הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

וואלה במצב הנוכחי ובלי שינוי מהותי ליגת האלופות זה לא בר קיימא וזה הפסד כלכלי שאנחנו לא יכולים להרשות

אני נזכר בקטש ובמכבי ת"א ואיך שזה נגמר שם. קטש יכול להסביר לצאבי למה לפעמים להגיע למועדון החלומות הלוחץ והלחוץ בתור פרויקט התחלת קרירה יכול להיגמר בסופו של דבר בתור סיוט. גם פירלו ביובה יכול לתת כמה תובנות.

רק נקודה למחשבה.

אוריה, חשוב לי לציין שלמרות הכל, השחקנים האלה לא היו במצב טוב בכלל לפני פפ. הם קיבלו 4 חתיכות מריאל כאשר לפני הן מחאו לה כפיים, סיימנו את העונה נראה לי במקום הרביעי.
אנחנו יודעים שהנרי לא שיחק אצלנו כמו הבחור ההוא מארסנל, והייתה לו עונה ראשונה לא משהו בכלל.
אטו חזר מקריעת רצועה.
מסי היה מחמיצן לא קטן עם הרבה ראש בקיר, שצל גדול תחת היכולת שלו במאני טיים התחיל להתעצם אחרי הפסד לברזיל בקופה, היעלמות מול יונייטד וגם פצוע כרוני.
איניסטה וצ’אבי בכלל טענו שהם לא יכולים לשחק ביחד, ולכל אחד מהם היה את הסעיף שלו. צ’אבי לא יעיל, איניסטה חלש ולא סקורר.

בעיניי, אני אשמח לקבל את צ’אבי כמאמן. אני לא חושב שיש זמן מושלם. או שהוא מאמן טוב, או שלא. מאמן טוב יוציא את המיטב מהקבוצה הזאת, הוא לא חייב לסיים עם טריפלטה בשביל להיות מוצלח.

צ’אבי הוא ללא ספק השחקן האהוב עליי בכל הזמנים ואחסוך הרבה זמן עכשיו ואומר פשוט שכל הסופרלטיבים מגיעים לו מבחינתי.

במנותק מכל זה, לדעתי זה ממש לא נכון לפטור שחקן משמעותי בדרים טים ששיחק בברצלונה סביב 6 עונות והיה ואחד משחקני ההגנה הבולטים בהיסטורה של המועדון כ’מגן שהיה בועט בעיטות חופשיות’.

אני מאוד מאוד לא מרוצה מקומאן כמאמן, ואני חושב שהוא לא היה צריך להגיע מלכתחילה כי הוא לא מספיק טוב - אבל בזה אני מאשים בעיקר את ברותומאו ולא אותו. יש לקומאן הרבה כבוד וקרדיט מבחינתי- הוא ממש לא בסטאטוס של ואלוורדה. ההתנהלות שלו כרגע, והעובדה שהוא נאחז בקרנות המזבח ודרש את הפיצויים בתחילת העונה, זה משהו שמעצבן אותי. אבל עדיין - כבודו במקומו מונח.

תבוא בטענות לקומאן לא אלינו. הוא מביא את זה על עצמו.

יותר מזה, אם ואלורדה היה עושה את אותם דברים (האמת עשה לא מעט) הביקורת כלפיו היתה יותר קשה. קומאן קיבל את התפקיד המאמן רק בזכות המוניטין שלו (ושברתומאו אידיוט ומנוול) . ולמעשה, אם הוא ימשיך בצורה הזאת, המצב היה יותר רע מבחינתו.

מי שפוגע במורשת של קומאן במועדון זה אך ורק קומאן. לא אנחנו האוהדים.

דרך אגב, זה חשש שתמיד יש לי שאגדת מועדון מתמנה לתפקיד. קשה לאנשים להפריד בין ביקורת לבין אגדה. אתה מבקר אישיות שהוא אגדה במועדון אז הופכים אותך ל"הייטר" . נחשו מה יקרה שצאבי יתמנה. וצאבי אגדה פי 10 יותר מקומאן.

כמו שאמרתי, אני א’ מאוד לא מרוצה מקומאן כמאמן וב’ חושב שההתנהלות שלו, בין אם ההתעקשות על הפיצויים ובין אם ההתכסחות הפומבית עם לאפורטה לא ראויה ומעצבנת אותי מאוד.
הייתי שמח שהוא יעזוב, והייתי גם שמח שהוא לא היה מגיע כמאמן מלכתחילה, אבל אני בכל זאת לא יכול שלא לזכור לו חסד נעורים מסויים.

זה בסדר גמור לבקר את קומאן וגם לרצות שהוא יעזוב (כמו שאני עושה ורוצה) אבל לדעתי עדיין, אחרי הכול, מגיעה לו מידה של כבוד שלא הגיעה למשל למישהו כמו ואלוורדה.

נראה לי שהבעתי מספיק את האהבה שלי פה לצ’אבי, אבל אם צ’אבי המאמן ינהל את הקבוצה כמו קומאן ויתנהל כמו קומאן מול המועדון (אם כי יש לי ספק רב עד מאוד שזה יקרה) אז ארצה, עם לב כבד, שגם הוא יעזוב.

אם קומאן לא יפוטר בעוד שבוע, ואנחנו נמשיך להיראות כמו שאנחנו נראים עכשיו, וקצב צבירת הנקודות יהיה כמו עכשיו, אז קומאן יפוטר בעוד 5 או 7 משחקים בכל מקרה. לפורטה לא ייתן לסכן את העליה לליגת האלופות.
אני אחשוש מאי-עליה לליגת האלופות אם נהיה באותו מצב במחזור ה 30. עכשיו עוד מוקדם מדי לדאוג לזה.
אם המטרה היא איכשהו להיות בתמונת האליפות, אז אני כבר דואג.
אם נפסיד לבנפיקה, אני חושב שקומאן יפוטר גם.

שאלת תם כי באמת לא צפיתי בדרים טים.

אם אתה מדרג את חשיבות השחקנים של הדרים טים איפה יהיה קומאן?

מביא לדוגמה את דני אלבס. לטעמי בימיו אצלנו המגן הטוב בהיסטוריה. כמה הוא היה קריטי בחשיבותו? מאוד, אבל יותר ממסי? מצ’אבי? מאינייסטה? מבוסי? חד וחלק לא. ושוב אומר שהאימפקט של ההגנה על רונאלדו פלוס הפעלת האגף יחד עם מסי על עיוור יצרה מגן על שהיה חוויה לראות.

קומאן שם? לטעמי לא. שחקן החתום על רגע היסטורי אך לא שחקן היסטורי מספיק ל HOF לשם נכנסים רק בודדים.
(לא הייתי מכניס את פדרו לשם לדוגמה והוא לטעמי היה יותר חשוב מקומאן)

שמע, אני לא הייתי בעניינים בתקופה של קומאן, לא יודע בן כמה אתה, אבל אם אתה מסתכל על המספרים-קומאן היה שחקן בן של אלף זונות. תסלחו לי על השפה. בלם שכובש במספרים כאלה הוא חתיכת שחקן היסטורי, וזה הדבר היחיד שיכול להסביר את האגו המטורף שלו. הבנאדם אשכרה פעם סיים כמלך שערי ליגת האלופות. מעמדת הבלם. בוא. הוא לא איזה בלאטי.

באמא שלך שביט מכל הדוגמאות הבאת את בלאטי…שניהם הבקיעו שערי ניצחון בגמר ליגת האלופות, יכלת למצוא דוגמא גרועה יותר :rofl:

תשמע, אי אפשר לקחת לו את המומחיות בבעיטות החופשיות, איך אומרת אופירע “מה ששלו, שלו”. כמוני כמוך (אותם טווחי גיל. 30) לא ראינו אותו. על הנייר מספרים אדירים לבלם אבל זה בלם שבעט בעיטות חופשיות כמו להבדיל הפנדלים של אניימה בהפועל תל אביב מעמדת השוער.

השאלה כמה הוא היה קריטי באונסה של הדרים טים, התשובה שלי היא א. לא יודע, וב. אם הוא כל כך לא מצליח להעביר רעיון של כדורגל וכמעט כל קבוצה שלו נראית בכאוס לא נורמלי במגרש אז כנראה שהוא לא דיבר הרבה עם קרויף על טקטיקות.

אם תרצה אשאל אחרת, אתה חושב שקרלס פויול - המנהיג הכי גדול שראיתי על מגרש - מבין כדורגל ברמת צ’אבי? אני בטוח שלא, לא קרוב. והוא היה חלק חשוב בפאזל של תור הזהב בברצלונה ובנבחרת ספרד, ובעיניי הוא HOFer במועדון בקלות.

אבל הדיון מעיקרו קשה. אנחנו מדברים על משהו שאנחנו לא יודעים ולא ראינו…

אני ראיתי אותו, והוא היה קריטי.
האנלוגיה הכי מתבקשת זה חשיבות של פויול לדרים טים2 של פפ.
בעיטות חופשיות זה בונוס, זה לא העיקר. הוא היה בלם מאוד חכם, בוחר מיקום נכון, פיזי ומנהיג. הבעיה הייתה שהיה קצת איטי.

אולי זה מסביר את החילופים המאוחרים.

בוא ניקח את הדוגמא שלך.
אלבס היה חלק חיוני מהשיטת משחק של פפ- תוציא אותו ותכניס את… סתם זורק שם, סרג’י רוברטו (:
אתה לא חושב שזה היה פוגע בהצלחה של הקבוצה?

אני בשום צורה לא מקטין את מסי, אנדרס צ’אבי (:heart_eyes:) והאחרים- אבל לדני היה תפקיד מאוד חשוב.

אני אומר דבר פשוט. יש לכם 5 מקומות (בהיכל התהילה) לכל עשור, אלבס בפנים?

חשוב גם פדרו היה חשוב, הדרים טים של פפ תקתקה משחקים גם בלי פויול, גם בלי אלבס ואפילו הלי וואלדס לפעמים. עלינו לשחק חצאי גמר ו/או קלאסיקוס עם גאבי מיליטו ועוד כל מיני קייטות, אבל בלי השלד צ’אבי אינייסטה מסי כלום לא היה עובד.

הם שלושה עילויים מעל כולם לטעמי.

לא הכנסתי את פויול ל HOF הפרטי שלי (בבארסה) כי הוא היה בלם מעולה. הכנסתי אותו כי הוא היה בנוסף להיותו בלם מעולה גם מנהיג, קולה מלידה ואחד שהקריב את הגוף שלו איזה 15 שנה בבוגרים כל משחק ומשחק למשך כל המשחק.

קומאן היה בלם מעולה. אתה ראית ושמח להתעדכן. אבל בלי השערים שלו שהם נתון חריג לטעמי הוא לא היה בדיוני HOF. זה הקטע בהיכל התהילה, לא כל בורג חשוב ככל שיהיה - נכנס. גם לא הכי טובים נכנסים, רק כוכבי על שהיו עקביים בהרבה מאוד פרמטרים בנוסף לכשרון. לפחות בעיניי

אם אתה מגביל את HOF ל 5 שחקנים ב 30 שנה, אז קומאן לא היה נכנס לשם.
אבל הוא היה עוגן בהגנה, השחקן שצריך לעבור כדי להגיע לשער. היה בלם סופר קשוח, חזק, חכם, ומנהיג בהגנה. אם צריך לבחור 5 שחקנים הכי חשובים בדרים טים המקורי הייתי בהחלט בוחר בו.
מבחינתי בלם הכי טוב שראיתי בבארסה הוא פויול. קומאן מתחרה על המקום השני עם פיקה, לפני מסצ’ראנו ואבידל.

בכל מקרה, מה שחשוב שהוא אגדה אמיתית במועדון.

אני חושב שההגדרה של שחקן בתור “אגדה” זה לא שחור ולבן.

לטעמי, וראיתי את קומאן משחק בתור ילד, הוא אגדה.

הוא תמיד התנהג בתור מנהיג על המגרש ומחוץ וגם אחרי שהוא פרש הוא תמיד שמר על קשר עם האוהדים והמועדון.

זה נקודת המבט שלי, מצער מאוד שהוא עסוק בלהכתים את המורשת שלו.

אגיד משהו אחרון בנושא. לגמרי אוף טופיק (התחיל כשכתבתי על קומאן ‘מגן שבעט בעיטות חופשיות’ כשהשוויתי אותו לצ’אבי השחקן השני או השלישי הכי חשוב בהיסטוריית המועדון) וכבודו של קומאן במקומו מונח כשחקן.

בחיים לא הייתי מכניס בלם או מגן ל HOF. העמדה שלהם חלשה ביחס למשחק כדי להשפיע ישירות על ניצחון. לא בחינם את כדור הזהב וכל מיני תארים למינהם מקבלים שחקני קישור והתקפה, האימפקט שלהם על המשחק הוא פי כמה וכמה משחקני הגנה יהיו טובים ככל שיהיו. פויול באמת היה עילוי עם וואחד מסורת. רק הוא. גם לא פיקה

אני חושב שאתה טועה.
בעוד 20 או 30 שנה, אנשים יקראו לתקופה הזאת עידן מסי, ויזכרו גם את צ’אבי ואינייסטה. ויזכרו את פויול לפני שחקני התקפה כמו אנרי, וייה, ניימאר.
מהדרים טים השמות שזוכרים קודם כל הם שחקני התקפה, סטויצ’קוב ולאודרופ והקשר גוורדיאולה. אחר כל בא קומאן , ולא רק בגלל הגולים שלו. הוא באמת היה בלם אדיר.

אני מהנייד וקשה להגיב איתו. אבל בקשר לשחקני הגנה וHof. תרשה לי להביע מחאה מאוד קשה.
.
הסיבה ששחקני הגנה לא מקבלים קרדיט לכדורי זהב וכל הבולשיט המודרני הזה זה לא קשור לתרומה שלהם או לאיכות שלהם או יותר מדויק להגדרה שלהם בתור אגדות של כדורגל. זה בגלל שאנחנו חיים בעולם מזויף שהכל תחת השפעה של יחסי ציבור ו P.R.

הם פשוט לא “סקסים” ולא מוכרים עיתונים כמו שחקני התקפה… אני מהנייד אז אני יתן דוגמאות שאני יגיע למחשב.