מי יותר גדול? דרוגבה או אגוארו?

לאור המצב בעקבות לחץ לא מתון מצד @asafbarca אני נאלץ לפתוח את הת’רד לאחר שנים של שתיקה:

בפרספקטיבה היסטורית, מי יותר גדול?
הסטטיסטיקה נוטה לכיוונו של קון, אבל הלב אומר דרוגבה.

עד צ’לסי של 2004-2005 הקבוצה האחרונה שזכתה בפרמייר ליג מלבד ארסנל ויונייטד היתה בלקבורן (!!!) ב94-95, לפני כן לידס זכתה ב91-92 ולפני כן ליברפול עם רוני פאקינג רוזנטל (אפרופו שחקנים אגדיים של מכבי חיפה) כשגארי ליניקר מוליך את טבלת המבקיעים!

דרוגבה היה חלק משבירה של תקרת זכוכית עבור צ’לסי ולא רק במסגרת המקומית: את הגביע עם האזניים הארוכות הוא הניף בשלב מאוחר יחסית בקריירה, אבל הקמפיינים שלו היו מרשימים יותר משל קון גם כשצ’לסי הודחה.

זה על קצה המזלג, ננסה לתת לדיון לרוץ. מה דעתכם?

2 לייקים

כשצופים בקון יש תחושה של הבטחה. שחקן שיכול להיות יום אחד לממש פוטנציאל היסטורי. כשנזכרים שזה תחושה שמרגישים מ2007 נוכחים לדעת שקון סובל ממחלה שכל הארגנטינאים שלא קוראים להם ליאו או חוויאר סובלים ממנה,מחלת כרונית של אי עמידה בציפיות.

כשרואים את דרוגבה בפעם הראשונה, רואים שחקן איטי מאוד, קצת גמלוני (למרות שלא יחסית למימדי גופו, אז יש בשיפוט הזה משהו לא הוגן) עם נגיעה ראשונה של חולה בדלקת מפרקים. לוקח קצת יותר זמן להעריך את המשחק הגב לשער האדיר, או את היכולת להוציא בעיטה מכל זווית של הגוף, או את היכולת להוציא בעיטה בלי קשר למיקום של המגן. אלא אם כן אתה בר מזל כמוני שאחד המשחקים הראשונים שהוא ראה היה המשחק של צ’לסי ברצלונה בשלב הבתים בסוף שנת 06 (חבר טחן את המוח על רונלדיניו, איזה אכזבה) משחק מזעזע חוץ מדקה קסומה של דרוגבה שלא הצליחה להציל אותו ודחתה את העניין שלי במשחק עד שמעקב משועשע באברם גראנט וליאו מסי הגיעו.

שורה תחתונה. עצם העובדה ששאלה כזאת יכולה להישאל היא כתב אישום עצום נגד קון. שני שחקנים הפוכים במידה מסויימת שכל אחד מהם מייצג את הליגה האנגלית בעשור בו הם שיחקו

4 לייקים

לטעמי, חד משמעית דרוגבה. אגוארו מבחינתי הוא אוברייטד שלעד נותר פוטנציאל לא ממומש.

שאלה קלה. על הנייר אגוארו יותר טוב. בפועל הייתי לוקח את דרוגבה any day. טוב אולי חוץ מיום אחד ספציפי שכולנו זוכרים אותו.

אגווארו לדעתי אחד השחקנים הכי אנדרייטד בעולם ואחד האהובים עליי באופן אישי ובכל זאת אקח את דרוגבה - אחד החלוצים הכי מרשימים שיצאו לי לראות.
האמת שאם הייתי מדרג את החלוצים הטובים ביותר שראיתי שניהם נכנסים לטופ 5-6 וכנראה באים ממש אחד אחרי השני.

לדעתי כרגיל חייבים ללמוד להבחין בין גדולה ליכולת.
גדולה = ההישגים של אותו שחקן וקבוצתו, הגעה לרגעי האמת, וחקיקתם בזכרוננו.
יכולת = כשמה כן היא, יכולת. מי יותר טוב.

דרוגבה חתום על פאקינג ליגת אלופות ראשונה בהיסטוריה, לדעתי דפי ההיסטוריה יזכרו אותו כגדול יותר. אך אם מחר אני בונה קבוצה ואני נאלץ לבחור מבין שניהם אז אקח את הארגנטינאי.

גארת’ בייל היה יכול להיות דוגמה טובה לכך. שחקן שהיה נוראי ברוב תקופתו בריאל. אך בראיה היסטורית הוא חתום על 2 גמרי אלופות (אחד מהם במספרת ענקית) ועל גמר גביע עם המבצעת הענק שלו. אולי עוד עשור ידברו על בייל כאחד הגדולים שדרכו על הדשא בברנבאו…

לייק 1

עם או בלי קשר לדיון שלכם, ב-BBC האנגלי בחרו את עשרת החלוצים הגדולים בתולדות הפרמיירליג וביקשו מהגולשים לדרג, קרוב ל-90 אלף הצביעו:

image

הבחירה שלהם:

 1. אלן שירר - “אני אגיד רק דבר אחד - 260 שערים, ועוד הייתי פצוע שלוש שנים”, אמר שיאן המבקיעים בליגה מאז ומעולם.
 2. תיירי הנרי - ארבע פעמים היה מלך השערים, יותר מכל אחד אחר
 3. סרחיו אגוארו - בעל הרקורד הטוב ביותר של גולים פר דקות משחק - 0.69, קצת יותר משל זה שמעליו.
 4. וויין רוני - שיאן השערים של מנצ’סטר יונייטד, “היה שחקן נפלא כבר בגיל 16”.
 5. רוד ואן ניסטלרוי - היה אחראי לרצף הכיבושים הטוב ביותר - עשרה משחקים ברציפות איי שם ב-2003.
 6. כריסטיאנו רונאלדו
 7. דידייה דרוגבה
 8. הארי קיין - מחזיק ברקורד הטוב ביותר פר עונה אחת בליגה.
 9. לואיס סוארס - המועמד ששיחק בליגה בפרק הזמן הקצר ביותר
 10. אנדי קול

אני לא יכול למדוד חלוץ רק בגולים, הנרי היה שחקן מושלם ומבחינתי יישאר תמיד מספר אחד. אני חולה על כריסטיאנו אבל הוא מקום 10 אם בכלל. לדעתי קול מקופח כי הוא ‘ישן’ יחסית, רוד היה מפלצת של רחבה, געגועים לקרבות בינו לבין הנרי. זו תמיד אותה השאלה של התמדה ומספרים שהתנפחו לבין עד כמה שחקן היה תותח למשל בשלוש שנים בלבד שהיה, למשל סוארס ששיחק לדעתי הכי מעט זמן בליגה מבין העשירייה. אני אגב שם את רוד לפני דרוגבה, סליחה.
הדיון: אגוארו התגבר על פציעות לדעתי ושיפר את הפיזיות שלו באנגליה, עבר גם מעין הסבה של פנטזיסט באתלטיקו, חלוץ שני, לבין חלוץ רחבה יותר.

העשירייה של דור:

 1. תיירי הנרי.
 2. אלן שירר
 3. רוד ואן ניסטלרוי
 4. סרחיו אגוארו
 5. דידייה דרוגבה
 6. וויין רוני
 7. הארי קיין
 8. דאוויט יורק
 9. לואיס סוארס
 10. כריסטיאנו רונאלדו

אהבתי את הרעיון של הדיון ואני הייתי משאיר אותו באופן כללי של X או Y כלומר לא רק השניים האלה, חוץ מויכוח סרק אחד - רונאלדו או מסי.
יש לי מלא בשלוף: לואיס פיגו או זינדין זידאן, פטריק ויירה או רוי קין, רוד ואן ניסטלרוי או תיירי הנרי, ראול או רונאלדו פנומנו…

קון.

עם כל הכבוד לזכייה של דרוגבה בצ’מפיונס שהגיעה אחרי בונקרים מפוארים ומלאאאאאאאאאאא מזל, קון היה טוב, יציב ומוכשר יותר לכל אורך הקריירה.

דרוגבה עם מספרים של אוליבייה ז’ירו בערך, יש לו עונות עם 5 שערי ליגה ו-8 שערים בתקופה בה נחשב בשיאו עם קבוצה נהדרת מסביבו. איפה זה ואיפה קון.

אז כמובן, דמות סוחפת, חלוץ טוב מאוד בתקופתו אבל אוברייטד גדול. בכדורגל קון טוב יותר והוא הוכיח את בקריירה שלו.

ואחרי כל זאת, עדיין מסכים שקון הוא הבטחה שלא מומשה עד הסוף.

לייק 1
 1. אני מתרגש שאוריה כתב פה וזה הרבה יותר מעניין מקון או מדרוגבה או ממוטי קקון.
 2. קון, חד משמעית. בחר לעצמו מסלול קריירה בעייתי ובהחלט מרגיש כמו פספוס בשל הכשרון הבאמת מטורף שלו, ולפחות בשבילי איכשהו מרגיש כאנדרייטד בו"ז. אבל דרוגבה בעיני אפילו לא היה הגורם המרכזי להצלחות הכי גדולות של צ’לסי, והזכיה בצ’מפיונס מעוותת מאד את הפרספקטיבה עליו. “חלוץ טקטי” אדיר, אבל אני חושב שחלוצים אחרים עם מאפיינים דומים שמוריניו היה הופך לפרוייקט היו מראים הישגים דומים. לא יכול להגיד את זה על קון.
4 לייקים

לא יכול שלא להפיל על קון את העובדה שמבחינת יכולת וכשרון הוא היה יכול לשבת על המדרגה עם מסי ורונאלדו אבל הוא לא התקרב למה שהם הראו, זה הופך אותו לפלופ בעיני וגורם לי לבחור בדרוגבה, שהתעלה על עצמו (גם אם זה כי היה פרוייקט של מוריניו).