הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

אולי לאפורטה מבין מצד אחד שהוא חייב לפטר את קומאן כי כבר אין ברירה, ומצד שני שכל מאמן שיגיע ייכשל כרגע.

להביא את צ׳אבי ישרוף לכם אותו לעתיד. להביא מאמנים אחרים יעלה הרבה כסף (וגם ישרוף אותם כנראה). פירלו בטח מוכן לשכר הנמוך שאתם יכולים להציע מצד אחד, ומצד שני לא יהיה נורא בכלל אם ייכשל גם כן ואז כבר תביאו אחריו מאמן מתאים לסיטואציה יותר הגיונית.
ואם יצליח אז בכלל טוב עבורכם.
כשייכשל בטח יהיה דיבור על שצריך מישהו עם קשר למועדון ואז בכלל דרכו של צ׳אבי תסלל.

זו לפחות הדעה שלי בנושא.

מלבד העובדה שהוא לא מתאים. הוא יבוא לחוזה של השנה הזאת ושנה הבאה ועד שהוא יכשל שוב נכנס ללופ האינסופי של “אי אפשר לפטר אותו כי סעיף פיצוים”.

אם הוא היה בא רק לשנה הזו ובלי התחייבות. אז מילא.

בחיי שהמועדון שלנו מפגר.

קומאן: ״אני לא חושב שמאמן אחר יצליח עם הסגל הזה".

הבן אדם תפוז רקוב בחדר ההלבשה. עדיף להיות בלי מאמן מאשר שהוא ישאר פה עוד דקה.

https://twitter.com/BarcaUniversal/status/1443878799830143011

בשלב הזה מי שמספר לי שהוא לא עושה את זה בשביל שיפטרו אותו רק קובר את הראש שלו בחול. הנחמה היחידה שלי מכל העניין שכנראה שהתנהלות הזו חוסמת לו אימון בעתיד של קבוצה רצינית. שיחנק עם הכסף של הפיצוים שלו מבחינתי הוא אפס .

מחר נגד אתלטי תהיה בלי מאמן. קומאן סיים את הקדנציה הוא מבין את זה טוב מאוד. אני יותר רגוע עכשיו.

כי זידאן מה?

אם צ’אבי רוצה וחושב שזה הזמן - אז זה הזמן. בניגוד לקומאן שעט על ההזדמנות למרות סיטואציה רעה מאוד כי הוא ידע שלא תהיה לו הזדמנות זהב כזו, לצ’אבי תמיד תהיה ההזדמנות.

גועל נפש. נקודה שלא נגעו בה פה, השחקנים. איך לעזעזל הם אמורים להשקיע ולתת את הנשמה בשביל מאמן שמדבר ככה?
זה מעגל שמאכיל את עצמו.

אתה יודע שהשחקנים הותיקים שלנו מגבים אותו.

בוסקטס אלבה ופיקה (לפני המשחק מול בנפיקה) הם מביכים לא פחות ממנו.

בכנות - מה רצית שהם יגידו? יצאו לתקשורת וילכלכו על המאמן שלהם?
הם לא עשו את זה עם ואלוורדה וסטיין, והם לא יעשו את זה עם קומאן. לא כל עוד הוא המאמן.

הם עושים אץ מה שמצופה מהם. להציג אחידות ולעמוד מאחורי מי שעומד על הקווים. לא מאשים אותם בכלל (לא מכבסים כביסה מלוכלכת בחוץ, בטח כשאתה שחקן)
כל האשמה על קומאן. מאמן שמדבר ככה על השחקנים יותר מוריד מאשר אחד שמדבר ככה על ההנהלה (שזה גם לא בסדר)

לפעמים שתיקה שווה זהב. אחרי הבושה נגד בנפיקה , המשפט הראשון של בוסקטס זה שלא צריך לפטר את קומאן.

אוהב את בוסקטס. אבל זה מעצבן אותי רצח.

כמו שאמרתי , אפשר לשתוק. פשוט לשתוק.

אתה מתעצבן על הדברים הלא נכונים. אם שואלים את בוסקטס שאלה כזו, מה אתה חושב שהוא צריך לעשות? להגיד “כן”? לא להגיב ואז זה כמו להגיד “כן”?
בחייאת, טיפה היגיון. אין שום סיבה שבוסקטס, או כל שחקן אחר, ייצא במסיבת עיתונאים של לפני משחק נגד המאמן שלו. ולדרוש מהם לעשות את זה זה מוגזם לחלוטין.

מה ייצא לסרחיו, או אלבה, או פיקה, אם יעשו דבר כזה, מול כולם? איזה רווח זה נותן להם?

אני לא חושב שהם צריכים מן הסתם להגיד “לפטר את קומאן” אבל הוא יכל לשחרר משפט שזה פוליטי קורקט ולא להגן על המאמן יותר מידי.

ודרך אגב זה היה אחרי המשחק…

אז אחרי המשחק. מה זה משנה? זה לא התפקיד של השחקנים לצאת לתקשורת בהצהרה כזו. ושתיקה במקרה הזה זה בדיוק כמו לצאת בהצהרה.

והכי פוליטיקלי קורקט שאפשר, זה לגבות את המאמן מול התקשורת. בפנים שיתקעו סכינים בגב אחד של השני כמה שבא להם. המצב מספיק גרוע בין הנשיא למאמן, לא צריך שגם השחקנים יתערבו כלפיי חוץ. זה גם לא באמת ישנה משהו.

אני כופר בצורה מוחלטת ברעיון שכל מאמן ראוי שיגיע - דינו להיכשל בשל חולשת הסגל.

כל מאמן שמאמין בעיקרונות הכדורגל הברצלונאי שיגיע, ימצא סגל אולי חלש יחסית משנים קודמות, אבל עדיין תואם ומוכן לשחק במינימום את הכדורגל שכולנו מצפים מקבוצת ברצלונה לשחק.

קומאן מתלונן (לא בפעם הראשונה) שהוא לא מסוגל לשחק 4-3-3 בלי שחקני כנפיים טהורים; זאת בזמן שיהיו לך 2 וינגרים טהורים מעולם לא הייתה דרישה בל יעבור של השיטה. האם דויד וייה, פדרו, תיירי הנרי, אטו, סוארז וכו’ וכו’ היו כולם וינגרים טהורים בנשמתם? לא ובכלל לא. האמתי אם נחשוב על ה-20 שנה האחרונה על כל שחקני האונסה בהתקפה שלנו, יש הרבה יותר שחקנים שאפשר להגדיר פשוט כ"חלוצים" שלמדו, או לימדו אותם, או התאימו אותם - לשחק ולזוז לאגפים כשזה נדרש; בטח שיותר משחקנים שהם וינגרים טהורים סילונים.

ובנוסף לכך, אם זאת הטענה שלך - למה ההתעקשות העצומה ביותר שלך עצמך (אחרי שמסי כבר עזב) להחתמה עם סוף מועד ההעברות, הייתה פאקינג לוק דה יונג?? יותר רחוק מוינגר באמת לא נראה לי שקיים בתולדות המשחק. בסופו של דבר, מדובר בשחקן עבר מפואר, עם הבנה טקטית מאוד מאוד מוגבלת לכדורגל המודרני שאין בו שום אמונה חוצבת להבות לשיטה הקרויפיסטית.

בנוגע לעתיד, אני מוכן לקבל שיגידו לי שאם צ’אבי מגיע, לא תהיה השנה אליפות, ולא ליגת האלופות וכו’ - אבל ננסה לבנות את התשתית בקבוצה לשנים הבאות. אני מעדיף להפסיד ולהתלונן על חוסר מחץ מול השער, או על השופטים או על אלילת המזל פשוט - מאשר ללכת למיטה מובס בידיעה שדוגמת בנפיקה לסבון, ניצחו אותנו ופשוט טיטאו אותנו מחוץ למגרש.

בשביל זה צריך אשכרה לשחק את המשחק, לרצות לעשות את כל הדברים האלו שעושים את השיטה מה שהיא…תנועה ללא כדור, מסירות קצרות, לחץ מיידי עם איבוד הכדור (מתואם של הקבוצה), משחק על שטחים וכו’. מה שזה בשום צורה ואופן לא דורש, זה לעלות עם 3 בלמים מול ליסבון, גראנדה וקאדיס או לעלות עם 2 קשרים אחוריים בבית מול לבאנטה!

ובכלל, על איזה ליגה אנחנו מדברים פה? הספרדית? זאתי שכרגע בערך שליש מהעוצמה שהייתה בה לפני עשר שנים? עם יריבות לצמרת שגם הן לא טנקים דורסים אחד - אחד…?

כל ביזבוז הזמן הזה עם הפיטורים של קומאן זה מבחינתי חבלה מכוונת במועדון ואני לא מצליח להבין את לאפורטה בעניין הזה בכלל. הפיטורים האלו היו כתובת על הקיר עוד מסוף העונה הקודמת, שלא לדבר על החודש וחצי האחרונים. להגיד עכשיו, שזה ייקח כמה ימים כי צריך להתכונן - אז מה עשיתם בחודש האחרון? חשבתם שפתאום אנחנו נשחק כדורגל שונה? אתם לא אמורים להיות אנשים שמבינים דבר או שניים בכדורגל?

כשיבוא מאמן ראוי, יהיה אפשר לדבר על כדורגל וטקטיקה ומקצועיות וכו’. אבל קודם כל, להיפטר מהמחבל בזדון הזה בקבוצה. עדיף היה כבר לפני חודש. עדיף היה כבר אחרי רביעי בערב. אבל אם דיננו לסבול עד הסוף - אז באופן מחייב לחלוטין - ביום ראשון!

ממש לא. בסיטואציה הזאת הוא בא כמושיע, ואם לא יצליח אז בגלל התנאים\פיננסים\ווטאבר. זה הזמן המושלם בשבילו לנסות.
לא בטוח שזה זמן מושלם בשביל ברצלונה.

הטיעון הזה ‘ישרוף את עצמו מול האוהדים’ יוצא מנקודת הנחה שאוהדים הם עדר של מטומטמים שכל מה שהם רואים זה את התוצאה האחרונה.

האמת היא ש’עדר המטומטמים שכל מה שהם רואים זה את התוצאה האחרונה’ זה תיאור הרבה יותר קולע לאנטי-אוהד. כלומר לצופה המזדמן או לשדר הדביל שלא הכין שיעורי בית (כלומר זה שטוען שפדרי כשרון על).

צ’אבי, אם יעבוד ברצינות ובאדיקות ולא יבגוד בברסלוניסמו, לא ישרוף את עצמו לעולם.

כלומר ישרוף את עצמו באש אהבת הקהל אסיר התודה…

ול80% מהסוסיוס בברצלונה אחרת אין הסבר לזה שברתומאו שרד כל כך הרבה זמן לצערנו.

קראתי היום משהו מעניין.
יכול להיות שלפורטה לא רוצה את צ’אבי כי כולם רוצים אותו. אם צ’אבי יצליח, זה לא יהיה לזכותו של לפורטה אלא שזה היה ברור לכולם ואין פה שום חוכמה. לעומת זאת, אם לפורטה ימנה מישהו אחר שאין עליו קונסנסוס, הוא יוכל לזכות לעצמו את ההצלחה, ובמקרה של כשלון ימשיך להגיד שהמצב קשה בגלל ברטומיאו.
כלומר, פוליטיקאי שדואג לעצמו ולא למטרה לה הוא אמור לדאוג.
זאת דעה של מישהו, לא שלי, אבל אין בה סתירה פנימית ואני לא חשבתי על זה.

גז’ארדו - אומרים שהוא לא מוכן לבוא עכשיו, אבל יהיה מוכן לבוא בינואר.

אני חושב שלאפורטה רואה בצאבי סוס טרויאני של פונט כי פונט השתמש בו והוא מזהה בו יריב . זה תאוריות הקונספרציה.

(לא הדעה שלי אלא מה שאני קורא ברשת)

אם צאבי היה נשפט רק ע"י האוהדים פה בפורום אז אתה צודק. הבעיה שמי שהולך לשפוט אותו זה אותם אוהדים שרצו להפיל את לאפורטה באי אמון ולהחליף אותו ברוסל חמש דקות לפני הפפ טים. וזה אותם אוהדים שאיפשרו לצמד הנבלות רוסי וברתומאו להרוס את המועדון הזה עד היסוד במשך עשר שנים וזה למה . כי הם רואים בסופו של דבר רק “התוצאה האחרונה”. לא רוצה להכליל וברור לי שיש רבים וטובים, אבל בסופו של יום. אם נקבל בראש למשך זמן ושנה הבאה המפולת תמשיך, אז הם ישפטו גם את צאבי לפי “התוצאה האחרונה”.

הדבר שאני מסכים, צאבי מכל המועמדים יקבל לפחות בהתחלה קרדיט שאחרים לא יקבלו. לצורך העניין, גם אם תהיה קריסה עם צאבי השנה, זה יסלח לצאבי. שנה הבאה זה יהיה כבר סיפור אחר.

אין שום דבר רומנטי באוהדים של ברצלונה. (אני מכליל)

אני חושב ש"ברתומאו אשם" הולך ומצטמצם מרגע לרגע, אם הוא ימנה את פירלו, ואני די בטוח שפירלו יכשל, הכישלון היה רק שלו ולא של ברתומאו.

לא בחרו בלאפורטה כדי שארבע שנים יגיד “ברתומאו אשם”.