הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

אני חושב שזה יותר קשור לכך שפויול היה קפטן, וגם בניגוד לוייה ניימאר והנרי הוא שיחק לאורך כל שנותיה של הקבוצה.

לצורך העניין הירידה ברמה שלכם לא קרתה כשמסצ׳ראנו החליף את פויול למרות הבדלים של שמיים וארץ ביכולת, אלא בשניה שבקישור צ׳אבי פרש ואינייסטה הזדקן (ובמקומם הגיעו כל מי אנדרה גומשיח למיניהם)

בלי קשר אני חושב שזה בעייתי לדרג את השפעת השחקנים. בסוף זה לא רק כמה שהשחקן היה חשוב אלא בעיקר מי היה מגיע אם לא הוא.
אינייסטה מטורף ובכל הדיבורים פה הוא בטופ 5, אבל אם במקומו היה מגיע דה בריינה אני חושב שלא הייתם נפגעים כלל.
גם החלפה של אלבס בסמדו תפגע בכם הרבה יותר מצ׳אבי בטיאגו.

הירידה ברמה של ברסה היא שילוב של מקרים.
היא שילוב של עזיבת שחקנים היסטוריים ומחליפים ברמה של וולנסיה יחד עם נשיא שהורס הכל ומאמנים לא מתאימים.

אני מסכים אבל חלקית. זה גם כי קשה הרבה יותר להשוות בין שחקני הגנה.
הרבה שחקני הגנה נראים נהדר. אבל קשה להשוות בין דיאס ואן דייק ואראוחו. שלושתם מצוינים, על פי מה נקבע שואן דייק עדיף? על סמך גול או 2? על סמך קבוצה טובה יותר סביבו?
בסוף שחקן הגנה נמדד על פי יציבות, ופחות על פי רגעים מיוחדים.

חלוצים ושחקני התקפה אפשר יותר לראות ולהשוות שכן המטרה שלהם היא לספק מספרים והיילייטס. שחקן הגנה מנגד צריך לא לטעות.
בעוד בהחלט לא אופתע אם יגלו שבלם ששיחק בקבוצה קטנה הוא בכלל הטוב בעולם, אני מאוד בספק אם זה יכול לקרות בנוגע לשחקני התקפה.
דוגמה לכך היא דיאס של סיטי שלא שמענו עליו עד שנה שעברה (למעט שהוא היה בלם טוב בליגה פורטוגלית, לא משהו שלא נראה לפני) ופתאום הוא מייצג את סיטי כמו ואם דייק בליברפול (כמעט).
תסתכלו כמה בלמים מעולים היו מתחת לרדאר המון שנים והתבררו כטובים בעולם (ואן דייק) בעוד שחקן התקפה מייד מושך את העיניים.

ברור ששחקני הגנה חשובים לא פחות, אבל תארים של הטוב ביותר מקבלים על רגעי קסם, לא על יציבות.

לא כתבתי שכל שחקן הגנה בקבוצה גדולה צריך להיות HOF כמו שלא כל שחקן התקפה צריך להיות ברשימה הזאת. אני לא יכנס לכל שחקן הגנה שרשמת ויגיד מה דעתי עליו , כי זה חוטא לנקודה שניסיתי לרשום פה. בטח שכדאי ששחקן הגנה יכנס באופן רישמי להגדרה הזאת הוא צריך לסיים את הקרירה שלו כדי שנוכל לדעת עד לאיפה הוא יגיע בקרירה שלו. הניחוש שלי שואן דייק בסוף הקרירה שלו יכנס לרשימה המכובדת הזאת. אבל זה רק הזמן יגיד או היכולת שלו לשמור על הכשירות שלו.

על איניסטה ודה ברוינה בשביל לשמור על הפסקת האש והכבוד הדדי . אני יתעלם ויתאפק מלכתוב מה אני חושב על זה.

דיברתי על כדור זהב ולא על HOF. זו גם הפסקה שציטטתי.
גם בגדול הסכמתי עם הטענה שלך רק הבאתי את דעתי לסיבה שהם לא מקבלים יחסי ציבור.

כתבת גם סוג של חיזוק לטענה שלי. שחקן התקפה אחרי מספר קטן של עונות יכול לזכות לכדור הזהב כי הגבולות שלו לתרומה מאוד מאוד גבוהים.
שחקן הגנה מצד שני יכול להפוך קבוצה ללא הגנה לקבוצת ההגנה הטובה בעולם, לסיים שנה בלי שעברו אותו בדריבל, להבקיע שערים מכריעים, לזכות באליפות וליגת אלופות ועדיין לא לזכות בכדור הזהב בשנות הנסיגה של רונאלדו ומסי.
(מי שלא הבין, זה ואן דייק).

אני ממש לא מנסה לעקוץ או משהו חלילה.
אני גם לא חושב שיש עקיצה בהשוואה לקשר הטוב ב5 השנים האחרונות.
למען השם, פדרו ובוז׳אן במקום הנרי/ויה/אטו/זלאטן או מי שלא שיחקו שם (קשה היה להבין לפעמים מי באגף :joy:) לא פגעו בקבוצה שלכם כמעט, אז הסימן שאלה הוא על פאקינג דה בריינה? הזוי לחשוב שיחסית לעמדה דה בריינה עדיף על שחקן שהיה מחליף בצ׳לסי או שחקן שלא שמענו ממנו אחרי ברסה?

אני בכלל לא מתיחס לכדור זהב בתור איזה קרטיריון לHOF , בוסקטס לא זכה בחיים שלו בזה וגם לא נכנס לרשימה של 10 הגדולים. אתה חושב שזה מעניין לי את התחת, ויגדיר לי אם הוא אגדה או לא ? על הזין שלי פיפא וגורג מנדש ביחד, הוא אגדה בעיני.

אני מבקש לא להמשיך עם איניסטה. ביקשתי משהו אז תכבד.

מקבל.

דיברת על כדור הזהב אז הגבתי לגביו.
בHOF שחקני הגנה מככבים. כי בHOF שופטים שחקנים לאורך זמן ויציבות מקבל פקטור משמעותי.
בנוסף שחקני הגנה לרוב נאמנים יותר לקבוצות ומשחקים יותר זמן ועד גיל מבוגר יותר. בראיה נוסטלגית אנחנו מאוד מעריכים שחקנים כאלה.

אני התיחסתי לזה

שחקני התקפה יקבלו תמיד את כדור הזהב כי הם מוכרים יותר “עיתונים”. לא בהכרח בגלל שזה מגיע להם. דרך אגב אני מחשיב את השוער בתור שחקן הגנה. מישהו יכול להגיד לי שנויר בופון קסיאס ועוד כמה שאני לא מזכיר פה, הם שוערים שלא מגיע להם להכנס לHOF כי הם לא כבשו את הדחיקה ממטר לשער ואז מורידים את החולצה וחוגגים כאילו הם חגגו את הניצחון על הנאצים במלחמת העולם השנייה ?

תגיד לי, אתה ראית את מסי של 2019? הוא לקח קבוצה ברמה של בארסה הנוכחית למרחק נגיעה מטרבל. וואן דייק היה מדהים באותה שנה, וכמו הרבה שחקנים אחרים הוא היה זוכה בעולם ללא מסי. לא היה לו סיכוי לא כי הוא שחקן הגנה.

רונאלדו יכול לכתוב על זה ספר.

אם אני לא טועה בשנה שהם זכו באלופות הם לא זכו בליגה. אבל יכול להיות שאני טועה פה.

כדור הזהב ואני יכתוב את זה בפעם המי יודע מה, זה פרס מושחת שנגוע בו הרבה מאוד מניעים זרים. אני מדבר על הרשימה כולה. לא רק על מי שזוכה.

אין קשר בין הפרס הזה לספורט. זה פשוט פרס על פופלאריות ודברים כאלו.

הפרס הזה כבר כמה שנים הפך להיות בדיחה עצובה, שלצערי הפורום פה מתיחס אליו ברצינות הרבה יותר גדולה ממה שמגיע לו. וזה מאוד מאכזב אותי.

אני מתיחס גם לפרס של פיפא ופראנס פוטבול. שתיהם זה זבל באותה מידה.

היום הסתכלתי על הבלורית האלמותית של ריקי וחשבתי לי מחשבה משעשעת…

האם ייתכן שהקרע בין קומאן לריקי בא על רקע שיחה ראשונה בינהם שבה קומאן אומר לריקי “ותפתר מהבלורית המפגרת הזו”, וריקי אומר לו שאין מצב?

הכרתי אנשים עם אגו נפוח שחושבים שהם צריכים לתת לך עצות בתחומים שלא קשורים אליהם, ואז מתעצבנים עליך כשאתה ממשיך בדרך שלך ולא מתנהג כאילו הם גורו או אלוהים. קומאן ממש נראה לי כמו האיש המתאים לזה.

בעולם הפרטי שלי, נמצאה הסיבה לספסול המפגר של ריקי. הוא לא ספר את העצה של קומאן לגבי הבלורית, ולכן קומאן לא סופר אותו במגרש.

אופ"א הוציאו דו"ח רשמי של סטטיסטיקת ליגת האלופות בשנה שעברה.
כמה דברים שאולי מעניינים אותנו, ואותי קצת הפתיעו.

1. בארסה היא בין הקבוצות שלחצו הכי הרבה. לא ציפיתי לזה.
  2. הקילומטראז’ הוא 108 ק"מ למשחק. לשם השוואה, באיירן עם 110 ו PSG אחרונים מבין כל הקבוצות עם 104. אתלטיקו עם 108 כמונו, ריאל וסביליה עם 109. הייתי בטוח שאנחנו האחרונים.

הדו"ח: UEFA Technical Reports

ציפיתי למצוא גם נתונים פיננסיים, אבל זה עוד לא יצא. הקודם יצא באפריל , אז יש עוד זמן לחכות.

Barça may not be able to sack Ronald Koeman because they would go over the financial fair play limit by paying his contract out. And adding to that, paying the salary of a new manager. It looks almost impossible at the moment.

ידיעה מעניינת, אבל אני לא בטוח שזאת אמת. אחרי חתימה לחוזה חדש עם רוברטו ודמבלה, וירידה בשכרם כבר השנה, לדעתי יהיה לבארסה מרווח כדי לשלם גם לקומאן וגם למאמן החדש. ובנוסף, אם המאמן החדש יוחתם ליותר משנה, אפשר לבנות את החוזה ככה שהוא יקבל מעט השנה והרבה יותר בשנה הבאה.

ניסו לעשות את זה עם מסי, טבארס חסם את זה.

זה לא קרה בגלל החוק הספרדי שקובע שאי אפשר לרדת בשכר יותר מ50% לעומת השכר בשנה שקדמה לה? כי אפשר לבנות חוזה מדורג למעלה ולעקוף את החוק הזה.

אני מחזיק בדעה שחוזה חובה לקיים וקומאן זכותו המלאה להחזיק בתפקיד ולא להתפטר.

אבל לכל כלל יש יוצא מן הכלל. לעמוד בחוזה זה לא חד צדדי ורק הקבוצה צריכה לעמוד בו, אלא זה אמור להיות זהה משתי הכיוונים.

שקומאן פעם אחר פעם אומר לנו שצריך להיות. מציאותים ושהסגל לא חזק מספיק בעיני ומבחינה מוסרית, הוא מפר חוזה מבחינתי.

אם הוא מרגיש שהנשיא לא טוב והסגל מגביל אותו אז שיואיל בטובתו לעשות אחד משתי דברים הבאים:

א. להתפטר

ב. ואם הוא לא מוכן להתפטר, אז לסתום את הפה ולעשות את מה שמשלמים לו.

קומאן בוחר בלקטר ולהתלונן אבל לא לקחת אחריות מבחינתי וזה מבחינת מבט אתית ומוסרית ,אז קומאן מבחינתי במעמד של “מפר חוזה”

all bats are off. הוא לא זכאי להגנה יותר…

כן. לא קשור לטבאס. (זה שמו, לא טבארס)

אני מסכים, אבל דיברתי על הידיעה שבארסה כביכול לא יכולה לפטר אותו ולהביא מאמן חדש בגלל מגבלת השכר.
קומאן עושה את ב’, כפי שהוא חושב לנכון וגם מקטר. אני מכיר הרבה אנשים כאלה. אם בארסה הייתה נראית טוב, אף אחד לא היה מתייחס לקיטורים שלו. הבעיה לא בקיטורים או בדיבורים, אלה שבארסה לא נראית טוב.

גם אני בדיעה שההולנדי צריך ללכת, אבל הוא לא טד לאסו, ולא יציע להתפטר בגלל שלא מילא את חובתו. הוא ישתמש בכל הטריקים הרטוריים שבספר על מנת לתרץ מדוע כלום לא בגללו והכל בגלל המצב-וזו בדיוק הדרשה שכותבת את עצמה מדוע הוא צריך ללכת.

אגב
לזרוק צעירים לשדה ולומר שזה בגלל הצעירים זו טאוטולוגיה לשמה, או במקרה של קומאן -מטאטאולוגיה.

אגב 2
והמבין יבין

לא התכונתי אליך אלא למה שהוא אמר היום במסיבת עיתונאים…

פאקינג הל. כל הותיקים הטובים חוזרים אלינו. אני ממש מתרגש … וגם שואל מי הבא שיחזור…

ממש כיף

לייזר

גדי, בנדה, שי, אנטימדרידיסטה.

אולי עכשיו כשכל הטרמפיסטים ירדו, יש קצת איכות בפורום.