו"ז צפוף. מתחילים מתישהו ביוני, רוצים לסיים עד אמצע אוגוסט. בהנחה שאופ"א תחזיר את ליגת האלופות והליגה האירופית, יהיו 2 משחקים כמעט כל שבוע.
אני בטוח שנקבל טעימות מפוץ’, קולאדו, אראוחו ולא מעט פאטי.