הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

לא הבנתי מה אתה אומר. שהסגל של קומאן מצוייין בעצם?
שהסגל של ריאל לא טוב? שקומאן מאמן רע? שאנצ’לוטי רע אבל פחות?

למה טן האח טוב לנו? הוא הרי לא יודע ספרדית (כך פורסם בעבר) ולטעמי המכשול של השפה בטח בליגה הזו הוא עצום. השחקנים שלא יצאו מגבולות ספרד לא יודעים אנגלית טוב וגם אם ההוראות הטכניות יעברו מהמאמן לשחקנים הקושי להתחבר יהיה גדול מדי.

לא בחינם פפ למד גרמנית לפני חווית הבונדסליגה ובאיירן, ושיפץ משמעותית את האנגלית שלו לפני סיטי.

זה רציני? אם השמועה הזאת נכונה. ולברצלונה יש הסכם ראשוני איתו שיגיע שנה הבאה. אני לוקח בחזרה כל דבר רע שכתבתי על לאפורטה.

אבל אני לא מאמין.

מישהו מצליח לקבל גישה לניסים חליבה כי שם קראתי על זה שם באופן ראשוני (תקלה בפייסבוק העיפה לי גישה לדף שלו)

לקח את זה ממקור לא בדיוק אמין. אני לא מת על חדשות ועדכונים מהסוג הזה בספורט, אז אני מחכה שדברים תכלס יקרו, עם שמועות כאלו קצת קשה לי.

בסדר שום דבר רע מלפנטז. הרי אין לנו יותר מזה מה לעשות עם ברצלונה השנה.

טוב עוד פנטזיה שמתה לפני שהספקתי אפילו לפתח ציפיות. לא מבין בכלל מה יש לצטט מעיתון מונצואלה.

לטענתו - המקור הוא “אל נאסיונל” מוונצואלה, ו"עוד מספר כתבים".

לא יודע מה זה אומר.

השאלה אם מאז שזה פורסם ועד ההגעה שלו בקיץ (בהנחה היפותטית כלשהי שזה יקרה) הספרדית שלו השתפרה/תשתפר.

כמובן. אין לי באמת מושג אבל אם יש את מחסום השפה לא הייתי מחתים אותו, למרות כל הסופרלטיבים שמייחסים אליו.

שמע, כרגע יש לנו 4 הולנדים בסגל. עוד כמה כאלו, וניפויים של אחרים - ואי ידיעת ספרדית תהיה פחות בעיה :wink:

נראה לי מחסום השפה הוא לא מכשול רציני.
כל קיץ מאמנים באים לאמן במדינות חדשות עם שפה חדשה. אני לא מאמין שכולם לומדים את השפה לפני כן. יש מתורגמנים. ככה מוריניו התחיל את הקריירה שלו למשל.
על שחקנים בכלל אין מה לדבר. מה, מסי וניימאר ידעו צרפתית לפני המעבר ל PSG?

מחסום השפה שלו שקיים או לא קיים (זה לא כאילו שהוא לא יכול ללמוד ספרדית כמו כל שחקן זר שמגיע לספרד) בעיני הרבה פחות בעייתי מחוסר הניסיון של צאבי. שלא לדבר שחלק לא קטן מהשחקנים מברצלונה דובר אנגלית. זה לא כאילו שהוא ידבר איתם יידיש.

באמת? השפה זו הבעיה שלכם? קומאן מדבר בספרדית והשחקנים עדיין לא מבינים מה הוא רוצה מהחיים שלהם.

אז מה אתם אומרים על הפוסט של ריקי?

איזה פוסט?

נראה לי שהוא התכוון לזה -

כן, לגמרי זה

מה לדעתך הפוסט הזה אומר? כי אני למשל לא הבנתי את זה, ולכן לא התייחסתי אליו.

מה אני רוצה שזה יגיד: ‘קומאן, זמנך אוזל, עוד מעט יגיע מאמן שמאמין בשיטה ובי’
מה הפוסט ככל הנראה אומר: ‘אני עושה פרסומת לשעוני עצר חדשים של סוני’.

או שזה אומר “זמני בברצלונה עומד להיגמר”, או שזה אומר “אני הולך לקבל בממוצע 6 דקות למשחק במשחקי החוץ של ברצלונה שישוחקו עם החולצה הסגולה”.

לדעתי זה סתם. ואני גם מקווה שזה סתם. לא חסר לנו רעש במועדון כרגע, וריקי לא צריך להוסיף קיסם למדורה בעצמו.

רומארו דיוח לפני כמה ימים שלאפורטה שוב בקשר עם צאבי. כמו כל האינטרנט, הייתי בטוח שזה עוד פייק שלו ולא יחסתי לזה שום חשיבות. כנראה שהפעם באופן מאוד נדיר הוא צדק.

https://twitter.com/fansjavimiguel/status/1446068365186027525

אני התלבטתי לאיפה להכניס את הסרטון הזה, אבל יצא לי להשקיע קצת זמן בלנסות להבין את הזוית של צ’אבי בנוגע לאיך הוא רואה כדורגל, מבלי לנסות להסתחרר מעוד סרטון יח"צ בסגנון “AL SAAD TIKI TAKA” בליגה בה יש לו יתרון משמעותי מבחינת מעמד, רכש וכדומה.

יש כמה נקודות מעניינות לגבי השיטה של צ’אבי. אומנם יש דברים צפויים כמו העובדה שהוא רוצה לשחק עם POSSESSION ושהוא אוהב שחקנים שאוהבים את הכדור, אבל על מה הוא דיבר שבכל זאת היה יותר יוצא דופן:

1. הוא דיבר לא מעט על זה שהוא מעדיף מערך של 3-4-3 בכגלל היכולת לייצר באופן דינאמי יתרון מספרי כדי להקשות על על השחקנים שמפעילים עליו לחץ או במידה והם נכנסים להגנה נמוכה וצפופה באיזור הרחבה שלהם. הוא העלה נקודה נכונה שאין באמת לרוב המערכים משמעות (אספקט עליו דיבר גם זידאן לא מעט וגם פוצ’טינו), אלא הפילוסופיה איתה הוא משחק. באופן עקבי הוא אוהב ליצר יתרון מספרי כדי להימנע ממשחק של הנעת כדור עומדת, וכל פעם ליצר מצב בו ההקבוצה מצליחה להתקרב לשער או לכל הפחות בין הקוים עם יתרון מספרי כלשהו. כשהוא מגיע לקו ההגנה האחרון הוא רוצה להשתמש בשטחים שמתאפשרים לו, או באחד על אחד כדי להגיע לשער.

2. חלק מאוד קשה בכדורגל מהסוג הזה, ומערך מהסוג הזה הוא מה קורה שהקבוצה מאבדת כדור. לכל מאמן יש ישטה אחרת איך להתגונן במצב הזה, וזה אפילו יותר דינאמי כשזה מגיע ל3-4-3 כי מיסודו הוא מערך מוטה לפרוענות, ולא יכול להישמר בתצורה הסטטית שלו בהגנה. סמפאולי לדוגמא אהב להתמש בשחקני האגף שלו גם כמגינים באותו אגף ולהגיע למצב שהוא תמיד חוזר חזרה לנקודה בה הוא עובר משלושה שחקנים בקו ההגנה לארבעה בהתאם לצד ממנו מתחילה ההתקפה של היריב. הפתרון של צ’אבי הוא תצורה אחרת כדי להימנע ממתפרצות וזה ה"לחץ ההיררכי". יש סדר מסויים בו צ’אבי רוצה לייצר את הלחץ במצ’אפ מובנה של שחקן על שחקן, ובמידה ואם כן השוער מנסה להעביר את הכדור מעבר לקו הלחץ, יש ירידה הדרגתית אחורה כדי לשנות את המצ’אפים במשחק הלחץ, ולהימנע ממצב ל יתרון מספרי במתפרצת.

3. ההתמודדות שלו עם לחץ גבוה מצד היריבה, זה בגדול מה שראינו לא מעט אצל לואיס אנריקה בברצלונה עם הנעת כדור בקו האחרוי יחד עם השוער , כדי לנסות למצוא כל הזמן את השחקן החופשי כדי להתחיל לבנות משחק ולצאת קדימה.

4. המגבלה פה היא היא בצורך בשחקנים מאוד איכותיים כדי שהסיפור הזה יעבוד כשזה נוגע להגנה ולהתקפה. כשזה מגיע למרכז המגרש המטרה היא תמיד להצליח לייצר את היתרון המספרי עד השער, אבל חלק גדול מהתרחישים מגיעים לסיטואציה של אחד על אחד בין אם זה בהגנה או בהתקפה. אני מניח שזו הגבלה שתהיה לכל מאמן לא משנה מה כי באחד על אחד הרבה יכול לקרות וזה תלוי באיך השחקן הגיע למשחק ובאיזו רמה הוא. אולי כן יש לו פתרונות ספציפיים, ושם ההכנה הפרטנית שלו פר משחק באה לגידי ביטוי, כי בכל זאת, הכדורגל יותר דינאמי מלייצר קווים על לוח.

5. אני תמיד תוהה במצבים כאלו מה קורה אם באופן תיאורטי הוא פוגש מאמן שגם רוצה להחזיק בכדור כמוהו. ביילסה, פפ ועוד. איך הסיפור הזה מוכרע. אני מניח שזה לא משהו שקורה הרבה, ויותר “משתלם” לרוב הקבוצות לארוב במטרה לפרוץ קדימה, אבל סתם מחשבה שאני תוהה איך היא תוכרע.

מוזמנים לשתף את דעתכם.